مطالب مرتبط

37 Comments

 1. 1

  محسن

  مردم عراق ۱۴۰۰ سال پیش به سیدالشهداء کمک نکردند و حتی باعث قتلش شدند
  از اون موقع به اینور یه روز خوش ندیدند
  اینا نفرین شده حضرت زینب هستن
  صدام رفت آمریکا اومد آمریکا رفت داعش اومد داعشم بره یکی بدترش میاد
  تنها راهشون اینه که به اشتباهات خودشان پی ببرند یه دولت شیعی تشکیل بدن تا به پسر اباعبدالله حکومتو تحویل بدن

  (۰)
  پاسخ
  1. 1.1

   الف

   نظر شما و سایر نظراتی از این دست همواره این سؤال رو در ذهن من و شاید دیگران ایجاد میکنه که آیا با عدالت خدا جور در میاد که عده ای تاوان گناه دیگری رو بدن؟؟!!!
   یعنی واقعاً ملت امروز عراق تاوان گناه کوفیان ۱۴۰۰ سال پیش رو میدن؟؟؟ الله اعلم، من که سر در نمیارم از این اتفاقاتی که داره رخ میده!!!

   (۰)
   پاسخ
 2. 2

  محمد 313

  ناکس حرام زاده چقدر قیافش به سفیانی ملعون میخوره!

  (۰)
  پاسخ
 3. 3

  سید امین

  :shock: چقدر شبیه سفیانیه!!
  خدا یعنی میشه آقامو ببینم؟ واااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااایییییییییییییییییییییی خدااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا :cry:

  (0)
  پاسخ
  1. 3.1

   مهدی

   خیلی شبیهشه

   (۰)
   پاسخ
  2. 3.2

   شارس

   مگه سفیانی چه شکلیه؟

   (۰)
   پاسخ
  3. 3.3

   عمار

   سه پرچم با هم در شام خواهند جنگید، اصهب ابرص، ابقع مصری و سفیانی. ابقع به معنی سیاه سفید است و جالب اینکه رنگ پرچم نیروهای منشعب از القاعده همه سیاه و سفید است و ایمن الظواهری رهبر القاعده هم مصری است! بماند که مدتی است رابطه داعش با القاعده شکرآب شده. اصهب به معنی شتر سرخ مو است و در روایات آمده اصهب ابرص هم می باشد یعنی صورتش لک ها سفید دارد!
   می ماند سفیانی که آمدنش یعنی فقط چند ماه تا ظهور مانده…
   یا علی

   (۰)
   پاسخ
 4. 4

  امین

  جنگ وخون ریزی در این مناطق از شانهای ظهور قائم ال محمد است ،لعنت بر ال وهاب

  (۰)
  پاسخ
 5. 5

  میلاد

  واقعا شبیه به سفیانی ملعونه ولی در روایات اومده او به نظر کور میاد

  (۰)
  پاسخ
 6. 6

  محشن

  مگه تو روایات قیافه سفیانی اومده؟
  چه شکلی گفتن؟

  (۰)
  پاسخ
 7. 7

  رضا

  خودشون بادستای خودشون دارن ظهورونزدیک میکنن وگورخودشون رومیکنن(الهم عجل لولیک الفرج)

  (۰)
  پاسخ
 8. 8

  میلاد

  درباره ی چهره ی او امام باقر (ع) چنین فرموده اند:

  «سفیانی فردی است سرخ روی و سرخ موی و چشم آبی که هرگز خدا را عبادت نکرده و مکه و مدینه را ندیده است. او چنین می گوید: خدایا انتقام و سپس آتش! انتقام و سپس آتش!»

  (۰)
  پاسخ
  1. 8.1

   عمار

   دوست عزیز گفته اند سرخ رو و زرد مو! (نه سرخ مو!)

   (۰)
   پاسخ
 9. 9

  ایمان منتظر

  الله اکبر
  درود بر تمام ظهور باوران
  قیافه این حرامی از پادشاه اردن هم بیشتر به سفیانی میخوره!!!!
  دوستان حق اگه بدهی دارید صاف کنید و حق الناسی گردنتون نباشه چون ظهور انشاالله بی نهایت نزدیک شده و آماده پوشیدن لباس رزم باشید!
  گمان میکنم احیا نیمه شعبان جواب داده انشاالله!

  (۰)
  پاسخ
 10. 10

  حسینی

  خودشم مث رییسش مث سگ میکشن حالا ببینید

  (۰)
  پاسخ
 11. 11

  حسن

  این که چشماش آبی نیست

  (۰)
  پاسخ
 12. 12

  soheil

  اینا بو میده به قرآن!
  خطر ناکه!
  شاید سفیانی باشه
  اما صددرصد دل نبندین…

  من میگم شاید یه مهدی قلابی هم این روزها بدن
  بدن بیرون!

  شیش دنگ باشیم!

  (۰)
  پاسخ
 13. 13

  amin

  دوستان علاوه بر سفیانی ۴ نشانه دیگه هم وجود داره .توی این نشانه ها سفیانی و نفس زکیه میتونه بازیچه ی دست دشمن قرار بگیره .پس به قول دوستمون
  شیش دنگ باشیم!

  (۰)
  پاسخ
 14. 14

  گمنام 19

  :soldier: :soldier: یا خدا ببینید کجا به دنیا اومده …از همون جایی که صدام رو پیدا کردن …بیو گرافی عزت ابراهیم رو بخونید… :soldier: :soldier:

  (0)
  پاسخ
 15. 15

  حسین

  با سلام.این ملعون بیش تر به اصهب می خوره! برین اصهب رو تو روایات بررسی کنین.

  (۰)
  پاسخ
  1. 15.1

   محمد 313

   اصهب کیست؟ چاپ پست الکترونیکی
   ۱۱ آبان ۱۳۸۸

   «اصهب» در لغت به معنای شتر سرخ موست و به رومیان نیز از جهت رنگ چهره و دشمنی با اسلام گفته می‌شود۱ و به معنای خاص، نام یکی از از دو مدّعی قدرت و رقیب سفیانی است. بر اساس روایات «اصهب و ابقع» دو رهبر مخالف سفیانی‌اند که سفیانی در منطقه شام با آنها به نزاع برمی‌خیزد و بر آنان چیره می‌شود. (ابقع کسی است که پوست بدنش سیاه و سفید باشد) روایات درباره او و اصهب با اجمال بسیار سخن گفته‌اند. در این باره به حدیثی از امام باقر(ع) برمی‌خوریم که می‌فرمایند: «از شرّ اصهب ابرص پرهیز کن! پرسیدند: اصهب کیست؟ فرمود: ابقع. پرسیدند: ابقع کیست؟ فرمود: ابرص. سپس فرمود: از شرّ سفیانی نیز پرهیز کن» در این حدیث اصهب و ابقع یک نفر معرفی شده۲ امّا بر اساس بیشتر احادیث اصهب و ابقع نام دو نفر است.

   احتمالاً اصهب غیر مسلمان است؛ زیرا برخی از روایات او را با صفت «علج» معرفی کرده‌اند و این تعبیر معمولاً درباره «سربازان کافر» به کار می‌رود. امّا از روایاتی که ابقع و اصهب را نکوهش کرده‌اند چنین برمی‌آید که مواضع سیاسی آنان مخالف اسلام و طرفدار دشمنان دین و کافرند. بنابراین معنی اختلاف و درگیری دو گروه نظامی ‌در سرزمین شام که در روایات آمده همان اختلاف دو زمامدار برسر زمامداری منطقه است. به نظر می‌رسد که فرماندهی ابقع، در پایتخت قرار دارد. چون روایات دلالت دارند که قیام اصهب از خارج پایتخت یا مرکز آغاز می‌شود. هیچ یک از این دو فرمانده نمی‌توانند بر دیگری پیروزی قاطعی به دست آورند. سفیانی از این فرصت استفاده کرده، از خارج پایتخت دست به یورش می‌زند و هر دو نفر را تار و مار می‌کند.۳

   امام علی(ع) فرموده‌اند: «از شام سه پرچم برافراشته می‌شود: پرچم اصهب، ابقع و سفیانی».۴ امام رضا(ع) نیز می‌فرمایند:«از نشانه‌های ظهور آن حضرت ویرانی شام به هنگام برخورد سه لشکر در زیر پرچم‌های سفیانی، اصهب و ابقع است». ۵

   سفیانی ابتدا به جنگ با ابقع می‌پردازد و پس از آن اصهب را سرکوب می‌کند و بر شام استیلا می‌یابد. چنان‌که امام باقر(ع) در حدیث معتبری فرموده‌اند: «اوّلین سرزمینی که خراب می‌شود، سرزمین شام است. در این هنگام سه پرچم (لشکر) با یکدیگر به نزاع برمی‌خیزند: پرچم اصهب و ابقع و سفیانی. سفیانی با ابقع مواجه می‌شود و با یکدیگر می‌جنگند. سفیانی او و یارانش را می‌کشد و پس از آن اصهب را می‌کشد».۶ هم چنین در روایتی دیگر آمده است: «هنگامی ‌که کافر در شام به هلاکت برسد، اصهب کافر قیام می‌کند وتسخیر مرکز (شام) بر او سخت می‌شود و طولی نمی‌کشد که او نیز کشته می‌شود و حکومت به اتراک می‌رسد و در شام گرانی پدید آید و رویدادها پشت سر هم روی می‌دهد و در هر قدمی‌جنگ برپا می‌شود».۷

   در حدیث دیگری امام صادق(ع) می‌فرمایند: «در آن هنگام سه پرچم در شام به اهتزاز درمی‌آید که پرچم‌های سفیانی، اصهب و ابقع است و مردم شام زیر این سه پرچم نبرد می‌کنند». این حدیث به روشنی دلالت می‌کند که خروج اصهب و ابقع با خروج سفیانی هم‌زمان است و طبعاً مقارن ظهورحضرت بقیّـ[‌الله(ع) و از نشانه‌های نزدیک بودن ظهور خواهد بود. بدون تردید شورش سفیانی از روزی که خروج کرده تا روزی که نام و نشانی از او باقی نباشد، از ۱۴ ماه تجاوز نمی‌کند.۸

   علامه شهید سید محمد صادق صدر در سخنانی می‌فرمایند: «دمشق (شام) در آن زمان میدان جنگ‌های داخلی و تنازعات مسلحانه میان گروه‌های سه‌گانه (تحت فرمان ابقع، اصهب و سفیانی که مانند مرکز ثقل نیروهای سیاسی و نظامی ‌می‌شود) خواهد شد. هر سه از صراط مستقیم حقّ منحرف گشته‌اند و هر کدام تاج و تخت و حکومت را برای خود می‌طلبند. (روایات تفکرات و عقاید آنها را برای ما به روشنی بیان کرده‌اند) ابقع و سپاهیانش با سفیانی می‌جنگند که منجر به پیروزی سفیانی وکشته شدن ابقع و یارانش می‌شود. در جنگ سفیانی با اصهب هم، چنین اتفاقی تکرار می‌شود و فاتح نهایی جنگ‌ها سفیانی است. این اتفاقات مصداق بارز این آیه است که: «فاختلف الأحزاب من بینهم فویلٌ للذّین کفروا من مشهد یومٍ عظیمٍ؛ احزاب با هم بر سرآنچه در میانشان بود اختلاف کردند پس وای بر آنها (از آنچه) برقیامت (برسرآنها خواهد آمد)».
   ۱۰

   در پایان باید گفت درگیری ابقع، اصهب و سفیانی و چیره شدن سفیانی بر آن‌دو از حوادث پیش از ظهور است که بر اساس روایات وارده به وقوع می‌پیوندد.

   (۰)
   پاسخ
 16. 16

  گل نرگس

  به شیصبانی بیشتر میخوره!
  کتاب عصر ظهور حتما خوندین!

  (۰)
  پاسخ
 17. 17

  گل نرگس

  سفیانی نیست, هیچ شباهتی به علائمی که در روایات درباره ی سفیانی اومده نداره!
  اللهم عجل لولیک الفرج

  (۰)
  پاسخ
 18. 18

  fatemeh

  این هویج میخواد این کارا رو بکنه ..؟؟؟

  (۰)
  پاسخ
 19. 19

  soheil

  اخبارو دیدین؟
  طرف رو نفله کردن!
  سفیانی زاقارت!

  (۰)
  پاسخ
 20. 21

  حسن

  حضرت علی علیه السلام: « سفیانی در شام خروج می کند و اهل شام را منقاد و مطیع خود می نماید به جز گروه هایی که بر حقّ استوارند، خداوند آنان را از همراهی با سفیانی حفظ می کند.»

  امام صادق علیه السلام از حضرت علی علیه السلام: « فرزند زن جگر خوار از سرزمین یأبس خروج می کند. . . تا این که به سرزمین قرار و معین – در آید و بر منبرش تکیه زند.»

  این که از عراق اومد!!!

  امام صادق(علیه السلام) فرمود: خروج خراسانی، سفیانی و یمانی همزمان خواهد بود(غیبت نعمانی)
  امام صادق علیه السّلام فرمودند:

  خروج الثلاثه الخراسانی والسفیانی والیمانی فی سنه واحده فی شهر واحد فی یوم واحد و لیس فیها رایه باهدی من رایه الیمانی یهدی الی الحق. [۱۰]
  خروج خراسانی و سفیانی و یمانی هر سه در یک سال و در یک ماه و در یک روز است؛ اما هیچ پرچمی هدایتگرتر از پرچم یمانی نیست. آری، مردم را دعوت به حق می کند.

  خب یمانی همزمان با او خروج نکرد !!!!!!!!!!

  امام‌ صادق‌(علیه السلام) می‌فرمایند:
  سفیانی‌ از نشانه‌های‌ حتمی‌ است‌ و [ آغاز ] شورش‌ او در ماه‌ رجب‌ خواهد بود. بر نواحی‌ و شهرهای‌ پنجگانه‌، نه‌ ماه‌ حکومت‌ می‌کند و [ حکومتش‌ ] حتی‌ یک‌ روز هم‌ بیش‌ از ۹ ماه‌ طول‌ نخواهد کشید.

  حضرت صادق(علیه السلام) می فرماید:

  ان امر السفیانی من الامر المحتوم و خروجه فی رجب[۲]

  از امور محتوم خروج سفیانی در ماه رجب است.

  این که در ماه شعبان اومد!!!!!!!!

  (۰)
  پاسخ
 21. 22

  pary

  او مردی است با قامت متوسط، چهره ی زشت و کریه منظر، چهارشانه و درشت هیکل که در چهره اش آثار آبله دیده می شود و ظاهرش یک چشم به نظر می رسد… از فرزندان ابوسفیان است که شورش او تا جایی ادامه میابد که وارد حجاز می شود.
  آنچه درباره ی سفیانی مهم است بدانیم آن است که:
  ۱٫حکومت او بیش از نه ماه به طول نخواهد انجامید.
  ۲٫از وادی یابس (بین سوریه و اردن) خروج می کند.
  ۳٫پس از اینکه سپاهش در بیداء (در راه مکه) فرو می رود در جنگ با سپاه امام کشته می شود.

  (۰)
  پاسخ
 22. 23

  سید حیدر فاطمی

  بووووووووق تو سیبیلت مرتیکه سگ سیبیل! //// نباید بگیم حتما این سفیانی پدرسوخته است تطبیق جایز نیست ولی از خدا بخواهیم فقط ظهور مولامون برسه! باور کنید یک پدری ازین مردک بوزینه دربیارم که اون سرش ناپیدا!

  (۰)
  پاسخ
 23. 24

  صادق

  دوستان لطفا تطبیق ندهید.قبل از این ملعون هم می گفتن که سفیانی پادشاه اردنه!
  ولی حواس ها جمع باشه!!!

  (۰)
  پاسخ
 24. 25

  مرتضي

  (( سخنگوی گروه وهابی – (( سخنگوی گروه وهابی داعش: بعد از عراق نوبت حمله به ایران است شیعیان ایران را به خاک وخون میکشیم ))

  هشدار …!!! پیام جوانان ایران به گروهک تکفیری داعش . بسم رب شهداء والصدیقن. اگر میخواهید برای فرزندانتان خاطره ای از خود بجا بگذارید هر چه سریعتر بخانه های خود بازگردید… بی شک اگر پایمان به امر ولی و امامان به میدان نبرد باز شود بخدا سوگند که مادرانتان از بدنیا آوردنتان خود را لعنت میکنند . چرا که قرن هاست نسل به نسل جوانان شیعه برای صلاخی و گرفتن انتقامی شدید از قاتلان حسین (ع) شمشیرهای خود را تیز نگهداشته اند.. والله که اگر پایتان به حرم حسین (ع) برسد سرهای بریده ی شما را برای حرم زینب (س) به پیشکش خواهیم برد ویقینا” نماز ظهر را در بقیع اقامه خواهیم کرد …لبیک یا حسین(ع)
  پیام جوانان ایران به گروهک تکفیری داعش در قبال تهدید حمله به ایران… بشما هشدار میدهیم !!! اینجا عراق نیست !! اینجا سوریه نیست !! اینجا موصل و…نیست . اینجا ایران است سرزمینی که جوانانش خواب را بر شما حرام و مرگ را آرزویتان خواند کرد!! ایران را به گورستان لاشه هایتان تبدیل

  (۰)
  پاسخ
 25. 26

  محمد علی

  از امام باقر(علیه السلام) روایت شده است که فرمود:
  «اگر سفیانی را مشاهده کنی، در واقع پلیدترین مردم را دیده ای. وی دارای رنگی بور و سرخ و کبود است، هرگز سر به بندگی خدا فرو نیاورده مکه و مدینه را ندیده است می گوید: پروردگارا انتقام من با آتش ‍ است.»

  (۰)
  پاسخ
 26. 27

  samaneh

  جقدر خبرا ضد ونقیضه،
  روز قبل میگن عزت الدوری فرمانده داعش وبعث شده امروز می گن کشته شده. چند روز قبل میان میگن ما میریم کربلا و نجف بعد ایران و امروز میگن باید عقب نشینی کنیم اگر نه فقط کشته میدیم.و از اون طرف حکم جهاد برای تمام مسلمین علیه شیعیانو میدن.اما فکر کنم هدف اصلی اونا شام باشه .من یکم گیج شدم. .اصلا هم قصد تطبیق ندارم.
  فکر کنم بهترین راه و تنها راهم اینه که گوش به فرمان ولی امرم باشم ان شاءالله که ظهور بسیار نزدیک است.

  {همه عمر بر ندارم سر از این خمار مستی
  که هنوز من نبودم که تو در دلم نشستی}

  (۰)
  پاسخ
 27. 28

  خاطره

  سلام
  وقت ظهورو که نمیشه تعیین کرد بعدشم دشمن هم علائم ظهورو میدونه از کجا که اینا نقشه دشمن نباشه تا ما رو دچار اشتباه کنه فک کنیم ظهور نزدیکه بعد یه مهدی قلابی تحویلمون بده ؟!
  نباید ۱۰۰% مطمئن بود باید حواسمونو جمع کنیم

  (۰)
  پاسخ
 28. 29

  مهدی

  امام خمینی (ره):
  پشتیبان ولایت فقیه باشید تا آسیبی به مملکتتان نرسد.

  برای در امان ماندن از فتنه های آخرالزمان ما گوش به فرمان مقام معظم رهبری هستیم.

  (۰)
  پاسخ
 29. 30

  شارس

  دوستان یه سوال
  علایم ظهور حتمین؟ اگه نیستن پس چرا همه امامان خبر داده اند
  و اگر قطعیند ۱-امید به ظهور کمرنگ میشه ۲-دشمن سو استفاده میکنه
  با تشکر

  (۰)
  پاسخ
 30. 31

  حسین

  سلام شارس درسته است تمامی حرفهای امامان راست میباشد اما…..
  صحبتهای استاد رو گوش کن
  شیعیان میتونند زمان ظهور را جلوتر و شرایط ان را عوض کنند .
  اخباری که امامان داده اند برا زمانیاست که شیعیان دست رو دست بزارند تا اینکه ظهور به وقتش برسه با علائم خاص خود.

  (۰)
  پاسخ

ارسال که پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *