مطالب مرتبط

5 Comments

 1. 1

  علی ابرار

  اینو حتما گوش بدید
  سخنرانی دکترین دیپلماسی قابل انعطاف
  دکتر حسن عباسی

  http://dl-abbasi.ir/Amir/1392/Audio/University/Doctrine%20Diplomaci%20Ghabele%20Enetaf%20_best_www.dr-abbasi.ir.mp3

  (0)
  پاسخ
  1. 1.1

   کیا

   یه سئوال !
   دکترین دیپلماسی قابل انعطاف
   دکتر حسن عباسی چرا باید برای ما مهم باشه ؟
   مگه ایشون چکاره مملکت هستند ؟
   مگه رای مردم را دارند ؟
   من با ایشون مشکلی ندارم و سخنرانی های ایشون را کم و بیش پیگیر هستم ولی اینکه هر کی از هرجا پاشه و یک دکترین از خودش در کنه که هنر نیست منم تا صبح بخوام فکر کنم ۲۰ دکترین براتون در میارم !!!

   (۰)
   پاسخ
   1. 1.1.1

    saeed

    جای سوال است که چرا در دنیای امروز منشاء و محل پیدایش ابتدایی تقریبا تمامی علوم و پیشرفت های بشری، یونان باستان و غرب معرفی می شود؟! معرفی شدن غرب بعنوان مرکز پیدایش علوم، باعث شده تا آنها خود را یگانه صاحبان و وارثان علم و فناوری، چه در زمان گذشته و چه در زمان حال، در جهان بدانند. که همین موضوع باعث نوعی سلطه گری و انحصار طلبی علمی توسط کشورهای غربی گردیده است. درست است که اسلام بسیار به علم آموزی حتی از غیر مسلمانان تاکید داشته، ولی این موضوع نباید باعث شود علاوه بر علم، فرهنگ های نادرست و خود باختگی را هم به همراه آن بپذیریم. و باید صحت و درستی آنها مورد بررسی قرار گیرد.
    حقیقت آن است که برخلاف چیزی که سال هاست تبلیغ می شود، غرب مرکز پیدایش و گسترش علوم نبوده است. زیرا تقریبا تمام دانشمندان مطرح غربی در دوران باستان از مناطق کوچکی در شرق اروپا یعنی یونان و مقدونیه بوده اند که آن هم بدلیل ارتباط و استفاده علمی از تمدن های شرق بوده است و مابقی پهنه وسیع اروپا مانند: امپراطوری رم، بریتانیا و… فاقد چنین اندیشمندانی در این سطح بوده اند.
    متاسفانه این نگرش به همراه علوم غیر بومی وارد کشور شده و بسیاری از اساتید محترم ما نیز بدون تحقیق کافی آن را پذیرفته اند. بعنوان نمونه استادی شناخته شده در خصوص تاریخچه علم آمار می گفتند که این علم ابتدا در یونان بوجود آمد و آن هم به این شکل که چوپانان یونانی برای شمارش گوسفندان خود از نوعی آمارگیری ابتدایی استفاده می کردند. بنده به این استاد محترم عرض کردم که چرا بر یونان تاکید دارید؟! در صورتی که در طول تاریخ در همه جای دنیا تمامی چوپان ها برای شمارش گوسفندان خود یقینا از یک روش آمارگیری استفاده می کردند. چرا از زحمات و خدمات عظیم علمی کشورهای دیگر، مخصوصا کشورهای مسلمان کمتر سخن گفته می شود؟! در حالی که این مسلمانان بودند که با گسترش علوم مختلف و پیشرفت های علمی خود موجب ایجاد پیشرفت های امروز بشر گردیدند. آیا ترویج این نگرش باعث خودباختگی کشورها و قبول سلطه فکری غرب که به دروغ مدعی ایجاد و گسترش علوم در گذشته و حال می باشند، نیست؟!

    (۰)
    پاسخ
 2. 2

  کیا

  در مورد مطلب نظر من اینه که چرا بعد از ۵۰۰ سال غرب نمی تونه سقوط کنه ؟
  مگه تمدن مصر با چند هزار سال سقوط نکرد ، یا تمدن روم و ایران و حتی تمدن اسلامی ؟!!!
  تمدن ها هم مثل موجودات زنده هستند که به دنیا میایند ، زندگی می کنند و بعد می میرند

  (۰)
  پاسخ
 3. 3

  خاطره

  سلام میدونم این مطلب ربطی به موضوع نداره ولی خواستم از فرصت استفاده کنم و از همتون بخوام که با قلبای پاک و مهربونتون برام دعا کنید مشکل بزرگی برام پیش اومده که به شدت نیاز به دعا دارم…
  آقا مهدی خواهش میکنم اجازه بدید این درخواست نمایش داده بشه تا دوستان برام دعا کنن.
  ممنون

  (۰)
  پاسخ

ارسال که پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *