مطالب مرتبط

8 Comments

 1. 1

  حسین زاج

  اقا اجرش اندازه بهشته
  مثلا همین مخترع برق اگه نبود , دنیا قابل تصور نبود ,حتما خدا استثنا قرار میده برای دانشمندای بزرگ و بی واسطه وارد بهشتشون میکنه

  (۱)
  پاسخ
  1. 1.1

   سید

   موضوع بهشت رفتن ادیسون این روز ها شده علم عثمان!!
   بله درسته که برق نعمت بزرگیه برای بشر ولی سوال اینه که تا چه حد درباره ی نیت آقای ادیسون برای اختراعاتش مطلع هستید.
   (الاعمال بالنیات)
   به نظرم نمیشه با قطعیت درباره ی عامه ی دانشمان بزرگ گفت همشون میرن بهشت چون دانشمند بودن.

   (۰)
   پاسخ
  2. 1.2

   محمد

   حسین اقا نظر شما هم جای خود ولی اقای آملی تفسیر سخن خدا برای انسانها رو فرمودند

   (۰)
   پاسخ
  3. 1.3

   یتیم

   لا یکلف الله نفسا الا وسعها(خداوند هیچ کس را جز به اندازه توانایی‏اش تکلیف نمی‏کند)
   به نظر شما مردم عادی بهره هوشی بالاتری داشتند یا به قول شما این دانشمندان بزرگ؟ یعنی خدا از مردم عادی هم عصر این دانشمندان که هوش و علم و پشتکار کمتری داشتند توقع داشته به دنبال خود شناسی و خدا شناسی بروند اما از اونا نه؟ مردم عادی برن جهنم دانشمندا برن بهشت؟! این حرف شما مثل اینه که بگی خدا افراد دیوانه رو بفرسته جهنم ولی افراد سالم از نظر مغزی رو که مانند همان افراد دیوانه در این دنیا عمل کردن، ببره بهشت!
   یک نفر کل داراییش هزار تومانه، هزار تومنش رو در راه خدا می بخشه ، یکی دیگه n میلیارد پول داره و با بخشی از این پول نه همه داراییش، بیمارستان و مدرسه و… ساخته؛ به نظرشما مقام این دو تا یکیه؟ خدای ما عادله، مقام فردی که هزار تومنش بخشید بسیار بالاتره از اون میلیاردره.

   (۰)
   پاسخ
 2. 2

  احمد

  بله به قول آقا سید کسی که چیزی رو اختراع میکنه نیتش مهمه مثلاً شما چه میدونی هدف انیشتین از شکافت هسته اورانیوم قتل عام مردم بوده یا تولید انرژی؟ بعدشم خیلی از این اختراعات بیشتر به نفع مستکبرین جهان بوده تا مردم.

  (۰)
  پاسخ
 3. 3

  حسین

  اقای حسین زاج
  فکر میکنم شما اگر ۲تا مسئله رو بهش توجه کنین نظر و فکرتون در این موضوع عمیق و درست تر میشه
  اول اینکه بین کشف و اختراع با خلق و به وجود اوردن تفاوت است
  دوم اینکه
  برق،شکافت اتم و….کشفها علمی هستند که اگه کسیکه برای اولین بار بهش علم پیدا کرد اگر اون اقا به این علم نمی رسید معنیش این نبود که تا پایان تاریخ بشر دیگه هیچ کسی نمی تونست به اون علم و نتیجه برسه.

  (۰)
  پاسخ
 4. 4

  هدیه

  سلام! آقای جوادی آملی هم که فرمودند خیلی از این دانشمندان موحد بودند و نمیشه راجع به افراد قضاوت کرد!ان شاءالله که نیت انیشتین و ادیسون و… خیر بوده باشه!

  (۰)
  پاسخ
 5. 5

  مهدی

  بله هدیه خانم !!! با فرمایش شما ، یاد حکایت “ان شاء الله که گربه است” افتادم !!! آخه با ان شاء الله و ماشاالله که نمیشه کسی رو قانع کرد !!! ضمنا مدارکی موجوده که نشون میده انیشتین قبل و بعد از ساخت بمب اتمی ، با آیت الله بروجردی مکاتبه داشته و راست و دروغش رو من نمیدونم اما انگار بعد از ارسال حدود پنجاه نامه، شیعه هم شده بود. ضرر نداره اگه یه سرچی تو اینترنت در این مورد بزنید.

  (۰)
  پاسخ

ارسال که پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *