مطالب مرتبط

12 Comments

 1. 1

  ستاره

  اینا نمی زارن مصر آروم بشه، می دونید چقدر مرز مشترک با فلطسین داره!
  به قول استاد، مرسی پرته ولی مردمش توجیهن این خیلی می ترسونه اینارو

  (۰)
  پاسخ
 2. 2

  nima

  دوستان من دانلود کردم اما متوجه نشدم چی به چیه!
  اون تعداد کم شیعه بودند درسته؟
  بعد اینکه ظاهراا آخراش یکی آروم شد نمیدونم اون شلوغبه آخریش کیابودن وهابی بودن؟
  یکم توضیح بدید ممنون میشم!
  ودرآخر دارم اعصبانی میشم از شیعه بودن خودم! این همه شیعه میکشن باز ما ساکت نشستیم ایرانی ها مرکز تشیع!
  اللهم عجل لولیک الفرج

  (۰)
  پاسخ
 3. 3

  از دوستان

  *******واکنش الازهر به قتل ۴ شیعه بدست سلفی‌ها *******
  الازهر مصر در واکنش به اقدام سلفی‌های مصر در به قتل رساندن ۴ تن از شیعیان این کشور، قتل شیعیان را از بزرگ‌ترین گناهان کبیره دانست و خواستار مجازات عاملان این جنایت شد.

  به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از رسانه‌های خبری مصر، الازهر در بیانیه خود قتل چهار شیعه در روستای ابومسلم در الجیزه را حادثه‌ای خونین توصیف و تاکید کرد که این جنایت یکی از بزرگ‌ترین گناهان کبیره و از اعمال منکری است که شرع آن را به شدت حرام کرده و قانون نیز مرتکب این عمل را مجازات می‌کند.

  الازهر با تاکید بر حرمت خون و اینکه اسلام، مصر و مصری‌ها قتل به دلیل عقیده یا مذهب و فکر را نمی‌شناسند، افزود که این حوادث برای مصری‌ها عجیب است و هدف از آن نیز برهم زدن ثبات کشور در این لحظه حساس است و اینکه مصری‌ها را به سمت فتنه سوق دهند و بر این اساس دولت و ملت مصر باید هوشیار باشند.

  در این بیانیه همچنین به این حدیث شریف اشاره شده است که «اگر مسلمانان شمشیر به روی همدیگر بکشند در آن صورت قاتل و مقتول در جهنم خواهند بود».

  الازهر همچنین از نهادهای مربوطه خواست تا سریعا درباره این حادثه تحقیق کرده و کسانی را که مرتکب این عمل شده‌اند به اشد مجازات محکوم کنند.

  روز گذشته گروهی از شیعیان که به مناسبت نیمه شعبان در منزل یکی از شیعیان در روستای ابومسلم در الجیزه گردهم آمده بودند، توسط تعدادی از سلفی های تندرو هدف حمله قرار گرفته و در جریان ضرب و شتم این شیعیان چهار نفر از آنها از جمله شیخ «حسن شحاته» از رهبران شیعه کشته شدند و مهاجمان اسباب و اثاثیه منزل را تخریب و خانه را به آتش کشیدند.

  (۰)
  پاسخ
 4. 4

  حسین

  واقعا ما چرا اینقدر ساکت نشته ایم؟
  حداقل کاری که میتوانیم اینه که فردا رو راهپیمایی کنیم واین اقدام رو محکوم کنیم.

  (۰)
  پاسخ
 5. 5

  بهراد

  دارم با خودم فکر میکنم پس جمهوری اسلامی به چه درد میخوره؟ همه محکوم میکنن ما هم محکوم میکنیم. مثل این میمونه که یه مردی با زنش داره تو یه بیابونی راه میره بعد راهزن ها میان و زنش رو میگیرن و دور مرد یه خط میکشن و به زنش تعدی میکنن بعد به مرده میگن اگه جرأت داری از این خط بیا بیرون. چرا باید مرزها باعث بشه که ما نتونیم از ناموس خودمون (دینمون و برادران و خواهران دینیمون) دفاع کنیم. اگه جرأت داریم خب بریم بیرون. پس جمهوری اسلامی به چه درد میخوره؟ پس انقلاب اسلامی به چه درد میخوره؟

  (۰)
  پاسخ
 6. 6

  بهار

  آقا بهراد کمی یواش تر برادر اینجوری که شما ترمز بریدی از گاردریل پرت میشی پایین همه ماها این جنایات رو محکوم میکنیم و از خدامونه بتونیم کاری انجام بدیم اما نمیشه انقدر همه چیز رو یرخی دید و وارد میدون شد برادر عزیز شما گوش به دهن ولی جامعه داشته باش نه جلوتر از ایشون حرکت کن نه عقب تر مسایلی هست که ماها ازشون خبر نداریم روزی که رهبر جامعه دستور جهاد بده همه ما صف اول نیرد قرار میگیریم اما درست نیست که اینجوری راجع به جمهوری اسلامی حرف بزنیم یه همچین تعابیری برای این کشور به کار ببریم همین الان هم علم مبارزه با این حیوانات دست ایرانه ولی تو میدون جنگ باید با برنامه جنگید نمیشه هر سربازی از راه رسید یه اسلحه بگیره دستش و بدون اینکه بدونه کجای میدون نبرد وایستاده شروع کنه به تیر اندازی با این کارش ممکنه نیروهای خودی رو به جای دشمن بزنه پس تا زمانی که ولی جامعه دستور جهاد نداده تنها کاری که از دست ما بر میاد محکوم کردن این جنایات و دعا کردنه.

  (۰)
  پاسخ
  1. 6.1

   بهراد

   بله دیگه همین جوری ذره ذره میان جلو و کم کم همه چیز عادی میشه. اون اوایل که آمریکا به عراق حمله کرده بود تعهد کرده بود به شهرهای زیارتی کاری نداشته باشه و اینقدر هم بمبگذاری نبود. ولی هرچی بیشتر از اقتدار ایران کم میشه ناامنی و کشت وکشتار و بمب گذاری توی کشورهای منطقه داره بیشتر میشه، کم کم توهینها رو بیشتر میکنن، کم کم دخالتشون رو توی منطقه زیاد میکنن، کم کم هی خواسته هاشون بیشتر میشه و …

   (۰)
   پاسخ
 7. 7

  از دوستان

  *******واکنش تهران به قتل ۴ شهروند شیعه مصری *******
  به گزارش خبرگزاری فارس، وزارت امور خارجه کشورمان با صدور بیانیه‌ای قتل چهار شهروند اهل تشیع مصر را محکوم و اعلام کرد: جمهوری اسلامی ایران ضمن تقبیح هرگونه اقدام افراط گرایانه و خشونت‌طلبانه مغایر با دین مبین اسلام، کتاب و سنت حضرت رسول الله (ص)، اطمینان دارد که ملت فهیم و انقلابی مصر به مدد رهبران مدبر خویش همانگونه که در گذشته توطئه صهیونیستی اختلاف انگیزی میان اسلام و مسیحیت را خنثی و از انقلاب و وحدت ملی خود دفاع کردند، در قبال توطئه شوم تفرقه افکنانه میان فرق اسلامی نیز هوشیارانه برخورد خواهند کرد و مانع هر گونه نفاق افکنی خواهند شد.

  (۰)
  پاسخ
 8. 8

  خاطره

  سلام
  من که فیلمشو ندیدم دیدن این صحنه ها دیوونم میکنه چن سال پیش فیلم جنایات ریگی رو دیدم که سر ادما رو می برید ! خیلی بهم ریختم…

  (۰)
  پاسخ
 9. 9

  خاطره

  البته شایدم این قتل با چوب انجام میشه خیلی حال بهم زن نباشه ولی فیلم سربریدنو سوزوندنو دراوردن قلب!! و این چیزا خیلی وحشتناکه …

  (۰)
  پاسخ
  1. 9.1

   از دوستان

   خب نبینید.هرچیزی رو که نمی بینن.قتل با چوبم که باشه حال به هم زنه.کلا ظلم حال به هم زنه.

   (۰)
   پاسخ
 10. 10

  بهار

  آقا بهراد شما یه جوری حرف میزنی که انگار کشورهایی که توش این اتفاقات داره میوفته کلا بی صاحابه نه برادر من درسته که ایران کشور قدرتمندیه در منطقه اما قرار نیست با یک رویکرد عجولانه خودش رو هم قربانی کنه اینطور که کار بد تر میشه باز هم میگم تا وقتی جامعه ولی داره ما حق نداریم بریم رو منبر و فتوا بدیم شما فقط داری اخباری رو که رسانه ها بهت میدن میگیری هیچ نمیدونی پشت پرده چه اتفاقهایی داره میوفته باید دقیق و حساب شده عمل کرد در ضمن کی گفته اقتدار ایران کم شده تو تمام سالهایی که از انقلاب گذشته هیچ وقت مثل الان ایران مقتدر نبوده جنگ۳۳ روزرو به خاطر بیارید جنگ ۲۲ روزه جنگ ۸ روزه همین الان بخش مهمی از نیروهایی رو که در سوریه میجنگند ایران سازمان دهی کرده و گرنه سوریه ای که هیچ آشنایی با جنگهای درون شهری نداشت نمیتونست انقدر کوبنده پیش بره نیروهای ایرانی این آموزشها رو بهشون دادند توی لبنان هم همینطور یادتون نره که جوهره وجودی حزب الله به خاطر ایرانه این بی انصافیه که انقدر تلخ راجع به ایران صحبت میکنید ما تا وقتی کشور خودمون ثبات نداشته باشه نمیتونیم به کشورهای دیگه کمک کنیم حالا اگه بخواهیم با یک اقدام عجولانه وارد جنگ کشورهای منطقه بشیم و بهانه بدیم به دست آمریکا و امثالهم که آشوب درست کنن تو ایران دیگه کوچکترین کمکی نمیتونیم به کشورهای منطقه بکنیم باید درگیر خودمون بشیم باز هم یادتون نره آتیشی که زیادی تند باشه خیلی زود هم سرد میشه همیشه گوشتون به دهن رهبر جامعه باشه مطمعن باشید آقا در این موارد دقدقشون خیلی بیشتر از من و شماست و اگه بدونن با ورود نظامی ایران تو کشورهای آشوب زده منطقه همه چیز سامان میگیره لحظه ای مکث نمیکنن پس اگه تا الان صلاح ندونستن که ایران مستقیم وارد این ماجراها بشه حتما دلیل محکمی براش وجود دارد.

  (۰)
  پاسخ

ارسال که پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *