مطالب مرتبط

47 Comments

 1. 1

  محسن

  من هنوز نفمیدم منظور شریعتمداری از امتیاز نقد چی بود؟!!

  (۰)
  پاسخ
  1. 1.1

   ماشیح

   احتمالا جوابتونو بتونید تو این مطلب پیدا کنید.
   http://rajanews.com/detail.asp?id=169147

   (0)
   پاسخ
 2. 2

  محمد

  خوشبختانه ما هیچ وقت با آمریکا رابطه نخواهیم داشت. اصلا من موندم اگه این آمریکای لعنتی کشف نمیشد ما مقصر وضع اقتصاد مون رو کی میخواستیم بدونیم .
  بابا ما هر چی مشکل داریم از بی ارزگی خودمونه خوب اگه آمریکا ما رو تحریم نفتی کرده ما هم اگه اون طور که ادعا میشه قدرت اول منطقه هستیم بریم تنگه هرمز رو ببندیم ببین چطور آمریکایی ها جلومون زانو میزنند . آخر جملم هم همینه که با زور گویان باید با زبان زور صحبت کرد.(شهید بهشتی)

  (۰)
  پاسخ
  1. 2.1

   علی ابرار

   قضیه ی تنگه هرمز فرق میکنه بدترین حالتی که امکان داره پیش بیاد جنگ هستش و اگه ایران بخواد جلوی صادرات نفتو بگیره اونا میتونن یه اجماع درست کنن علیه ایران و ایران شروع کننده ی جنگ میشه تنگه هرمز رو زمانی ایران میبنده که چاره دیگه ای نباشه و جنگ شده باشه مطمئن باش اگه جنگ بشه فقط تنگه هرمز رو نمیبندیم کل چاه های نفت منطقه رو میزنیم

   (۰)
   پاسخ
  2. 2.2

   علی ابرار

   شرمنده زیاد نظر میذارم
   شاید این فیلم بیشتر کمک کنه که ما چرا توی اقتصاد میلنگیم
   مال سال ۹۰ هستش
   http://media2.afsaran.ir/rdvLquAA.mp4

   (0)
   پاسخ
 3. 3

  کریم

  در هر دو کشور ایران و آمریکا یه عده ای هستند که مخالف رابطه ایران و آمریکا هستند که تا اینجا طبیعی هست و نکته ای که وجود داره در ایران یه عده دیگه ای هستند که از این رابطه و صحبت تلفنی خیلی ذوق زده شده اند و فکر می کنند که اگه ایران با آمریکا رابطه داشته باشه مشکلات حل میشه که فکر نمی کنم در آمریکا چنین طیفی وجود داشته باشه. هدفم از گفتن این موضوع این بود که وقتی طرف آمریکایی ببینه در ایران چنین افرادی وجود دارند، شروع می کنه به سوء استفاده کردن و از موضع برتر با ایران صحبت میکنه و به عبارت دیگر قدرت چانه زنی ایران را در مذاکرات کم می کنه.
  من اولش به این ایرادهای بنی اسرائیلی و گاها بی جایی که از رابطه با آمریکا و صحبت تلفنی اوبا با روحانی که گرفته می شد انتقاد داشتم و با بعضی از اونا هم اصلا هم موافق نیستم اما وقتی می بینم در طرف مقابل اسرائیل و کنگره از مخالف های جدی رابطه ایران با آمریکا هستند، به این نتیجه رسیدم که اتفاقا خوبه که ما هم در داخل افرادی را داشته باشیم که به این قضیه انتقاد داشته باشند تا یه وقت اوباما و کری فکر نکنند که ماها خیلی ذوق زده هستیم.

  (۰)
  پاسخ
  1. 3.1

   ماشیح

   رهبر معظم انقلاب اسلامی در تاریخ ۲۶ دی‌ماه ۱۳۷۶ و در خطبه‌های نماز جمعه، آسیب‌های مذاکره ایران با آمریکا را مورد تحلیل قرار داده‌اند. برخی از این آسیب‌ها مستقیما به تضعیف «برند ایران» اشاره دارند. خواندن این جملات در روزهایی که سخن از مذاکره با آمریکا مرتب به گوش می‌رسد، می‌تواند مفید باشد:

   اگر جمهورى اسلامى با آمریکا پشت میز مذاکره بنشیند، آمریکایی ها خیالشان از این جهت راحت مى‌شود؛ به هرجایى در دنیا مى‌گویند: شما براى چه تلاش مى‌کنید؟ شما که مثل ایران نخواهید شد، به پاى ایران که نخواهید رسید! هر چه بشوید، یک ملت و یک نظام و آن شکوه و شجاعت را که پیدا نخواهید کرد؛ آن ها هم بالاخره مجبور شدند و این‌جا پاى میز مذاکره آمدند؛ شما دیگر چه مى‌گویید؟ یعنى با تسلیم ملت ایران و نظام جمهورى اسلامى ایران به نشستن پاى میز مذاکره با آمریکا، خیال آمریکا از بسیارى از این مبارزات دنیاى اسلام آسوده خواهد شد.

   براى آمریکا خیلى خطرناک است که این فکر در دوستان و در تبعه دولت هاى تابع و پیرو او رسوخ پیدا کند. آمریکا در پى یک جواب است؛ باید کارى کند که به آن ها این‌طور تفهیم شود که: «دیدید، این محاصره اقتصادى و همین فشارهایى که ما علیه جمهورى اسلامى به خرج دادیم، بالأخره جمهورى اسلامى را هم خسته کرد و مجبور نمود که او هم بیاید و زانو بزند و از آن پایگاه و از آن گردن برافراشته‌اى که داشت، به ناچار پایین آید!». این را به دولت هایى که پیرو و تابعش هستند، تفهیم کند که: «نخیر؛ این‌طور هم نیست که شما خیال کنید کسى که با ما نباشد، مى‌تواند از آسیب در امان بماند. جمهورى اسلامى هم بالاخره مجبور شد بیاید!»

   (۰)
   پاسخ
  2. 3.2

   علی ابرار

   دلیل اصلی تحریم ها مقاومت مردم ایران نیست چراغ سبز دادن یه عده از داخل و امید وار کردن دشمنه امیدوارن که تحریم میکنن

   (۰)
   پاسخ
   1. 3.2.1

    کریم

    این می تونه یکی از دلایل باشه اما همش این نیست. آمریکا به دلایل مختلف از جمله فشار اسرائیل و یا سیاست های امپریالیستی خود به هیچ عنوان نمی تونه پیشرفت یک کشور و ملت را ببینه و حتی اگه در داخل اتحاد کامل وجود داشته باشه باز هم این نوع رفتارها که با آن می خواهند اربابیت خود را به دنیا اعلام کنند وجود خواهد داشت. کما اینکه در دولت قبل تقریبا این به اصطلاح چراغ سبزها نمی گم اصلا نبود اما بسیار کم بود اما با این همه شدیدترین تحریم ها را تجربه کردیم.
    از هر دو عزیزی که صحبت های رهبری را گذاشته بودند تشکر می کنم. قبلا این صحبت ها را شنیده بودم. اما می خوام یک نکته کلی را بگم. خود رهبر از ماها که عمدتا دانشجو هستیم به عنوان افسران جنگ نرم یاد کرده اند. ویژگی یک افسر اینه که در عین اینکه نگاه به اوامر فرمانده مافوق خود داره باید از خودش خلاقیت و ابتکار داشته باشه. یعنی ماها که قشر تحصیل کرده های جامعه خود هستیم باید ایده و نظر داشته باشیم و الا در شرایط پیش بینی نشده ممکنه نتونیم کارکرد لازم را داشته باشیم.
    هدفم از بیان این مقدمه این بود که بگم صحبتهای رهبری خط ومشی های کلی را ترسیم می کنند و در عین اینکه باید این صحبتها را درنظر داشت نباید در به اصطلاح ماهی گرفتن خودمون فراموش بشه.

    (۰)
    پاسخ
    1. 3.2.1.1

     علی ابرار

     من نگفتم دولت آقای روحانی داره چراغ سبز میده گفتم یه عده فتنه ۸۸ توی دولت آقای احمدی نژاد بود اینفتنه به تنهایی خودش بزرگترین چراغ سبز و خیانت به کشور بوده

     (۰)
     پاسخ
     1. 3.2.1.1.1

      کریم

      یعنی می فرمایی این تحریم هایی که الان هست به خاطر فتنه ۸۸ بوده؟

      (۰)
 4. 4

  محمد

  سلام

  بکمقداری عجولید

  برادر من توقع داری با یه تلفن تمام تحریم ها برداشته بشه ؟

  جام شیردال هم که گرفتند خیلی حرکت عظیمی بوده
  برای تاریخ و فرهنگ ملت
  افکار حجتیه رو رو نکنید
  جلیلی رای میاورد الا مذاکره میکرد هم این حرف ها رو میزدین؟

  رهبری فرمودند نرمش قهرمانانه
  پس شماها هم تابع حرف های رهبری باشید
  رهبری انقدر تدبیر دارند که جلوی زیاده روی ها رو بگیرن
  لزومی به خاله زنک ها نیست

  (۰)
  پاسخ
  1. 4.1

   ضداستكبار

   جامم که تغلبی بود دا دا

   (۰)
   پاسخ
 5. 5

  مبهم

  ته این مقاومت قراره چه اتفاقی بیفته دقیقا؟؟؟؟

  (۰)
  پاسخ
  1. 5.1

   علی ابرار

   بد نیست یه نگاهی به تاریخمون بندازیم معمولا ماها کل قاجاریه و اعضاشو خائن میدونیم در صورتی که تمام افرادی که مسئولیت داشتن خائن یا ترسو نبودن مثلا امیر کبیر رو بزرگترین وزیر تاریخ ایران میدونیم در صورتی که شیخ بهایی رو هم توی تاریخ داریم ولی شیخ بهایی وزیر شاه باهوشی مثل شاه عباس بوده ولی امیر کبیر وزیر شخص کودنی مثل ناصر الدین شاه بوده و در عین حال قوی عمل کرده
   فقط اسامی رو یادم نمیاد توی اینترنت سرچ کنید احتمالا پیدا خواهید کرد همونجور که میدونید بعد از شورش در افغانستان به پشتیبانی انگلیس حاکم خراسان به تنهایی به افغانستان حمله میکنه ولی شاه ترسوی ایران از حمله ی انگلیس ها میترسه و دستور برگشت حاکم رو میده(حتی حاکم خراسان گفته بود که اگر ما به هند حمله کنیم انگلیس مجبوره بیخیال بشه ولی شاه ترسو و ضعیف بود متاسفانه) طبق قراردادی که انگلیس با ایران میبنده افغانستان از ایران جدا میشه و قرار میشه در صورت بروز هرگونه مشکل ایران. انگلیس!!!! رو حکم (hakam) قرار بده این ماجرا تموم میشه
   تا ماجرای سیستان پیش میاد(همونجور که میدونید سیستان بر خلاف الان که آباد نیست اون موقع خیلی آباد بوده((مسیر رود ها رو تغییر دادن نامردا))و انبار غله ایران محسوب میشده) و افغان ها ادعا میکنن که بخش شرقی سیستان هم مال ماست خلاصش کنم
   طبق قرار داد بین ایران و انگلیس انگلیس حکم ایران میشه و در خود سیستان یک جلسه با طرفین برگزار میشه جلسه در یک کاروان سرا بوده نماینده ایران بلافاصله بعد از ورودش متوجه میشه که پرچم انگلیس به اهتزاز در اومده شاکی میشه و دستور میده پرچم رو پایین بیارن در طول جلسه هم منطق طرف ایرانی باعث شکست طرف انگلیسی و افغانی در منطق میشه و نماینده ایران پیروز ماجرا نماینده انگلیس به تهران میره و به این بهانه که این فرد ایرانی مذاکره کننده نمیذاره گفتو گو ها سازنده باشه درخواست میکنه تا با کس دیگه ای مذاکره کنند نتیجه مذاکره ی فرد دوم جدایی نیمی از سیستان بزرگ بوده که امروز توی پاکستان هستش.

   بعد از فعالیت های دولت خاتمی در مورد انرژی هسته و خوشبینانه بگیم اعتماد سازی که انجام داده بودن وقت اون شده بود که ایران حق خودشو بگیره این فرایند خیلی خوب پیش میرفت تا فتنه ۸۸ که واقعا غربی ها رو امیدوار و ایران رو ضعیف کرد خوشبختانه توی آلماتی ۲ غربی ها شروع به امتیاز دادن کردن و الان زمینه برای گفت و گوی آقای روحانی فراهم شده اگر اون موقع مقاومتی نمیشد الان باید سر چیزهای دیگه مذاکره میکردن مقاومت خیلی جاها تنها گزینه موجوده.

   (۰)
   پاسخ
 6. 6

  محمد

  آقا من خودم میدونم که اخرین گزینه بستن چاههای نفت و تنگه هرمزه ولی بدبختی اینه که هیچوت آمریکایی ها جرات نمیکنند که به ما حمله کنند البته این باعث غرور ملی ماست ولی چیکار کنیم مسئولین بی ارزه ای داریم که نمیدونن چطور باید اقتصاد رو درست کنن.

  (۰)
  پاسخ
  1. 7.1

   علی ابرار

   خوب این که یه عده خودشونو کمپوت بصیرت میدونن چه ربطی به جلیلی داره؟!!

   (۰)
   پاسخ
   1. 7.1.1

    حسنک

    چه عرض کنم ، اینو باید از خود ایشون بپرسید !!!

    (۰)
    پاسخ
 7. 8

  امید

  مگه مذاکره کردن یعنی تسلیم شدن ؟!!!
  این روزا چرا معنی لغات عوض شده ؟!!!
  دوست عزیز فرضا من با شما دشمنم ، اونم از نوع خونی
  ولی میتونیم برای اینکه یه جاهایی با هم برخورد نکنیم یه صحبتی یه نگاهی و … به هم داشته باشیم ، این دلیل بر تسلیم شدن و باج دادن به باد دادن ارزشها و … نیست !!!
  این حرفها را هرکسی زد اول بگردید ببینید چه منفعتی داره از شرایط موجود می بره بعد بیایید سرلوحه کارتون قرار بدید
  هم در آمریکا و هم در ایران و البته کشورهای بی خاصیت عربی منطقه هم عده بیشماری خواهان وضعیت قرمز میان ایران و آمریکا هستند ، چون منافعشون این را اقتضا میکنه ، مگه امارات و ترکیه و آذربایجان و … بخاطر این وضعیت ایران آدم نشدن ؟!!! مگه قبلا چی بودن ؟؟؟
  حتی همین چین و روسیه مگه کم از این وضعیت ما رو تیغ زدن و شکم خودشونو پرکردن ؟
  چند ماه پیش مستندی دیدم در مورد صنایع اتمی روسیه که حتی دانشمنداشون میگفتند که ایران برای ما هدیه ای از بهشت بود چون حتی ما پول نداشتیم شام بخوریم !!!
  معلومه که اینا دوست دارن تا روزقیامت کار نیروگاه بوشهر طول بکشه !!! مطمئن باشید اگه گندش در نمیامد تا ۵۰ سال دیگه هم این نیروگاه بوشهر یه لامپ هم روشن نمیکرد ، هرچند الانشم معلوم نیست چه غلطی میکنن !!!

  (۰)
  پاسخ
  1. 8.1

   ماشیح

   وقتی امید به نتیجه بخش بودن مذاکرات هست که دو طرف هر چند دشمن خونی باشن اما صداقت تو وجودشون باشه.
   سیاستمداران شیطان اکبر ؛ ذاتاً با صداقت بیگانه هستن و تا مهلک ترین ضربه ها رو به جمهوری اسلامی نزنن آروم نمیشن.

   (۰)
   پاسخ
   1. 8.1.1

    امید

    البته این مذاکرات که این همه شلوغش کردن مد نظر من نیست چون اینا فقط بازی سیاسیه و در هر دو جبهه نیروهای مخالف و سنگ انداز زیاده
    ولی در کل ، این نشان دهنده ضعف ماست نه قدرت یا عدم صداقت طرف مقابل !!!

    (۰)
    پاسخ
 8. 9

  سرباز

  نویسنده این مطلب واجب التفحص شد !!!
  چون معلومه بدجوری از این اتفاقات داره میسوزه و باید مشخص بشه چه منافعی دارد که این روابط ابتدایی و در سطح معمول بین المللی هم برای ایشان زیانبار است .
  من از امروز میرم تو کارش …

  (۰)
  پاسخ
  1. 9.1

   ماشیح

   بهتره برید نظر امام خمینی (ره) رو درباره زیانهای مذاکره با آمریکا تفحص کنید.
   به نتایج خوبی می رسید.

   (۰)
   پاسخ
 9. 10

  پژوهشکده ی فرهنگی سیاسی سیاه جامگان خراسان

  گرچه از همان اوایل انقلاب ایران با اسراییل و آمریکا رابطه داشت از طریق پسر آیت الله کاشانی و کروبی و دیدارهای آمستردام پاریس و سرنگون کردن هواپیمای آرژانتینی در مرز بین روسیه و ترکیه که توسط شوروی اونو منهدم کرد و برهمه آشکار شد تمام قطعات یدکی هواپیماهای اف ۴ و دوش پرتابها ۳۰۰۰۰۰ گلوله توپ ۱۲۲ میلیمتری خمپاره اندازهای ۵ میلیمتری یکصدهزار کلاش و موتورهای تانک چیفتن که به قیمت گزاف ۱۱ برابر قیمت اصلیش و حدود ۱۰ هواپیمای سی ۱۳۰ و کلی لوازم دیگه رو ایران توسط کاشانی و کروبی از طریق اسراییل از آمریکا خرید ..به هر حال من خوشحالم خط ایران ایر باز بشه الانمکه خبرشو شنیدم ایران ایر با شرکت دلتای آمریکا توافق نامه امضا کردن و خوحال میشم این اتفاق بیوفته چون چندین تارگت اونور دارم و میرم میزنمشون آمریکا با این کار گور خودشو میکنه

  (۰)
  پاسخ
  1. 10.1

   محمد

   اسرائیل برای این میگوید که جمهوری اسلامی از ما سلاح میخرد چون میخواهد ما را مثل خودش نجس کند. امام خمینی .

   در ضمن البته از کروبی بعید نیست که با اسرائیل رابطه دلشته باشه

   (۰)
   پاسخ
 10. 11

  s313

  سلام.چرادارین بحث میکنین عزیزان؟
  مگه امام خمینی نفرمودندکه:هیچ کس حق نداردباامریکامذاکره کند.
  پس چراالان یه عده ای دارن مقدمه چینی میکنن برای مذاکره من اینونمیفهمم اگه کسی میدونه بگه؟

  (۰)
  پاسخ
   1. 11.1.1

    امید

    اصلا بحث این روزا بحث دوستی ایران و آمریکا نیست !!!
    این یک اشتباه استراتژیک و فکریه !!!
    واقعا به همه توصیه میکنم اینطور برداشت نکنند که اگر اینطور باشه بنظرم خسارتهاش از جنگ ۸ ساله هم برای ایران بیشتر خواهد بود .
    ضمنا طبق این آیه و نوع نگاه شما باید با تکفیریها و سلفی ها دوستان برادر از جان باشیم !!!

    (۰)
    پاسخ
   2. 11.1.2

    امید

    اصلاح میکنم :
    دوستان نزدیکتر از جان !!! درسته :)
    واقعا فکرشو بکنید ، برادر تکفیری و خواهر سلفی … خیلی جالبه :)

    (۰)
    پاسخ
 11. 12

  s313

  مگه امام خامنه ای نفرمودندکه امریکایی هاهم غیرقابل اعتماد وهم غیرمنطقی وهم دربرخوردشان صادق نیستند؟چرابه حرف اقاگوش نمیدن اخه؟

  (۰)
  پاسخ
 12. 13

  مبهم

  یعنی این منبعتون منو کشته….:دی

  (۰)
  پاسخ
  1. 13.1

   ماشیح

   امام علی (ع): انظر الی ما قال و لا تنظر الی من قال.

   هیچ کدوم از منابع موجود مورد تأیید همه ی سلیقه ها نیست و شما هم برای پذیرفتن یا نپذیرفتن این منبع صاحب اختیارید.

   موفق باشید

   (۰)
   پاسخ
 13. 14

  nima

  سلام دوستان

  به نظر من این مذاکره تقریبا میشه گفت هردو سر برده !!

  البته تقریبا رو هم گفتم چونکه ممکنه یه سری زیان ها هم داشته باشه!!

  اول از همه اینکه ما باید فعلا به دولت اجازه بدیم تا مسیر خودشو پیش ببره یه روزه که نمیشه همه چی بهشت یا بهتر بشه واین اصلا عادلانه نیست
  دوم اینکه همونطور که آقای رو حانی گفتند تمام سیاست خارجی رو رهبری تسمیم گرفتن

  وبه نظر من اینهایی که میان اینجوری حرف میزنن در واقع در خط رهبری نیستند!!

  نرمش قهرمانانه است این!!
  در این حالات اگه اوضاع خوب بشه معلوم میشه که آمریکا سر عقل اومده و نمیتونه حقوق ملت ایران رو نادیده بگیره!!
  دومین حالت و مزایا اینه که اگه دوباره آمریکا زد زیره همه چی اون نفهم هایی که هی آمریکا آمریکا میکنن وسرشون تا ته کردن زیره برف و تو قاز خودشون سیر میکنن شاید آدم بشن وباز چهره آمریکا براشون روشن بشه

  که دولت ایران با هر نو حزبی که داشت چه از سازندگی اصلاحات و احمدی نزادی و اعتدال وعقلانیت

  دینی وبشری که توسط همین دولت گفته شده

  آمریکا باهاش مخالف بوده و بدونن اینها کلا با نظام.خون و حتی آریایی بودنم هم مشکل دارن و فقط فقط همه دنیا رو ماله خودشون میدونند!!

  بخدا خیلی واضحه به نظر من!!
  اما متاسفانه کم کاری خودمون .مسئولین باعث شده که به سختی جلو بریم!!

  ایرانی که هیچی نداشت ومیشه گفت نهایتش ۳۰ ساله است در مقابل آمریکایی که خون تمام مردم دنیارو مکیده وهمه دنیارو عصب کرده!!

  که از آدمهای دنیا و مغزهای دنیا بگیر تا نفت و………….

  واقعا آدم دین نداشته باشه آزاده باشه براش مشخصه چی به چیه……………….

  (۰)
  پاسخ
 14. 15

  علی ابرار

  ۱- آنهایی که خواب آمریکا را می بینند خدا بیدارشان کند.
  ۲- با آمریکا روابط ایجاد نخواهیم کرد، مگر اینکه آدم بشود و از ظلم کردن دست بردارد.
  ۳- روابط ما با آمریکا روابط یک مظلوم با ظالم است، روابط یک غارت شده با غارتگر است.
  ۴- مملکت اسلامی عار است که دستش را دراز کند طرف آمریکا.
  ۵- اگر ما همه از بین برویم بهتر است از اینکه ذلیل باشیم زیردست صهیونیسم، و زیر دست آمریکا.
  ۶- هر چه فریاد دارید سرآمریکا بکشید.
  ۷- اسلحه های سرد و گرم، یعنی قلم و بیان و مسلسل را از نشانه گیری به روی یکدیگر منحرف و به سوی دشمنان انسانیت که در رأس آنها آمریکا است نشانه بروید.
  ۸- ما اگر چنانچه قدرت داشته باشیم تمام مستکبران را از بین خواهیم برد.
  ۹- اگر ما را صد بار بکشند و زنده شویم دست از مبارزه با آمریکا برنمی داریم.
  ۱۰- الآن در رأس همه مسائل اسلامی ما قضیه مواجهه با آمریکا است. امروز اگر قوای ما از هم منفصل شوند به نفع آمریکا است، الآن دشمن آمریکا است و باید تمام تجهیزات ما به طرف این دشمن باشد.
  آنچه در سه بخش از سخنان حضرت امام(ره) ذکر شد، نشان می دهد که حضرت امام خمینی(ره) در سیاست خارجی جمهوری اسلامی، نگاه خاص و ویژه ای را به آمریکا به دلیل خلق و خوی استکباری و شیطانی آن دارند.آقای هاشمی با بیان کردن و آشکار ساختن نامه ای که به حضرت امام(ره) نوشته اند، از یک طرف فاش ساختند که نگاهی متفاوت از حضرت امام(ره) به موضوع آمریکا دارند و از طرف دیگر تلاش کرده اند با ایجاد نگرانی در امام(ره) نسبت به آینده از طریق این نامه، حضرت امام(ره) را به تجدیدنظر در سیاست خارجی جمهوری اسلامی در قبال آمریکا وادار سازند. حضرت امام(ره) نه تنها نگاه خود را تغییر ندادند، بلکه این نوع نگاه ها را ساده اندیشی ارزیابی کردند.

  متن بالا رو عینا کپی کردم بخاطر این که نظرات امام خمینی رو یکجا گذاشته باشم

  به جز یه شرط امام اجازه مذاکره ندادن شرطشم این بوده که آمریکا سر عقل بیاد (آدم بشه) ماها میگیم نیومده بعضی ها هم فکر میکنن اومده البته زمان همه چیز رو معلوم میکنه فعلا موضع گیری های دولتمون روی هم رفته خوبه و صحبت های احیر آقای ظریف هم امیدوار کنندس(انتظار حرف های تند از آقای ظریف نداشته باشید مسئول سیاست خارجی هستش و باید دیپلماتیک حرف بزنه) که از موضع قدرت حرف میزنیم ولی همونجور که اخبارو دنبال میکنم نه تنها سر عقل اومدنی نمیبینم بلکه برعکس پر رو شدن آمریکایی ها.

  (۰)
  پاسخ
 15. 16

  امید

  اصلا کسی در این مورد که آمریکا فقط به منافع و مصالح خودش و اسرائیل فکر میکنه شکی نداره !!!
  بحث سر اینه که ایران در شرایط فعلی باید تا جاییکه میتونه تنش با غرب ( به اصطلاح خودشون دنیا ) را کم کنه چون الان فقط موضوع ایران نیست ، سوریه و عراق هم در نظر داشته باشید !!!
  همین حرکت ایران یه بار روانی بزرگی را از سوریه کم کرد ، همانطور که میبینید اشرار تکفیری دارن میان سمت عراق و بمب گذاریها را زیاد کردن ، ایران هم باید در این شرایط بسیار زیرکانه و سیاس عمل کنه و بنظرم که نظر رهبری هم در این جهت هست ، فقط مشکلی که الان هست متاسفانه در کشور عده ای خودشون را عقل کل میدونن و بدون اطلاع و تخصص خودشونو نخود هر آش میکنن ، مطمئنا نمیشه نقشه ها و برنامه های سیاسی را در جامعه فریاد زد و از مردم خواست که همکاری کنند ، این خود مردم هستند که باید بفهمند الان فقط باید همکاری و همیاری داشته باشند.
  حالا بازم یه عده مثل دیوانه ها میرن کفش پرانی و فحاشی !!! واقعا اینا ایرانین ؟ واقعا مسلمانند ؟ واقعا بخاطر وطن و دین این کارها را میکنند ؟
  من که به شدت در این مورد شک دارم …

  (۰)
  پاسخ
  1. 16.1

   سلام

   این هم خبری در مورد برادران سلفی با مصونیت قضایی در ایران!
   http://bestsupplier.ir/url/qMGCf

   (0)
   پاسخ
 16. 17

  سجاد

  به گزارش افکارنیوز، علی‌اکبر رائفی‌پور محقق و تاریخ‌شناس در مراسم بزرگداشت دانشجوی شهید مدافع حرم که در دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد، گفت: فتنه‌ای که در حال حاضر در سوریه وجود دارد قرار بود کشورهای مختلف اسلامی از جمله عراق را نیز درگیر کند که با هوشیاری علمای عراق این مسئله تحقق پیدا نکرد.

  وی با بیان اینکه سلفی‌ها و تکفیری‌ها با ایجاد اختلاف بین شیعه و سنی به‌دنبال رسیدن به منافع خود هستند، افزود: سال‌هاست در کشورمان سنی و شیعه در کمال آرامش با هم زندگی می‌کنند و با هم کوچک‌ترین اختلافی ندارند اما وهابیت تلاش می‌کند با ایجاد اختلاف بین شیعه و سنی به اهداف خود دست یابد.

  این محقق و تاریخ‌شناس با بیان اینکه وهابیت از پوسته اهل سنت استفاده می‌کند، ادامه داد: وهابیت پس از اینکه به خوبی در پوسته اهل سنت رشد کرد، این پوسته را نیز می‌درد و واقعیت و ماهیت اصلی خود را نشان می‌دهد.

  رائفی‌پور تاکید کرد:‌ وهابیون شیعه را دشمن مشترک سنی و وهابیت می‌دانند و تلاش می‌کنند با نفوذ در بین کشورهای مسلمان، بیداری اسلامی را منحرف کنند. اتفاقی که در حال حاضر در مصر رخ داده است.

  وی با اشاره به اینکه اسرائیل حامی اصلی وهابیت است و نفرت از اسرائیل عامل محبوبیت شخصیت‌های اسلامی است، گفت: طبق آمار سیدحسن نصرالله، خالد مشعل، اسماعیل حنیه و احمدی‌نژاد جزو شخصیت‌های محبوب دنیای اسلام بوده‌اند که نفرت از اسرائیل ویژگی مشترک آنهاست و همین عامل باعث اتحاد مسلمانان می‌شود.

  رائفی‌پور با تاکید بر اینکه اهل سنت نباید اجازه دهد وهابیت و سلفی‌ها آنها را به خود پیوند بزنند، افزود: ایران به دلیل حمایت از مقاومت از سوریه دفاع می‌کند، زیرا اسرائیل در سال ۲۰۰۶ تلاش کرد با گرفتن لبنان که گلوگاه ایران محسوب می‌شود، ایران راتضعیف کند اما همبستگی دنیای اسلام و به خصوص شاهرگ‌هایی مانند سوریه، چنین اجازه‌ای را به آنها نداد بنابراین آنها زدن شاهرگ و بازوهای ایران را مورد هدف قرار دادند.

  این محقق با تاکید بر اینکه مفتی‌های وهابی، اسرائیل را دشمن خود نمی‌دانند،تصریح کرد: آنها می‌گویند اگر اسرائیل در فلسطین حکومت تشکیل دهد با آنها مشکلی نخواهند داشت و دشمن اصلی خود را شیعه می‌دانند.

  وی با اشاره به اوضاع نامناسب کشورهای منطقه گفت: اوضاع عربستان در حال وخیم شدن است و بر سر جانشینی ملک عبدالله دعواست و می‌توان گفت عربستان امروز انبار باروت است.

  رائفی‌پور با تاکید بر اینکه اسرائیل برای در امان ماندن از فتنه‌ها سلفی‌ها را حائلی بین خود و کشورهای مسلمان که اطراف آن را در بردارند، قرار داده است، یادآور شد: رژیم صهیونیستی و صهیونیست‌های افراطی با تسلط رسانه‌ای خود اجازه نمی‌دهند واقعیت به جهان اعلام شود، بنابراین بهترین راه برای کمک به مردم سوریه و خارج شدن از وضعیت موجود در کشورهای اسلامی آگاه کردن مردم است. این علم باید اول از سوی اهل سنت برداشته شود. آنها باید از سلفی‌ها اعلام برائت کنند و به این شکل جهان اسلام را آگاهی بخشند.

  این تاریخ‌شناس ادامه داد: حوادث سوریه نشان داد وقایع عاشورا شدنی است و نباید به آن شک و تردید کرد.

  رائفی‌پور با بیان اینکه مردم ایران اقدامات امثال ریگی را از چشم برادران اهل سنت ندیدند و با عقلانیت با آن برخورد کردند،گفت: اهل سنت در جهان اسلام نیز باید از این تجربه استفاده کند و اجازه ندهد از آنها سوءاستفاده شود.

  این محقق و تاریخ‌شناس، شکل‌گیری سلفی‌گری در بین کشورهای اسلامی را از توطئه‌های جدید آمریکایی‌ها دانست و گفت: آمریکایی‌ها می‌دانند به دلیل مشکلاتشان باید خاورمیانه را به زودی ترک کنند و چون می‌دانند اسرائیل نمی‌تواند جایگزین خوبی برای آنها باشد سلفی‌ها را به عنوان جایگزین خود در این منطقه انتخاب کرده‌اند.

  (۰)
  پاسخ
 17. 18

  min2013

  خیلی سخته تو این شرایط نتونی دادتو بزنی.اقا ما نخوایم ب هیج بهانه ای و تحت هیچ شرایطی رابطه ای با امریکا نداشته باشیم کیو باید ببینیم؟

  (۰)
  پاسخ
 18. 19

  سلام

  تمام بحث ها تقریبا درسته چون بنظر میرسه همگی از روی دلسوزی هست ولی مشکل ایران در حال حاظر عدم هماهنگی در بین قوا و همینطور عموم مردم هست که در انجام تاکتیکهای پیچیده سیاسی به شدت به آن نیاز هست
  بنظرم وظیفه ما بعنوان مردم آماده بودن و هماهنگ بودن با مسئولین کشور هست و وظیفه مسئولین هم دفاع از حقوق ملت
  اگر این اصل ساده و اصولی رعایت بشه ایران به راحتی هر مشکلی را پشت سر خواهد گذاشت ، انشا الله.
  ضمنا این سایت هم ملاحظه بفرمایید ، مطالب خوبی در مورد مهدویت دارد.
  http://bestsupplier.ir/url/mfzPZ

  (0)
  پاسخ
 19. 20

  مسعود

  نه سیاه سیاه؛نه سفید سفید!بگذاریم زمان قدری بگذرد.از نظر من این یک فرصت است برای رسیدن به این یقین که آمریکا دشمنی است که هرگز دوست نخواهد شد.باراک در روز سخنرانی خود به نکته ظریفی اشاره کرد که کسی دقت نکرد؛”۱-اختلافات ما با ایران ریشه ای است و سپس۲-امنیت اسرائیل برای ما حیاتی است” والسلام!!!
  گوش آقایان به حرف رهبر بدهکار نیست.ظاهرا باید این راه را بروند تا سرشان به سنگ بخورد.اشکالی ندارد.روسیاهی برای ذغال میماند دوستان.

  (۰)
  پاسخ
 20. 21

  محمد

  اصلا دقت کریدید که چرا آقا تو این شرایط بحث نرمش قهرمانانه رو اعلام کردند . برای این که طبق کفته یکی دو سال اخیر ایشون ما در یک پیچ تاریخی هستیم کیه که ندونه هر راننده عاقلی سر پیچ های سخت سرعت خودش رو کم و دقت خودش رو زیاد نمیکنه . نرمش قهرمانانه یعنی همین یعنی سر این پیچ تاریخی قدری از سرعت خودت رو کم کنی ولی در عوض دقت خودت رو چندین برابر بکنی که سر این پیچ سخت آسیبی بهت وارد نشه و از اصول خودت هم کوتاه نیای.

  (۰)
  پاسخ
 21. 22

  حجت

  اینکه اوباما گفته ما به دنبال تغییر نظام ایران نیستیم که جوابشو امام خامنه ای فرمودن. این که هیچ!
  اینکه غنی سازی رو حق ما دونستن هم که همه میدونن این ماجرای هسته ای و مخالفت اونا چیزی جز یه بهانه نبوده، و حالا که دست از بهانه شون میخوان بردارن هیچ اتفاقی برای ما نمیفته. چرا؟ چون فهمیدن بهانه ی خوبی نیست. پس به جای بهانه ی هسته ای میخوان یه کار دیگه بکنن. فکر میکنم بخوان گول بزنن اینا!!
  نرمش قهرمانانه عالیه

  (۰)
  پاسخ
  1. 22.1

   علی ابرار

   دوستان الفاظ رو دقت کنید اوباما گفته حق استفاده از انرژی هسته رو برای ایرانی ها به رسمیت میشناسه البته سوزان رایس هم در این مورد حرف زده و معلوم کرده نظر اوباما چیه این حرف اوباما به این معنیه که ایران حق استفاده از انرژی صلح آمیز هسته ای رو داره ولی حق غنی سازی اورانیوم رو نداره یعنی باید اورانیوم مورد نیازشو خریداری کنه و بازم به این معنیه که تاسیسات مربوط به غنی سازی رو که داره هم تعطیل کنه بعضی ها داخل ایران با شنیدن این جملات اوباما ذوق مرگ شده بودن!!!!
   خوشبختانه آقای ظریف پاسخ لازم رو به این اراجیف دادن

   (۰)
   پاسخ
 22. 23

  min2013

  سلام دوستان
  وای اول باید تشکر کنم بابت نظرتون ک عالی بود اقای علی ابرار.من نمیفهمم کسانی رو ک قلبشون فقط واسه این میتپه ک بتونن ی جوری و ب هر قیمتی با امریکا ارتباط برقرار کنن وقتی میدونن جز ضرر چیزی نداره.
  میدونید داستان از چ قراره بچه ها؟
  داستانه الانه ایران و جوونای ایرانی سر اینه ک ن خودمونو باور داریم ن بخودمون اعتماد داریم.واسه همینه ک تشنه ی امرییکاییم.دلم خیلی پره بخوام بگمشون تا شب باید بنویسم ولی توروخدا جایگاهمونو فراموش نکنیم.
  یادمون نره ایرانی جماعت با اینهمه خلاقیتی ک داره اگر بخواد باز تاکید میکنم اگر بخواد میتونه بهترین و سردم دار بهترین ها باشه.
  اونوقت دیگه امریکا و اسراییل کی باشن ک بخواییم اینجوری……… :-/

  (۰)
  پاسخ

ارسال که پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *