مطالب مرتبط

10 Comments

 1. 1

  روزبه آسمانی

  از این نگاه های قشری خودتان را رهایی بدید…فرصت حیات انسان اندک است….

  (۰)
  پاسخ
 2. 2

  سید حسین

  سلام
  این تازه اولشه
  هنوز زوده که بفهمیم چه کلای گشادی سرمون رفت.
  الحمدلله که من بهش رأی ندادم ولی مثل اینکه باید به آتیش مردم ساده سوخت.

  کاش کمی معنی انتظار را مفهمیدیم تا بتوانیم منتظر باشیم.
  یا علی

  (۰)
  پاسخ
  1. 2.1

   کریم

   من هم بهش رای ندادم اما شما حق ندارید به ۱۸ میلیون مردم ایران بگید ساده.
   می خوایید همین انتخابات را جمع کنید و بگید که هر کی را ما دوست داریم باید رئیس جمهور بشه.

   (۰)
   پاسخ
  2. 2.2

   افشین

   دوست عزیز، نظر شما کاملا تایید میشه. طول می‌کشه تا ملت با بصیرت بشن. همون طور که استاد گفتن دموکراسی غربی اشکال داره. درسته که یک تحلیل گر علوم سیاسی و یک راننده تاکسی بی‌سواد هر دو یک رای داشته باشن؟

   (۰)
   پاسخ
 3. 3

  کریم

  با حرف شما موافقم؛ این ایرادی که شما میگیرید مدتها قبل از ما خود غربی ها بهش اعتراف کرده بودند. به عبارت دیگه تئوری دموکراسی نقاط ضعف و قوتی داره که کاملا واضحه. کلا اگه چیزی را مردم قبول نکنند به هیچ عنوان مشروعیت نخواهد داشت. اگه دموکراسی کاملا بد بود که هیچ وقت در ایران هم ازش استفاده نمی شد.حتی در اوایل انقلاب دیدیم که خود امام هم جمهوری اسلامی را به همه پرسی گذاشتند که حجت بر همه تمام بشه. خب همون جا هم راننده تاکسی بی سواد در کنار تحلیل گر مسائل سیاسی تحصیل کرده رای می داد و کسی اصلا ایراد نمی گرفت که رای این دو برابر نیست.
  حرف من یه چیز دیگه هست که اگه بخوام توضیح بدم ممکنه هم به درازا بکشه و هم باعث موضع گیریهای مثبت و منفی بشه که زیاد جالب نیست.

  (۰)
  پاسخ
 4. 4

  سعیدی

  مگر حرفهایی که از ایشان نقل کرده اید خلاف واقعیت و مخالف دین ماست که اینطور نگران شده اید؟
  نکند نگران اتمام دوران مردسالاری هستید؟

  (۰)
  پاسخ
  1. 4.1

   کریم

   دوست عزیز اصولا من نگران هیچ چیز نیستم؛ نه نگران دین دار شدن مردم هستم و نه نگران تمام شدن دوران دموکراسی. اما چرا … حقیقتش نگران این نوع صحبت کردن شما و یا امثال شما هستم. نگران برخی از بی ادبی ها و بی احترامی ها به نام دین هستم.
   حقیقتا امروز دین مظلوم واقع شده است. یکی نیست به استاد رائفی پور نیست بگه که آخر امام زمان برای چی بیاید؟ اصلا برای کی بیاید؟

   (۰)
   پاسخ
 5. 5

  ازاد

  دوستان عزیز کمی سعه صدر داشته باشیدوببینید که چگونه مهره چینی میشود وبمقام ولایت جام زهر تعارف میکنند! وتا آنوقت آماده ومترصد باشید در آنروز اکثر مردم آنها را شناخته اند و÷ذیرای حق وحقیت خواهند بود (مثل برکناری بنی صدر ملعون)

  (۰)
  پاسخ
 6. 6

  ابوالفضل سعیدی

  آقا کریم
  لطق کنید نظریات را دقیق بخونید بنده نوشته بودم مردسالاری شما تصور کردید نوشتم مردمسالاری(دموکراسی)
  دوستانی هم که دموکراسی را قبول ندارند بفرمایند در زمان غیبت معصوم(ع) چه راه دیگه ای وجود داره تا دچار استبداد(دیکتاتوری) نشیم؟ چرا خطاهای دوره ۸ ساله آقای احمدی نژاد را نمیبینید که توسط رهبر معظم انقلاب تایید شد و حداقل ضررش کاهش سرمایه ملی به یک سوم شد؟ بگذریم از بزرگترین اختلاس تاریخ کشور و سوء استفاده رییس جمهور از اموال عمومی به نفع دانشگاه خصوصیش و…. و از همه بدتر بی اعتمادی بسیاری از جوانان و مردم و در خطر بی اعتمادی و بی احترامی قرار گرفتن جایگاه رفیع ولایت فقیه که یادگار امام(ره) است. کشوری که اقتصادش ضعیفه و فقر سراغ مردمش میاد به گفته پیامبر به کفر نزدیک میشود.
  از این گذشته امام معصوم(امیر مومنان که درود خدا و خلق بر او باد)که به حق شکی به حق خود نداشت تا مردم او را دعوت نکردند خود را تحمیل نکرد. پیامبر عظیم الشان اسلام(که درود خدا و خلق و همه ملائکه بر او باد) در مقاطعی که قدرت حکومت اسلامی و مسلمانان اندک بود با نرمش عمل کردند تا اصل یعنی امت اسلامی صدمه نبیند.
  با ملعون خطاب کردن مخالفان خودمان چیزی حل نمیشه سعی کنید با استدلال مردم و مخالفان را قانع کنید نه با جوسازی و فشار که چنین روشی به هرج و مرج یا استبداد منتهی میشود و در هر دو حالت استکبار جهانی سود میبرد.
  همانطور که فرمودید باید امام زمان را یاری کرد با تربیت انسانهای پاک و لایق سربازی او و باید از خودمان آغاز کنیم و دیگران را با مشی جذاب بسوی این تحول دعوت کنیم نه با بی احترامی به دولت منتخب مردم و تنفیذ شده از سوی مقام ولایت فقیه. مشی اسلامی این نیست. مانند امام باقر و امام صادق(که هزاران درود خدا و خلق برآنان باد) بحث کنید و با اقناع یاران اسلام و ولایت را افزایش دهید نه با لعن و نفرین.

  (۰)
  پاسخ
  1. 6.1

   کریم

   بله حق با شماست، کم دقتی از من بود. عذرخواهی می کنم.

   (۰)
   پاسخ

ارسال که پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *