مطالب مرتبط

3 Comments

 1. 3

  یتیم

  واقعا چطور یه نفر می تونه ادعای دین داری داشته باشه بعد سیاست رو از دیانت جدا بدونه؟! اونم دین اسلام! بابا یعنی به قرآن به دید برنامه زندگیت نگاه نمی کردی نعوذبالله به دید کتاب داستان هم نگاه می کردی می فهمیدی هر پیامبری مبعوث شد اول مبارزه سیاسی- فرهنگی کرد بعد به دنبال ریشه کن کردن فقر و سایر موارد رفت.
  خداوند متعال پول برای حضرت ابرهیم(ع) نفرستاد بگه برو به فقرای قومت بده بلکه از حضرت می خواد با سیاست نمرودی و تفکر ستاره پرستی، ماه پرستی، خورشیدپرستی، بت پرستی مبارزه کنه چون ریشه هر نوع فسادی درجامعه به پذیرش سیاست ها و جهانبینی اشتباه برمی گرده.
  حضرت نوح(ع) ابتدا مامور مبارزه با پرستش بت های ود، سواع، یغوث،یعوق و سواد و سیاست های ثروتمندان قومش میشه که معیارشون در زندگی پول شده و حتی به حضرت برای فقر ایمان آورندگان به او طعنه و کنایه می اندازن. از نظر این آقایان لابد حضرت باید فقر این افراد رو برطرف می کرد بعد تبیین دین می کرد!!!!!!!!
  حضرت موسی(ع) با وجود اینکه بنی اسرائیل در فقر و بدبختی دست و پا میزد ابتدا مامور به مبارزه سیاسی و فرهنگی با عامل آن یعنی فرعون میشه که این باعث سخت گیری بیشتر فرعونیان بر بنی اسرائیل میشه و حضرت از قومش می خواد صبر کنند و بر خدا توکل کنند. به نظر بعضیا حضرت باید به جای این کار ازخدا می خواست که عصاش رو به هرچی بزنه طلا شه تا به فقرا بتونه کمک کنه!!!
  از نظر این آقایون حضرت رسول (ص) نباید ثروت حضرت خدیجه (س) رو صرف پایداری حاصل از مبارزه سیاسی- فرهنگی با مشرکان می کرد؛ تو مکه که پر فقیر بود به همونا می داد! چه کاریه یا رسول الله جهان بینی خودتون رو ارائه کنی که بعد تحریم بشی و اون همه مشکلات رو براتون بوجود بیاورند!!!!!!!!!!!!!!!
  نمی دونم والا بعضیا که اهل بیت رو الگوی خودشون نمی دونن، سیره پیامبران و آیات قرآن رو هم الگو نمی دونن! تمای پیامبران مامور به کمک به نیازمندان هم بودن اما اصلی ترین کار و پایه و اساس کارشون تبیین جهان بینی و بیان سیاست و فرهنگ درست بوده که اگر اینها در مردم درست بشود و به مرحله باور و عمل برسد فقری نمی ماند.
  بقیه اعمال هم همینطوره نمازی که انسان رو از کار زشت و منکر باز ندارد(عنکبوت۴۵) نماز نیست خم و راست شدنه. (قوم گفتند: ای شعیب، آیا این نماز تو، تو را مأمور می‏کند که ما دست از پرستش خدایان پدرانمان و از تصرف در اموال به دلخواه خودمان برداریم؟- سوره هود،آیه ۸۷)

  (۲)
  پاسخ
 2. 4

  ابراهیم

  ازخداوند عاجزانه میخواهم که کمکمان کندچراکه امروزهم ازداخل هم ازخارج حجمه برشیعیان واقعیست.ان برادرسنی که درالازهراین حرفها رامیزند چرایک بارهم که شده نمینشینندواین مشکلات کوچک بین شیعه وسنی راحل نمیکنندوفقط باعقاید مردم بازی میکنند.الهم عجل لوالیک فرج.

  (۱)
  پاسخ
 3. 5

  مجید313

  اهل تسسنن متاسفانه مرجعی عقیدتی جز عربستان ندارند آخرش میشه داعش . با شهید شحانه همانی شد که داعش سر مردم سوریه می آورد.

  (۰)
  پاسخ

ارسال که پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *