مطالب مرتبط

27 Comments

 1. 1

  رضا

  با سلام
  مطلب را خواندم
  بیایید یکبار برای همیشه این قضیه را حل کنیم
  من نه طرفدار عملکرد اقای روحانی هستم نه دشمن آن
  اقای روحانی گفت در کوتاهترین زمان تلاش میکند که حل شود و تلاش هم کرد ولی باید بدانیم با ۶ کشور قدرتمند طرف هستیم و پارامترهای بسیار زیادی در حل این مساله دخیل هستند و از طرفی تصمیم گیرنده نهایی رهبر عزیزمان هستند و اقای روحانی تمام تلاش خود را بکار گرفت در این زمینه
  از طرفی مقام معظم رهبری حمایت خودشان را از تیم مذاکره کننده اعلام کردند در صورتیکه اگر مخالف بودند صراحتا بیان میکردند همانگونه که در گذشته بیان کردند
  و مهمترین مطلب اینکه ما در شرایطی هستیم که دشمنان از این بحث های ما لذت میبرند که همدیگر را تخریب میکنیم پس بهتره به جای تخریب همدیگه دست به دست هم بدیم و به هم اعتماد کنیم به اقای روحانی اعتماد کنیم به تیم مذاکره کننده اعتماد کنیم همانگونه که رهبرمون اعتماد کردند

  (۰)
  پاسخ
 2. 2

  رضا

  خواهشی که دارم اینه حتی اگه از عملکرد اقای روحانی تو این زمینه راضی نیستیم حداقل آب به اسیاب دشمن نریزیم
  یه مبحث دیگه مطرح شد شهدای هسته ایه
  این شهدا خونشان را دادند در راه به دست اوردن تکنولوژی هسته ای
  این تکنولوژی الحمدلله دست ماست و تا اخر هم دست ما خواهد ماند برگشت به عقب های برنامه هسته ای قابل جبران هستند ولی از دست دادن تکنولوژی قابل جبران نیست که به حمدلله این شهدای عزیز ما را به این تکنولوژی رساندند
  تو رو خدا اب به اسیاب دشمن نریزیم

  (۰)
  پاسخ
 3. 3

  فاطمه

  اگه امام حسین بایزید بیعت نکرد اگه حاضر نشد اونو ازنزدیک ببینه به خاطر این بود که یزید اشکار شراب میخورد سگباز بودمیمون باز بود… واما امریکاواوروپای امروز وقتی به کودکان بی گناه غزه رحم نمیکند وبه اسراییل کمک های سنگین مالی میکند تا با انها بمب بر سر مردم بیگناه غزه بریزدمگر میشود که صلاح مارابخواهد انها با مادشمنی دارند تا اسلام را داریم با ما دشمنی دارند ما ازمقامات امریکایی واروپایی نمی ترسم ما از ظریفی میترسیم که با روشن فکریهایش چهره ی ایران راسیاه کند .
  به این اقایون دولت بگید اگه پول میخوان باید مثل مرد استین هاشونو بالا بزنن کارکنن فکرکنن تلاش کنن بخدا مذاکره با یه بچه لوس ولجباز برای ما پول نمیشه.
  خسته شدیم از نمایش های دولت خسته شدیم ازیه طرف تعلیق غنی سازی ۲۰%از طرف دیگر دیدار باخانواده ی همون کسیکه اولین نفر درایران بود که غنی سازی ۲۰%رو انجام دادبابا براما فیلم بازی نکنین ما بچه نیستیم
  ما مسلمانیم از مرگ اباهی نداریم پس جنگ جنگ تا پیروزی …راستی به حسن بگید به جای این که همه ی کاسه هارو سر محمود خورد کنه یه خورده به اون قول هایی که داه عمل کنه اصلا مافرض میکنییم اقای احمدی خیلی خرابی به بار اورده اون وقتی که حسن میخواست کاندید بشه مگه نمیدونست ؟اگه نمی دونست که چرا کاندید شد ؟اگر هم میدونست واینوروهم میدونست که نمی تونه پس باز چراکاندید شد ؟اگرهم میتونه پس چرا اینقدر غرمیزنه؟امریک بداند اسراییل بداند حسن بداند ظریف هم بداند ما انتقام خون مجید شهریاری رو میگیریم مانتقام خون احمدی روشن ها ورضایی نژاد هاعلیمحمدیها رو میگیریم باتمام توان امریکا بداند تازمانی که دنیا دنیاست با اومیجنگیم هه او ما را از مرگ میتر ساند غافل ازاین که بچه های ایران شبها با رویای پروازبخواب میروند…روشن فکری یعنی شجاعت چه کسی خواری وذلت درمقابل کافران راروشن فکری نامید؟

  (۰)
  پاسخ
  1. 3.1

   علی ابرار

   سلام
   مثه این که شما کلا نمیدونید قضیه چیه ارجاعتون میده به تفسیر جدیدی که از امام حسین(ع) دادن بیرون. تفسیر جدید عاشورا و هیهات من الذله امام حسین که آقای روحانی زحمتشو کشیدن.

   (۰)
   پاسخ
 4. 4

  arman

  نمیفهمم چه گیری هست که به مسائل هسته ای دادید ! به قول استاد اگه هسته ای نباشه فردا به ۴ تا چیز دیگه گیر میدن ! پس بهتره همین هسته ای رو تا میتونیم کش بدیم و با تهدید به اینکه دوباره راهش میندازیم ، امتیاز بگیریم !
  متاسفانه به دلیل ازادی که برای مخالفین دولت هست ( که در زمان محمود نبود ) هرکس بعد از ورزش سحرگاهی نقدی بر عملکرد دولت مینویسه !!!! همیشه دلیلی برای نق نق هست دوست عزیز …

  (۰)
  پاسخ
  1. 4.1

   علی ابرار

   سلام
   این عدم آزادی بیان توی دولت احمدی نژاد رو از کجا آوردی؟ توی دولت قبلی تا جایی که یادم میاد روزنامه ای به دلیل انتقاد از دولت بسته نشد اونایی که بسته شدن به دلیل توهین مستقیم به امامان نس صریح قرآن واز این دست مسائل بودن که بسته شدن . ولی این دولت بعضی روزنامه ها رو به دلیل انتقاد تعطیل کرده و بعضی هم رو هم به همون دلیلی که بالا گفتم. بعضی افراد رو هم دادگاهی کردن فقط به دلیل انتقاد نمونش نمایندگان مجلس!.
   درسته همه ی ما میدونیم که هسته ای بهانه هست(البته بعضی ها هم هستن که خودشونو در مورد بهانه بودن به اون راه میزنن) و بقول شما اگه نشه حلش کرد پس باید کشش داد تا به چیزای دیگه گیر ندن و بگذرونیم تا قوی تر بشیم. ولی ولی این راهی که داره این دولت میره به ترکستان هست همه داخل یه کشتی نشستیم یکی داره سوراخش میکنه باید ساکت وایسیم؟!
   الان هسته ایمون تعطیله تحریم ها هم سر جاشه چشم همه به بیرون از کشوره این روش نابودمون میکنه بله کش دادن زمانی خوب بود که چشممون به داخل بود هسته ای هم کار میکرد و برای تحریم ها هم چاره اندیشی میشد الان کش دادن با این وضع فقط به ضرر هست
   دور قبل مذاکرات که اون توافق ننگین ژنو رو امضا کردن گفتن اشکال نداره چون موقت و ۶ ماهه هست(اگر چه بخشیش اصلا قابل برگشت نبود مثل سوخت ۲۰%) ایران به بیش از توافق عمل کرد ولی آمریکا به تعهداتش عمل نکرد یا دورشون زد. تمدید شد تا این دور . میدونید چرا این دور شکست خورد چون آمریکا جزئیات موشک ها توانشون رو میخواست و خواستار محدود شدن برنامه موشکی بود بخاطر همین دبیر شورای عالی امنیت ملی امروز اظهار نظر کرد(دلم از آقای شمعخانی و طز فکرش هم خیلی پره اینم خودش داستان داره) میبینید دقیقا تیم مذاکره کننده داره بر خلاف فکر شما عمل میکنه یعنی جوری عمل کرده که آمریکایی ها تقریبا از هسته ای دارن عبور میکنن
   ارجاعتون میدم به صحبت های رهبر در این مورد.(به بخش استراتژیک صحبت ها دقت کنید)
   پ.ن: دق کنید به جانور بازی ای که کشور هی عربی در راسشون عربستان دارن انجام میدن. یکی از حرفهای این دولت این بود که آمریکای جنوبی به چه درد میخوره باید با کشور های دورو برمون خوب باشیم (حرف حقی که اراده باطل از اون میشه) نه تنها اون فرصت رو داریم از دست میدیم بلکه دشمنی این کشور ها بیشتر هم شده نمیخوان بفهن که مرض از اونهاست وزیر خارجه اسرائیل اومده با همشون خوابیده فیلمشو براشون فرستاده در حال حاظر نقش سگ اونا رو بازی میکنن. خب سرشون حتما باید به سنگ بخوره
   قیمت دلار با این وضع و فروش نفت ایران با این وضع و قیمت جهانی نفت به همین صورت پیش بره نصف در آمد دولت هم محقق نخواهد شد! یعنی فاجعه
   ولی در کل به یک چیز امیدوارم این دولت و اکثر غریب به اتفاق سیاسیون چه چپ چه راست اصلا ذره ای به اقتصاد مقاومتی اعتقاد ندارن ولی این کار های دشمن مجبورشون میکنه که به اون سمت برن اگر عقل داشته باشن زودتر این کارو میکنن و نگاهشون به جای دست های دشمن به داخل مرزهامون خواهد افتاد.

   (۰)
   پاسخ
  2. 4.2

   سیده زهرا

   الان مثلا چه امتیازی داریم می گیریم؟

   هسته ای تعلیق شده.تحریم ها هم بیشتر شده .
   پولی که ازمون دزدیدن رو دارن طی ۱۰-۱۲ سال قطره قطره بهمون برمی گردونن.
   مذاکرات هیچ نفع و امتیازی برامون نداشته.
   نفعش برای امریکاست که تا وقتی مذاکرات تمدید می شه فعالیتهای هسته ای ایران تعلیق هست بدون این که ایران هیچ امتیازی به دست بیاره؟
   اصلا چه لزومی داره این مذاکرات رو کش بدیم؟
   تا دنیا دنیاست هم بخوایم مذاکرات رو کش بدیم،اونا می گن نه ما هنوز نگرانیم،حتما فعالیت های هسته ای دیگه ا ی هم دارید لو نمی دید.
   ما که داشتیم توی فعالیت های هسته ای پیشرفت می کردیم.تحریم ها هم بود دیگه .
   یعنی این پولی که پول خودمون بوده و دزدیده بودنش این قدر ارزش داره که به خاطر این که با قطره چکون این پولو بهمون برگردونن هسته ای رو تعلیق کنیم تا زمان نامشخصی که گویا قرار نیست مشخص بشه تا کی، و تحریم ها هم بیشتر بشه؟
   تعلیق هسته ای و بیشتر شدن تحریم ها در ازای پرداخت ذره ای از طلبمون؟امتیازی که با کش دادن هسته ای می گیریم اینه؟!

   (۰)
   پاسخ
 5. 5

  turaj

  سلام دوستان.طرف دار هیچ سمتی نیستم فقط میدونم که انقدر مردم از داخلی ها ضربه میخورن از خارجی ها ضربه نمیخورن.در جواب دوست عزیز اقا رضا که گفتن حرف نزنید دشمن سو استفاده میکنه باید بگم اشتباه که هر کس که به عمد یا غیر عمد داره اشتباه میکنه باید تذکر داد یا حتی برخورد بشه.من این حرفو نمیفهمم که فلانی داره اشتباه میکنه ولی کسی حرفی نمی زنه میگن عیب نداره ایشاا… که طوری نمی شه انقدر همین جوری پیش میرن که دیگه نمیشه جمش کرد.ببیند بی طاروف اکثر دولتها و حتی مردم دنیا نمی خوان سر به تنمون باشه با چند تا کشورم رابطمون خوبه که اونام وضعیتشون میبینید.با اینهمه حجم دوشمنی به نظرتون چقدر جا واسه اشتباه یا خیانت داریم؟ ببیند تو خارج اگه کسی اشتباه کنه(تو سیاست)عوضش میکنن .مثلا اشتون یا کری اگه اشتباه کنن چیکارشون میکنن تازه کشورشون و مردمشون توی این تحریما نیستن مثلا میگن چیزی نگید ایران سو استفاده میکنه؟خودتون قظاوت کنید.من حتی به نوع دست دادن اقای ظریف شک دارم دقت کنید شست شو کجای دست طرف مقابل میزاره.ایشاا…که من اشتباه میکنم.واقعا هر چقدر نگاه میکنن چیزی به غیر از معجزه خدا نمی بینم که چطور ایران هنوز سر پاست با این مسولین ….

  (۰)
  پاسخ
 6. 6

  samaneh

  به نظرم مثل بچه ای هستیم که داره به شکوه جمعیت نگاه میکنه اما چون قدش کوتاست فقط پا میبینه.
  سخنان رهبر عزیزم: توافق بشود یا نشود اسرائیل نا امن تر خواهد شد.
  میدونید حکومت قوی مقتدری که بتونه از خودش و امام زمانش محافظت کنه لازمه ظهوره؟!
  میدونید محو اسرائیل مقدمه ظهور مولاست؟!
  با این صحبتهای حکیمانه رهبرم یعنی که ما دستت روخوندیم آمریکا.
  توافقی که بخواد امنیت اسرائیل رو تضمین کنه و کری رو آنچنان مست که بگه مگه احمقیم برگردیم به قبل، نتیجش به عقب افتادن ظهوره. به قول استاد خدا اصلا عجله نداره. نمیدونم دیگه باید به کجامون برسه که بگیم غلط کردیم.
  یعنی ما باید منتظر باشیم. تلخه وقتی بغض سد راه نفست میشه وقتی که میبینی خون دل بچه های انقلاب با لبخند های تحقیر کننده داره بر باد میره. اما عزت و غرور له شده هم چیزی نیست در برابر خون دل های مولایمان دیگر غم نان که بماند.
  هدف ما ظهور است. همه وجودمان فدای مولایمان

  (۰)
  پاسخ
 7. 7

  محمد

  بعضی از کسانی که فکر میکنند مذهبی هستن و ادای مومن بودن در میارند میخوان همه مثه خودشون فکر کنند و همه مثه اون ها لباسبپوشن و همه مطابق رفتار خودشون عمل کنند انگار نه انگار تو این مملکت اسلامی ۷۵ ملیون ادم متفاوت با ۷۵ملیون سلیقه و روش زندگی میکنند و …..
  وقتی هم یه نفر مطلبق میلشون عمل نمیکنه سریع یه حدیث جور میکنند و ربطش میدن به موضوع و طرف رو تکفیر میکنند
  سریع طرف رو میچسبونن به یزید و خودشون میرن تو لشکر امام حسین بدون اینکه یکم به موضوع فکر کنند
  بعدش هم یه انگ به طرف میزنند که خون شهدا را پایمال کرده و اخر دست هم میشه دشمن امام زمان و ولایت!!!!!!!!!
  سعی کنید قدرت تحلیل داشته باشید
  احساس میکنم دوستانی که در بالا نظر دادن از همین دسته افرادن
  احتمالا وقتی اینو بخونند من رو هم تکفیر میکنند

  (۰)
  پاسخ
  1. 7.1

   مسعود

   موافقم باهات

   (۰)
   پاسخ
   1. 7.1.1

    علی

    سلام دوست گرامی
    شما دو نفر هم که دارید در مورد بقیه حکم میدید.
    یا حق

    (۰)
    پاسخ
  2. 7.2

   علی ابرار

   سلام
   یعنی عاشق اونهایی هستم که میگن دیگران رو قضاوت نکنید خودشون دقیقا همین کارو میکنن
   منتظر تحلیل شما از وقایع و دفاعتون از تیم حال حاظر هستم. بگید ما هم روشن بشیم
   راستی کتاب خاطرات خاک های نرم کوشک رو بخونید در مورد زندگی شهید برونسی بعد نظرتون رو در مورد این شهید بگید
   ممنون

   (۰)
   پاسخ
   1. 7.2.1

    سیده زهرا

    ممنون
    کاملا درسته

    البته احتمالا ایشون همین کامنت شما رو به حساب تکفیر می ذارن

    (۰)
    پاسخ
 8. 8

  رضا

  من که طرفدار هیچ گروهی نیستم
  نظر شخصی خودم را میگم
  من باری خودم به اندازه کافی دلیل دارم که ما در شرایط اما حسین نیستیم ما الان با معاویه روبرو هستیم نه با یزید به اندازه کافی هم دلیل دارم برای این موضوع پس بهتره به جای جنگ با یزیدی که ساخته و پرداخته ذهن خودمان است با معاویه ای که به طور واقعی با آن روبرو هستیم مذاکره کنیم
  اقای ابرار چه کسی زود قضاوت کرده؟

  (۰)
  پاسخ
 9. 9

  ريحانه

  تیم مذاکره کننده هسته ای از پشتیبانی شیرمردی چون سیدعلی برخورداره در ضمن اکثر مردم هم دوستشون دارن و نیازی به پشتیبانی ادمهای تعصبی و بدون مغزی چون …. نداره

  (۰)
  پاسخ
  1. 9.1

   علی

   سلام دوست گرامی
   شما هم مثل ریس جمهور محبوبتان به مخالفین دلسوز داخلی توهین کنید،ملت عادت کرده اند.
   یا حق

   (۰)
   پاسخ
 10. 10

  علی ابرار

  سلام
  کم کم دارم به ای نتیجه میرسم که دوستان فقط یکم از نظرمو میخونن و چون بدشون میاد کلا بقیه ی چیزی که توی ذهنشونه رو به من میچسبونن.
  آقا رضا منم نظرم اینه که توی شرایط کربلا نیستیم ولی توی شرایط امام حسن هم نیستیم.(توی شرایط بدر و خیبر هستیم به تعبیر آقا) شما یکم در مورد زمان امام علی امام حسن و امام حسین تحقیق کنید شرایط امام حسن یعنی بی عرضگی مردم و مطمئنا جهنمی شدنشون یعنی امام حسن که به جنگ میره(درست خوندید جنگ نه مذاکره) نیروهای خودش به خیمش حمله میکنن و خیمه امام رو غارت میکنن. یعنی سردار سپاهشو معاویه میخره مثه اینه که مثلا آقای ظریف رفتن مذاکره کنن با چند میلیون دلار پناهنده آمریکا بشن توی یه همچین شرایطی هستیم؟ نخیر امام حسن برای جنگ رفته بودن اصلا امام علی حاظر نشدن که حکومت معاویه در شامات رو تحت لوای حکومت خودشون قبول کنن حتی برای یک ثانیه. در صورتی که افرادی بودن و میگفتن چه کاریه سری رو که درد نمیکنه دستمال نمیبندن یه مدتی معاویه رو ابقا کن بعدش که جا افتادی ورش دار و سیاست بخرج بده! امام علی این کار رو نکرد و کار درست هم همین بود. ولی مردم یاری نکردن ولی معصوم رو و شد آن چه شد در کربلا. خیلی خلاصه و نصفه نیمه گفتم.خ.دتون از هر مرجعی که خواستید(البته به غیر از تفسیر اصلاح طلبی از امامان که قبل از امام سجاد رو غیر عقلانی میدونن) تحقیق کنید و تاریخ رو بخونید. به جای این بحث ها از دستاورد های تیم مذاکره کننده دفاع کنید و برای ما توضیح بدید که نسبت هزینه فایده ای که انجام شده درست بوده چرا میری به این بحث ها اگر قرار به این بحث ها باشه خودم چنتا آیه قران و حدیث میارم دیگه نتونید ادامه بحث بدید ولی نمیخوام این کارو بکنم بحث منطقی کنید و از روش تیم مذاکره کننده دفاع کنید. اظهار نظر جدید آقای ظریف رو خوندید؟ سر تیتر هاش اینه “سیاست مقام معظم رهبری مبنی بر اقتصاد مقاومتی از برندگی تحریم ها کاسته است/ هیچ ملتی دیگر نمی تواند برای ایران طبل جنگ بکوبد/ شرایط قابل بازگشت به گذشته نخواهد بود” خب ما هم اول کار همینو میگفتیم تکفیریمون کردن و با امثال داعش مقایسمون کردن.(خواستید بیشتر اینا رو باز کنم که این اظهار نظر یعنی چی و ما چی میگفتیم) بله اگه خواستید در مورد مذاکره بگید یک مثال عالی هست که اتفاقا با کفار هم هست اونم صلح حدیبیه هست. اونم شرایط و داستان خاص خودش رو داره اتفاقا نظر منم همینه اگر قرار بر صلح هست چرا نباید روش پیامبر (ص) رو بریم؟(البته اگر در مورد صلح حدیبیه اطلاعات کافی دارید)
  خانم ریحانه خجالت نکشید اسم بیارید.
  شما هم میتونید دلیل هاتونو ارائه بدید من منتظر هستم رهبر نگفتن کسی از دولت انتقاد نکنه رهبر از تمام دولت ها چه هاشمی بگیرید بیاید تا خود آقای روحانی حمایت کردن و هرگز خودشونو توی بازی های کودکانه سیاسی بین گروه ها وارد نکردن و اون چیزی که به صلاح اسلام و کشوره انجام دادن. خب رهبر جملات دیگه ای هم دارن اگه تکفیریمون نمیخونید اونا رو هم بذارم براتون. مردم هم فعلا دلشون به وعده ها خوشه ببینیم عاقبت چی میشه. و صد البته ما هم از تیم مذاکره کننده حمایت میکنیم میدونیم که ۵+۱ فقط همین ۶ کشور نیستن اشتون نماینده کل اروپا هست خود روسیه و چین مثل دوتا گرگ هستن که فقط به منافع خودشون فکر میکنن بقیه هم که رسما دشمن هستن که سردستشون آمریکاست. حتما از سیاست مدار های کارکشته و به تعبیر بعضی ها اتاق های فکر استفاده میکنن. به اینها اسرائیل و این اعراب دورو بر خلیج فارس رو هم اضافه کنید. خب تیم مذاکره کننده بدون حمایت نمیتونه موفق بشه بخاطر همین در آستانه مذاکرات مسئولین سپاه شروع میکنن به حمایت از دولت و توی سخنرانی هاشون طرغربی رو به کارشکنی متهم میکنن و از تیم مذاکره کنندمون حمایت میکنن. ولی تمام حرف ما اینه با این روش نه تنها چیزی به دست نمیاریم بلکه هم از دست میدیم هم اوضاعمون بدتر میشه.
  منتظر دفاع منطقی شما از دست آورد ها هستم.

  (۰)
  پاسخ
  1. 10.1

   samaneh

   دست مریزاد. ممنون.
   اطلاعات خوبی بود والبته جواب های منطقی ومستدل. مخصوصا جنگ امام حسن ع. هرچند وقتی به قیام ابا عبدالله مذاکره گفته میشود نباید دیگری انتظاری نباید داشت.
   کاش دوستان هم به شیوه جدال احسن مباحثه میکردن.

   (۰)
   پاسخ
 11. 11

  samaneh

  چه خبره اینجا؟!
  تکفیر؟!توهین ؟! برای چی ؟!
  اون سه نقطه رو کامل میکردید. قبلنا حدش دیگه افراطی بود. مثل اینکه همه چی شیب ملایم به خودش گرفته.
  بگذریم.
  به مذاکرات خوشبین نیستم. …
  تحریم ها بیشترشده و کمتر نشده هر چند میگویند تحریم جدید نداریم…..
  کسانی که نگاهشان به بیرون است موقع مشکلات خلع سلاح میشوند…
  مشکلات داخلی رابه تحریم ها گره نزنید…
  توافق بشود یا نشود اسراییل روز به روز نا امن تر خواهد شد…
  اقتصاد مقاومتی …
  ما پیرو سید علی هستیم و میمانیم.

  (۰)
  پاسخ
 12. 12

  رضا

  اقای ابرار حرفاتون رو خوندم
  خوشم اومد
  ولی
  نه میتونم رد کنم نه قبول کنم چون تاریخ اسلام را کامل نخوندم که بخام اظهار نظر کنم
  از طرفی بنده سیاستمدارهم نیستم ترجیح میدم هرکاری رو به کاردانش بسپارم چون مساله هسته ای ابعاد بسیار بسیار گسترده ای داره و نمیشه صرفا با اتکای خوندن تاریخ صدر اسلام و تحلیلهای شخصی اظهار نظر کرد
  ممکنه الان بگید من که خودم از صلح امام حسن حرف زدم چرا حالا دارم نمیگم صرفا به تاریخ اسلام تکیه نکنید؟
  بخاطر این بود که یکی از دوستان خیلی سطحی شرایطو با شرایط امام حسین مقایسه کردن و من میخاستم به روش ایشون روشنشون کنم از طرفی حرف اقا در مورد اینکه در شرایط بدر و خیبر هستیم مال حدود ۳ سال پیشه الان خیلی شرایط متفاوته اون موقع غربی ها حاضر به مذاکره نبودن و فقط حرف از تحریم میزدن ولی الان پای میز مذاکره نشستن بعدشم آدم باید منصف باشه در دولت قبلی هر هفته چنتا قطعنامه و تحریم علیه ایران وضع میشد ولی الان به طور جزیی چند فقره تحریم اضافه شد بگذریم

  شما گفتی این روشی که در پیش گرفته شده برای حل مساله هسته ای به جایی نمیرسه ببخشید میشه شما تز خودتوون رو مطرح کنید ببینیم تز شما برای حل بحران هسته ای چیه؟
  فقط خواهشا ۱) روشی رو که تیم مذاکره کننده در دولت احمدی نژاد در پیش گفته بود ارایه ندین و ۲)این رو هم نگید که درهای کشور رو ببندیم و ارتباطمون رو بطور کامل با دنیا قطع کنیم و بچسبیم به برنامه هسته ای، عزت در عزلت نیست عزت در اینه که هدف خودمون رو به دشمن تحمیل کنیم
  منتظر شنیدن تز جناب عالی هستم

  (۰)
  پاسخ
 13. 13

  علی ابرار

  سلام
  یه مشکلی که هست من حدود سن شما رو نمیدونم ولی ظاهرا نباید زیاد باشه من خودم دانشجو کارشناسی هستم. بگذریم
  نظر من اینه که تاریخ چراغ راه آیندس خیلی حوادث عینا تکرار خواهند شد ولی با شمایل جدید اگر حافظه ی تاریخی خوب یا حداقلی نداشته باشیم بازی میخوریم .یه پیشنهادی دارم براتون تاریخ صدر اسلام بخصوص پیامبر(ص) ۳ امام اولمون رو حتما مطالعه کنید توی اینترنت هم زیاد هست(حتی در مورد مثلا امام علی فیلمش تقریبا کامل توی اینترنت هست) مطلب هر وقت حوصله داشتید میشه یه مدت ادامه بدید براتون شیرین هم میشه . علاوه بر اون تاریخ ۲۰۰ سال اخیر ایران رو هم بهش اضافه کنید لازم نیست کل موارد رو توی این دو برهه که گفتم بخونید مطالب کلی کفایت میکنه این کار به دیدتون کمک زیادی خواهد کرد.
  نیاز نیست حتما یه سیاست مدار کارکشته باشیم باید بدونیم دورو برمون چه خبره یا نه؟! اگر یک نفری رو فرستادن که بدرد مذاکره نخوره چی؟! بازم تاریخ بخوام مثال بیارم قضیه ی صفین. یا جدایی سیستان از ایران. متاسفانه در مورد بدر و خیبر هم ظاهرا اطلاعات ندارید :-/ بگذریم تا خودتون نخونید گفتن من فایده ای نداره.

  اون موقع غربی ها حاظر بودن و ایران هم داشت مذاکره میکرد بحث سر مذاکره مستقیم بین طرف ایرانی و آمریکایی بود که الان انجام شده به نظر من اشتباه بود
  توی دولت قبلی اکثرا اوایلش این تحریم ها وضع شدن تحریم های کمر شکن اکثرا به صورت یک جانبه یا چند جانبه بودن که ربطی به قطعنامه های سازمان ملل نداره برای همین اون موقع و الان میگن تحریم های غیر قانونی یعنی اجماع نشده سرش یا اروپا یا امریکا این کارو کردن. اجازه بدید یکم عقبتر بریم.
  میدونم توضیحات بالا ناقصه ولی یا باید سر همینا کلی وقت میذاشتم که حتما کامل نمیشد برسونم حرفو یا باید یکم برم عقبتر.
  سعی میکنم طولانیس نکنم و توضیحاتو تا جایی که راه داره فاکتور بگیرم ولی لاجرم طولانی میشه.
  نمیدونم بحثش طولانیه یه تاریخچه بگم که چی شد آمریکا پاچه ی ایران رو گرفت در اواخر دوره ی ریاست جمهوری خاتمی با این که خاتمی نه تنها مثل امثال من قائل بود باید تهدید زدایی کرد بلکه میگفت باید تنش زدایی هم کرد(تنش خود به خود سر منافع یا آرمان ها وجود داره در حد امکان نباید بذاریم به برخورد و تهدید تبدیل بشه به نظر من تنش زدایی کار اشتباهیه و بحث همین هم یکم طولانی میشه که نمیخوام وقتتون رو بگیرم) یعنی با غرب باید راه اومد در هر شرایطی. شاید هم وسط یه گریزی به درگیری شوروی با آمریکا زدم الان صدتا مطلب تو ذهنمه نمیدونم از کدوم طرف شروع کنم هر چه پیش آید خوش آید.
  بعد از انقلابی که داخل روسیه ی تزاری شد. و کشوری شوروی به وجود امد. لنین یک نظریه داشت. که سادش این میشد دو مسکین در گلیمی بخسبند دو پادشاه در سرزمینی نگنجند. این یعنی چی؟ خب یعنی این که سوسیالیسم و لیبرالیسم نمیتونن با هم کنار بیان و لاجرم با هم درگیر خواهند شد که این درگیری به نابودی یکی از دو طرف خواهد انجامید. بعد از لنین استالین همین روش رو ادامه داد و بعد از جنگ جهانی رسما اینها وارد جنگ شدن جنگی که مستقیم بین دو طرف اصلی نبود. یعنی جنگ درستو حسابی تموم نشده تقابل دو طرف شروع شد از دیوار برلین تا… . خب این ربطش چیه؟ این تقابل ایدوئولوژیک بود یعنی تقابل ایدئولوژیکی که ین اینا بود دلیل اصلی و شروع خصومت بوده که فقط با نابودی یکی از طرف ها برای همیشه قابل حله . پیش بریم بیشتر متوجه میشید.
  آمریکایی ها هم دقیقا بر همین عقیده بودن هر طرف هم خودشو حق میدید. هر کدوم هم روش های خودشونو برای این تقابل داشتن که خیلی طولانیه. بعد از فشار های زیاد و کارهای امریکا(استاد توی یه سخنرانی که در مورد استراتژی های امریکا حرف میزدن ۳ تا استراتژی رو توضیح دادن که بر ضد شوروی استفاده شده بود) اگه اشتباه نکنم در دهه ۶۰ بود که در زمان خروشچف شوروی اومد و مواضعش رو تعدیل کرد به این معنی که رابطشون از حالتی که جز به نابودی هم راضی نمیشدن تغییر پیدا کرد.خروشچف در سازمان ملل میگه باید با هم همزیستی مسالمت آمیز کنیم یه جهانه و دوتا ابر قدرت نمیشه یکی رو بیرون کرد پس مجبوریم همدیگه رو تحمل کنیم. دقت کنید امریکا هنوز سر جاشه این شوروی هست که کوتاه اومده(به این سادگی نبود توضیح داره و اینجور هم نبود که خروشچف یه شبه به این نتیجه برسه کار شده بود ) البته هنوز هم رابطه ی خوبی ندارن و احتمال وقوع جنگ هست. و رابطه هم خصمانه هست. و هنوز سوسیالیسمو لیبرالیسم با هم در تقابل هستن ولی مجبورن همو تحمل کنن. باز هم آمریکا کوتاه نمیاد و استراتژیشو عوض میکنه. الان آمریکا هنوز دنبال نابودی شوروی هست ولی شوروی دنبال این کار نیست چون میگه توانشو نداریم. این وضعیت ادامه پیدا میکنه تا دهه ۹۰ میلادی در زمان گرباچوف. گرباچوف میگه اصلا کی گفته که بین سوسیالیسم و لیبرالیسم تقابل وجود داره؟! چه دلیلی داره با هم درگیر باشیم. فهمیدید چی شد؟ گرباچوف دیگه اصلا لیبرالیسم رو برای سوسیالیسم خطر نمیدونست. و مبانی ایدئولوژیک رو زیر سوال برد و عوضشون کرد یعنی حرف لنین در این مورد رو قبول نداشت و حرف خودشو میزد. از موضع ایدئولوژیک به موضع استراتژیک اومد و اولویت اول رو مسائل استراتژیک گذاشت. یعنی آمریکا هنوز سر حرف ایدئولوژیکش هست ولی شوروی وارد فاز استراتژیک شده بقیشو فاکتور میگیرم دیدیم شوروی توی بازی استراتژیک چه بلایی سرش اومد و تجزیه شد.
  عین این مسائل در مورد کشور های دیگه هم اجرا شدهاز کوبا تا چین کره … و ایران فرق ایران توی ایدئولوژیش هست. از اول انقلاب هم این کار رو شروع کردن تلاش اولشون زمان جنگ بود تلاش بعدی زمان هاشمی و بعدش اصلاحات که با جوش فکر کردن ایران دیگه وا داده که با تدبیر رهبر اینجور نشد بعدش هم دولت احمدی نژاد و حالا هم این دولت یعنی میخوان کاری کنن که ایران از حالت ایدئولوژیک به حالت استراتژیک بره و فعلا هم دنبال پبدا کردن خروشچف میگردن و به اصطلاح خروشچفی کردن ایران. حالا فک میکنم حدودی فهمیده باشید وقتی ما میگیم هسته ای حقوق بشر موشکی و … بهانه هست یعنی چی! یعنی اینها بهانه هست تا ایران از موضع ایدئولوژیکش دست بکشه. موضع ایدئولوژیک ما هم دینی هست به این معنی که باید از دین دست بکشیم. اتفاقا بعضی مبانی ای که داره باهاش بهمون فشار میاره مبانی اعتقادی لیبرالیسم هست مثلا به رسمیت شناختن همجنسبازی برای ما معنی نداره ولی برای اونا چرا یا این که مجرمین قتل عمد طبق احکام اسلامی در صورتی که رضایت داده نشه باید اعدام بشن یا در حالت کلی قصاص برای ما معنی داره ولی با همین بهمون فشار میارن و میگن باید مبنای ما رو قبول کنید مثلا توی آلمان چندین سال قبل یک نفر چندین نفر رو کشت و خورد! به چند سال زندان محکوم شد. اونا سر مبانیشون هستن و به ما میگن بیاید پایین از مبانیتون(اگه میخواید بهتر بدونید اینو دکتر عباسی در مورد لیبرالیسم و این که باید نبایدی توش وجود ندارد توضیحات دارن حرا حلال مباح مستحب و.. البته توضیح داره ).این توضیح برای این بود که بدونید مشکل آمریکا و ایران اصلش سر چی هست و قبلا آمریکا با رقیبش شوروی چیکار کرد و متوجه بشید که هسته ای بهانه هست. و روش آمریکا چیه.
  چه باید کرد و چه گذشته اینم خلاصه میگم.
  اما تحریم هایی که علیه ایران اعمال شدن سه دسته هستن
  اولین دلیل حقوق بشر و تحریم های حقوق بشری
  دومین دلیل تحریم های حمایت از تروریسم (بخونید حزب الله لبنان)
  سومین دلیل تحریم های هسته ای
  حالا با این ۳ دلیل چه چیزهایی رو تحریم کردن؟!(اصلی های مشکل ساز ایناست)
  تحریم های نفتی
  تحریم های پولی بانکی(که خود به خود جلوی تجارت مارو هم گرفته)
  تحریم های صنعتی
  چه کسانی تحریممون کردنو از چه نوع هستن؟!
  تحریم های سازمان مللی
  تحریم های چند جانبه
  تحریم های یکجانبه
  دلیل تحریم ها که نیاز به توضیح نداره خلاصه میگم
  حقوق بشر که معلومه باید تفسیر اونا رو از حقوق بشر قبول کنیم که علا یعنی کنار گذاشتن دینمون.
  تحریم های حمایت از تروریسم هم که معلومه یعنی حمایت نکردن از حزب الله لبنان . فلسطین و کلی گروه های جهادی دیگه که در عراق سپر ما هستن که در واقع همون کنار گذاشتن دینمون میشه(آیه و روایتو حدیثشو دیگه نمیارم)
  تحریم هسته ای که میگن میخواید بمب اتمی بسازید واقعا مسخرس این یکی مسالشون این نیست که دارید بمب میسازید یا به سمتش رفتید میگن احتمال داره در آینده بخواید به سمتش برید در صورتی که اگر ایران بخواد بمب بسازه سخت ترین راه و تو چشم ترین راه غنی سازی هست میتونه از یه کشور دیگه پلوتونیوم یا اورانیوم غنی شده رو بگیره و این کارو بکنن کشور هایی که در ازای پول حاظرن این کارو کنن کم نیستن. بالاخره همونجور که گفتم بهانس یکیش دلیل بالایی که کلی توضیح دادم یکیش این که هسته ای سوخت پاک کم هزینه و با بازده زیاد هست فقط برق نیست فواید زیادی داره و یک دانشی نیست که تهش معلوم باشه در آینده شاید فواید بیشتری هم داشته باشه(فاکتور گرفتم فوایدو) و از همه مهم تر به قول سردار شهید حسن تهرانی مقدم یکی از ابزارهای آقایی اینها بر جهان هست یعنی فقط چند کشور پیشرفته در مقیاس صنعتی قادر به این کار هستن و تکنولوژیشو دارن.
  چه کسایی تحریم کردن
  تحریم های سازمان مللی که معلومه توسط سازمان ملل و با فشار آمریکا و شورکا انجام شده
  تحریم های چند جانبه که توسط اروپا و آمریکا انجام شده(آمریکا و شرکاش)
  تحریم های یکجانبه که توسط خود آمریکا اعمال شده
  چه چیزایی تحریم شدیم
  فروش نفت یعنی نمیتونیم نفتمونو بفروشیم و مجبور شدیم به قیمت کمتر اونو بدیم در اینجا نقش عربستان خیلی پر رنگه که به قیمت ریزش چاه های نفتش حاظره که ایران رو زمین بزنه چند روز پیش هم دیدید که قیمت رو پایین آورده و حاظر نشد که بالا ببره و ایران و روسیه دارن اذیت میشن
  تحریم های صنعتی که معلومه کلا تحریم هایی که مربوط به بخش های صنعتی میشه(هر چی که فکرشو کنید)
  تحریم های پولی بانکی(مالی) همونجور که میدونید مبنای مبادلات جهانی دلار هست و دلار هم پول آمریکاست و هر مبادله ای با دلار در جهان انجام بشه باید توسط بانک مرکزی آمریکا تایید بشه خب آمریکا گفت که ایران حق نداره با پول من مبادله کنه و جلوشو گرفت در مورد یورو هم قانون یو تورن رو گذاشت که اگر ازش استفاده بشه باید به دلار تبدیل بشه(در نظر داشته باشید منبع اصلی ارز آوری ایران نفت هست)
  این شرایط حال حاظره اما یه تاریخچه فقط از هسته ای میگم
  برنامه هسته ای ایران مال قبل از انقلاب هست و استارتش طبق گفته ویکی ۱۳۲۹! هست. ولی به صورت عملی از سال ۱۳۵۳ شروع میشه تمام نیاز سنجی ها و بقیه ی مسائل دقیقا توسط همینایی که پاچه ی ایران رو میگیرن انجام شده بود. اما به این صورت که ما درگیرشیم و به صورت جدی مربوط میشه به اوایل دهه ۸۰ در زمان ریاست جمهوری خاتمی در این زمان علی رغم این که همه فکر میکردن ایران شل شده و از مبانی اعتقادیش داره کوتاه میاد(سخنرانی رهبر هست که میگه میخواستن خاتمی رو مثل خروشچف کنن ولی ایشونو نشناختن نقل به مضمون) آمریکا به ۳ کشور ایران کره شمالی و عراق لقب محور شرارت میده (چرا این ۳ تا رو فاکتور میگیرم)
  برای به زانو در آوردن ما و این دو کشور شروع کردن به استفاده از دکترین هویجو چاق(توضیحشو استاد دادن فاکتور میگیرم) بین این ۳ کشور عراق هویجو گاز میزنه با چماق میکوبن تو سرش :-/ فقط ۱۴ ماه از شروع استراتژی تا پایان حمله طول کشید یعنی نیت اصلی حمله بود بقیه بهانه دونه دونه سنگر هاشو فتح میکنن همونجور بهانه میارن صدام هم میوفته تو دور امتیاز دادن وقتی تمام سوراخ سمبه های کشورشون رو گشتن از توان نظامیش به صورت دقیق آگاه شدن نقاط حساس رو شناختن موشک ها رو نابود کردن و… دست عراق که خالی شد حمله کردن. کره هم اول گاز زد بعدش که افتاد روی دور امتیاز دادن دید که ادامه بده نابود میشه درهای کشورش رو بست و وضعیتش رو میبینیم. بعدیش پلیس خوب پلیس بد بود آمریکا میگفت میزنم اروپا میگفت ایران کوتاه بیا میزنه ها شوخی نداره. بعدش مکانیزم ماشه بود توی فیلما اسلحه گذاشتن سر یکی میگن شلیک میکنیم مثه اون میگفتن اگه تعطیل نکنید اجماع جهانی میکنیم حمله میکنیم. بعدیش شوک و بهت. و… اینا تونستن ایران رو عقب ببرن همونجور که میدونید رهبر هم این اجازه رو دادن و یه سری خط قرمز گذاشتن(البته تیم زحمت کشید از روشون رد شد) چرا رهبر اجازه دادن ؟ چون تجربه بشه که بعدا بعضی ها نگن اگر از سر سازش کار میکردیم و مدارا میکردیم و راه میومدیم اونها هم با ما راه میومدن برای این که به همه ثابت بشه و تجربه کسب کنن خود رهبر هم دستور میدن که توی همون دولتی که عقبنشینی شده باید جلو برن(که این ننگ سر پیشونی دولت نمونه) سال ۸۴ دولت عوض میشه و این روش رو ادامه میده ولی به این سادگی ها نیست وقتی توافق میکنی و قول تعلیق ۱۰ ساله میدی یعنی فریض هسته ای تا سال ۹۳ (به نقل از جک استرو)و بعد بهمش میزنی این هزینه داره اینجا بود که به راحتی قطع نامه تصویب کردن علیه ما . اینجا چیکن استراتژی شروع میشه استاد توضیح دادن احمدی نژادو لاریجانی سوار ژیان هستن جرج بوش هم با کامیون داره از رو برو میاد (نمیدونم این سخنرانی استاد رو گوش دادید یا نه خیلی باحاله) یعنی هر کس زودتر ترسید و زد کنار. بعدیش استراتژی قورباغه بود همون داستان قورباغه فرانسوی :-o( حالم بهم خورد) بعدیش آنفولانزای نیویورکی که همه از هم بدشون میاد . استراتژی هویج سمی یعنی اوباما اومده روی کار و میگه اختلافاتو بذاریم کنار یعنی به ایران هویج بدیم ولی هویج سمی :-/ بعدش هم میخوریم به فتنه ۸۸ که پروژه ی آزاکس ۲ رو راه انداختن. بعدیش استراتژی مدا بود یعنی وقتی مردم از فتنه گر ها جدا شدن اون افراد باقیمونده شروع کردن شعار ها و کارهای ساختار شکنانه که از دست نیروها در بره و کشتار راه بندازن که نفرت عمومی درست کنه. اینم عمل نکرد. بعدش دوباره وقتی اثر تحریم ها زیاد شد هویجو چماغ رو دست گرفتن(استراتژی اولی) این جور نبود که یکی تموم بشه اون یکی رو شروع کنن بلکه به صورت همزمان هم انجام میدادن. شوروی توی اون مدت درگیریشون با آمریکا قط ۳ استراتژی سرش پیاده شد شدت حجمه به ایران رو خودتون حساب کنید . یعنی الان دارن به تیم ما میگن بیاید تعامل کنید امتیاز بدید ما تحریم ها رو تعلیق کنیم(درست خوندید تعلیق نه لغو) یعنی به صورت موقت ورمیدارن هر وقت خواستن بر میگردونن. تا اینجا به نظرتون آمریکا دنبال حل مساله هسته ای ایرانه و نگران بمب اتمیه؟!
  وای چقد طولانی شد :-/
  خب این ماجرا هست که جلوی ماست هممون هم دوست داریم انرژی هسته ای رو داشته باشیم فقط مشکل اینه که تحریم ها واقعا دارن مشکل ساز میشن و زندگی رو بخصوص برای مردم عادی سخت کردن چیکار باید بکنیم همینجور ادامه بدیم؟ نمیشه تسلیم بشیم؟ بازم نمیشه چون میوفتیم توی دور باطل امتیاز دادن و تا ته امریکایی ها جلو میان
  گذری میزنم به تیم قبلی و حال حاظر.
  در مورد تیم قبلی در آخر کار دولت یه کار میکرد و تیم کار دیگه یعنی تیم عملا تیم احمدی نژاد نبود بلکه تیم شخص رهبر بود احمدی نژاد از جمله افرادی رو که دوست داشت بندازه بیرون جلیلی و وزیر اطلاعات بودن(بعضی ها رو هم انداخت بیرون) که با دخالت مستقیم رهبر نتونست کلا دو سال آخر مملکت یه حالت رها شده و سو مدیریت افتضاح همراه بود و دولت برای دادن خرج هاش شروع کرد به پایین آوردن ارزش ریال و چاپ اسکناس البته مشکلات احمدی نژاد از وقتی شروع شد که سال دو ریاست جمهوریش افرادی رو که اول کار همراهش بودن انداخت بیرون و از خودش دور کرد یعنی دولت یک کار میکرد تیم کار دیگه و دولت همراهی نمیکرد با این حال تیم قبلی به مراتب عملکرد بسیار بهتری از تیم حال حاظر داشتن. میگید چرا مشکلات دیگه رو به این وصل میکنید در ادامه متوجه میشید)
  همونجور که قبلا گفتم دیپلماسی بر خلاف چیزی که اکثریت فکر میکنن و از جمله اکثریت مسئولین ما قدرت چانه زنی نیست دست پر میخواد هوش میخواد در آخرین مرحله قدرت چانه زنیماجرای اوکراین رو یه بار گفتم دوباره نمیگم بعضی ها فکر میکنن دیپلماسی یعنی لبخند و چایی خوردن و حرف زدن به انگلیسی ولی دیپلماسی یعنی کاری که آمریکا و اروپا با اوکراین کردن کاری که روسیه با اوکراین کرد. این تیم راه افتادن رفتن برای مذاکرات (البته یک بار امتحانشونو پس داده بودن و این روش رو رفته بودن ولی اسرار دارن برن! ) آقای روحانی وعده گشایش اقتصدی و سیاست خارجی توی ۱۰۰ روز رو داده بودن O_o اقتصاد که کلید برق نبود که بزنن درست بشه ولی توی سیاست خارجی میشد این کارو کرد رفتن و امتیاز های فراوان دادن و دقیقا هیچ رو گرفتن فقط توافق کردن که توافق کنن( نمیخوام توافق ژنو رو باز کنم توی همین سایت به قدر کفایت فایلو مطلب در موردش هست) دقیقا در وهله اول تا خط قرمز های رهبر اومدن یه نمونه با افتخارش ۴٫۲میلیارد پول خودمون رو به صورت قطره چکانی بهمون دادن(البته با شرط برای استفاده) به ازاش ۵ میلیارد دلار اموال علوی رو توی امریکا مصادره کردن سرش یه چیزی بدهکار شدیم. بعضی تحریم ها تعلیق شدن(لغو نه تعلیق) مثلا توی اون ۳ نمونه ی اصلی که گفتم صنعتی ها مثلا توی خودرو سازیش اونم اگر خودرو ساز های ما عقل داشتن به جای فرانسه میرفتن دنبال یه کشور دیگه اون هم خوش به حال فرانسه شد نه ما خودرو سازیش بدجور تحت فشار بود ایران بازار بزرگی برای خودرو هست. و همه چیز همینجوری بود حالا توی این دور که هستیمو برای دومین بار تمدید شده دست تیم بخاطر بزلو بخشش توافق ژنو خالبی هست توافقی که فقط جنبه روانی و استفاده داخلی داشت اونم برای مدت موقت و اون رو هم کردن مثل هولوکاست هر کس انتقاد میکرد دادگاهی میشد و کلی هم فحش نثار ماها کردن که دستشون مستقیم بهمون نمیرسید:-/ فک کنم فقط هم آقای زیبا کلام ازش دفاع کردن جمله قسارشون این بود ” من نمیدونم توی توافق ژنو چی نوشته ولی مثل سگ ازش دفاع میکنم” الان تیم مذاکره کننده ی ما افتاده روی دور باطل امتیاز دادن وقتی ه بگی خزانه خالی است ما بدبختیم آمریکا با یک بمب کل سیستم دفاعیمونو منهدم میکنه داری میگی جان کری جان دارم میام امتیاز بدم جون مادرت تحریم ها رو وردار خوب اونم امتیازو میگیره و وعده نسیه میده بهت به همین سادگی دلیل شکست این سری از مذاکرات هم اینبود که امریکا وارد فاز موشکی شد(توضیح داره) و یه سری مسائل و ابهامات در مورد این دور هست چون اطمینان ندارم اشاره نمیکنم دونه دونه اسنادش داره بیرون میاد از طرف غربی و طرف ایرانی هم طبق معمول سکوت میکنه
  بخوام تا فردا هم میتونم غر بزنم ولی فایده ای نداره نه برای من نه برای شما خودتون در مورد توافق زنو حتی توی این سایت تحقیق کنید من خیلی ناقص گفتم بخوام کامل بگم از اینی که تا الان نوشتم بیشتر میشه
  حالا چه باید کرد؟!
  پس همونجور که بالا گفتم بهانه اصلی ما برای این مدل مذاکره و این که بعضی ها فکر میکنن با دادن هسته ای وضع بهتر میش. وضع اقتصادی حال حاظر ماست.
  ولی یک سوال آیا ایران تنها کشوریه که مشکل اقتصادی داره؟ اروپا چرا مشکل داره؟ خود آمریکا چی؟ اینا مگه با هم رابطه ندارن؟به هم کمک نمیکنن؟ مگه خودرو سازی آمریکا هم مثل ایرانه که دیتروید اعلام ورشکستگی کرد(شهر صنعتی خودروی امریکا) اونا که فرقون ۴ چرخ نمیزدن که. پس اولا این بحران جهانی هست و اگر دلیلش رو میخواید بدونید مستند ۴ قسمتی hidden secret of money رو دانلود کنید و ببینید که وضع قتصاد چرا اینجوری شده اصلا لینکشو پیدا میکنم میذارم براتون. اما این که تحریم ها هم دارن فشار میارن و این فشار رو مضاعف کردن قابل انکار نیست ولی آیا راه دیگه ای به جز این هست؟
  به جز موارد تحریمی بالا ما توی چیزهای دیگه ای هم تحریمیم ولی حسش نمیکنیم خیلی وقت هم هست که تحریم هستیم . بله تحریم های نظامی ولی چرا حس کردن این بخش کمتره چون وقتی که از بیرون و کمک دشمن ناامید شدیم مجبور شدیم خودمون بریم به سمتش ایران قبل انقلاب از نظر نظامی تقریبا همه چیز داشت ولی به ایران موشک بالستیک نمیدادن یک جوون پا میشه اول یگان خمپاره و بعد یگان توپخونه(البته توپ هم نداشت غنیمت گرفت) بعد هم یگان موشکی رو راه میندازه از صفر مطلق شروع میکنه و امروز ما موشک ماهواره بر ۴ مرحله ای داریم که قطر یک مرحلش فقط ۳٫۵ در طول ۲۰ متر هست و آماده ی پرتاب هست. چطوریه یه همچین کشوری که موتور موشک با این عظمت میسازه عرضه منتاژ موتور پیکان نداره یا نمیتونه برای پیکان مثلا شیشه برقی بذاره ما الان نه تنها نیاز هامونو بر طرف میکنیم بلکه به بقیه هم کمک میکنیم پس چرا توی بقیه ی موارد اینجور نیستیم. ناوشکن جماران رو از هیچ ساختیم نمونه خارجی بگم؟ اولین زیردریایی ترکیه که با کمک خارجی(فک کنم آلمان) ساخته شد با خدمه غرق شد. اولین ناو شکن هندی که با کمک روسیه ساخته شده بود اصلا شناور نشد و برعکس شد چون محاسبات و روش ساخت بسیار پیچیده ای دارن. ولی جماران چندین ماموریت تا حالا انجام داده نیروی دریایی ما هم پس از قرن ها دوباره داره شکل میگیره. این بخش هاشو یکم بهتر بخونید
  وقتی که انقلاب شد این انقلاب ۲ بازو برای پیشبرد اهدافش داشت یک بازوی نظامی امنیتی به اسم سپاه پاسداران و یک بازوی اقتصادی سازندگی به اسم جهاد سازندگی الان ما داریم کجا لنگ میزنیم دقیقا جایی رو که حذف کردن توی عرصه ای که قرار بود جهاد کار کنه. همون آقایون و آقا زاده هایی که جهاد سازندگی رو از بین بردن امروز از واردات و رانت دارن سود میبرن. اگه جهاد بود الان وضع ما این نبود هر جای خواستیم خودکفا بشیم نذاشتن و مسخره کردن الان موسسه ی رویان یکی از افتخارات ماست. یک نفر پا میشه میگه که من میتونم این کارو بکنم تمام مسئولین توی دولت وقت مسخرش میکنن. میره پیش رهبر یا نامه میده تشکیک از منه. رهبر هم ۸ میلیون بهش میده میره راه میوفته و این کارو انجام میده با اون سرمایه البته فوت کرد و خودش نتیجه کارشو ندید ولی الان یکی از افتخارات ماست. یا همین انرژی هسته ای زمانی که یکی از مسئولین میره پیش رهبر استاد دانشگاه هم هست میگه که باور نکنید که اینا میگن انرژی هسته و این حرفا . ساختن سانترفیوژ کار پدر جدمون هم نیست(بامزگیش از منه) رهبر دستور میده ببرن بهش نشون بدن که چی ساختن. میره میبینه و میاد شروع میکنه به تعریفو تمجید از جوانان این مثال ها برای چیه؟ برای این که مسئولینی که ما انتخاب میکنیم و سر کار هستن ذره ای به توان داخلی اعتقاد ندارن ذره ای به جوانان اعتقاد ندارن ذره ای به ما میتوانیم اعتقاد ندارن کسی که اینا رو مسخره بدونه استقلال کشور رو مسخره بدونه خودکفاییی رو مسخره بدونه نمیتونه درست کار کنه در نهایت یه کشور دست نشانده کاسه لیس رو بتونه مدیریت کنه(ذهنتون سمت جناح خاصی نره یکی از اون یکی بدترنتوی این مساله ) چند سال پیش رهبر گفت اقتصاد رو از نفت جدا کنید؟! اگر از همون موقع شروع میکردن الان نیازی به نفت نداشتیم
  چند سال پیش گفتن اقتصاد دانش بنیان؟
  چند سال پیش بخش خودکفایی رو میون کشیدن؟
  حتما سخنرانی کشاورزی استاد رو گوش دادین که چطور مملکت رو دارن به فنا میدن میدونید چه ظرفیت اشتغال عظیمی توی کشاورزی هست ولی این نابغه ها همونی که هستو دارن از بین میبرن! و امنیت غذایی رو مسخره میدونن.
  هر جایی توی مملکت اومدیم خودکفا بشیم اون ارگان سازمان کارخونه گروه و … رو با مغز کوبیدن زمین.
  یه نمونه میگم چند ماه پیش بود رهبر رفتن از صنایع مپنا دیدن کردن صنایع سنگین عالی با علم و دانش روز کیفیت ساخت عالی قیمت مناسب و دائم در حال بروز رسانی رهبر فتن خسته نباشید گفتن بهشون و تشویقشون کردن
  یه خبر چند هفته پیش رفت روی اعصاب من بدجور مدیران غیور و باهوش صنعت نفتو گاز نشستن فکر کردن چطور از مپنا جنس نخریم که بخوره زمین؟! آخه نیازهامونو میتونه بر آورده کنه قیمتش واقعا مناسبه و توان رقابت داره کیفیت ساخت و موارد دیگه هم که عالیه چیکار کنیم؟! به این نتیجه رسیدن که برن از چین موتور دسته دو چینی(کار کرده که عمرش تمومه) با بازده ۲۰% (یعنی ۸۰ % هدر رفت) رو وارد کنن به صورت قسطی که از مال مپنا ارزونتر بشه. و احتمالا سود ببرن یا بعد زمین خوردن مپنا سود ببرن! با همچین مدیرانی میشه به قدرت و خودکفایی فکر کرد؟

  راه حل فقط اقتصاد مقاومتی هست نه شعار بلکه عمل چون دولت مردا وقتی اینو میگن من حس میکنم که دارن رهبر رو مسخره میکنن چون حرکتی نمیبینم فقط چشمشون به مذاکرات هست که من یقین دارم با این سبک مذاکره به هیچ جا نمیرسه و کلا قرار نیست برسه.
  در مورد اقتصاد مقاومتی که راه حل مشکل اقتصادی هست که جهانو گرفته ولی راه حل تحریم ها چیه؟!
  اولا دلار رو بذارن کنار چه دلیلی داره که وقتی مارو تحریم کرده ما بازم از پول اون استفاده کنیم؟
  ارتباط دلار و ریال رو قطع کنن(یک جراحی اقتصادی لازمه)
  توی مبادلات هم از ارز های همون کشور ها و کشور خودمون استفاده کنیم به صورت مبادله ی پایاپای مشکل تجارت حل خواهد شد فقط مذاکره میخواد و انجام کار ها.
  به جوانان و توان داخلی اعتماد کنن افرادی که حرف جدید برای گفتن داشته باشن نه افرادی که صدای کلنگ گورشون به گوش میرسه.
  همون راه حل های ساده و کار آمدی که رهبر این مملکت ۲۵ ساله داره تکرار میکنه و مسئولین هم ۲۵ ساله به حالت مسخره تکرار میکنن.
  پیوستن به بریکس اونها که تحریم دلار نبودن دلار رو کنار گذاستن دلیلش توی مستند هست پایین میذارم دلیل بحران اقتصادی هم توی همون مستند هست.
  هر کاری راهی داره اینجور نیست که فقط یک راه وجود داشته باشه و همیشه تجربه کردن هزینه داره نمیدونم چرا باید دو بار این هزینه رو بدیم( که الان هم خواهیم داد )
  جهان دیگه مثل قبل نیست وقتی کالاها و خریدار باشه معامله شکل میگیره وارد جزئیات نمیشم در مورد توافق ژنو کلی بحث کردیم قبلا توی همین سایت مطالب هست
  فَاستَقِم کَما أُمِرتَ وَمَن تابَ مَعَکَ وَلا تَطغَوا ۚ إِنَّهُ بِما تَعمَلونَ بَصیرٌ
  یه چیز میگم شاید برای خیلی از دوستان سنگین باشه این تحریم ها نعمت هستن تا یه تکون اساسی به این مملکت بدن زمان جنگ هم همینجور بود و نرسیدن ها باعث شد که جوانان آستین بالا بزنن و کارو در دست بگیرن شاید نوبت ماست که این کارو کنیم و شورمونو عبور بدیم از این پیچ و صد البته لازمه این کار اعتماد مسئولین هست(که فعلا حرف میزنن ولی کسی جز خودشونو قول ندارن)
  دلم روشنه در نهایت سر بلند بیرون میایم و مسئولین بعد از چندین دور مذاکره میفهمن که مرض آمریکا چیز دیگس(الان هم فهمیدن کی عمل میکنن نمیدونم) و به اجبار هم که شده دنبال راه حل اقتصاد مقاومتی و درون زا خواهند رفت
  وَمَکَرُواْ وَمَکَرَ اللّهُ وَاللّهُ خَیْرُ الْمَاکِرِینَ

  (۰)
  پاسخ
  1. 13.1

   علی

   سلام دوست عزیز
   ممنون بخاطر روشنگری شما.اما “نرود میخ آهنین در سنگ” این دولت به عمد در حال خیانت به مملکته مگه میشه بری پای میز مذاکره و تمام برگ برنده هات رو همون اول بریزی دور…
   انشالله خدا انتقام مردم وشهدا رو ازشون میگیره
   وَمَکَرُواْ وَمَکَرَ اللّهُ وَاللّهُ خَیْرُ الْمَاکِرِینَ
   یا حق

   (۰)
   پاسخ
  2. 13.2

   samaneh

   سلام.جدا خدا قوت. چقدر طول کشید تایپش؟!
   مخاطبش من نبودم اما خوندم.(البته چشام آخراش سفید شده بود)
   خیلی مفید بود.مخصوصا آخراش که کاملا باهاش موافقم.خود کفایی و جهاد و… دستون درد نکنه.
   ببخشید اگه حمل بر بی ادبی و کنجکاوی نباشه چند تا سوال داشتم:
   شما برای هر کی میخاین شرایط موجودو توضیح بدین همه اینا رو با هم میگین؟ چند درصد حرفاتونو قبول میکنن؟ یا روش فکر میکنن؟کلا برخوردا در مورد حرفاتون چیه؟ (حدسم اینه احتمالا زیاد مباحثه میکنین)
   ببخشید گویا مطالعاتتون خیلی زیاده، به کارای دیگتون هم میرسین؟ یعنی چند ساعت رو در شبانه روز اختصاص میدین به اخبار و مسائل جامعه؟
   سوال اولم برای اینه که میخوام ببینم رفتار مردم ما در قبال منطق چیه و سوال دومم ، بیشتر میخام بدونم چطوری وقتتونو مدیریت میکنین؟
   لطفا اسم سخنرانی استادو که اشاره کردین (کامیون بوش و ژیان احمدی نژاد) بگین.
   ممنون

   (۰)
   پاسخ
   1. 13.2.1

    علی ابرار

    سلام
    حدود ۱ ساعت از غلط هاش معلومه که سریع تایپ شده :-)
    منم نوشتم همه استفاده کنن و خیلی چیزها رو ننوشتم و تاکیدم هم روی این بود که آمریکا اصلا مشکلش هسته ایمون نیست. مشکل ما هم بیعرضگی هست نه تحریم ها. راه حل ها سادست ولی کار میخواد که بقول استاد اینجا ظاهرا اصل بر کار نکردنه مگر این که خلافش ثابت بشه.
    بستگی به شخص جا مکان سن طرف و خیلی مسائل دیگه داره اصلا یه جا سکوت بهترین چیزه مثال میگم مثلا توی تاکسی نشستید و یکی سوار میشه داره غر میزنه ظاهرش اینه ولی باطنش اینه که طرف مشکل داره و احتمالا جدیدن خرجی انجام داده و داره غر میزنه خب بذارید بزنه یکم خالی بشه یعنی حرف بزنه تا یکم از فشار بهش کم بشه .حالا من بیام مسائل و مشکلات رو به صورت کلی براش بشکافم و بعد وارد جزئی که اون داره قر میزنه بشم چند ساعت طول میکشه و حالا اگه طرف حاظر باشه گوش بده. طرف اصلا براش مهم نیست مشکل از کجاست یا چجوری باید حلش کرد فقط میخواد مشکلش حل بشه. بخاطر همین سر انتخابات ها وعده زیاد میدن چون مردم تحقیق نمیکنن که اصلا درسته اصلا عملی هست و… فقط میگن این طرف اینو گفت هر کس هم برداشت خودشو از اون حرف کرده . بسته به جا و مکان و طرف مقابل داره
    ولی این سایت چون فکر میکنم کسی که میاد توی سایت امام زمانی دنبال حقیقت هست(همینطور خود من) بعضی اوقات بحث میکنم تا حقیقت یا برای من یا برای شخص رو برو روشن بشه.
    اینم بستگی داره یه دفعه پیش میاد مثلا ۲ هفته تمام میریم کوه یا جنگل کلا از دنیا بیخبریم :-) البت آخرین بار اصلا اسلحه نبرده بودیم که به یک خرس برخوردیم خخخخ داستانش خنده داره ولی فاصلمون نزدیک بود ظاهرا خرسه ترسید ازمون در رفت دی: شاید حدود ۱۰ متری(یا کمتر) خرس به اون اندازه هم ندیده بودم:-/ اندازه یه پراید هاچبک بود(شکار نمیریما تفریح ولی برای احتیاط یا تمرین تفنگ میبریم) که متاسفانه امسال اصلا نتونستم پاییز برم با این که پاییز جنگل فوق العادست.
    و یک دفعه هم پیش میاد چند ساعت خبر از جاهای مختلف
    به بعضی کار ها هم احتمال داره نرسم :-/ مثلا ساعت ۲-۳ تازه میریم مغازه کار های عقب افتاده رو انجام بدیم اوایل پلیس گیر میداد بعدش بیخیال شدن. البته الان دیگه نمیرم
    بازم بستگی به طرف داره یکی فرهنگشو داره یا جواب میده یا قبول میکنه یا میگه مطالعه میکنم و جواب میدم یکی نداره شروع میکنه به عقده ای بازی که صد البته بقیه قضاوت خواهند کرد.
    اون سخنرانی قدیمی بود یادم نیست ولی دکترین ها رو استاد داخلش بررسی کرده بودن که جالب بود.
    لینک اون مستند هم داخل اپارات هست ولی کیفیتش پایینه .
    هر ۴ قسمت تو اپارات هست
    راستی یه بار گفتم در مورد دین و تاریخو اینجور چیزا قبلا یه سری مطالعات داشتم (کتاب ) الان بیشترین منبعم اینترنت و مقالاتو سخنرانی ها یا کنار هم گذاشتن مسائل هست که یه تحلیل بدن بیرون.

    (۰)
    پاسخ
    1. 13.2.1.1

     katrina

     کامل و جامع بود ممنون

     (۰)
     پاسخ
 14. 14

  رها

  سلام خدا قوت لطفا فایلای تصویری استادرو هم تو سایت بزارین مثلا سخنرانی داعش تو نصر تی وی تصویریش هس یا کات شده برخی سخنرانیا تو آپارات هس اما شما کاملشو اینجا که مرکز دانلود سخنرانیای استاده ندارین. لطفا منت بذارین محبتتونو کامل کنین و تصویری هاشم داشته باشین.یا علی

  (۰)
  پاسخ

ارسال که پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *