مطالب مرتبط

29 Comments

 1. 1

  sejji

  فرو رفتنی بود تا حالا فرو رفته بود
  افتادنی بود تا حالا افتاده بود

  (۰)
  پاسخ
 2. 3

  نرگس

  مادامی که رشد وتوسعه کشور رادر تعامل بادنیا دیدهمچنان باید چشم بدست دیگران دوخت این نه افتادنی ست نه فرورفتنی متاسفانه ادم احساس میکنه مغرضانه ست

  (۰)
  پاسخ
  1. 4.1

   علی

   سلام
   گوشه ای از رانتخواری، فساد سازمانی و اختلاس های دوران اصلاحات

   آقایان! فجایع اقتصادی دوران مسئولیت تان را لطفا به یاد داشته باشید

   کرباسچی شهردار وقت تهران که از حمایت خاتمی و هاشمی برخوردار بود به اتهام برداشت ۲۶۰ میلیون تومان جهت ستاد کارگزاران، ۲۵ میلیون تومان به تاجران و تقوامنش نامزدهای انتخابات مجلس، ۶۰ میلیون تومان به بهزادیان، ۸۷ میلیون تومان برای خود، خرید ۹۰ هزار دلار از حساب مدیران شهرداری و پرداخت به نماینده جمهوری‌ اسلامی در نیویورک، پرداخت ۵۰ میلیون تومان به تعدادی از مدیران شهرداری به سه‌ سال زندان و ۱۰سال انفصال از خدمات دولتی و بازگرداندن اموال محکوم شد.

   او همچنین به دلیل تضییع سه و نیم میلیارد به چهار سال حبس و ۶۰ ضربه شلاق تعلیقی محکوم شد.

   مبلغ ۵۰٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ دلار برداشت از صندوق ذخیره ارزی طی سالهای ریاست جمهوری خاتمی مصداق بارز جارو کردن حساب ذخیره ارزی است.

   دولت آقای خاتمی با برداشت ۱۳۰ درصدی از این حساب رکورددار تخلف از قانون در این حوزه است.

   هواپیمای چهل میلیارد تومانی از سلطان برونئی در زمان دولت خاتمی به‌عنوان هواپیمای اختصاصی رئیس‌جمهور خریداری شد.

   این هواپیمای تشریفاتی از نوع ایرباس ۳۲۱ و متعلق به سال ۲۰۰۲ بود و در سال ۱۳۸۲ پس از خرید هواپیما، قرارداد تبدیل آن به هواپیمای اختصاصی با هزینه‌ای نزدیک به ۲۰ میلیون دلار یعنی نزدیک ۲۰ میلیارد تومان با شرکت “سوژرما” منعقد شد.

   دیوان محاسبات پس از بررسی مدیریت صنعت نفت دولت هشتم در گزارش تفریغ بودجه سال ۸۳ آخرین سال دولت خاتمی به صورت رسمی اعلام کرد بیش از ۶ میلیارد دلار درآمدهای حاصل از فروش نفت به خزانه دولت واریز نشده است، خاتمی هیچگاه به ابهاماتی که در این زمینه ایجاد شد، پاسخ نداد.

   دیوان محاسبات در گزارش تفریغ بودجه سال ۱۳۸۳ می‌گوید که ۱۰۲۹ دستگاه دولتی اصلاً جواب دیوان را هم نداده‌اند!

   طرح «اکتشاف گاز در منطقه حفاظت شده سراج» در عسلویه در حالی با پیشنهاد وزارت نفت در تاریخ ۱۱ مرداد ۱۳۸۴ به تصویب هیات وزیران رسید که بر اساس آن دولت موظف شد پانزده هزار هکتار از اراضی بخش‌هایی از منطقه حفاظت شده سراج و نیز محدوده پیرامون آن را جهت اکتشاف گاز به وزارت نفت واگذار کند.

   پرداخت مبلغ ۳۰۰ میلیارد تومان بابت خسارت وارد شده به یک شرکت پرورش میگو که در منطقه حفاظت شده سراج مجوز فعالیت داشت در دستور کار وزارت نفت قرار گرفت. اما شرکت مذکور که اعضای هیات مدیره آن را افرادی چون آقایان “ک”، ” ق” و ” م” از سران حزب کارگزاران تشکیل می‌دادند، تنها چند ماه قبل و باز هم با تصویب هیات وزیران دولت اصلاحات توانسته بودند مجوز فعالیت در منطقه حفاظت شده سراج، برای پرورش میگو را دریافت کند.

   ضعف عملکرد دولت خاتمی و تعلل مسئولان مربوطه در بهره‌برداری هرچه سریع‌تر از میدان پارس جنوبی باعث شد کشور همسایه در این میدان به میزان قابل توجهی از ما جلوتر باشد.

   در دولت هفتم و هشتم شاهد به‌کارگیری روش‌های غیر صیانتی در تولید از میادین نفتی بودیم که این مسئله هم در قالب قراردادهای بیع متقابل انجام شد و هم به دلیل عدم تزریق گاز لازم به میادین نفتی. به خاطر عدم تزریق گاز مورد نیاز در مخازن نفتی کشور که عمدتاً در نیمه دوم عمر خود هستند حجم عظیمی از ذخائر نفت خام درجای این میدان‌ها دچار هرزروی شده‌اند که خسارت آن‌ها میلیاردی است.

   در زمان وزارت زنگنه وزیر فعلی نفت ، در مخزن بزرگ نفتی پارسی به دلیل رعایت نکردن نسبت تزریق به تولید پیشنهادی، چاه‌ها دچار گاز گرفتگی و نمک اضافی شدند و افت کیفیت نفت تولیدی و نهایتاً کاهش بازیافت ثانویه و آسیب رسیدن به مخزن را بدنبال داشته است.

   سرانجام تنها در یک دوره به ازای ۱۵ میلیون نفت برداشت شده این مخزن حدود پنج میلیون بشکه آن بر اثر عدم تزریق گاز به هدر رفت.

   چرا شرکت نفت در زمان دولت آقای خاتمی قرارداد ۲۰۰ میلیون دلاری دارخوین را با شرکت انی ایتالیا یک میلیارد دلار بستند و قرار داد ۵۰۰ میلیون دلاری سروش و نوروز را با ۵/۱ میلیارد دلار؟

   خسارت حداقل و سالیانه قرارداد کرسنت معادل ۲۴ هزار میلیارد تومان تخمین زده می‌شود. … تنها در قرارداد کرسنت، ۸۵ میلیون دلار پورسانت گرفته است.

   «تایید … توسط بیژن زنگنه وزیراسبق نفت دولت خاتمی و وزیر فعلی روحانی برای همکاری با شرکت های خارجی»

   پرونده استات اویل مربوط به اتهام رشوه‌گیری … است که از این شرکت نروژی مبلغ ۱٫۵ میلیون دلار آمریکا در سال برای مدت ۱۰ سال از ژوئن ۲۰۰۲ رشوه دریافت کرده است.

   شرکت نروژی استات اویل به دلیل پرداخت رشوه به … محکوم شد و با آن برخورد شد در حالی‌که این شرکت برای کسب منافع برای کشورش چنین رشوه‌ای را داده بود، اما در ایران با رشوه‌گیر که منافع ملی کشور را مورد هجمه قرار داده بود برخوردی نشد.

   «استات اویل به پرداخت رشوه ۱۵ میلیون دلاری به مقام سابق ایرانی اذعان کرد»

   فروش گاز ایران برای مدت ۲۰ سال به قیمت ۱۷٫۵ دلار ۱۴ برابر زیر قیمت جهانی به طرف اماراتی با رشوه‌های کلان برای دلالان دولتی..

   ضمن این که ۴۸۰ هزار صفحه سند در قالب ۴۳ جلد گزارش از تحقیق و تفحص زمان آقای خاتمی و به ریاست هیات مدیرگی آقای هاشمی رفسنجانی به مجلس ارائه شده.

   بر منافقین در هر پست و لباس و منصبی لعنت

   (۰)
   پاسخ
  1. 5.1

   منتظر

   اقای محمدبااین پیامهای بی ربطت چی رومیخوای ثابت کنی خداییش خیلی رودارید
   البته بهتون حق میدم چون میدونم ازکجاداریدمیسوزید…

   (۰)
   پاسخ
   1. 5.1.1

    محمد

    منظور خاصی ندارم فقط منم دارم مثل رییس سایت فی سبیل الله و بدون توجه به جناح سیاسی خاصی مطلب میزارم….
    شما مشکل داری نخون….

    (۰)
    پاسخ
    1. 5.1.1.1

     علی

     سلام
     خدا شفات بده.

     بر منافقین در هر پست و لباس و منصبی لعنت

     (۰)
     پاسخ
   2. 5.1.2

    محمد

    فعلا که شما دارین میسوزین که رییس جمهور محبوبتون ۸ سال توی مملکت دزدید و رفت ….
    حالا هم که پرونده داره توی راه زندان ه….

    (۰)
    پاسخ
    1. 5.1.2.1

     ایمان

     سلام
     جناب محمد من یه پیام دیگه ام گذاشتم ولی متاسفانه شما جواب ندادی؟ چرا انقذر لحنتون عصبانیه مگه بحث منطقی نمیکنیم ؟ دعوا که نداریم شما در مورد دولت قبل چند مطلب گفتی که اصلا چه ارتباطی به الان داره؟ ایشونم جواب ذاذ البته لحن ایشونم خیلی خوب نبود(البته عذر میخوام از جناب منتظر ایشالله هممون منتظر واقعی حضرت باشیم) کاش اون متنو میخوندین ببینین کجاش اشتباهه تا با هم بحث کنیم ؟ شما میدونین این حرفی که زدین که هنوز اثبات نشده تهمت بزرگ به آقای احمدی نژاد زدین و باید تو روز قیامت جواب بدین؟ چرا انقد عصبانی و بی منطق بحث کنیم که کار به این گناه برسه؟ خدای نکرده نکنه چون شما استدلالی نداشتین به توهین روی آوردین؟ خداییش الان مسیله اصلی ما بایذ این نظرات شما باشه؟این قول هایی که دولت دادو نباید یه تاملی بکنیم ببینیم انجام شد نشد؟به خدا مردم عقل دارن تا چه حد میخواین با سانسور تبلیغاتی و شلوغ کردن و توهین و تهمت اثبات نشذه به دولت قبل برین جلو؟الان یه بار دیگه انتخابات بشه باز شما به آقای روحانی رای میدی یا نه؟ اگه رای میدی یه دوتا از فهالیت های ایشونو میشه بگین تا ما هم رای بدیم؟

     (۰)
     پاسخ
     1. 5.1.2.1.1

      بنده خدا

      http://www.khabaronline.ir/%28X%281%29S%281fipa3gaiqcjqeds%C3%83%C3%86%C3%A2%E2%82%AC%E2%84%A2%C3%86%C3%A2%C3%A2%E2%80%9A%C2%AC%C3%A2%E2%80%9E%C2%A2%C3%83%C3%A2%C3%A2%E2%80%9A%C2%AC%C3%85%C2%A1%C3%8B%C3%85%C3%A2%E2%82%AC%C5%93oflknc33%29%29/detail/399994/Politics/parties
      این اصلش مال ایرنا هست و خبرآنلاین نقل کرده…
      ببین رفیق مثلا در زمان دولت قبل خیلی از دانشجویان ایرانی رو دیپورت می کردند و یا اجازه فرود به هواپیماهای ما حتی برای سوخت گیری رو نمی دادند ولی اونا رو شما میذاشتید به حساب دشمنی کردن دشمنان…. اما حالا که این اتفاقات افتاده شما اینا رو میذاری به پای تحقیر ملت ایران!!! خوب عزیزم اینها هم بذار به پای دشمنی کردن… ما که نگفتیم خدایی نکرده می خوایم با سلطه گران دوست بشیم بلکه گفتیم فقط برای ماجرای هسته ای داریم مذاکره می کنیم تا سعی کنیم تحریم ها برداشته بشه و همچنین یخورده از ایران هراسی کم بشه و جو بهتر بشه…
      مثلا حرف های نتانیاهو رو ببین که چقدر عصبانی شده… خوب این خوبه مگر اینکه باز اینجا بخواید بگید که نتانیاهو و دولت ایران دستشون تو یک کاسه هست که اینم من نه تایید می کنم و نه رد ولی من به رهبری اعتماد دارم و می دونم اینقدر زرنگ هستند که متوجه این چیزا بشند… حالا از این دیدی که من گفتم به ماجرا نگاه کنید و اینقدر حرص ندید خودتون رو… موفق باشید

      (۰)
  2. 5.2

   منتظر

   اظهارات رئیس جمهور در ۱۸ دی ۹۲ در جمع تعدادی از هنرمندان باز هم انتقادات تندی را به دنبال داشت. در آن جلسه حسن روحانی با مطرح کردن رویکرد کلان دولت به هنر گفت: «تقسیم هنرمندان به هنرمندان ارزشی و غیر ارزشی بی‌معناست.»
   این اظهارات نیز واکنش هایی را در میان مراجع و علما به دنبال داشت. به طور مثال آیت الله مصباح در دیداری که با دادستان قم در ۱۵ اسفند سال ۹۲ داشت با اشاره به این اظهارات تحیر آور ریس جمهور فرمودند:
   «متأسفانه دولت جدید نیز‌‌ همان سخنی را می‌گوید که آن دولت (هشتم) بیان می‌کرد و حتی در این دولت به صراحت بیان شده که وظیفه ما اعتلای هنر است و کاری به دین نداریم؛ لذا از هنرپیشه زمان شاه هم به خاطر هنرش تقدیر می‌شود، و این رفتار‌ها یعنی کاشتن نهالی که ثمره‌اش فتنه دیگری خطرناک‌تر از فتنه ۸۸ را رقم می‌زند.»

   (۰)
   پاسخ
 3. 6

  فخر

  رفتار این دولت تا حالاش که نشون داده نه با مقاومت ونه با اقتصاد مقاومتی میونه ای نداره …

  (۰)
  پاسخ
  1. 6.1

   بنده خدا

   ببخشید جناب اقتصاددان عزیز. شما این نظر گرانبهاتون رو براساس کدوم تحلیلتون بیان کردید؟
   آخه چرا تو هر زمینه ای نظر میدیدم؟؟؟
   شما می دونید که رهبری به ظریف گفتند که تو مذاکرات زیاد داد نزنه؟؟؟
   میگن بعضی وقتا محافظای جان کری از سروصدای زیاد میان داخل ببینن چی شده!!!
   فقط ظاهر بینی می کنید و از هیچی هم خبر ندارید.بهترین وزیر این دولت آقای ظریف هست که داره یک تنه هم دربرابر غربی ها میایسته و هم دربرابر بعضی بی اطلاع های داخلی… البته اگه تونسته تا اینجا دووم بیاره بخاطر حمایت و درایت رهبری بوده و قطعا همه چیز در پرتو عنایت امام عصر(عج) داره اتفاق میافته… عزیز دلم این حرف معصوم هست که می فرمایند فقر از هر دری بیاد ایمان از دری دیگه میره… اقتصاد مقاومتی یعنی تلاش برای کم کردن نیاز ما به خارج(دشمن مخصوصا) نه اینکه با روزی یک وعده غذا مقاومت کنیم و زنده بمونیم… خدایا به همه قدرت تشخیص عطا کن واگر من در گمراهی هستم مرا به راه راست هدایت فرما… آمین

   (۰)
   پاسخ
   1. 6.1.1

    ایمان

    سلام”=-آخه چرا تو هر زمینه ای نظر میدیدم=-”
    منم همین سوالو از شما دارم رهبری کی و کجا این جملرو فرمودند؟

    “=-آخه چرا تو هر زمینه ای نظر میدیدم=-”
    رو چه حسابی این سخن گهربارو افاضه فرمودین؟ رو کدوم منطق ایشون بهترین وزیر دولتن؟ آیا مذاکرات ایشون عایدی جز تعظیلی هسته ای و تحقیر بیش از حد مردم در اظهارات غربی ها که اگه بخواین عین جملاتشونو مینویسم از حرام…. خوندن ایرانیا توسط جو بایدن تا اظهارات شرمن و بقیه و ذلیل شدن پاسپورت تو قضیه راه ندادن آقای ابوطالبی به نیویورک که تو تاریخ ایران بی سابقه بود نه فقط تاریخ بعد انقلاب و قضیه سفارت فرانسه در ویزا دادن به زنان ایرانی و … وکاهش قیمت نفتو افزایش تحریم ها نه کاهش و …. شما که از همه چی خبر داری بده این طوری نسنجیده نظر بدی؟یه مورد ایستادگی ایشونو جلوی غربیا میشه بفرمایین دقیقا چی بود والله از بعد توافق ژنو هر کاری اونا کردن تحریم کردن توهین کردن یا مقامات گفتن روح توافق ژنو نقض شد یه بار جسمش یه بار خلاف عقل بود یه بار …. به این اذبیات شما میگین ایستادگی؟ پس ذلت احتمالا حال و روز ۸ سال دفاع مقدس ما بود دیگه درسته؟

    عزیزم “=-آخه چرا تو هر زمینه ای نظر میدیدم=-” شما از علم حدیثم سر رشته داری؟ یعنی شرایط زمانی حدیث سلسله راویان و وثوق حدیث و …. همرو میدونی حدیث نقل میکنی یا نه؟ همون حضرت علی که این حدیثو فرمودن خودشون مگه نان جو نمیخوردن مگه تو فقر (البته در عین ثروتمندی و کمک اموال به مستمندان) زندگی نمی کردن پس چی شد از امام علی با دین تر هم وجود داره؟

    (۰)
    پاسخ
 4. 7

  ایمان

  جناب محمد منم برام اصول گرایی و اصلاح طلبی مهم نیست و ملاک تو خط انقلاب بودنه و اصول گرا ها نسبت به اصلاح طلبا بیشتر تو این خطن ولی دقیقا نفهمیدم الان این پیام های شما دقیقا دنبال چی هستی منم نسبت به دولت آقای احمدی نژاد انتقاد دارم حتی شاید بیشتر از شما ولی از اون ورم معتقدم که با اختلاف خیلی زیادی نسبت به ذولت های اصلاح طلب بهتر عمل کرده مواظب باشیم نکنه مارو گول بزنن چرا تو این نزدیک ۲ سال اخبار روزنامه ها و سایت ها به جای پرداختن به وضعیت فعلی دولت و نقد اون به مسایل حاشیه ای میپردازه؟ من سایت های اصلاح ظلبا رو هم بعضی اوقات میخونم نکته جالب اینه سایت راجع به یک فوتبالیست مقاله رفته که چه میدونم پاش به گل زنی باز شده نشده …. راجع به پرونده بزرگ م.ه حتی یه تیتر ریزم نرفت تا حدودا بعد دو هفته که اوضاع آروم شد یه تیتر نه مقاله زد اونم سریع جمع شد ولی راجع به پرونده رحیمی نمیدونم اسید پاشی …. دانستن اینا خوبه ولی نه اینکه کلا فضا ی اخبار این باشه ! تا حالا محض رضای خدا تو خلوت شده یه بار از خودتون بپرسین ۱۰۰ روز که آقای روحانی گفت کی قراره تموم بشه؟ تا حالا شده تو خواب مثلا فکر کنین این ۱۰۰ روز نکنه به وقت قیامته که هر روزش ۱۵۰۰۰ سال طول میکشه؟ شده لابلای این همه خبر مهم که گفتم یه نفر پیداشه محض رضای خدا این وعده های انتخاباتی ایشونو یه نگاه بندازه ؟ اینو قبول دارم که بعضیا شاید نتونن به بعضی وعده هاشون عمل کنن یا دیر عمل کنن (که اینم اشتباهه) ولی این طوری تا حالا سابقه نداشته دولتی هیچ کدوم از وعده هاشو عمل نکنه اگر خواستین میتونم تمامشو بنویسم از فضای آزادی بیان و عزت به پاسپورت که برگشت تا چرخیدن سانتریفیوژ عبور از رکود در ۱۰۰ روز و….

  (۰)
  پاسخ
  1. 7.1

   محمد

   حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی در دیدار رییس‌ جمهوری:

   حسن نیت شما برای مردم معلوم است/ ویژگی دولت شما تحقق وعده‌ها است
   http://www.president.ir/fa/84929

   (0)
   پاسخ
   1. 7.1.1

    ایمان

    سلام آیا حسن نیت به تنهایی کافبه؟ بنظر شما ایشون تونستن به وعده هاشون عمل کنن؟آیا میشه از این دولت منطقی و نه با تحقیر و توهین و … دفاع کرد

    (۰)
    پاسخ
   2. 7.1.2

    منتظر

    انتقاد از رویه دولت در تخریب دولت گذشته

    هنگامی که دولت نتوانست در زمینه های اقتصادی موفقیتی کسب نماید و به وعده خود برای رفع مشکلات اقتصادی در صد روز موفقیتی کسب کند راه انتقاد از دولت سابق را در پیش گرفتند و با بیان نقاط ضعف دولت دهم عدم موفقیت خود را بر گردن دولت سابق انداختن. این رویکرد موجب عدم رضایت آیت الله جوادی آملی شد که در دیدار اسحاق جهانگیری نسبت به آن اعتراض نمودند.ایشان با اشاره به مسائل داخلی کشور، عنوان کردند:

    «گفتن و دیدن نقاط ضعف دیگران مصلحت نیست و گذشته، گذشته است، فقط باید با تلاش و کوشش، نیازها را ببینیم و کار و فعالیت خودمان را افزایش دهیم تا پیشرفت کنیم.»

    (۰)
    پاسخ
   3. 7.1.3

    منتظر

    انتقاد از هزینه از بیت المال برای ضیافت همسر رئیس جمهور و جشنواره های غیر اسلامی

    بعد از ضیافتی که همسر رئیس جمهور در کاخ سعد آباد برگزار نمود و حواشی متعددی به دنبال داشت، در دیداری که رئیس و اعضای اتاق بازرگانی ایران در اردیبهشت ۹۳ با آیت الله صافی گلپایگانی داشتند، ایشان با انتقاد از این هزینه ها فرمودند:

    «در امور مملکتی باید بیش از همه مراقب باشیم که از بیت‌المال آنطور که باید و شاید استفاده نماییم نه اینکه هزینه‌های زیادی را از بیت‌المال برای بعضی از مصارف غیرقانونی و یا خلاف شرع بپردازیم.»

    (۰)
    پاسخ
  2. 7.2

   بنده خدا

   ببین همونجوری که به انصاف دعوت می کنی باید انصاف رو هم رعایت کنید…
   مهار تورم-ثبات قیمت ارز-مبارزه خیلی قوی با فساد در گمرک ها(به چشم دارم تو گمرک خرمشهر می بینم)-در زمینه سلامت که خدایی عالی کار کرده-در حوزه سیاست خارجی هم قوی کار کرده-
   خوب چرا تو این سایت از این کارا یا پرونده رحیمی و قضیه سروش آسمانی غیره چیزی نوشته نشد؟ خوبه که انصاف رو تو همه زمینه رعایت کنیم… آره تو زمینه اشتغال افتضاح بوده دولت-تو زمینه محیط زیست خوب نبوده و کاری نکرد- و چیزیایی دیگه…
   خودشون میگن بخاطر کمبود پول هست حالا اینکه چقدر راست میگن رو هم ما نمی تونیم تشخیص بدیم…
   قیمت نفت هم که کم شده واقعا داره به ما ضربه میزنه البته ان شاءالله باعث بشه از این وابستگی در بیاییم…
   میگن بیشترین حسرت تو قیامت مال کسی هست که دیگران رو به معروف دعوت می کرده ولی خودش عمل نمی کرده… به امید خدا از اون دسته نباشیم

   (۰)
   پاسخ
   1. 7.2.1

    ایمان

    سلام دقیقا به انصاف دعوت میکنم وسعی میکنم در نوشتن رعایت کنم ولی حس میکنم شما رعایت نمیکنید چون لحن صحبت شما اینو گفت منم با همون لحن ازتون چند تا سوال پرسیذم خواهش میکنم جواب بدین
    ۱)رهبری کی و کجا این جملرو فرمودند؟
    ۲)رو کدوم منطق ایشون بهترین وزیر دولتن؟ آیا مذاکرات ایشون عایدی جز تعظیلی هسته ای و تحقیر بیش از حد مردم در اظهارات غربی ها که اگه بخواین عین جملاتشونو مینویسم از حرام…. خوندن ایرانیا توسط جو بایدن تا اظهارات شرمن و بقیه و ذلیل شدن پاسپورت تو قضیه راه ندادن آقای ابوطالبی به نیویورک که تو تاریخ ایران بی سابقه بود نه فقط تاریخ بعد انقلاب و قضیه سفارت فرانسه در ویزا دادن به زنان ایرانی و … وکاهش قیمت نفتو افزایش تحریم ها نه کاهش و …. شما که از همه چی خبر داری بده این طوری نسنجیده نظر بدی؟
    ۳)شما از علم حدیثم سر رشته داری؟ یعنی شرایط زمانی حدیث سلسله راویان و وثوق حدیث و …. همرو میدونی حدیث نقل میکنی یا نه؟ همون حضرت علی که این حدیثو فرمودن خودشون مگه نان جو نمیخوردن مگه تو فقر (البته در عین ثروتمندی و کمک اموال به مستمندان) زندگی نمی کردن پس چی شد از امام علی با دین تر هم وجود داره؟

    اینا سوالات مربوط به پیام قبلی شما بود که جواب ندادین همین طوری رو هوا حرف زدن کاری نداره ولی با سند و مدرک حرف زدن ملاک کاره شما که از همه چی خبر داری و به اون بنده خدا گفتی که نمیدونه من از شما میخوام اینارو برای ما هم توضیح بذی تا ماهم بدونیم فقط شما رو قسم میدم این جواب این سوالا رو بده تا ما هم از اشتباه در بیایم

    اما در مورد پیام دومتون
    ۱)منظورتون از مهار تورم چیه؟الان تورم مهار شده؟یا منظورتون اینه که تو اون ۱۰۰ روز معروف که هنوز نیومده قراره مهار شه؟
    ۲)منظورتون از ثبات قیمت عرضم من متوجه نشدم چون امروزم قیمت دلار ۳۴۲۷ تومن نکنه منظورتون تثبیت قیمت رو این مقذاره چون دقیقا انتخابات سال ۹۲ قیمت دلار س هزارو خورده ای بود؟
    ۳)در زمینه سیاست خارجی توضیح دادم ولی خواهش میکنم ۱ مورد فقط ۱ مورد از دستاورد های ایشونو بگین تا مردم بدونن؟
    ۴)من خدا شاهده تا از موضوعی مطلع نشم حرف نمیزنم به خاطر همین در موضوع گمرک اطلاع ندارم
    ۵)عزیزم الان نصف ذولت تموم شده شما هنوززززززز به فکر ذولت قبلی؟ اصلا دنبال چی میگردی؟ به قول آقای روحانی مثل که هنوز در عصر حجر به سر میبری؟ راجع به ایشونم تا دلتون بخواد هم شخص رییس جمهور هم روزنامه های زنجیره ای نوشتن کلا تیتر ۱ ما تو این چن وقته یا دولت قبله یا توهین به اوناس یا…. فعلا تو تاریخ داریم زندگی میکنیم البته اینم یکی دیگه از وعده های عملکرده آقای روحانی بود ” دیگر دوران تخریب دولت های قبل تمام شده است”
    ۶)یه سوال جالب تا حالا فکر کردین چرا نفت فقططط تو دولت اصلاح طلبان پایین میاد هم هاشمی هم خاتمی حتی دوره روحانی بعد این که نفت قیمتش زیاد شد چرا دوباره کاهش پیذا کرد؟ بنظر شما میتونه این سیاسی باشه(آقای نوبخت که گف دلایل سیاسی داره)؟ خب این دلایل سیاسی میتونه ارتباط داشته باشه با سیاست خارجی ما؟ میشه بگیم چون تو هر سه دولت اصلاح طلبان از ایستاد گی خبری نبوده و به فکر صلح با کدخدا بودن این اتفاق افتاده ؟

    به خدا قسم با گفتن این حرف ها نه چیزی گیر من میاد نه ازم کم میشه من دلم برای آخرتم میسوزه هدفمم از این نظرات اینه که از این دید هم به مسایل نگاه کنیم و عاقلانه تصمیم بگیریم من وظیفه شر عیم بود و هست تا یک سری مسایلو به زعم خودم روشن تر کنم حالا این رو شاید دوستان دیگه قبول نداشته باشن ولی دلم از اینجا میسوزه که همه دوستانی که تو همچین سایتایی میان و نظر میذارن قطعا از طیف دغدغه مند جامعه ان میتونن خیلی جاهای دیگه برن و دلم نمیاد بعضی مسایلو که به قول حضرت آقا مواجب بگیران داخلی در اون ها میدمنو در حد توانم توضیح ندم البته صحبت های من خالی از اشکال هم نیست ولی توانم همین بوده
    بازم اگه به کسی توهین کردم عذر میخوام یه خواهشم دارم این که مسایلو فقط اط یه جنبش نگاه نکنیم و یه مقدار بیشتر رو صحبت هامون فکر کنیم که مخاطب اصلیمم برا این صحبت خودمم
    یا علی

    (۰)
    پاسخ
   2. 7.2.2

    منتظر

    برادرمن به نظرشماایااین سیاستهای غلط دولت نبودکه نرخ بیکاری روتواین یک سال ونیم افزایش داد؟
    ایانمیتونستن بایک سیاست درست جلوی ارزون شدن نفت روبگیرن؟
    فکرنمیکنی کوتاه اومدن جلوی دشمن باعث شددشمن فکرکنه ملت ایران کم اورده وتحریمش کارسازبوده برای همین فشارش روبیشترکرد واین کاهش قیمت نفت هم یکی ازهمون فشارهاست؟؟؟
    ایکاش فرمایشات رهبرمونو گوش میکردن وکارهای خوب دولت قبل روادامه میدادن ونقاط ضعف روهم پوشش میدادن. نه اینکه کل مملکت روتعطیل کردندبه خاطراینکه تورم روبیارن پایین.
    بخداامسال سرجمع ۲ماه هم سرکارنرفتم الان ۴ماهه یکسره بیکارم با۲تابچه وخونه اجاره ای.عیدهم که رسیدروزشرمندگی من جلوی بچه هام ولی محمداقانمیدونم بچه داری یانه ارزومیکنم هیچوقت شرمندشون نشی وهیچوقت بچه هات اشکتونبینن.
    اگه ساعت پیامهامونگاه کنی میبینی که همشون نصف شب نوشتم برااینکه نمیتونم بخوابم بعضی وقتا صورت بچه هامونگاه میکنم وازاینکه نمیتونم حداقل خواسته هاشونوبراشون فراهم کنم ازخداارزوی مرگ میکنم.
    ازهمه عذرخواهی میکنم ولی بخدادلم خیلی پربودشرمندتونم.

    (۰)
    پاسخ
 5. 8

  محمد

  وااسفای امروز، ساکتین دیروز؛===== کسایی که ۸ سال دزدی و فساد هر جور جنایتی رو از دولت پیش میدیدن ساکت بود هیچی نمیگفتن و حالا حس میهن دوستی و مسلمان بودنشون فعال شده …… خیانتی که احمدی نژاد کرد بنی سدر ب کشور نکرده بود….اصلوگرایان بیشتر توی خط رهبری ین.؟؟؟؟ ….. فراموش کردی سردسته ی اصلوگرایان محمود جون ، مشایی رو دست راست خودش کرده بود رهبری هرچی فرمان عزلش رو میداد اجرا نمیکرد….
  فراموش کردی داستان خونه نشینی احمدی نژاد رو که بخاطر رییس اطلاعات با رهبری یازده روز قهر کرد…
  —————————————–
  همین ولایتی که داری میگی که توی کشور کسی اب میخوره اون خبر دار میشه…. ۸ سال خیانت و دزدی رو دید هیچی نگفت…..
  من ولایت علی (ع) رو قبول دارم که اگر میفهمید کسی از بیت المال برداشته با شدیدترین نحو ممکن باهاش برخورد میکرد…
  علی(ع) واسش اجرای احکام اسلامی مهم بود ن حفظ قدرتش…
  (اینو تایید کن قبلی رو حذف کن)

  (۰)
  پاسخ
  1. 8.1

   ایمان

   راستش این متن از متن قبلیم عصبانی تره؟ خب عزیزم انتقاد اعصاب خوردی نداره که چرا با استدلال جواب نمیدی؟ احتمالا چون استدلالی نداری با شلوغ کردن میخوای خودتو محق جلوه بدی؟راستش جواب اصلی شما با این طرز حرف زدن این آیه قرآنه “=- و اذا خاطبهم الجاهلون قالو سلاما=-” اگر میخوای جواب بگیری درست بحث کن نه این شکلی
   یه دوتا سوالم دلم نیومد نپرسم این که ۱) اون خیانتی که گفتین پی بود؟ ۲) مگه اصلاح طلبا اصلا قبول دارن رهبریو که بخوان تو خطش باشن؟ مگه خاتمی نگفت ولایت فقیه دیکتاتوریه؟ صحبت های هاشمیم که وقتی راجع به حضذت علی میگه”=-در صدر اسلام دعوا سر خلیفه بود الان ۱۴۰۰ ساله گذشته مهمم نیست ….-=” تو خط رهبریه؟اگه خواستی نظرات زمان اصلاحات آقایون و روزنامه هاشون که الان در خدمت نظام کفر به سر میبرنو راجع به مسایل دینی از وجود نداشتن امام زمان (توسط گنجی) و به رسمیت شناختن حق هم جنس بازان(توسظ سروش) تا زیر سوال بردن احکام الهی و حتی امام علی در روزنامه بهار همین دولت(آقای روحانی) تا بحث ولایت فقیه برات بنویسم

   من میترسم برای شما این تهمت هایی که میزنینو چه جوری میخواین جواب بدین؟

   (۰)
   پاسخ
 6. 9

  ایمان

  سلام
  “=-
  انتقاد هاشمی از وااسفای امروز، ساکتین دیروز؛
  برگ‌های احمدی‌نژاد مرغوب نبود
  http://puyesh.net/fa/news/31072/%D8%A8%D8%B1%DA%AF%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%AD%D9%85%D8%AF%DB%8C%E2%80%8C%D9%86%DA%98%D8%A7%D8%AF-%D9%85%D8%B1%D8%BA%D9%88%D8%A8-%D9%86%D8%A8%D9%88%D8%AF=-

  راستش این متنو در جواب این سایتی که شما لینکشو گذاشتین نوشتم ولی لز لون جایی که تجربه مشابه هم داشتم و سایت های اصلاح طلب تا حالا نظرات من رو منتشر نکردن این بارم سعی کردم اما نشد و گفتم این جا بذارم این خودش یه نکته خیلی جالبه که اگه دقت کنین تو سایتای مختلف فقط سایت های اصول گرا هستن که توشون بحث شکل میگیره از طیف های مختلف میان و این یعنی آزادی بیان ولی سایت های اصلاح طلب معمولا یا بحثی نیست اگرم باشه بیشتر پیشنهاده و بندرت یه چیزی مثل همین سایت faraghlit پیدا بشه واقعا بندرت ! و این متنی بود که در جواب به مقاله در اون سایت گذاشتم

  “سلام میدونم نظرمو منتشر نمیکنین ولی اینو میگم چون وظیفمه اولا آنچنان از آیت الله تعریف کردین که اگر اسم ایشون رو ذکر نکنید ذهن آدم سمت آیت الله بهجت و… میره نه آقای هاشمی دوما اون چیزهایی رو که گفت آقای احمدی نژاد راجع به فرزندان هاشمی بود نه خودش الانم اتفاقا پرونده ۱۰۰(۲۰۰۰ ولی چون به اشتباه ۱۰۰ ذکر کرده بودم تو اون سایت همونو این جا گذاشتم)صفحه ای م .ه تو دادگاه و اگر وثیقه ۱۰ میلیاردی هاشمی نبود الان زندان بود سوما وضعیت فکری و عملی ایشونم تو فتنه سال ۸۸ کاملا معلوم شد وقتی تو آخر کار پس از روزه خواری تو روز قدس و شعار جمهوری ایرانی و مرگ بر اصل … و…..کار و فراتر بردن و به امام حسین توهین کردن مسجد آتیش زدن کف و سوت زدن تو روز عاشورا( به قول فرازی از زیارت عاشورا که میفرماید “و هذا یوم فرحت به بنو امیه وبن اکله الاکباد اللعین بن اللعین…”)موضع ایشون کاملاحمایتی بود اون موسوی که اینارو خداجو خوند(حالا کدوم خدا اونم بحثه که کدوم خدا از توهین به امام حسین شاد میشه الله یا به قول فراماسونر ها شیطان)ایشونم یه اخم نکرد چه برسه به محکوم کردن و الان یاذ این فراز میفتم” و شایعت وبایعت وتابعت علی قتله اللهم العنهم جمیعا” بازهم اگه توهینی به کسی کردم عذر تقصیر دارم ولی گفتن این جملات وظیفه شرعی من بود حالا اگر مسیولان سایت صلاح دیدن منتشر کنن
  یا علی

  (۰)
  پاسخ
 7. 10

  سجاد

  این متن یه تحلیل مغرضانه داره که هر بچه ای میفهمه اینو. خواهشا تعصبات کثیف چپ و راستی رو وارد متناتون نکنین. همین کصافط بازی های چپ و راستی به مملکت ضربه زده. تو این بازیای کثیف سیاسی فقط مردم ضربه میخورن

  (۰)
  پاسخ

ارسال که پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *