مطالب مرتبط

13 Comments

 1. 1

  بیتا

  از اقای ظریف و دکتر روحانی بخاطر تلاش های زیادشون تشکر میکنم.
  زنده باد رهبری؛
  دیشب خیلی خوب بود بعد از افطار همه شاد ؛ باامید ؛ بانشاط برای ساختن این مرزوبوم،
  اسراییل انقد بسوز جونت دربیاد

  (۰)
  پاسخ
  1. 1.1

   علی

   سلام
   همه دارن میگن با این ننگ نامه امنیت اسراییل بیشتر میشه…
   سانتیفیوژ یه وسیله مکانیکیه و اصلا چیز حساس و هسته ایی نیست چرا اونم اجازه نداریم رو جدیداش کار کنیم؟
   .
   .
   .
   بر منافقین در هر پست و لباس و منصبی لعنت

   (۰)
   پاسخ
   1. 1.1.1

    امیرحسین

    شما به ولایت فقیه اعتقاد دارید؟؟؟؟
    ببخشید دوست عزیز یه چند نفر از اون همه رو میتونین نام ببرین که این حرف رو زده باشه که امنیا اسراییل بیشتر شده….؟؟؟ تا اون جایی که ما میدونیم آقا گفتن چه توافق بشه چه نشه امنیت اسراییل تامین نخواهد شد.
    اجازه کار کردن بر روی سانتریفیوژ جدید رو هم داریم.. اتفاقا این یکی از نقاط قوت توافق نامه است
    شما برو یه بار متن توافق رو بخون یکم تنبلی رو کنار بذارید و با دقت بخونین همین جوری رو هموا حرف نزنید.
    تنها نقطه سیاه توافق نامه از نگاه همه کارشناسان منتقد اون نحوه بازگشت تحریم هاست که به گفته مسوولین همین حالت رو ما همداریم یعنی این بند برای دوطرف نثطه سیاهه نه فقط ما……

    (۰)
    پاسخ
    1. 1.1.1.1

     علی

     سلام گلم
     ما همین الان IR8 رو هم داریم و طبق این ننگ نامه روی همین هایی که الان داریم فقط میتونیم کار آزمایشگاهی انجام بدیم…امنیت اسراییل رو هم از اوباما تا… دارن میگن……
     اغلب خطوط قرمزی رو که رهبر عزیزمون بیان کردند رو این موجودات رد کردند.

     اونی که خواب هست رو میشه بیدارش کرد ولی اونی که خودش رو به خواب زده رو نه.

     بر منافقین در هر پست و لباس و منصبی لعنت

     (۰)
     پاسخ
     1. 1.1.1.1.1

      امیرحسین

      متاسفانه این حرف ها نباید گفته شود ولی برای اطلاع جزیی دوستانی که فکر میکنن ما همه چیز را دادیم رفت اندکی اشاره میکنم؛
      بله ما الان هم IR/8 داریم اما میدونستید که اولا این مدل ماشین به دلیل محدودیت ابعادی در سایت فوردو قابل نصب نیست. دوما از لحاظ علم هسته ای و با توجه به گفته دانشمندان این علم ایران در بهترین وضعیت تا ده سال آینده نمی تواند از این ماشین تولید انبوه داشته باشد و این حرف در تمامی کشورهایی که صاحب این علم هستند اثبات شده به عنوان مثال روسیه بین زمان تولید اولین ماشین IR/8 تا زمان تولید انبوهش ۱۵ سال فاصله داشت یا فرانسه ۱۲ سال و این یعنی ما باید نزدیک به ده سال دیگر روی این ماشین کار کنیم تا بتوانیم به تولید انبوهش برسانیم که این کار در زمان محدودیت ۸ ساله انجام میگیرد.
      ما قبل از محدودیت توانایی تولید ۲/۵ تن اورانیوم غنی شده در سال را داشتیم و به گفته دانشمندان کشور چیزی غریب به ده سال طول می کشید تا ما بتوانیم این میزان را به ۳۰ تن در سال که نیاز داخلی کشور است برسانیم. پس از محدودیت میزان تولید ما در سال به ۴۰۰کیلوگرم کاهش یافت. با توجه به نبود محدودیت در تحقیق و توسعه این بخش ما پس از ده سال قادر خواهیم بود سی تن در سال را تولید کنیم و این یعنی ما چه محدودیت را بپذیریم و چه نپذیریم باید ده سال صبر می کردیم و در این مدت نیاز خود را با خرید این ماده برطرف میکنیم کاری که قبل از توافق نمی توانستیم انجام دهیم یعنی اگر با همان رویه که شما می پسندید اگر می خواستیم ادامه دهیم حتی نیروگاه بوشهر هم پس از شش ماه به دلیل نداشتن ماده اولیه از چرخه خارج می شد.
      راکتور آب سنگین اراک پیش از زمان باز طراحی یعنی سه سال پیش تولید مازاد داشت و این مازاد تولید به دلیل تحریم و عدم توانایی در فروش محصول دور ریخته می شد که به دلیل هزینه بیست میلیون دلاری نگهداری سالانه به نظر می رسید صرفه اقتصادی نداشته باشد. حتی پس از بازطراحی نیز این راکتور مازاد تولید خواهد داشت اما کمتر ولی با این تفاوت که می توانیم این مازاد تولید را بفروشیم.
      در نهایت خود شما به نظر میرسه اوباما رو راستگو و رهبرت را دروغگو فرض کردی. چون که آقا گفت این توافق امنیت اسراییل رو تامین نمیکنه، این بچه ها متدین و از فرزندان انقلاب اند. ولی با همه این حرف ها شما هیچ یک از صحبت های ولی امرت و قبول نکردی و حرف رییس جمهور آمریکا رو قبول کردی و به اعضای مذاکره کننده لعنت میفرستی که منافقن اند. با این حرف هاتون جواب سوالم و به وضوح دادین که «شما به ولایت فقیه اعتقاد دارید؟؟؟؟»

      (۰)
 2. 2

  رضا

  تاریخ این توافق را قضاوت خواهد کرد… دانش هسته ای را که دادیم! چــــه گرفتیم؟؟؟

  (۰)
  پاسخ
  1. 2.1

   مهدی

   بعضی اوقات چنین چیز هایی باعث پیروزی بزرگی میشن.این توافق اینطور که میگین ننگین نیست . خوبی هایی هم داره.قطعنامه ۵۹۸ که به ما تحمیل کردن و از جام زهر نام میبرن باعث شده امروز اینطور تو منطقه یلی باشیم واس خودمون.زمان معلوم میکنه

   (۰)
   پاسخ
   1. 2.1.1

    samaneh

    اولا که دقت کنین کی گفت جام زهر؟ من و امثال من که نگفتیم، بنیانگذار این انقلاب گفت،اماممون.
    ثانیا چرا گفتن جام زهر؟ یکم فکر کنید.شایداگه مقاومت میکردیم ظهور آقامون خیلی نزدیک میشد اما حالا دوباره باید ایمانمونو ثابت کنیم.
    ثالثا اون قدرتی که ما رو دست برتر منطقه کرده ازجنس همون قدرتیه که گفت جام زهر،یعنی ولایت فقیه.نمیشه بعضی حرفاشو قبول کرد و بعضی رو نه.درمورد توافقم دوباره آقاتذکر دادن درمورد نقض عهدها. واقعا به نظرتون خواسته های رهبری ۱۰۰% رعایت شد؟
    به هر حال اللهم عجل لولیک الفرج

    (۰)
    پاسخ
   2. 2.1.2

    ابوالفضل

    اون موقعی امام خمینی گفت برین اگه رفته بودیم (بجای قطعنامه ) امروز قدس رو هم گرفته بودیم و…. بعد باید اقتدار رو می دیدید به خدا توکل نکردیم به قدرتش وامداد باور نداشتیم گفتیم نمی شه !یل تو منطقه بدون امام زمان !اشتباه خواص بود اما عوامم نفهمیدن باید چکار کنند . تا هروقت هم نفهمیم یدالله فوق ایدیکم وبشینیم به چرتکه انداختن سقفش همین یلی هستیم که هستیم.

    (۰)
    پاسخ
  2. 2.2

   امیرحسین

   اشتباه نکنید ما دانش هسته ای را ندادیم برود فقط به مدت هشت سال از دانشی که داشتیم به طور محدود و در حد ۳/۶۷ درصد استفاده میکنیم، کاری که در ده سال گذشته در همین حد هم نمیتوانستیم استفاده کنیم و فقط علمش را داشتیم.
   بعد همیشه گوش به فرمان رهبری باشیم اگر متن توافق مشکل داشت حداقل حضرت آقا سکوت می کرد نه اینکه بلافاصله پس از حصول آن تشکر کند و حتی نصیحت کند که حواستان را جمع کنید که غربی ها به آن عمل کنند.

   (۰)
   پاسخ
 3. 3

  ابوالفضل

  اگه همه این موارد مذکور واقعا عملی بشه که خوبه ما هم غیراز این نمی تونیم تصور کنیم اما مسئله اینه که با این طرفهای آمریکایی و۵+۱از قرازی که ثابت شده اهل خدعه ونیرنگند واهل از پشت خنجر زدن شاهنامه رو آخرش خوشه !البته بهتره که حالا فعلا خوشحال باشیم وعلی الحساب ذوق بزنیم ان شالله که اونا آدم شدن وبرسرعهدشان هستند واز پیروزی وپیشرفت ما لدت می برند!

  (۰)
  پاسخ
 4. 4

  samaneh

  طوری وانمود می کنند که انگار اجازه مجلس کشکه و همه چی حله!
  برای من و امثال من که به شیطان بزرگ خوشبین نیستیم که اوضاع روشنه،اما از بقیه دوستان میخام لااقل صبر کنند و بعد درمورد فتوحات سردار دیپلماسی قضاوت کنند.
  پ ن۱:
  روحانی قبل نوافق: باید تحریم ها برداشته شود تا آب خوردن مردم حل بشه.
  روحانی درست چند ساعت بعد توافق: نفت ارزونه،پول یارانه رو نمیتونیم جور کنیم و هزار مشکل دیگه
  من الآن دقیقا شدم علامت سوال؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  پ ن۲:
  اوباما بعد توافق: ادامه دادن تحریم ها درتوانمون نبود،
  اگه اجازه بازرسی از یه مکان نظامی رو بمون ندن تحریم ها رو برمیگردونیم،
  ما میتونیم از مراکز نظامی ایران بازدید کنیم و گزینه نظامی وحمایت ایران از تروریسم
  سوالم اینه که کجاایران هراسی تموم شده بعد توافق لابد تو مریخ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  (۰)
  پاسخ
 5. 5

  فخر

  رهبری در آخرین سخنرانی خودشون تاکید کردن ،نباید در توافق نامه صحبت از محدودیت های ۱۵و ۱۰ و حتی ۵ساله باشه .ایشان بر برداشته شدن یکباره تحریم ها و مشروط نکردن این موضوع به تائید اژانس به علت عادل نبودن و سابقه بد آژانس تاکید مجدد داشتن .
  ولی می بینیم در متن توافق این خطوط قرمزبه کلی با بی توجهی روبرو شده . . (این نتیجه تز توافق به هر قیمت دولت اصلاحاته ) . . .

  (۰)
  پاسخ

ارسال که پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *