مطالب مرتبط

5 Comments

 1. 1

  nima

  من که به شخصا گیج شدم این مرسی که از متحدان عربستان و قطر وامریکا بودش و از دشمنان سوریه بودش حالا چی شده که عربستان خوشحال از رفتن مرسی !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  (۰)
  پاسخ
 2. 2

  از دوستان

  نه بابا فیلم عربستانه.چرا؟عربستان دیده که کار مرسی تموم شده بنابراین دیگه به صلاح خودش نمی بینه از یک مهره ی سوخته حمایت کنه و حالا سعی در جلب نظر مخالفان مرسی می کنه تا احتمالا بتونه منافع خودش رو حفظ کنه.
  همچنین قرضاوی برکناری مرسی را یک کودتای نظامی می داند!

  (۰)
  پاسخ
 3. 3

  nima_gili

  تصاویر ماهواره‌ای که به تازگی از عربستان سعودی گرفته شده، بیانگر آن است که سکوهای پرتاب موشک در یک پایگاه موشکی تازه تأسیس این کشور، به سوی ایران و نیز سرزمین‌های اشغالی جهت‌گیری شده است. این امر بیش از هر چیز اثبات کننده اخباری است که از تلاش‌های جدید و جدی عربستان سعودی برای توسعه گستره فعالیت‌های نظامی در منطقه حکایت دارد.
  روزنامه انگلیسی «تلگراف» با انتشار یک تصویر ماهواره‌ای‌ به نقل از کار‌شناسان نظامی گزارش داده که موشک‌های موجود در یک پایگاه تازه راه‌اندازی شده عربستان سعودی، ایران و نیز سرزمین‌های اشغالی را هدف گرفته است.

  به نوشته این روزنامه، متخصصان نظامی در مؤسسه IHS Jane» s Intelligence Review این موضوع را در جریان مطالعه تصاویر ماهواره‌ای مربوط به یک پایگاه موشک‌های بالیستیک میان‌برد در صحرای جنوب غربی ریاض دریافته‌اند. در این تصاویر، شماری از سکوهای پرتاب موشک دیده شده که مشخصاً به سوی شمال غرب (تل آویو) و شمال شرق (تهران) هدف‌گیری شده‌اند.

  ترکیب و چیدمان این سکوهای پرتاب موشک که به نظر می‌رسد در پنج سال گذشته در این محل مستقر شده‌اند، این فرضیه را تقویت می‌کند که عربستان سعودی، هم ایران و هم رژیم اسرائیل را‌‌ تهدیداتی علیه خود در نظر می‌گیرد.

  تلگراف در این زمینه اشاره می‌کند که هرچند دولت عربستان سعودی همواره از راه کانال‌های غیر رسمی با رژیم اسرائیل در تماس بوده، ‌در مورد ایران، این ترس را دارد که حکومت شیعی این کشور، با به چالش کشیدن عربستان سعودی، خود را به عنوان قدرت اول منطقه خلیج فارس تثبیت کند؛ افزون بر این، تنش‌های موجود میان ایران و عربستان سعودی بر سر موضوع سوریه، مسأله دیگری است که در دو سال اخیر، سبب تیره شدن بیش از پیش روابط میان دو کشور شده است.
  http://www.tabnak.ir/fa/news/331184/تشدید-تحریم‌ها-علیه-شرکت‌های-غیرآمریکایی-طرف-مبادله-ایران

  (۰)
  پاسخ
 4. 5

  دجال پندار

  سلام
  اگه یک خورد تو روایتها اسامی عوض کنید به بعضی چیزها میرسید
  نمیشه بیشتر از این هم گفت و جللوتر رفت
  موفق باشید

  (۰)
  پاسخ

ارسال که پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *