مطالب مرتبط

97 Comments

 1. 1

  علی ابرار

  خدا خیرشون بده(صدا و سیما رو)
  کلی خندیدیم ولی نه مثل ۸۸
  فرهنگی هم که زیاد جای بحث نداره فقط همدیگه رو احتمالا میکوبن
  ولی سیاسی آخری فک کنم جنگ جهانی باشه
  خدا بخیر کنه

  (۰)
  پاسخ
  1. 1.1

   دوستدار اهل بیت ( ع )

   رای من مهندس غرضی :دی
   مناظره رو با چاله میدون اشتباه گرفته بود. ولی خدا عمرش بده کلی خندیدیم.
   عارف رو هم که نگووووووو.”نظری ندارم”
   من طرفدار ۲ اتیشه دکتر جلیلیم ولی واقعا الان نگران شدم که بهشون رای بدم یا نه. چون اصلا برنامه ای نگفتن و محافظ به کارانه جواب میدادن.
   خدا خودش کمک کنه.

   (۰)
   پاسخ
   1. 1.1.2

    از دوستان

    من هم یکی از سه گزینه ی مورد بررسیم دکتر جلیلی بود اما تو این مدت اکثر خبرها,برنامه ها و صحبت ها را که پیگیر بودم برنامه ای به جامعیت برنامه ی دکتر رضایی ندیدم و این در حالی بود که بعضی از کاندیدای دیگه هیچ برنامه ای برای بیان نداشتند.فقط می گفتند تورم باید حل شود,بیکاری باید حل شود.کسی نیست بپرسد آخه چطوری؟این در حالی است که دکتر رضایی اگر می گویند بیکاری, راهکار آن را هم ارائه می دهند.اگر می گویند سیاست زدگی,راهکار ارائه می دهند.اگر می گویند مشکل ازدواج جوانان باید حل شود راهش را هم می گویند.
    در مناظره هم هر سوالی ازش پرسیدند با تسلط کامل و دلایل قابل قبول جواب دادند.البته از انصاف هم نگذریم دکتر قالیباف هم نمره ی قبولی بالایی گرفتند اما در برنامه به جامعیت دکتر رضایی نبودند.

    (۰)
    پاسخ
    1. 1.1.2.1

     حسین

     حرف شما دوست عزیز در رابطه با جامع بودن صحبت های آقای رضایی قبول دارم اما ما اینجا باید فردی مجری که می تواند قوای مجریه را اداره کند رای دهیم به نظر بنده در صورت رای نیاوردن آقای رضایی رئیس جمهور بعدی خوبه که از ایشون به عنوان معاون یا مشاور ریاست جمهوری استفاده کنه

     (۰)
     پاسخ
   2. 1.1.3

    jaber

    شما به هر کسی را بدید نظرتون محترمه ولی با تخریب کردن دیگران به نتیجه نمیرسید
    هواداری دو آتیشه حرف انسانهای بی منطقه که بدون تحقیق در مورد برنامه ها میرن رای میرن
    ۳۳ ساله با همین منطق داریم رای میدیم و به جای پیشرفت داریم پس رفت میکنیم
    اکثر کسانی که الان از آفای جلیلی حمایت میکنن همون کسانی بودن که قبلا به احمدی نژاد رای دادن و نتیجش را دیدند
    من نمیدونم ما کی میخایم از گذشته درس بگیریم و درست تصمیم بگیریم
    آقای دکتر رضایی با برنامه ترین کاندیداست ولی هنوز تصمیم گیری زوده تا برنامه های بعدی سایر کاندیدا را ببینیم
    دکتر عارف هم که مسخره می کنید شاید تا حالا معدن را ندیده بوده یا به خاطر ساختار تصویر با جاذبه طبیعی اشتباه گرفته بود شاید اگه بعدش دکتر رضایی نمیگفت معدنه همه اشتباه میکردند و دکتر عارف را تایید میکردند

    (۰)
    پاسخ
 2. 2

  کریم

  من خودم رشته ام متالورژی استخراجه، عارف تا به عکس معدن گفت که دره هستش ترکیدم از خنده. حالا نظرم عوض شده شاید به عارف رای بدم. فکرش را بکن اگه دربیاد چقدر می خندیم!!!!!!!!!!

  (۰)
  پاسخ
 3. 3

  ستاره

  آقای عارف بیش از حد بی اخلاقی کرد، قشنگ برای دعوا اومده بود! بدجور ساز ناکوک میزد.
  توجه کردید تمام حرف هاشون واضح بود که به دنبال جلب توجه بودند، به وفور اینو تکرار می کردند که در دولت من چنین خواهد شد، تنها کسی که راهکار ارائه داد و گفت هر دولتی که روی کار خواهد آمد اینچنین کند جلیلی بود، اخلاق یعنی این!
  از این حرفش خوشم اومد.
  یک نکته خیلی جالب این بود که آقای حسن عباسی رو به خاطر نقد دولت، آقای حسن روحانی خونه نشین کرده بود در زمان خاتمی، تو اولین حرف هاش روحانی شروع کرد به تاکید بر آزادی بیان!جل الخالق!!
  اینا مردم رو چه جور جانور کم هوشی فرض می کنن؟
  دوستان حواستون به حسن روحانی باشه، اصلاح طلب ها دارن روی این آدم تمرکز می کنن، صحبت های حسن عباسی رو در موردش بشنوید بد نیست، آدم فوق العاده پرتیه، حیف اون لباس روحانیت که تن این آدمه

  (۰)
  پاسخ
 4. 4

  علی ابرار

  آقا منفی ندید صحبت های آقاست با فکر گوش کنید ربطی به کاندیدای خاصی نداره
  http://media.afsaran.ir/rdasgV8.mp3

  (0)
  پاسخ
 5. 5

  رضا

  طرح پرسش و پاسخ و نشان دادن عکس فوف العاده هوشمند بود و برای شناخت کاندیدای اصلح عالی بود
  پاسخ بعضی کاندیدا با اعتراض بعضی با بی تفاوتی و بعضی با متانت بود
  به شخصه در انتخابم ( آقای جلیلی ) شک داشتم ولی با صحبت های هوشمند و بدون گله مندی و اعتراض و بدوت تخریب آقای جلیلی یقین حاصل شد

  (۰)
  پاسخ
 6. 6

  کریم

  اگه در مناظره های های بعدی از پرسش و پاسخ و عکس نشون دادن بشتر استفاده کنند بهتره؛ چون عکس العمل کاندیداها در شرایط پیش بینی نشده سنجیده میشه و احیانا گاف هاشون هم درمیاد. مردم هم بهتر می تونند تصمیم بگیرند.

  (۰)
  پاسخ
 7. 7

  NBA

  سلام بهترین کار و صدا و سیما کرد یه برنامه ی کاملا روانشناسی شده بخصوص که دوستمون گفتن نشان دادن عکسها ولی من هنوز بین آقایان ولایتی و جلیلی موندم

  (۰)
  پاسخ
 8. 8

  طه

  آخه چرا آقای عارف اینجوری بود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  واقعا که! …….

  http://upload.tehran98.com/img1/2xzrwnia2u7wy32f7h.jpg

  (0)
  پاسخ
 9. 9

  از دوستان

  آیت‌الله مکارم در آغاز درس خارج فقه خود که هفته ی قبل در مسجد اعظم برگزار شد، با اشاره به اتنخابات ریاست جمهوری و خلق حماسه ۲۴خرداد اظهار داشتند:
  انتخابات مسئولیت آفرین است، ‌کسی را که انتخاب می‌کنید در چهار سال شریک اعمال او خواهید بود از این رو نباید سرسری انتخاب کرد بلکه باید با تحقیق و تامل فرد شایسته را انتخاب نمود.
  اگر بی حساب و کتاب وارد انتخاب شوید و گرفتار حب و بغض‌ها و جناح گرایی شوید و آن فرد منتخب خلافی کرد شریک اعمال او در چهار سال خواهید شد.
  نباید در انتخاب گرفتار وسواس شد و رای سفید به صندوق انداخت، این مساله درست نیست؛‌ باید انسان به اندازه توان تحقیق کند و بعد که به نتیجه رسید عندالله معذور است.
  ایشان با ذکر شش شرط برای رییس جمهور تاکید کردند: اولین شرط این است که باید تقوا و دیانت در سطح بالا داشته باشد تا بتواند منافع مردم و کشور را حفظ کند و خدایی ناکرده در اختیار جناح یا گروه خاصی قرار ندهد، به مردم و نظام خیانت نکند، ‌قوم و خویش پرستی نکند و مسؤولیت‌ها را در اختیار دوستان قرار ندهد.
  ایشان فرمودند:فردی که می‌خواهد رییس جمهور شود باید اهل مشورت باشد نه مستبد و خود رای، تصریح کردند: رییس جمهور باید از همه ظرفیت ها استفاده کند، گاهی یک نفر ساده و عامی حرف درستی را می زند و باید آن را پذیرفت؛ طبق روایات دینی کسانی که مسبتد در رای باشند هلاک می شوند.
  آیت الله مکارم شیرازی در ادامه با اشاره به روایتی از امام هادی (ع) اظهار داشت: حسادت همه حسنات انسان را از بین می ‌برد، خود برتر بینی سبب خشم مردم می‌شود .
  استاد خارج فقه حوزه علمیه قم ادامه دادند: خودپسندی، خوشیفتگی، خود برتر بینی و خود بزرگ بینی هرکدام دارای معنای است که هرکدام در یک شخص باشد مضموم است .
  ایشان بیان داشتند: کسی که دارای صفت خود پسندی باشد، غرورش نمی‌گذارد در پیش دیگران حرف شنوی داشته باشد بلکه دیگران را تحقیر می‌کند .

  من مهمترین ها رو گذاشتم,دوستانی که می خواهند متن کامل رو بخوانند به منبع اصلی باشگاه خبرنگاران مراجعه بفرمایند.

  (۰)
  پاسخ
 10. 10

  ارمین

  ولی من انتخابم جلیلی بود اما با دیدن مناظره ها فهمیدم باید به غرضی رای بدم
  اخه وقتی دیدار های استانی رو از سر بگیره دیگه نمی خواد پول سینما بدیم

  (۰)
  پاسخ
 11. 11

  12

  سبک مناظره به نظر من درست نبود ، اصلا معلوم نبود چی میگن تا میخواستن صحبت کنن وقتشون تموم میشد من که هیچ چیز نفهمیدم.مناظره یعنی این که نظر همدیگرو نقد کنند نه اینکه صرفا نظر خودشونو بگن.
  عکس ها هم واقعا چرت بود.من موندم عکس مسکن مهر اشکالش چی بود؟ میگفتن که معماری باید اسلامی باشه.من که هر چی خونه میبینم همش همون شکلیه!!!!
  تا تونستن احمدی نژاد رو کوبیدن و کسی هم نبود دفاع کنه.اگر احمدی نژاد تو مناظره بود یه تنه جلو همشون وا میستاد.

  (۰)
  پاسخ
 12. 13

  نسرین

  این مناظره بود یا مسابقه محله؟!
  زمان بندی خیلی مشکل داشت، آخه کی می تونه توی ۹۰ ثانیه برنامه هاشو راجع به یه موضوع بگه؟؟ خیلی از حرفهاشون ناقص موند.
  اما خُب باید یه جورایی هم به صدا و سیما حق بدیم چون تعداد نفرات زیاد بود و باید به همه فرصت می رسید.
  اما انصافاً متانت آقای جلیلی و بی طرف بودنشون مخصوصاً در رابطه با اون بحثی که دربارۀ اصولگراها و اصلاح طلبها راه افتاد، قابل تحسین بود.
  مخصوصاً این که قصدش تخریب کسی نبود. برخلاف بقیه که داشتند مدام دولت های قبلی و فعلی رو تخریب می کردند.
  در ضمن یک دقیقۀ آخر آقای جلیلی هم حرف های خوبی زد، خوشم آمد.

  (۰)
  پاسخ
  1. 13.1

   بی طرف

   آره چون جلیلی طرفدار دولت احمدی نژاده،هیچ انتقادی نکرد.هیچ برنامه ای هم نگفت.فقط موضوع رو تحلیل می کنه.برنامه هاشو نمی گه. درسته،آقای جلیلی آدم پاکیه،جانبازه،ماشینش پرایده،آقا انصافا دمش گرم،ولی این دلیل نمیشه که ۴ سال مملکتو بدیم دست ایشون که هیچ برنامه ای ارائه نمیده.درست میگم یا نه؟؟؟

   (۰)
   پاسخ
 13. 14

  اسعدی

  متاسفانه مناظره رو ندیدم..؟

  (۰)
  پاسخ
 14. 15

  امیر

  اینجا شده پاتوق طرفدارهای جلیلی فقط به به و چه چه میکنین اونایی هم که حرفی میزنن و انتقاد میکنن که بعضا هم قابل قبول و قابل تامل هستن همگی با منفی هاتون یورش میبرید طرفش…همین تعصبات مضحک و بی پایه باعث شد احمدی نژاد از کسی که رهبری ازش به عنوان پسرش یاد کرده بود تبدیل به دولتی بشه که با عناوینی از قبیل غیر اخلاقی و غیر قانونی ازش یاد بکنن…
  شما خودتون یه نگاه به مناظره بکنید علی رقم اینکه اصلا خوشم نیومد از برنامه اما برنامه هایی آقای قالیباف و رضایی ارائه دادن خیلی کامل تر از آقای جلیلی بود آقای جلیلی خیلی کلی صحبت میکردن و جزئیاتی ارائه نمیدادن علاوه بر اینکه ما هیچ سابقه اجرایی از ایشون سراغ نداریم و فقط ایشون رو ازمذاکرات میشناسیم.
  یکی از دلایل اینکه ایشون این مقدار محبوب شدن تبلیغاتی هست که از خیلی وقت پیش برای ایشون
  استارت خورده وتو فضای مجازی براشون کار شده ماجراهایی مثل دراوردنپای مصنوعیشوندر جریان مذاکرات و اینکه ماشینشون پرایده و از این قبیل مسائل…که نیاز بگم که هیچ کدومشون جزو معیارهای اصلی یک رئیس جمهور که بتونه کشور رو از این وضعیت ناجور دربیاره نیست.

  (۰)
  پاسخ
  1. 15.1

   سجاد

   نکته اول برای نظر اولتون البته باید بگم پیش داوری اولتون می تونید یک سر برید داخل صفحه گفتگو ویژه آقای رضایی داخل همین سایت
   نکته دوم اگر اولی را گفتی که به انتقاد بعدید کسی جواب نده، اشتباه کردی، بچه های این سایت، یا بقول شما پاتوق یکمی فرق دارند
   منتظر باش

   (۰)
   پاسخ
  2. 15.2

   نسرین

   ببین آقا امیر، توی این سایت به دلیل اینکه اخبار و مطالبی رو می ذاره که بیشتر، بچه های انقلابی دنبال می کنن، بنابراین جای تعجب نیست که طرفداران آقای جلیلی بیشتر باشند، چون از بین کاندیداهای دیگه، برنامه های ایشون از اقتصاد و فرهنگ و به خصوص سیاست، با اهداف انقلاب بیشتر همخوانی داره. چون ایشون گفتمان انقلاب رو جدی تر از بقیه مطرح می کنن.
   خود بنده بعد از گوش دادن به صحبت های رهبر و خوندن نامه هایی که حضرت علی(ع) به فرماندارانشون می نوشتند، نمی گم ۱۰۰درصد اما دیدم که بیشترین شباهت رو به معیارهای انقلاب، دکتر جلیلی داره.
   به این موضوع هم توجه داشته باشید که غرب، الکی روی کسی مانور نمی ده، اونوری ها روی آقای جلیلی بدجور زوم کردن، چون می دونن اگر ایشون رئیس جمهور بشه، آمریکا نا امیدتر از قبل می شه برای فروپاشی نظام از درون(اینم گفتم برای اهل فنش)، بنابراین بدجور دارن ایشون رو تخریب می کنن، کار به جایی رسیده که دیروز از کسی شنیدم(ماهواره دارن) که می گفت: جلیلی نمایندۀ اسرائیل در ایرانه!!!
   در ضمن سایت فاراقلیط از هیچ کاندیدایی حمایت نمی کنه، بلکه کسانی که به این سایت میان و نظر می دن، دارن از کاندیدای مورد نظرشون حمایت می کنن. این سایت فقط داره زحمت می کشه و اطلاع رسانی میکنه.

   (۰)
   پاسخ
   1. 15.2.1

    مهدی

    ممنون بابت توضیحاتتون در مورد سایت

    (۰)
    پاسخ
   2. 15.2.2

    علی ابرار

    نه نسرین خانم ایشون برخلاف بقیه فکر میکنند(ولی الان تقریبا همه سر بیشتر مسائل اتفاق نظر دارند) برای اثباتش هم برید حرف های نامزد هایی که الان هستند رو بررسی کنید قبل از اومدن جلیلی و بعد از اومدن جلیلی و بعد از شروع صحبت های جلیلی !!!
    ببینید چقدر تغییر کردند!!
    اصلا قبلش کسی حرف از گفتمان انقلاب !!
    اقتصاد مقاومتی !!! و… میزد به صورت جدی؟!!
    مشکل رو قبلش کجا میدونستن؟!! الان کجا میدونن؟!!
    میشه گفت جلیلی به هدف اولش رسید که انداختن این گفتمان بر سر زبان ها بود و میشه گفت بقیه رو مجبور کرده که اصل مشکلات رو داخلی بدونند و راه حل داخلی براش بدن!(برای این که دوباره منفی ندید بدون فکر کردن برید سخنرانی دکتر رو توی دوکوهه گوش کنید که چی گفتن! فقط یه جمله رو میذارم گفتند که:اگر هم توی انتخابات موفق نشویم همین که این گفت گو رو بر سر زبان ها میاندازیم خودش یک پیروزی هستش )
    امیدوارم هدف دومشون هم محقق بشه انشالله

    (۰)
    پاسخ
    1. 15.2.2.1

     رهگذر

     همه ی این حرف ها صحیح و من هم طرفدار اقای جلیلی هستم اما خداییش اگه به چشم بیطرف نگاه کنی و یکطرفه به قاضی نری به این نتیجه میرسی که آقا امیر کمی حق داره چون توی این سایت فضایی هستش که دوستان فقط از جلیلی طرفداری میکنند و با آنکه ادعا میکنند که از تخریب گریزانند تخریب میکنند (به هر حال هر حرفی را ۱۰۰ جور میتوان گفت که دوستان بلدند چه جوری تخریب کنند )
     و حتی یک لحظه اجازه تامل درباره دیگر کاندیدها را به خود نمی دهند چون از قبل از دوره انتخابات انتخاب خود را کرده اند …

     (۰)
     پاسخ
    2. 15.2.2.2

     نسرین

     خب البته حق با شماست علی آقا، انشاالله هر کاندیدایی که رأی میاره، در مسیر اهداف انقلاب پیش بره.

     (۰)
     پاسخ
  3. 15.3

   علی ابرار

   فقط مثل بقیه داد نمیزنه!!!
   یا مثل بعضیا شکستشونو پیروزی نمیدونه!!!
   اینایی که گفتید نشون میده که از حق مردم کوتاه نمیاد هرجا دستش باشه
   به قدری آرام وبی صدا وجنجال بود که کسی فکر نمی کرد باآمدنش به بازرسی وزارت تغییر خاصی اتفاق بیفتد . ولی چشم که بر هم زدند ۱۷ سفیر را به خاطر پرونده های مالی اخراج کرد . شوکه شده بودند توی وزارت خارجه معنی این کار انقلاب بود. حواسشان نبود ممکن است کسی بدون حاشیه و سروصدا کردن . تا این حد در کارش تمرکز کند.

   (۰)
   پاسخ
  1. 16.1

   سجاد

   خیلی جالب بود
   دکتر سلام ۸، کل دکتر سلام ها تا به حال جالب و بی طرف بوده و واقعا دیدنی و قابل تامل
   این هم برای دوستدرانه بی طرفی
   یا علی
   به امید پیشرفت کشور عزیزمان به طرف هدف اصلی انقلاب اسلامی

   (۰)
   پاسخ
 15. 17

  دوستان نظر خودشون رو بدهند...

  به نظر شما کدام یک از کاندیدا برنامه های دقیق و عملیاتی دارند؟
  ۱٫جلیلی
  ۲٫رضایی
  ۳٫ولایتی
  ۴٫قالیباف
  ۵٫غرضی
  ۶٫حدادعادل
  ۷٫روحانی
  ۸٫عارف

  (۰)
  پاسخ
 16. 18

  یکی

  اگه امکانش هست یک نظر سنجی کنار سایت خوبتون قرار بدین.

  (۰)
  پاسخ
 17. 19

  برنامه های اصلی دکتر رضایی(حتما بخوانید)

  پاسخ
 18. 20

  محمد

  فرمایشات دکتر ولایتى (در قول و فعل)نه قول و فقه

  (۰)
  پاسخ
 19. 21

  از دوستان

  با توجه به اینکه در این دوره همه چیز خیلی رسمی و قرعهکشی اتفاق افتاد، پیشنهاد میشود بعد از قرعه کشی اول، آن نامزد نفر بعدی را مشخص کند و به همین ترتیب تا آخر. فرض کنید در این سری از مناظرات، با کارشناسی اساتید برجسته مدنظر رسانه ملی، از نامزدها پرسیده شود، برای سوال بعدی از کی بپرسم. پاسخ برخی نامزدها را در ادامه میخوانید:
  مهندس غرضی: از خودم بپرس
  دکتر حداد عادل: درد هجری چشیدهام که مپرس
  دکتر جلیلی: از ۱+۵ بپرس
  دکتر روحانی: از عارف فقط نپرس
  دکتر رضایی: از ۱+۲ بپرس
  دکتر عارف: از هر کی دوست داری بپرس

  (۰)
  پاسخ
  1. 21.1

   رهگذر

   دوست عزیز دو نفر جا افتاده …. !!؟

   (۰)
   پاسخ
 20. 22

  عاطفه

  مناظره ی دیروز اصلا خوب نبود من نتونستم کاندیدای اصلح رو از بقیه تشخیص بدم من که بین محسن رضایی و جلیلی موندم هر دوی اونها برنامه های روشنی برای اینده دارن از طرفی رضایی هم خیلی خوب مناظره کرد هم الان هم ۴سال پیش هیچ دولتی رو تخریب نکرد در سال ۸۸ بهترین مناظره رو ایشون ارائه دادن و انتخاب این دوره برای من بسیار مشکل شده

  (۰)
  پاسخ
  1. 22.1

   علی ابرار

   دیگه انصافا سال ۸۸ احمدی نژاد توی مناظره ها به هر روشی که بود بقیه رو پیچوند اگه خاطرتون نیست برید مناظره ها رو دانلود کنید یه بار دیگه ببینید

   (۰)
   پاسخ
   1. 22.1.1

    رهگذر

    این همون بحثیه که اون با نصفه نیمه موند اینکه آتیشی از یک نفر طرفداری میکنید پس از اون اگه این فرد اشتباهی داشته باشه بازهم اتیشی با اون مخالفت میکنید و ازش انتقاد میکنید اخه برادر من انسان جایز الخطا است و میگن صدبا اگه توبه شکستی بازآ
    و دیگر انکه همگی میدونید که در مناظره های سال ۸۸ پیچوندن در کار نبود و کوبیدن در کار بود که از نظر بسیاری از خود شماها با افرادی که در ان سال روبروی اقای احمدی نژاد نشسته بودند مقداری از اون رفتارها نیاز بود و به هر حال هرچه که بود باعث شد که مردم ( منظورم مردم عام وعادی است نه شماها..! ) سر بعضی از اتفاقات را متوجه بشوند که دیگر پس از ان به مسائل سطحی و ساده لوحانه نگاه نکنند

    (۰)
    پاسخ
    1. 22.1.1.1

     علی ابرار

     من الان نمیتونم اینجا توضیح بدم کامل ولی در سال ۸۸ وقتی با دوستانمون داشتیم کاندیدا ها رو بررسی میکردیم آخرش به این نتیجه رسیدیم
     که بد رو به بدتر ترجیح بدهیم
     و از انتخاب احمدی نژاد پشیمان نیستیم(البته باید بگم من توی این انتخابات تازه رای دوممو میدم رای اولمو توی انتخابات مجلس دادم سنم کمه) ولی توی بحث ها شرکت میکردیم
     این که نباید از هیچ کس بت ساخت هم همون موقع گفتیم بخصوص بعد از بیرون اومدن اون مستند مسخره که گفتیم احمدی نژاد به علت ۱۱ روز خونه نشینیش از عدالت ساقط شده(عدالت در حد شعیب ابن صالح نه در تمامی امور) و نمیتونه به هیچ عنوان شعیب ابن صالح باشه و موارد خیلی دیگه ولی بازم احمدی نژاد رو اونجور که دارن میکوبنش بد نمیدونم در واقع باید بگم در بدترین حالت میتونیم بگیم اینم مثل بقیه

     (۰)
     پاسخ
     1. 22.1.1.1.1

      رهگذر

      دعوا که نداریم اقا قبول تسلیم فقط خواهشا رمان ننویسین که حوصله ندارم بخونمش ….
      یه سوال اساسی برام پیش اومد شما میدونید برای انتخابات امسال از چه سنی میتونند شرکت کنن ؟؟

      (۰)
     2. 22.1.1.1.2

      علی ابرار

      سن ۱۸ سالگی تمام به بالا یعنی متولدین روز انتخابات که ۱۸ سال میشن هم میتونن رای بدن

      (۰)
 21. 23

  کریم

  من هم تا حدودی با رضایی و جلیلی موافقم ولی از طرفی یک نگرانی دارم و اون هم اینه که خدا کنه جلیلی هم مثل ۴ سال پیش احمدی نژاد تبدیل به بت نشه. اینجوری خودش هم آسیب میبینه.

  (۰)
  پاسخ
  1. 23.1

   علی ابرار

   در مورد این که امکان داره شبیه بشن یا نه توی همین سایت توضیح دادم
   ولی این که بت نسازیم الان اونایی که احمدی نژاد رو بت کرده بودند دارن بدترین فحش ها رو بهش میدن بعضی جاها دیگه واقعا هم شورشو در آوردن کردنش کافر و …
   ما اول بتش نکردیم و همین که نشانه های انحرافو توش دیدیم روشنگری کردیم
   همین هم نقطه قوت ماست که تا وقتی یک نفر درست کار کنه ازش حمایت میکنیم
   الان هم نظر ما اینه

   (۰)
   پاسخ
  1. 24.1

   علی ابرار

   این فیلم خیلی وقته روی فضای سایبری هستش
   اینم یه شیطنت که حاج قاسم از قالیباف حمایت میکنه
   یک نظامی ها و دوم افرادی که در اجرا نقش دارند(اجرایی و شورای نگهبان) حق حمایت از یک کاندیدا را ندارند بر طبق قانون!
   حالا تکذیبیشو سپاه داده
   کسی از رای حاج قاسم خبر نداره شاید به قالیباف رای بده ولی این که رسما بیاد بگه فکر نمیکنم این فرمانده همچین کاری کرده باشه همونطور که خلاف قانون هم هست
   منم همونجور که قبلا گفتم قالیباف ولایتی حداد عادل و جلیلی رو قبول دارم(نظر شخصیم)

   (۰)
   پاسخ
 22. 25

  سجاد

  طرف داری از آقای احمدی نژاد در سال ۸۸ در برابر آقایون دیگه، طرف داری از شخص ایشون نبود، طرف داری از تفکر بود، یعنی به دنبال ولایت حرکت کردن
  همه میدونند دولت نهم یکی از بهترین دولت های ایران بعد از انقلاب بود، و شخص رهبری هم بارها این را فرمودند
  ما هم از رهبری پیروی کردیم و ان شاالله اگر لیاقت داشته باشیم میکنیم
  درضمن این پیروی به خاطر این است که براساس آموزه های دینی رهبری را نائب امام زمان میدونیم
  ما به هیچ وجه از اشخاص طرف داری نمی کنیم به خاطر شخص خودشون و برای ما تفکر، منش، مسیر و فهم درستشون از فرمایشات ولایت اهمیت داره وبس
  هر کس هم که از راه برسه وادعا کنه قبول نمیکنیم و در عملش و نکاتی که میگه کامل توجه و تحقیق می کنیم بعد تا زمانی کهع از مسیر منحرف نشه همایت و همراهیش خواهیم کرد، البته اگر خدا توفیق بده و خودمون منحرف نشیم و ثابت قدم بمونیم
  هرموقع که دیدیم داره منحرف میشه اول گوش زد می کنیم (البته قطعا بزرگان ما این کا را می کنند) و اگر متوجه نشد بازهم از کارهای در مسیر درستش همایت می کنیم و قدر دانش هستیم ولی دیگه از همراهیش معذوریم
  حالا این شخص احمدی نژاد باشه یا جلیلی یا قالیباف یا رضایی یا اصلا استاد رائفی یا هر کس دیگری

  (۰)
  پاسخ
 23. 26

  عرفان

  جلیلی = احمدی نژاد = چنگیز = تیمور
  تندرو ترین نامزد ریاست جمهوری خاک ایران را به توبره خواهد کشید
  نهماینده احمدی نژاد بعد از مشایی جلیلیست
  مملکت به اعتدال نیاز داره

  (۰)
  پاسخ
  1. 26.1

   سجاد

   تندرو تر از این متنی که شما نوشتید هم میشه؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
   به قول دوستان کجا؟ پیاده شو با هم بریم

   (۰)
   پاسخ
  2. 26.2

   ستاره

   ببین بردادر من اینجا کسی به خاطر این جور حرف ها برات دست نمی زنه، اینجا کسی دچار غرب زدگی نیست،
   آخه این کلمه تندرو و افراطی رو هم که اونا انداختن تو دهن شماها، که هر کس اسلامی فکر کرد بگید تندرو و افراطیه!
   لابد اسلام اعتدالی همونیه که تو ترکیه است آره؟ به نظرت الان ترکیه برای چی قیام کرده؟ اونا که دیگه افراطی نبودن مثل ما! چی شد پس؟؟
   این حرف ها اندازه دهن شماها نیست! هر چی اونا می گن فقط تکرار می کنید
   تو هم از جلوی ماهواره بلند شو، می فهمی دنیا دسته کیه!
   این جور حرف هارو هم از این به بعد برو تو فیس بوک بزن، اونجا به اندازه کافی آدم مخ شسته هست که برات کف بزنن

   (۰)
   پاسخ
 24. 27

  ستاره

  دوستان این دو ویدئو رو در مورد روحانی ببینید:
  وقتی حسن روحانی در مورد انرژی اتمی می گوید:(تکذیب ادعاهای روحانی با صحبت های رهبر)
  http://www.aparat.com/v/eu3wI
  ادعاهای کذب آقای روحانی در مورد آزادی بیان(صحبت های جالب حسن عباسی در مورد روحانی)
  http://www.aparat.com/v/6DiGS

  (0)
  پاسخ
 25. 28

  علی ابرار

  http://media.afsaran.ir/rdv4ULj.mp4

  آقا من دیگه حرفی ندارم

  (۰)
  پاسخ
  1. 28.1

   ستاره

   دیدید گفتم اصلاح طلبا روی این آدم توافق کردن؟ من می دونستم میدونو خالی نمی کنن
   ولی فکرشم نمی کردم به این پررویی بیاد این مسئله رو مطرح کنه و به طور واضح از موسوی حمایت کنه!!!
   عیبی نداره، بزار بیاد، این فقط کاری که می کنه اینه که صندوق های رای شلوغ می شن، این هم یک هیچ به نفع ما!
   با گندی که ۸۸ زدن عمراً اصلاح طلبا بالابیان

   (۰)
   پاسخ
   1. 28.1.1

    کریم

    یک سوال اساسی دارم، البته قصد طرفداری از فرد خاصی را ندارم لطفا سریعا موضع گیری نشه. اگه هم کسی می خواد جواب بده صورت مسئله را عوض و یا پاک نکنه و واضح جواب بده.
    چرا بعد گذشت ۴ سال موسوی و کروبی طبق همون قانونی که ادعا می شه محاکمه نشد؟ مگه گفته نمی شه که سران فتنه هستند و از بیرون خط می گرفتند و هزار تا مسئله دیگه؟ خب تفهیم اتهام بشه تا آشکارا همه بفهمند برا چی حصر خانگی شدند و بعد طبق قانون محاکمه بشند. اگه ادعای قانون میشه باید پاش وایساد و تا حکم دادگاهی نباشه اتهام زدن به کسی خلاف شرع و قانونه.

    (۰)
    پاسخ
    1. 28.1.1.1

     علی ابرار

     به نظرت اگه اعدامشون کنن چی میشه؟
     هیچی برای فتنه گران میشه قهرمان ملی ولی اگه همینجوری بمونن و یک سری جونور هی اسمشونو به عنوان خدوم مردم نیارن با مرده فرقی نمیکنن البته اگه دادگاه بذارن بعضی های دیگه که الان راست راست میگردن هم پاشون گیره!!
     اگر چه همینم سوال من هست که چرا نباید این جا قوه قضاییه سیاست رو بذاره کنار به قانون عمل کنه!؟

     (۰)
     پاسخ
  2. 28.2

   نسرین

   دمت گرم علی ابرار، بیشتر از این دیگه حرفی نمی شه گفت، بر خلاف نظر این آقا، باز هم ۸۸ اتفاق خواهد افتاد، البته همین که اومده که یه عده ی دیگر رو هم بیاره پای صندوق رأی، به نفع ایرانه.
   فقط کاش شرم می کرد و عکس امام خمینی رو پشت سرش نمی زد.
   امیدوارم که مردم یادشون نرفته باشه که موسوی کی بود و عاشورای ۸۸ چی کرد!
   لا حول و لا قوه الّا بالله العلی العظیم.

   (۰)
   پاسخ
  3. 28.3

   سجاد

   ممنون
   باز هم یک نکته این “کلمه مبهم” هزارتا ایهام داره ؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   (۰)
   پاسخ
 26. 29

  عرفان

  بعله…
  و ما هم غرب زده ایم…
  و کلمه تندرو و افراطی رو هم اونا گویا انداختن تو دهن ما (و نمیدونم با کی جمع بسته میشم؟)
  ببینید کسی بیشتر از من دم از دین نمیزنه
  منتها دین علی نه دین خوارج
  اگه شما از عملکرد احمدی نژاد که آبروی اسلام و رهبری و ایران و انقلاب رو برد و مردم رو روز به روز از انقلاب دورتر کرد راضی هستید بسم الله جناب جلیلی هم هشت سال دیگه دنباله رو احمدی نژاد خواهد بود
  اما اگه به چیزی به نام پیشرفت و اعتدال و صلح و ترسیم چهره مثبت از انقلاب اسلامی در ذهن جهانیان و گفت و گوی تمدن ها و اسلام علوی می اندیشید بهتره گزینه های معتدل تر رو در نظر بگیرید
  آیا تعالی انقلاب با همراهی توده مردم با اهداف انقلاب صورت نمیگیره؟
  آیا تحریمهای موجود نباید برداشته شه؟
  آیا وقت صلح حدیبیه نرسیده که به فتح مکه منجر بشه؟
  آیا باید به وقت صلح حسنی دم از جهاد حسینی زد؟(جهاد حسینی به وقتش در وقت جهاد و هشت سال دفاع)
  آیا اسلام فقط به هیاهو و هولوکاست هولوکاست کردن های بی نتیجه است یا به کار و فعالیت و اعتدال و پیشرفت و تبلیغ موثر و…
  یک سوال دارم از شما …
  همه ما میدونیم که هولوکاست یه دروغ محضه
  آیا احمدی نژاد با مطرح کردن این حقیقت در سازمان ملل چه سودی به چه کسی رسوند؟؟؟؟؟؟؟؟
  گفت و گوی تمدن های خاتمی کجا و این احمدی نژاد کجا؟
  به خدا قسم در برابر رایی که به صندوق میندازید مسئولید
  کسایی که به احمدی نژاد رای دادن و به جلیلی رای خواهند داد در برابر آه مادران و گرسنگی کودکان مسلمان جوابگو خواهند بود
  راه ایستادن در برابر صهیونیسم که هدف همه ما هست , تدبیره و نه هیاهو
  اگه ما توی این همه مدت به جای داد و بیداد سرمونو مینداختیم زیر عین انسان به کارمون میرسیدیم و خوب در سایه صلح پیشرفت میکردیم اون وقت قشنگ سرمونو بلند میکردیم و دم از مبارزه با صهیونیسم میزدیم و همه دنیا نگاه میکردن میدیدن کشوری داره این حرفو میزنه که نمیشه بش حمله کرد و نمیشه تحریمش کرد
  شما غرب زده هستید که فکر میکنید منظور از تندرو یعنی مسلمان…
  تندرو به هیچ عنوان مسلمان نیست (اگر تندرو ها مسلمان بودن علی تو نهروان اینجوری جوابشونو نمیداد)
  مسلمان تندرو نیست
  مسلمان به فکر اسلام است
  مسلمان اگه علی (ع)و حسین (ع)و حسن(ع) و محمد (ص) هستن که به وقتش جنگیدن و به وقتش صلح کردن
  فیلم مختار رو دیدید؟
  بعد از عاشورا دو تفکر برای خونخواهی پدید اومد
  توابین به فرماندهی سلیمان خزاعی که تندرو بودن و گوششون به هیچ تدبیر و مصلحتی بدهکار نبود که نتیجش سلاخی شدن توی عین الورده و خیانت صریح به تشیع بود
  جبهه دیگه جبهه مختار بود که با مصلحت اندیشی و اعتدال تونس انتقام شهدا رو بگیره
  اگه چیزی به نام سیاست حالی توابین میشد میتونستن با همراهی مختار حکومت مقتدر علوی رو برپا کنن و شاید سرنوشت شیعه عوض میشد
  الان هم همینطوره
  بخدا قسم این تندرو ها چیزی از انقلاب باقی نخواهند گذاشت انقلاب مقدسی که میلیونها نفر پشتش بودن الان تا حدی بین مردم منفور شده متاسفانه
  به امید دولتی میانه رو و معتدل…

  (۰)
  پاسخ
  1. 29.1

   ستاره

   ببین برادر من اول اینکه مسئله مطرح کردن هولوکاست رو رهبری تایید کرد، و به قول آقای عباسی این مسئله اتفاقاً باید از دهن یکی در قد و قواره ریاست جمهوری مطرح می شد، چرا؟
   چون اونها دست گذاشته بودن روی اسطوره های ما که اسلام و قرآن و … مشروعیت ما رو زیر سوال برده بودن، که چی مثلاً؟! مگه اونا کین؟ هان؟
   بعدشم باز به قول آقای عباسی ما هولوکاست رو مطرح نمی کردیم اگر اسرائیل یکی در میون نمی گفت اگر آمریکا مسئله هسته ای ایران رو حل نکنه ما بهش حمله می کنیم؟
   چرا؟ واقعا!! آمریکا ۱۸ هزار تا کلاهک اتمی داره، برای چی باید جلوی انرژی صلح آمیز مارو بگیره؟ اسرائیل (به قول رهبری سگ آمریکا) این وسط چی کاره است که بیاد مارو تهدید کنه؟ که چی مثلاً؟ خیال کرده چیه؟ همین الان ایران میتونه ۳ روزه اسرائیل رو با خاک یکسان کنه
   بعدشم آقای محترم، الان قیام کردن حسین ما رو بکشن، هدف اصلی اینا پایین کشیدن نظامه، الان قبل از عاشورا است نه بعدش، قاطی نکنید! اگر سکوت کنیم و نظام رو بکشن پایین، دیگه همه چیز تمومه حالا می خوای مختار باش می خوای توابین باش!!
   حسین همون اسلام بود، اینها اسلام مارو هدف گرفتن. ما هنوز صاحب حکومت اسلامی هستیم، اسلام مارو هنوز سر نبریدن که حالا بشینیم فکر کنیم مختار باشیم یا توابین!
   اما در مورد خاتمی!
   اون دو تا ویدئویی که بالا گذاشتم رو برید ببینید، اولیش در مورد هسته ایه، ببین رهبر چی میگه، می گه دولت قبلی اونقدر کوتاه اومد تسلیم شد، سازش کرد و وضع ما اون شد که حقِ داشتنِ ۳ تا سانتریفیوژ رو هم به ما ندادن!!!
   دولت فعلی اول اومد مشروعیت اینا رو برد زیر سوال(هولوکاست) یعنی خیال نکن خیلی کارت درسته، به سادگی آب خوردن می تونیم ریشه هاتو ببریم زیر سوال! می خوای چه غلطی کنی؟ هیچی
   بعدشم به هیچ وجه در مورد هسته ای تسلیم نشدن و الان ما ۱۱ هزار تا سانتریفیوژ داریم.
   برادر من نشنیدی می گن اوباما و بوش اعلام کردن اصلاح طلبا به نمایندگی از ما دارن با حکومت ایران می جنگن!! از این واضح تر که خانم تسیپی لیونی (وزیر امور خارجه سابق اسرائیل) پارچه سبز به دستش می بنده در جریان ۸۸؟!
   بله این وسط وضع اقتصادی هم به هم ریخت، خوب طبیعیه، اون سیلی ای که اینا از ما خوردن به قول امام،نمی زاره اینا ساکت بشینن، و بله قبول داریم که دولت احمدی نژاد در مورد اقتصاد کوتاهی کرد، البته من تقصیردولت رو بیش از ۴۰ درصد نمی دونم، اون چیزی که پوست ما رو کند موش دواندن های داخلی بود(خدا لعنت کنه اون کسایی رو که تو خیمیه امام حسین مشک هارو سوراخ می کردن!!) حالیت شد برادر، شما در تشخیص تاریخ الان دچار اشتباهی، قاطی کردی! الان دقیقاً ظهر عاشوراست، نه بعد از کشته شدن امام حسین!
   الان که وقت صلح نیست! تمام ملت ها قیام کردن علیه آمریکا ما صلح کنیم!! بعد اسمش هم بزاریم صلح حسنی!!!!

   (۰)
   پاسخ
   1. 29.1.1

    علی ابرار

    در مورد این که تقصیر دولت چقده ۴۰ در صد نیست و حدود ۷۰ درصده شایدم بیشتر همون موش دووندن داخلی وظیفه دولت کنترل هستش و این که راهشونو ببنده شاید بتونن شوک وارد کنن ولی این که ادامه دار باشه تقصیر دولت هستش
    در مورد این که ظهر عاشوراست نه اشتباه میکنید الان پشت خیمه های دشمن توی صفین هستیم که صدای صلح و سازش در اومده که علی تا کجا جنگ تا کجا برادر کشی خسته شده ایم و…اینو برای شما نوشتم نه نظر بالایی چون فک کنم شما اطلاعات در مورد تاریخ اسلام دارید جواب بالایی در رابطه با اسلام باشه بعد مطالعشون

    (۰)
    پاسخ
 27. 30

  alireza

  سلام یه سوال داشتم می خواستم بدونم مدید این سایت کیه وآیا استاد رائفی پور بر مطالب سایت آگاهه چون هر چی نوشته میشه ممکنه بعضا به اسم استاد نوشته بشه
  سایت خیلی عالیی دارید خدا خیرتون بده
  یا ابا صالح المهدی ادرکنی

  (۰)
  پاسخ
  1. 30.1

   مهدی

   سلام خیر سایت توسط استاد اداره نمیشه.

   (۰)
   پاسخ
 28. 31

  alireza

  سلام به همتون
  نمی خوام بگم به کی رای بدید به کی ندید
  آقای قالیباف و آقای ولایتی که ای روزا خوب بریزو بپاش کردن
  آقای قالیباف هر یه کیلومتر یه ستاد تبلیغاتی تو شهر ما گذاشته بماند کدوم شهر
  آقای ولایتی که هم که بنر زده اندازهی خونه ی ما دور تا دور شهر
  آقای روحانی که
  http://media.afsaran.ir/rdv4ULj.mp4
  خودتون قضاوت کنید
  آقای جلیلی نیز
  http://www.zahra-media.ir/
  برید خودتون ببینید
  یا الله

  (۰)
  پاسخ
  1. 31.1

   ستاره

   این ویدئو رو آقای ابرار گذاشتن دیدیم، باعث تاسفه، می خواد به شیوه خاتمی رای بیاره

   (۰)
   پاسخ
 29. 32

  mohsen

  یه چیزی که دارم تازگیا میبینم از بعضیا میشنوم این حرف گزافه که جلیلی همون احمدی نژاده.
  برادر من با چه معیاری همچین نظر شاذی میدی؟
  اولا نه ظاهرش و نه مدل حرف زدنش و متانتش هیچ شباهتی به احمدی نژاد نداره و با سیاسته نه ساده
  ثانیا کدوم یکی از شعار های احمدی نژاد در مورد مقاومت بد بود ؟ مگه نه که میگفت عدالت,مگه حرف از حضرت مهدی نمیزد؟ مگه نمیگفت اقتدار نظام اسلامی؟
  اینا بده؟ نه واقعا بده؟ من خودم دقیقا یادمه تو ۴ سال اول ریاستش خیلیا ازش راضی بودن درسته که ۴ سال دوم رو خراب و کارهایی خلاف انقلاب انجام داد و اقتصاد رو خراب کرد ولی آیا میشه گفت ایراد از اهداف و نوع روشش بود؟
  نه برادر من اون خراب کرد ولی ایراد از اقتصاد مقاومتی نبود. مجریش خوب نبود نحوه اجرا خراب نبود و الا ربطی به روش نداره. شما اگه مسلمونی که هستی تهمت نا روا نزن و حرف هایی که میشنوی رو سریع بیان نکن کدوم عقل سلیم این دو رو شبیه هم میبینه؟چون نیومد مثه نامزدا دیگه با زدن دولت قبلی خودشو بالا بکشه احمدیه دومه؟ یعنی این که از خودش تواضع نشون داد و صداشو بالا نبرد از اوضاع امروز راضیه؟و… قیاس خیلی خیلی بچه گانه ایه خواهش میکنم یکم اندیشه کنین و حرف آخر اگه مجریه یک طرح خراب کرد ایراد از مجریه نه روش :-) مثله سیستم فوتبال ممکنه ۱۰۰۰تا تیم ۴-۴-۲ بازی کنن ولی همه موفق نشن این ایراد از سیستمه یا مجری؟
  یا علی :-)

  (۰)
  پاسخ
  1. 32.1

   ستاره

   مرسی، این نکته خوبی بود، من هم باید اینو می گفتم، احمدی نژاد هر چقدر خوب یا بد، جلیلی شباهت های زیادی بهش نداره

   (۰)
   پاسخ
 30. 33

  از دوستان

  در نظر سنجی اینترنتی بهارنیوز که طی ۴ روز در سایت قرار داشت محسن رضایی به عنوان «بابرنامه‌تر و شایسته‌ترین» کاندیدای اصولگرا انتخاب شد.
  http://www.baharnews.ir/vdcftydy.w6d0eagiiw.html

  (0)
  پاسخ
 31. 34

  از دوستان

  یک نظر سنجی جامع که هم آمده اقبال مردم به کاندیدا را نشان داده و هم نظر مردم را در مورد اینکه اگر آقایان هاشمی,خاتمی و احمدی نژاد از کاندیدای خاصی حمایت کنند نظر شما چیست و هم آمده یک نظر سنجی برای دو قطبی های مختلف قرار داده و نکته ی جالب اینکه در تمام دوقطبی ها قالیباف بیشترین درصد را دارد.
  http://www.alef.ir/vdcgwy9q7ak97z4.rpra.html?189038

  (0)
  پاسخ
  1. 34.1

   سجاد

   دوست عزیز ممنون از این همه اطلاع مفیدتون
   بلاخره نمردیم و معنای بی طرفی و نظر سنجی را فهمیدیم
   واقعا ممنونم اگر این را نمی فهمیدم جاهل از دنیا میرفتم

   (۰)
   پاسخ
 32. 35

  امیر

  من نظرات رو خوندم و تقریبا همون طور که حدس میزدم شد.حرف هام یه مقدار زیاده اما سعی کنید بخونید!
  ببینید دوستان تو اینکه آقای جلیلی آدم خوبی هست شکی نیست اما همین خوب بودن برای انتخاب ایشون کافیه؟
  یکی از دوستام حرف قشنگی زد گفتش که شما تو این چند وقته جمله جز “ما باید ظرفیت های نرم افزاری و سخت افزاری کشور رو آزاد کنیم “چیز دیگه ای هم از ایشون شنیده اید؟
  با این اوضاع بسیار بد اقتصادی کشور ما نیاز به کسی داریم که با مدیریت درست و قابل قبول بتونه هر چه سریعتر کشور رو از این وضعیت خارج کنه
  نمیدونم شما طرح تولید چوب بستنی ایشون رو شنیدید یا نه اما به نظرتون کسی نظریاتش برای حل مشکل اقتصاد مملکت اینطور خنده دار باشه بهترین انتخاب میتونه باشه؟
  قرار نیست که برای مسجد محله تون امام جماعت پیدا کنید که فقط و فقط به مسائل دینی چسبدید درسته مسائل اعتقادی خیلی چیز مهمیه یرای کسی قراره یه مملکت شیعه رو اداره کنه اما تنها فاکتور مهم نیست!
  شما اصلا چهارچوب برنامه های ایشون رو متوجه شدید؟ایشون فقط یه سری مطلب رو به صورت تئوری مطرح کردن و در رابطه با مسائل عملی چیز خاصی نگفتن!شما خودتون برید نظر ایشون در رابطه با اولین سوال برنامه که تو همین صفحه هم هست مطالعه کنید و بعد قضاوت کنید.
  علاوه بر اینکه دستاورد مذاکرات ایشون با ۵+۱ چهارتا قطعنامه علیه ماست…

  ببینید ما یک بار سر انتخاب فرد بی تجربه در باب مسائل اقتصاد و… در زمان آقای احمدی نژاد ضربه خوردیم بهتر نیست ازش عبرت بگیریم؟همونطور که گفتم ایشون هیچ سابقه اجرایی دارن که بخوان مهم ترین پست اجرایی کشور رو بدست بگیرن؟سر انتخاب احمدی نژاد میشد گفت که انتخاب دیگه وجود نداشت و ما مجبور بودیم اما الآن که حق انتخاب بیشتری داریم چی؟

  ما در برابر رای هامون مسئولیم و باید جواب پس بدیم شما فکر اون جوونی باشید که با هزار امید و آرزو با هزینه هنگفت تحصیلی درس خونده و الآن بیکاره و تک تک لحظات زندگیش داره هدر میره فکر اون پدری رو بکنید هر چی کار میکنه بازم از پس پرداخت کرایه خونه برنمیاد کسی که هر دفعه میره مغازه تا هر جنسی رو بخره میبینه گرونتر شده! به اینا فکر کنید و بعد رای بدید.

  (۰)
  پاسخ
  1. 35.1

   علی ابرار

   من نمیخوام نقاط ضعف کاندیدا های دیگه رو به رخ بکشم(حیف اسلام دستمونو بسته خخخخخ)
   از این استدلالتون هم معلومه که برای مسخره کردن به حرف جلیلی گوش دادید نه برای شنیدن حرف هاش
   چطوره که بعضی کاندیدا ها میان نیم ساعت در مورد این که قیمت پنیر اینقد شده و اینقدم وزنش کم شده حرف میزنن خنده دار نیست ولی وقتی جلیلی مثال میاره که ما در شرایط تحریم دلار رو با سختی بدست میاریم ولی آسون از دستش میدیم و سر چیز های ساده خودمونو به کشور های دیگه(اونم از اون کشور هایی که ایرانو تهدید میکنن) وابسته کردیم خنده دار شده؟!!(این مثالم برای امثال تو زد که بفهمی منظورش از استفاده از ظرفیت داخلی چیه!)
   هم برنامه اقتصادی داره توی سایتش هست(این که چقد عملیاتی هست و تضمین من کو شما تضمینت برای کاندیدای مورد نظرت کجاست؟)
   هم برنامه ای جدا برای درست کردن ساختار اداری کشور داره
   هم برنامه ای برای یکپارچه سازی شبکه اطلاعات توی کشور(این مثال هم برای تو میارم که بفهمی: مثلا این که چنتا خونه خالی توی یک شهر هست یا توی کشور کجاها چه محصولی و به چ میزان باید بکارن و نیاز کشور چقده)همچین سامانه ای نداریم
   توی برنامه راز چندسال پیش چنتا اقتصاد دان رو آوردن و سر همین بحث کردن همون اقتصاد دان ها بیشترشون عضو تیم اقتصادی جلیلی هستند
   این که من به جز اصلاح طلبا با کس دیگه کار ندارم به این معنی نیست که خرابکاری ها یا دروغ هاشونو نمیدونم فقط در کل خوبیشون به بدیهاشون میچربه
   اینهایی که وعده سر خرمن میدن به مردم برای رای بیشتر جمع کردن واقعا میتونن؟ تضمین شما چیه؟
   در تمام موارد این قدرت رو دارند؟
   اگر یکم توی روند مذاکرات مطالعه داشتی رو هوا حرف نمیزدی!
   برو ببین دلیل قطع نامه ها برای چی بوده و ایشون کجا اشتباه کرده؟
   دلیلش دسته گل آقای روحانی بوده که امضا زده بود که مادامی که ما مذاکره میکنیم ایران تعلیق کنه(اصلا از نظر زمانی معلوم نیست منظورشون چند قرنه)
   خوب این توافق رو ایران انجام داده بود یا باید همونجور میموندیم یا باید این توافق رو میشکوندیم(که خود رهبر دستورشو دادن)
   ایشون هم محکم جلوی زورگویی وایسادن
   و الان به جز اصلاح طلب ها هر کس روی کار بیاد(که عمرا بیان) کار سختی توی مذاکرات نداره و اونا الان فقط کشش میدن تا دولت بعدی روی کار بیاد مثل آخر دولت خاتمی که به علت انتخابات مذاکرات متوقف شد تا نتیجه انتخابات معلوم بشه
   سابقه دارند ولی منظور شما از سابقه چیه؟
   کلنگ دست بگیره زمینو بکنه؟
   باید ببینی کجا ها بوده چه کار هایی کرده و آیا افرادی که بعدا سهم میخوان دورو برش هستند یا نه؟!!(دیگه بازش نمیکنم برید اعضای ستاد ها رو ببینید توی استان یا کشوری میفهمید)
   اینایی که پایینش نوشتی سو مدیریت و کمی هم به نظام آموزشی برمیگرده که مهارت کافی برای ایجاد شغل رو نمیده و همه برای شغل پشت میزی آموزش میبینن
   همه هم همینو میگن که ما بیایم این مشکلات رو حل میکنیم کسی منکر مشکلات نشده که؟!! شده؟!!

   (۰)
   پاسخ
  2. 35.2

   ستاره

   ببین برادر من، آدم تو یک مناظره با ۳ دقیقه فرصت یا در برنامه با ۴۵ دقیقه زمان؛ کلاً ۱۰ دقیقه برای هر سوال می تونه سیاست های مدیریتی یک کشور رو به طور جامع مطرح کنه؟
   ایشون یک فایل منتشر کرده که به طور جامع و کامل در مورد شیوه مدیریتیش صحبت کرده، تو همین صفحه بچه ها بهش لینک دادن، بعدشم تنها کسی که اومد گفت من برای اداره اقتصاد یک پرتال می زنم و کامل شرایط اقتصادی و شیوه اداره و درش می زارم همین آقا بود. این طرحی بود که آقای عباسی خیلی روش تاکید داشت.
   ممکنه الان بعضی ها خوب حرف بزنن، و این چیزی به جز جلب توجه و خودنمایی نباشه، به حرف های الان اینها تو جلسات چند دقیقه ای نمی شه زیاد حساب کرد. باید دید تا الان چطوری بودند و برنامه جامعشون چیه

   (۰)
   پاسخ
 33. 36

  رهگذر

  خوب گوش بده فک نکن الان که اومدی دو صفحه متن نوشتی حق به جانبی …
  اول اینکه اگه ما میگیم اقای احمدی نژاد بد بود در برابر بقیه ادمایی که خیلی به اسلام و ایران خدمت کردن میگیم و در برابر اقایونی مثل خاتمی و هاشمی خیلی هم خوبه یا به قول دوستان در سال ۸۴ و ۸۸ انتخاب بین بد و خیلی بدتر بود که اگه خدای نکرده حکومت دوباره بدست اونها می افتاد الان معلوم نبود کجا بودیم و چکار میکردیم ….
  دوما این دینی که شما ازش حرف میزنی اسلام ترکیه ای وامریکایی به قول خودت امام هامون هم صلح داشتن و هم مبارزه پس چطور همش دم از صلح میزنین ؟؟؟؟
  سوم اینکه میگی کشوری رو میدین که نمیشه بهش حمله کردم الان هم همینجوره مگه الان جرات حمله به ایران رو دارن؟؟ همین الانش فقط نشستن کنارو تهدید میکنن چون قدرت حمله به ایران رو ندارند. اگه ادم هایی مثل شما هم نبودند نمیتونستن با ایران جنگ نرم بکنند ویا لاقل پیروز نمیشدند…
  حرف زیاد هست اما بقیش رو دیگر دوستان حتما میگن ..

  (۰)
  پاسخ
 34. 37

  علی ابرار

  اینجور بحث ها بیفایدس دوست عزیز چون در مورد تاریخ اسلام از اینور اونور شنیدی دو سه تا کتاب(کتاب کامل نه خلاصه های ۴۰-۵۰ صفحه ای) در مورد تاریخ اسلام بخون بعد بیا اینجا از اصلاح طلب ها از لحاظ اسلامی دفاع کن
  در مورد بخش کوچکی از دست گل های آقایون هم توی صفحه گفتگوی ویژه حسن روحانی و آقای عارف مطلب گذاشتم
  میدونید نکتش توی چیه؟
  اصولگرا ها میگن احمدی نژاد توی این بخش ها اشتباه کرده و توی این بخش ها درست کار کرده ولی اصلاح طلبا علاوه بر این که اشتباهاشونو قبول نمیکنن در مورد فتنه ۸۸ و موارد دیگه که بخشیشو آوردیم توی همون جاها با پررویی تمام وارد صحنه شدن
  بازم میگم کسی که تا الان حوادث سال ۸۸ رو فتنه نمیدونه از این به بعد هم نخواهد دونست حالا صدی دلیل بیار

  (۰)
  پاسخ
  1. 37.1

   کریم

   هرقت که همین به اصطلاح سران فتنه در دادگاه محکوم شدند من خودم از همه بیشتر بهشون لعنت می فرستم. اگه هم کاری نکردند چرا باید حصر خانگی بشند. گذشته از این که این توهین و انهام زنی بدون اثبات جرم در دادگاه خلاف شرع و قانون هست نوعی توهین به شعور مردم نیز هست. چرا که اینگونه برداشت می شود که الان جامعه آمادگی لازم برای دادگاهی کردن این افراد را نداره و ممکنه که دوباره نا آرام بشه. و این به زیان خود افرادی هست که یادگرفتند از انقلاب به صورت تعصبی و شخصی دفاع کنند و به فکر مصالح عالی کشور و نظام نیستند.

   (۰)
   پاسخ
 35. 38

  ستاره

  یه نکته ای رو هم یادم رفت بگم، اینکه امام حسن مجبور به صلح شد، فرمانده لشکرش رو با پول خریدن، یاری نداشت که بجنگه وگرنه صلح نمی کرد! بعدشم همون هایی که امام حسن رو مجبور به صلح کردن بعداً به حضرت کنایه می زن که تو خار کننده مومنانی!!!
  خوبه بدونید که بعضی ها زمان خاتمی به ایشون رای دادن، بعدها نظرشون عوض شد و به کنایه از آقای خاتمی به عنوان تسلیم شده در برابر آمریکا یاد می کردن

  (۰)
  پاسخ
 36. 39

  از دوستان

  گرفتاری ما اینه که به مسائل تک بعدی نگاه می کنیم و بیشتر دچار جناح گرایی هستیم تا اصلح گرایی.چرا؟همین آقایانی که الان منتقد دو آتیشه ی رئیس جمهور هستند در گذشته هم که اشتباهات مشابه از ایشان رخ داده بود از ایشان حمایت می کردند تا زمانی که هم جناحی ها از ایشان انتقاد کردند و حالا همون شخصی که قبلا با همین اعمال مورد حمایت آنها بود حالا مورد انتقاد قرار گرفت.
  من دوباره مجبورم یکی از نکته های آیت الله مکارم رو در مورد انتخابات عرض کنم که فرمودند:
  اگر بی حساب و کتاب وارد انتخاب شوید و گرفتار حب و بغض‌ها و جناح گرایی شوید و آن فرد منتخب خلافی کرد شریک اعمال او در چهار سال خواهید شد.
  ایشان با ذکر شش شرط برای رییس جمهور تاکید کردند: اولین شرط این است که باید تقوا و دیانت در سطح بالا داشته باشد تا بتواند منافع مردم و کشور را حفظ کند و خدایی ناکرده در اختیار جناح یا گروه خاصی قرار ندهد، به مردم و نظام خیانت نکند، ‌قوم و خویش پرستی نکند و مسؤولیت‌ها را در اختیار دوستان قرار ندهد.

  (۰)
  پاسخ
  1. 39.1

   کریم

   امیدوارم این اشتباه در مورد آقای جلیلی دیگه تکرار نشه تا جلوی خسارت بیش از این گرفته بشه. ما همیشه عادت کردیم اول حمایت کنیم بعدش اگه دیدیم خراب کاری شده سریع بکوبیم. فقط در مورد آقای احمدی نژاد نیست، در مورد آقای رفسنجانی و آقای خاتمی هم این اتفاق افتاده. همه می دونند که اصلاح طلبی زاییده دولت سازندگیه و دولت فعلی هم از دل دولت اصلاحات در اومده. مگه آدم از یک سوراخ چند بار گزیده میشه. باید از اتفاقات گذشته درس بگیریم و از افراط و تفریط بی رویه دوری کنیم.

   (۰)
   پاسخ
 37. 40

  علی ابرار

  آقا بگید این اشتباه در مورد آقای جلیلی چیه ما جاهل از دنیا نریم!!
  احمدی نژاد اون زمان اصلح بود بین اون کاندیدا ها
  سال ۸۸ هم که بهتر ازش نیومد
  الان هم به نظر ما بهتر از جلیلی نیست(ما دلایل خودمونو داریم شما دلایل خودتونو جای بحث هم با شما ندارم از منطقتون معلومه بیفایدس)
  ما برخلاف کاندیدای مورد نظر شما کل کارهای دولت و حتی خوبی هاشو زیر سوال نبردیم
  شماها به جای تبلیغ کاندیدای خودتون میخواید از تخریب کاندیدای ما(بر خلاف حرف های گل و بلبل و اخلاق معابانتون توی صفحات قبلی) به اثبات کاندیدای خودتون برسید
  یه بار دیگه فرض مسالتونو بررسی کنید !!
  فرض مسالتون اشتباهه با تهمت زدن به کاندیدای ما دردی از کاندیدای ضعیفتون دوا نمیشه
  من چند نفر رو میشناسم که توی آمار گیری ها هستند تا الان قالیباف توی نظر سنجی های سطح کشور اول هستش و جلیلی دوم با این وضع کاندیداتون به دور دوم نمیره فقط اخرش از روی تعصب مجبور میشید به آقای قالیباف رای بدید

  (۰)
  پاسخ
 38. 41

  از دوستان

  علی آقا باز که تند شدین!
  در مورد اصلح بودن کاندیداهای اون زمان باید عرض کنم که تنها کسی که با برنامه آمده بود و اخلاق رو رعایت کرد و کسی را تخریب نکرد آقای رضایی بود.(این همون جناح گراییه که عرض کردم)
  اینکه به نظر شما کدام کاندید بهتراست به خودتون مربوطه.
  در مورد تخریب,شما یک بار دیگه متن فوق را بخونید بعد یک جمله بیاورید که من کاندیدایی را تخریب کردم.کدوم جمله ی فوق بی اخلاقی بود که بر خلاف به قول شما رفتار اخلاق معابانه ی ما بود.
  شما یک بار دیگه متن من و خودتونو بخونید بعد ببینید چه کسی تهمت زده است.
  در مورد نظر سنجی ها دو تا لینک معرفی کردم که برای مطمئن شدن شما یه لینک دیگه هم میذارم که نشون میده فقط در تهران دکتر جلیلی ۰٫۱ درصد از دکتر رضایی بیشتره ولی در سایر شهرستان ها دکتر رضایی با اختلاف بالاتر از دکتر جلیلی قرار گرفته است.
  http://www.fardanews.com/fa/news/266368/%D8%A2%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D9%86%D8%B8%D8%B1%D8%B3%D9%86%D8%AC%DB%8C%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%B9%D8%AA%D8%A8%D8%B1-%D8%AF%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D9%87-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%AE%D8%A7%D8%A8%D8%A7%D8%AA-%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%D8%AC%D9%85%D9%87%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D8%A7%D9%82%D8%A8%D8%A7%D9%84-%D9%85%D8%B1%D8%AF%D9%85%DB%8C-%D8%A8%D9%87-%DA%AF%D9%81%D8%AA%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%AC%D9%87%D8%A7%D8%AF%DB%8C

  (0)
  پاسخ
  1. 41.1

   alireza

   سلام عزیز دلم این نظر سنجی چیزی رو اثبات نمی کنه
   مگه یادت نیست سال ۸۸ همه میگفتند که آقای موسوی رای میاره یا حداقل می گفتند تهرانی ها خیلی رای میدن
   اما شعور مردم بالاتر از این حرفاست می فهمن کی می خواد رای جمع کنه و کی می خواد خالصانه کار کنه و از خودش هم تعریف نمیکنه

   (۰)
   پاسخ
  2. 41.2

   سجاد

   نظر سنجی نیست که برادر
   زیر خاکی، خیلی ارزشمند
   شما که این قدر علاقه به نظر سنجی دارید یک سری هم به اینجا بزنید برای پر شدن وقتتون تا خود انتخابات بد نیست
   http://jamnews.ir/fans#Prv=4
   چون فکر کنم این نظر سنجی ادامه داره و بهتر سرگرمتون میکنه

   (۰)
   پاسخ
 39. 42

  کریم

  فرض ما اشتباهه؟!!! کدوم فرض؟ اصلا کاندیدای ما و شمایی وجود نداره؛ چرا باید فکر کنیم که در مقابل هم استادیم. به جای این حرفا باید اتحاد خودمون را حفظ کنیم. قبلا هم گفتم زیر سوال بردن کلی هیچ یک از کاندیداها درست نیست چون شورای نگهبان تاییدشون کرده. اگه خوب نبودند که شورای نگهبان تایید نمی کرد. این اختلافات بین کاندیداها هم باید ناشی از اختلاف سلیقه باشه و نه اختلاف بنیادی در اصول انفلاب و منافع ملی باشه. ما باید خوب ترین را انتخاب کنیم و نباید برای این انتخاب به کاندیدای دیگه تهمت زذه بشه. البته نقد منصفانه باید انجام بشه تا همه بدونند که به کی رای می دند.
  قبلا هم گفتم با دیدگاه جلیلی موافقم اما اگه برنامه های روشنی برای حل مشکلات اقتصادی داشت حتما بهش رای می دادم. مشکل همه کاندیدا ها اینکه همش سوزنشون گیر کرده روی یک چیز و مرتبا دارن اون را تکرار می کنند.

  (۰)
  پاسخ
  1. 42.1

   سجاد

   بردار کریم اگر هر از گاهی یک سری به لینک هایی که گذاشته می شه بزنید بد نیست
   البته این پیشنهاد به همه دوستان است این طوری لاقال این همه دور باطل نمیزنیم و تکرار مکررات نمیشه
   در جوابتون اول متن همین صفحه را لطفا به صورت کامل ونکته به نکته بخونید و موشکافانه نه سر سری
   دوم دوستان خیلی لینک های مفیدی تا به حال گذاشتند که همش قابل دسترسی هست با یک دور زدن داخل صفحات، از جمله همین لینکی که خودم قبلا گذاشته بودم
   http://dl2.drjalily.com/wp-content/uploads/2013/05/barname-eghtesadi-dolat-111.pdf
   و
   http://dl2.drjalily.com/wp-content/uploads/2013/05/barname-eslah-sakhtar-ejraei.pdf

   (0)
   پاسخ
 40. 43

  کریم

  خیلی ممنون دستتون درد نکنه، قبلا هم دیده بودم؛ منظورم هم شخص خاصی نبود. الان همه کاندیداها کتابی تحت عنوان برنامه خودشون دارند که البته خیلی خوبه و مفید هم هست و باید هم باشه تا همه بدونند که رئیس جمهور آینده قراره چکار بکنه. گفتن همه مطالب کتاب دربرنامه تلویزیونی مقدور نیست ولی ای کاش هریک از کاندیداها حداقل عناوین برنامه های خودشون را در تلویزیون و برای همه شرح بدهند و این کتاب ها صرفا نماد تبلیغاتی نباشه. بلاخره تاثیر تلویزیون به مراتب بیشتره. یکی از دلایلی که من به شاید به رضایی رای دادم همین موضوعه. اومد و دربرنامه تلویزیونی حداقل چندتا از عناوینش را گفت.
  نکته دیگه اینه که قبلا یک بار هم گفتم هیچ وقت بدون پشتوانه چیزی را نمیگم و حتما دلایلی داره.

  (۰)
  پاسخ
 41. 44

  عرفان

  ستاره خانم
  توی کامنت بنده کوچکترین حرفی در حمایت از شیاطینی مثل امریکا و اسرائیل دیدی؟
  قلدر تر از اینا خودشونن ولی راهشون تدبیره تدبیر تدبیر
  هولوکاست دروغ…
  فقط یه کلمه به من جواب بدید
  آیا مطرح کردنش چه سودی به ما رسوند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  بعدش هم میخوای چه غلطی کنی هیچی؟؟
  واقعا هیچ غلطی نکرد؟
  آیا واقعا جنگ اقتصادی راه ننداخت
  پسر پنج ساله نمیتونه با یه مرد گنده دعوا کنه راهش اینه که صبر کنه قشنگ خودشو قوی کنه بزرگ بشه ۲۵ ساله اونوقت بره مقتدرانه جلوش وایسه

  (۰)
  پاسخ
  1. 44.1

   سجاد

   آقا پسر چیزی از فنون مذاکره میدونی میای نظر میدی راجع بهش؟
   اگر بلدی بگو ما هم یاد بگیریم
   تا اونجایی که من میدونم اگر کسی وسط دعوا خواست هر چیزی را علیه من به عنوان برگ برنده رو کنه من هم نقاط حساس اون را روش دست میزارم و به عنوان برگ برنده رو می کنم این یک
   دو این پسری که ازش صحبت می کنی پنج سالش نیست بلکه یکی از بزرگترین تمدن های جهانه، این هیچ، بزرگترین و اولین انقلاب مستقل جهان را انجام داده و ۳۵ سال هم از سن انقلابش گذشته
   سه، وقتی دو تا بچه ۵ ساله پیش هم باشند یکیشون میزنه تو گوش اون یکی، نفر دوم فقط میزنه زیر گریه تا مامانش بیاد ببردش
   وقتی یک بچه ۵ ساله بزن تو گوش یک بچه ۸-۹ ساله اون هم برمی گرده میزنه تو گوشش
   وقتی یک بچه ۵ ساله بزنه تو گوش یک بچه ۱۵-۱۸ ساله (البته به دوستان زیر ۱۸ سال توهین نشه منظورم کسی هست که هنوز غرور خام نوجوانیش را داره اومدم بنویسم ۲۰ ساله اما گفتم ۱۸ که نوجوانی را بهتر برسونه) بر میگرده میگه این بچه کیه، مامانش بیا اینا بردار ببرش
   وقتی یک بچه ۵ ساله بزنه تو گوش یک جوان بالغ و عاقل تازه میگردش تو بغل و خوشش میاد
   اما دعوای مذاکره ای برای بزرگ هاست، حالا توی این دعوا کی پیروزه
   اونی که منطق بیشتری داشته باشه
   اونی که پشتیبان بیشتری داشته باشه (از همه لحاظ مردمی، تاریخی، فرهنگی، علمی و…..)
   اونی که برگ برنده های بیشتری رو کنه
   اونی که استدلال قوی و استقامت قوی داشته باشه
   اونی که شجاع تر و نترستر باشه یعنی اگر پخش کردند عقب نشینش نکنه (مثلا زدند رو میز )
   اونی که در هنگام دفاع به نقاط ضعف طرف روبر حمله کنه
   اونی که فن بیان بهتری داشته باشه و فنون مذاکره را خوب بدونه
   اونی که از هیکل طرف روبرو پاهاش به لرزه نیفته و اعتماد به نفس داشته باشه

   حالا چه کسی وارد دعوای فیزیکی میشه
   اونی که در منطق کم بیاره و داخل مذاکرات به نتیجه نرسه و در ضمن عقل درستی نداشته باشه چرا که در پس هر زدی، خوردی هم هست
   نکته هر کسی که دعوا را شروع کرد نشانه پیروزی اونه، چه کسی دعوا را شروع کرده ؟
   اونی که اول به حقوق دیگری تجاوز کرده
   که نشان از قلدری و زورگویی اون داره
   حالا اگر کسی دربرابر زور نه ایسته یعنی اون شخص، آدم خوبیه و می خواد بدی را با خوبی جواب بده (اگر زد تو گوشت، اونطرف را هم بگیر بزنه) یا که نه آدم ذلیلیه و در تاریخ ازشون به عنوان آدم ها ذلیل نفس و سر سپرده و احمق یاد میشه (اهل کوفه، قاجار، دوره هفتم وهشتم) و آیا این آدم ها مادامی که زیر سلطه و زور باشند پیشرفت می کنند و فکر میکنی چون این آدم ها عقب نشینی کردند دیگه بهشون بیشتر از این زور گفته نمیشه، مگه ما نمونه هاش را قبلا ندیدیم و نخوندیم در تاریخ که هر کس دبرابر زور کوتاه اومد نه تنها رشد نکرد بلکه روز به روز ذلیل تر و خوار تر شد تا این که یا نابود شدند (که نه تنها نابود شدند که مورد لعن و نفرین آیندگان هم قرار گرفتند) و یا این که بلآخره کسی ایستاد و با مقاومت و از دست دادن جان و مال و فرزندان و خانواده خودش انقلاب کرد و پیروز شد و تا دنیا دنیاست ازش به عنوان الگو، اسوه و به خوبی یاد می کنند و به خاطر رشادت و مقاومت اون تا نسل ها به همه فخر می فروشند

   (۰)
   پاسخ
 42. 45

  علی ابرار

  همونجور که آقا سجاد گفت این بحث دور باطل هستش
  “امیدوارم این اشتباه در مورد آقای جلیلی دیگه تکرار نشه تا جلوی خسارت بیش از این گرفته بشه.”
  نگفتید اشتباه چیه؟!
  اگه تخریب نیست پس چیه که میای یه چیزی میپرونی میری!!
  بر خلاف تهمت شماها به جلیلی که میگید ناتوانه !!
  آدم احمدی نژاده!!
  برنامه نداره!!
  و…
  و بالا تر هم گفتید “هرقت که همین به اصطلاح سران فتنه در دادگاه محکوم شدند من خودم از همه بیشتر بهشون لعنت می فرستم.”
  خب این که فتنه بوده و فتنه گر کیا بودن رو رهبر گفته و هر کس میخواست بفهمه تا الان فهمیده بود(کسی که خودشو به خواب زده نمیشه بیدار کرد) خوب اونجا سند دادگاه میخواید اینجا به استناد به چه چیزی اینجور در مورد جلیلی حرف میزنید؟
  هم آدم توانایی هست و هر جا بوده بدون در نظر گرفتن منافع شخصی فقط به قدرت گرفتن ایران فکر کرده
  ثانیا بر خلاف بقیه کاندیدا ها که فقط در مورد مشکلات حرف میزنن و فقط در مورد گرونی میگن ایشون داره در مورد تمام موارد حرف میزنه(با این که میدونه اگر فقط روی اقتصاد وعده دروغ بده رای میتونه جمع کنه ولی راستشو میگه وعده الکی نمیده) و چکیده ۳ تا از برنامه هاشو در مورد اقتصاد مقاومتی و تغییر ساختار اداری کشور و تغییر ساختار اقتصادی و بانک ها ارائه کرده
  البته یک تیم اقتصادی قوی هم داره یکیشون دیشب توی برنامه پایش بود یکم حرفشو گوش میکردی تسلطشو میفهمیدید و در مورد شبکه یکپارچه اطلاعات برای تصمیم گیری درست هم این شبکه رو طراحی کردن
  و موارد دیگه که اگر تیمشونو بررسی کنید میفهمید(البته همونجور که گفتن من باند ندارم)
  در مورد این که آدم احمدی نژاده احمدی نژاد با دو پهلو حرف زدن در مورد جلیلی میخواد خرابش کنه و با دادن یک سی دی به اصطلاح قرمز در مورد قالیباف میخواد اون کاندیدا رو هم خراب کنه (البته سی دی هنوز بیرن نیومده)
  آقای جلیلی بارها در این مورد صحبت کردند
  اگر انصاف وجود داشت همون موقع که در جمع ۵۰ نماینده مجلس به این سوال پاسخ دادن دوباره این مطرح نمیشد

  http://dl2.drjalily.com/wp-content/uploads/2013/06/Jalily_Jaryan_Enherafi.flv

  اما از دوستان این که سایت ها نظرسنجیشون چیه اصلا قابل استناد نیست
  توی سایت طرفداران هر کاندیدا یا خبرگزاری نزدیک به هر نفر اون فرد معمولا بیشتر رای داره
  من در مورد نظر سنجی سایتی حرف نزدم
  از آدمای معتبر اینا به گوش ما میرسه
  منم تند نرفتم و کنترلم رو از دست ندادم واگر نه در مورد کاندیدا ها چیزایی رو مینوشتم خخخخخ
  اونایی که ادعای اخلاق و صبوری و … داشتن توی مناظره اول نیم ساعت نتونستن صبر کنن تا بعد از مناظره به صدا و سیما بگن که سبکتون مسخره بود و همونجا اعتراض کردنو سرو صدا راه انداختن میتونن با صبر توی کشور کار کنن؟
  (این سوالم مطرح کردم همونجور که شما سوال میکنید در مورد کاندیدای ما ما هم سوال داریم یکیشو فقط پرسیدم)

  (۰)
  پاسخ
 43. 46

  سجاد

  پدران ما با اینچنین شعار انقلاب کردند که “تا انقلاب مهدی خمینی را نگه دار” و این نشان از یک چیز داشت و دارد که مردم این خاک به جانشون به لبشون رسیده از فراغ و این مردم و این ملت فهمیدند که جز کسی که خدا برای حکومت فرستاده هیچ کس دیگر نمی تواند حاکمی مانند او باشد دیگر هیچ کس نتو نست حکومت علی را تکرار کنه و جز فرزند بر حقش هیچ کس نمی تونه و همه میدونیم که تازه امام علی علیه سلام به خاطر همایت نکردن مردم و همراهی نکردنشان نتونست به صورت کامل حکومت الهی را بر پا کنه و به مردم عدل و پیشرف را بچشونه
  اما اولین ملتی که این را فهمید کسی نبود جز این ملت، این ملت به پاخواست و خواست که نشون بده اگر امامشون بیاد ازش همایت می کنند و حکومتی جز حکومت او را نمی پذیزند، اما چه کنیم که ما در حضور آن حضرت نیستیم و اگر قرار باشه که بیاند باید مردونگیم را ثابت می کردیم چون با حرف و شعار نمیشه و این قبلا امتحان خودش را پس داده یک بار شعار دادند و حتی نامه نوشتند و گفتند امام زمان بیا ولی وقتی آمد چه کردند در کربلا…..
  ولی امام زمان ما حجت آخره و دیگه تا ما خودمون را ثابت نکنیم نمیاد پس این مردم گفتند نایب حضرت را میزاریم حاکم، این نایب گفت برید این شهر (خرمشهر) را بگرید (قوم به موسی گفت: تو وخدایت برو و ما پشتیبان تو هستیم) و این مردم رفتند با این که نایب معصوم نبود، پیامبر نبود، ولی می خواستند بگند خدا دیدی گفتیم ما همون هاییم اگر معصوم گفته بود ببین چه می کردیم، و این نایب به مرگ طبیعی از میان ما رفت، خدایا از ما گرفتیش ولی یادت باشه کسی کوچکترین لتمه ای بهش نزد و شهید نشد، نکشتیمش و نگذاشتیم بکشندش، از همون اول محاصره شدیم هر روز این محاصره تنگ تر تنگ تر شد اما ما ایستادیم خودمون تولید کردیم روی پای خودمون ایستادیم، خدا این هم آزمایش بعدیت ما که گفتیم پای همه چیزش ایستادیم
  اما یک چیز دیگه مونده، اقتصاد، ربا، پول، حرام، نکنه داخل شکممون حرام باشه، نکنه حرام وارد پول و سفره هامون شده باشه، میدونیم که نسل بعد حرام خوردن، حرام زادگیه کی بود امام زمانش را کشت، امام گفت داخل شکم های شما حرامه
  اما این مردم تا حلا تحمل نکردند که به خاطر عده ای که از این حرام خوری سود می برند بخواند به هدفشون نرسند

  (۰)
  پاسخ
 44. 47

  سجاد

  میدونید که اتفاقات زمان ظهور دو دسته اند یک سری اتفاقات بد و یکسری خوب
  و میدونید ممکنه اتفاقات بد چند بار انجام بشه هر بار یک شکلی ولی باید اتفاقات خوب همزمانش انجام بشه تا ظهور انجام بشه
  و متاسفانه بعضی از این اتفاقات خوب دست ما یعنی ما آدم هاست و به اختیار ماست یعنی ما باید رقمش بزنیم و حالا شاید یک قدمیش ایستادیم و می خوایم برگردیم یعنی پشیمون شدیم نمی خوایم ظهور را ببنیم یعنی ما از اهل کوفه بدتریم
  میدونستید همه جهان از ما زدند جلو و بیشتر به ظهور اعتقاد دارند تا ما ها، بعضی از مردم این کشور دیگه اعتقادی به ظهور اصلا ندارند، در صورتی که مردم دنیا برای ظهور داخل خونه هاشون تجهیزات و اصلحه جمع می کنند تا بتونند به منجیشون کمک کنند
  به همین دلیل حاکمان دنیا به دنبال ساخت یک ظهور دروغینند و ظهور اصلی حضرت مهدی را به مردم دنیا معرفی می کنند به عنوان ظهور دروغین و به حاطر همین تک تک نشانه ها را می خواند خودشون بوجود بیارند و این کار را دارند می کنند (و مکرو ومکرالله……..)
  پس حالا وقت عقب نشینی؟
  ما اولین ها بودیم تو دنیا و حیف نیست که این را از دست بدیم و جزء خاسرین باشیم
  حال که اتفاقات خوب دست ماست و ما باید اولین هایی باشیم که به دنبال امام زمانشون میگردند
  اما باید اول خودمون را نشون بدیم باید از آزمایش های آخر هم پیروز بیرون بیایم و اولین قدم را لااقل برای اصلاح برداریم یعنی باید اقتصادمون را اصلاح کنیم و از ربوی بودن دورش کنیم اگر هم نتونستیم کامل اقتصاد اسلامی را اجرا کنیم حداقل قدم های اول را برداریم که نشون بدیم که ما دنبال نجاتیم و این آزمایش را درست پشت سر بگزاریم که قول . قلدرهای اقتصادی داخلی یا خارجی نمیتونند جلوی ما را بگیرند که به طرف اقتصاد اسلامی نرویم

  (۰)
  پاسخ
 45. 48

  سجاد

  همون طور که بزرگان ما گفتند و ما بارها لینک هاش را گذاشتیم در دنیا سه مبنای اقتصادی وجود داره (البته من در حد و اندازه ای نیستم که بخوام این ها را توضیح بدم و فقط به اندازه شعور و فهم خودم میگم)
  ۱- اقتصاد نئوکینزی: اقتصاد اجرایی در اروپا و انگلیس و … که بعدش که به بن بست خورد باید اقتصاد ریاضتی را اجرا کنیم
  ۲- اقتصاد فیریدمنی یا نئو فریدمنی: اقتصاد اجرایی در شوروی، آمریکا (به طور کلی کشور های ایالتی) و… که آخرش به سایت بدهی های آمریکا در هر ثانیه کشید
  ۳- اقتصاد اسلامی: که همون اقتصادیست که مردم عرب و فقیر زمان پیامبر را بعد از اون تحیرم ها و غیره به جایی رساند که می تونید به وضع مالی اصحاب پیامبر (در عرض ۲۰ سال “بزرگترین انقلاب جهان در نوع خودش از همه لحاظ ها”) رجوع کنید و قبل و بعدش را بررسی کنید، همون اقتصاد زمان امام علی ست که عدالتش زبان زده (در عرض ۵ سال)، که برای اولین بار به صورت جامع توسط امام موسی صدر به صورت یک کتاب ارائه شد
  خوب دو اقتصاد اول که لیبراله و مطمئنا ما انقلاب نکردیم که به سنت اجرای این نوع اقتصاد ها بریم که متأسفانه در دوره های مختلف بعضا به این سمت ها حرکت شده که الان وضع و حالمون اینه، یکی ازمبنا ها و قدم های اول اقتصاد اسلامی عدالت است
  یعنی این که باید منابع به صورت عادلانه بین همه مردم تقسیم بشه، به صورتی که همه جامعه را به یک طبقه و جایگاه برسونه و بعد همه را بطور یکسان بالا ببره و پیشرفت بده مبنای این موضوع عدالت توام با پیشرفته که فاصله طبقاتی حذف بشود
  حال اگر پیشرف را قبل از عدالت بگیریم و بگیم که به تولید کنندگان و سرمایه گزاران (که از اون ها به عنوان کارآفرین یاد میشه)کمک می کنیم که تولید افزایش پیدا کنه و به همین ترتیب هم اشتغال زایی کردیم و هم سرمایه دار پول داره که به کارمند هاش و کارگرهاش بده این همون اقتصاد نئوکینزیه که به تولید کمک می کنه و باعث فاصله طبقاتی میشه بله در این اقتصاد هم همه جامعه ممکنه با هم رشد کنه ولی به این صورت که فاصله طبقاتی موجود (در خوش بینانه ترین حالت) حفظ میشه و همه طبقات جامعه به یک اندازه رشد می کنند
  که باید در جواب گفت که کارآفریین به کسی گفته میشه که از لحاظ هوش (ذهنی IQ، هیجانیEQ) بهره بالایی داره (حتی بالاتر از مخترع، ایده پرداز و…) و با مدیریت خوب و جمع کردن تیم و شناخت فرصت ها، ایده ها یی و اختراعاتی را اجرا و به بازار میرساند که یکی از هنر های کارآفرین جذب سرمایه از سرمایه گزارانه که متأسفانه در کشور ما با چالش های زیاد و فراوانی روبرست
  این کارآفرین ها معمولا از متن جامعه هستند و قبل از رسیدن به نتایجی به راحتی قابل شناسایی نیستند(که البته راه هایی برای رشد این افراد در کشور ایجاد شده که تحت نام شرکت های دانش بنیان از اون ها یاد میشه “که رهبری بیشترین تأثیر و حمایت را در این بخش داشته و دارد”) پس اگر قرار است از تولید حمایت بشود بایستی از این افراد حمایت بشه که به اقتصاد این کشور کمک بزرگی خواهد شد چرا که این طور شرکت ها معمولا بدنبال ارزش های افزوده و تکنولوژی های برتر حرکت می کنند و به سادگی به عرصه صادرات میرسد
  اما اگر بگیم نه ما فقط می خواهیم قدرت خرید مردم بالا رود و باید به مصرف کننده کمک کنیک این اقتصاد فریدمنی ست، یعنی به هر قیمتی شده مصر ف کننده را حمایت می کنیم و روز به روز مصرف کننده را مقروض ترش می کنیم و این بدهی باعث بدهی کل دولت میشه و آخرش میشه حال الآن آمریکا، در این اقتصاد هیچ کس از مردم عادی چیزی که داره مال خودش نیست و همه مال بانک هاست
  اما اگر عدالت را اجرا کنیم و همه جامعه در یک طبقه قرار بگیرند و پیشرفت کنند این بدان معنا ست که کلیه منابع موجود به صورت عادلانه تقسیم شده، و همه به صورت یکسان امکان رشد دارند در چنین جامعه ای اشت که کارآفرینان واقعی می تونند به اوج رشد خودشون برسند و منتظر گدایی از دیگران یا از دولت نباشند
  بعد از این همه روده درازی که البته از بزرگان عذر می خوام این فقط درس پس دادن بود و ان شاالله که سربلند بیرون اومده باشم و کمترین اشتباهاتم را به بنده گوش زد کنید ممنون میشم (تمام آنچه نوشتم شنیده ها و برداشت هام از سخنان اساتید بود که امید وارم درست باشد) می خواهم بگم که ما مدیون خود، گذشته گان، شهدا و حتی آیندگانیم اگر این قدم های آخر را با بصیرت و درست برنداریم و الآن باید حتی اگر یک قدم هم که شده بسوی اجرای اقتصاد اسلامی برویم و نقش ما در این موضوع الآن رایی ست که قرار بدیم بایستی به کسی رای بدیم که حداقل در شعارها وگفته هاش می خواد یک قدم به این سمت بردارهو وظیفه ما در این رای خلاصه میشه اگر اجرا کرد ما کمکش می کنیم و اگر اجرا نکرد ما به خدا نشون دادیم که ما ملت خواستیم وقدم برداشتیم (ان الله لا یغیر ما بقوم حتی …..)
  رهبری دراین باره بارها سخنرانی فرمودند و در این سایت هم بارها لینکش را گذاشتیم
  دوستان ببخشد بنده اصلا انشای خوبی ندارم و همچنین غلط های املایی زیادی هم دارم، این ها را نوشتم که دینی به گردنم نباشه و حرف هام را زده باشم که بعدا پشیمان نشم
  به امید ظهور آقا و سرورمان که صد البته نزدیک است

  (۰)
  پاسخ
 46. 49

  سجاد

  امید وارم حوصله کنید و کمی وقت بزارید ومتن بالا را بخونید تا از نظرهاتون بتونم استفاده کنم (اما لطفا به صورت کامل بخونید و پیش قضاوت نکنید)
  پیشاپیش از تحمل حرف هام از شما تشکر می کنم

  (۰)
  پاسخ

ارسال که پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *