مطالب مرتبط

20 Comments

 1. 1

  abbas

  با تشکر از مطلب خوبتون. خوستم بگم که استاد رحیم پور یکی از سرداران جنگ نرم با استکبار هستن و الان هم روشنگریهاشون باعث عصبانیت دشمنان شده .ما هیچ وقت نباید پشت این افراد شاخص در عرصه مبارزه با صهیونیزم و تشیع لندنی رو خالی کنیم این افراد نیاز به حمایت ما دارند . الهم عجل لولیک الفرج

  (۴)
  پاسخ
  1. 1.1

   امین

   احسنت، لعنت بر غربزدگان لا مذهب

   (۱)
   پاسخ
 2. 2

  حسن

  قال علی علیه السلام:( ما تری الجاهل اما مفرطا او مفَرّطا : جاهل را نمی بینی مگر در افراط یا تفریط. )
  چرا اسم درست می کنید؟ از تعداد بالای نام ها در تاریخ اسلام چه نصیبمان شد؟ هرکدام نظریاتی دادند که غالباً درست و غلط بین نظراتشان پیدا می شده و نظریات قابل دفاع و قابل نقد دارند. پس هیچ کس را همه چیز تمام و درست ندانیم. به جای اسم درست کردن و افرادی را به عصمت و سایر را به خطاکار محض بودن نسبت دادن، افکار را تحلیل و نقد کنید و اینقدر در مقاله هاتان از کلماتی که جز برچسب های توخالی هستند( متجمدین؛ متحجر، متجدد، عوام زدگی….) استفاده نکنید بلکه بگویید که حرف حساب هر کدام چیست و آن را رک و راست و با انصاف تحلیل کنید.
  شهید مطهری – که خدایش بیامرزد- تلاش های زیادی برای اسلام انجام داده و هر عملی که کرده جدا از اینکه چه نتیجه ای به همراه داشته، با نیت خالص و دلسوزی بوده. اما برای رعایت انصاف در مورد آثار ایشان چند چیز لازم است: ۱٫ کسی که واقعاً آثار او را مطالعه کند. نه اینکه جو گیر شده و صرف کلمه ی شهید، و تصویر ایشان و اینکه شخصیت انقلابی داشتند و ترور شدند قضاوت او را به درست بودن نظریات شهید مطهری بکشاند. ۲٫ عقل سلیم و وجدان بیدار و انصاف که در جوانان پاک و دست نخورده خیلی خوب پیدا می شود. کسی که این مورد را داشته باشد بعد از خواندن کتاب حماسه حسینی و آشنایی با قرآن (شماره ی جلد آن خاطرم نیست) تندروی های این شخص را هم خواهد دید و از آن تعجب می کند. هر سال عده ای حماسه ی حسینی و امثالش را می خوانند و دچار بعضی تردیدها و شک ها می شوند که سر انجام عده ای به خاطر نام شهید مطهری نظریات او را می پذیرند و عده ای از نام اثر نمی پذیرند بلکه به این نتیجه می رسند که علم شهید مطهری در جاهایی چنان عمیق نبوده که بخواهد صاحب نظر شود. برای گفته هایم مباحث زیاد دارم. نقدهای عمیق و زیادی که به کتاب حماسه حسینی می شود که کم و بیش هم گفته شده. گاهی به بعضی از شعرها و مرثیه ها که می توان آنها را قبول کرد اشکال می کند و از شعرایی ایراد می گیرد. در آشنایی با قرآن در مورد آیه ی و ان یکاد، این عمل مردم را که این آیه را حرز از چشم زخم قرار می دهند، با عبارتی که تعجب بر انگیز است به باد انتقاد می گیرد. باقی موارد باشد برای کسانی که دومورد ذکر شده را داشته باشند یعنی هم کتاب ها را بخوانند و هم بی طرفانه قضاوت کنند. ۳٫ مقداری مطالعه در متون اصیل و اصلی اسلامی. مثلاً اصول کافی و کتب تاریخی معتبر. بعد از مدتی مطالعه، با کمال احترام برای این شهید بزرگوار و نظریاتش و حرف های دقیق و درستی که در خیلی جاها زده و آثار کم نظیری چون «اسلام و مقتضیات زمان»؛ به فاصله ا ی بین روایات و گفته های آن کتاب ها و نظریات شهید مطهری پی می برید. مثلاً در مورد کتاب حماسه ی حسینی، در بخش تحریفات، شهید مطهری ذکر می کند که در هیچ کتاب تاریخی گفته نشده که حضرت لیلا مادر حضرت علی اکبر در کربلا بوده . عین عبارت کتاب حماسه ی حسینی:« یک مورخ نگفته است که لیلا در کربلا بوده است.» در حالی که اینطور نیست. می دانید استقرای تام یعنی چه؟؟
  تشبیه رحیم پور به مطهری هم شاید خیلی کار درستی نباشد که تفاوت هایی بین این دو هست.
  سخن دراز شد. اما دو جمله ی دیگر: ۱٫ در مورد دکتر شریعتی هم این اشتباهاتی که در مورد شهید مطهری ذکر کردم رخ داده. داشتن سه شرط مذکور، راه را برای قضاوت درست هموار می کند.
  ۲٫ شما که سایتی در اختیار دارید و فکر جوانان را تغذیه می کنید، انصاف را هم رعایت کنید و از چارچوب عدالت و فکر روشن( نه روشنفکری ) خارج نشوید. در مورد حوزیان هم سریع قضاوت نکنید. آدم هایی که عمر خود را صرف درس خواندن و دست و پنجه نرم کردن با متون سنگین و مختلف می کنند، احمق فرض نکنید. عزیزان دلسوز دین ، طلبه ها اگر نظری می دهند یا انتقادی می کنند به احتمال زیاد دلیلی هم داشته. دلیل را بیابید و آنرا تحلیل کنید و قضاوتتان هم که…. گفتم چطور باشد.

  ()
  پاسخ
  1. 2.1

   خاك پاي مهدي (عج)

   “آن کسانی به اباعبدالله(ع) و حضرت محسن ارادت واقعی داشتند که در بدر و خیبر و زیر آتش و بمباران ایستادگی کردند و جنگیدند نه شما شیعه‌های انگلیسی که کمک می کنید به وهابیت و فیلم عزاداری‌های‌تان را در شبکه های ماهواره‌ای پخش می‌کنند. شماها طرفدار حضرت محسن نیستید. کاسب اید.”
   “من این سخنان را از سخنان برخی مراجع برداشت کردم؛ چند وقت پیش دو تن از مراجع گفتند آنچه سفارش شده دهه محرم است و اگر بخواهید دهه های دیگری درست بکنید عزاداری سید الشهدا تحت الشعاع قرار می‌گیرد؛ برخی هم آمدند گفتند “ما دهه چهارم فاطمیه را هم در اسناد پیدا کردیم و بعد دهه محسنیه و انشالله می‌خواهیم “شهر”(یک ماه) عزاداری محسنیه برگزار کنیم”؛ خب این کارها باعث میشود مردم از عزاداری ها بیزار شوند؛ برخی گفتند علمایی که می‌گویند دهه های محسنیه و غیره را برگزار نکنید بی ولایت هستند.”
   “ما پرسیدیم چرا به معارف اهل بیت کار ندارید بعد دروغ بستند و گفتند فلانی گفته است که اصلاً حضرت محسن نبوده است و گفته است عزاداری برای حضرت محسن بدعت است. چرا دروغ می گویید؟ این حرف هایی که می گویند محبت کافی است این حرف های مسیحی ها و بودایی هاست. یک عده شیعیان واقعی اند و عده ای شیعیان قالتاق که ربا می خورند و گران فروشی می کنند و دروغ می گویند. اینها امام خمینی(ره) و شهید مطهری را هم لعن می کنند.”
   “شیعیان لندنی به اندازه وهابیت خطرناک اند” “اینها همان هایی هستند که وقتی ۱۵ خرداد شد امام گفت ما عزاداریم و امسال جشن نیمه شعبان نمی گیریم گفتند خمینی(ره) سیاسی است و ما نیمه شعبان را رها نمی کنیم.”
   این‌ها بخشی از پاسخ استاد رحیم پور به امثال جناب حسن آقا بود. قضاوت با شما …

   (۲)
   پاسخ
   1. 2.1.1

    حسن

    عزیز دلم…
    متنی که نوشتم رو دوباره بخون بعدش متن خودت رو تا بفهمی که من چه موضع گیریی داشتم و انتقادم به چی بوده و جوابی که شما دادی ربطش به حرف های من چی بوده…
    چی می شه تا ما انتقادی می کنیم می شیم افراطی و منسوب به جریان شیعه ی تکفیری؟!
    انصاف… انصاف.

    (۰)
    پاسخ
    1. 2.1.1.1

     علی

     سلام دوست عزیز
     انصافا شما از چیز دیگه ای میسوزی.
     بر منافقین در هر پست و لباس و منصبی لعنت

     (۱)
     پاسخ
     1. 2.1.1.1.1

      حسن

      بیشمار…

      (۱)
  2. 2.2

   KAENAT

   عرض سلام

   داداش حسن
   صحبت های شما رو کامل خوندم و به حق و بی تعصب انصاف رعایت شده بود.

   دوران دوران بسیار سخت و عجیبی است.

   به هیچ عنوان نمیشه به حرف یک شخص (هر چند اگر ایشان راستگو باشد) خط فکری خود را تشکیل داد.

   و قبول دارم که تمام افراد حتی شقی ترین مردم برای تفکر خود دلایل به ظاهر منطقی دارند.

   نوع تفکردر این زمان باید دعا به درگاه خداوند برای هدایت و روشنی راه
   و گوش به فرمان و صحبت های صریح رهبری بودنند (هر چند اگر ایشان به خلاف جهت تفکر ما صحبت کنند)
   باشد.
   یا علی.

   (۰)
   پاسخ
 3. 3

  حسن

  از اینکه نظرم رو برداشتید ممنونم!

  (۰)
  پاسخ
  1. 3.1

   فاراقلیط

   نظرتون برداشته نشده بلکه تازه تایید شده. نظرات تا وقتی تایید نشن قابل دیدن نیستن.

   (۰)
   پاسخ
  2. 3.2

   خاك پاي مهدي (عج)

   “امروز تمام مداحان باید بروند منشور رهبر معظم انقلاب در مورد مداحی را بخواهند، البته اگر برخی نگویند رهبری هم ضد ولایت است، یک کلام ایشان گفتند در هیأت ها لخت نشوید، ولی ببینید برخی چه بلوایی درست کردند؛ تشیع این افراد اطاعت از امام حسین(ع) نیست.”
   “به آنهایی که به ما گفتند به کوری چشم مراجعی که اهل ولایت نیستند ما دهه محسنیه و اصلاً شهر محسنیه می گیریم گفتم یک روایت از حضرت زهرا(س) بخوانید بلد نبودند. اینها شاه و صدام و داعش را می پذیرند ولی با خمینی و خامنه ای و مطهری درگیر می شوند. اینها به انقلابیون با بغض نگاه می کنند. کینه ای که به امام خمینی داشتند به شاه نداشتند. اصلاً کینه ای نسبت به شاه نداشتند.”
   “از اول جمادی الاولی تا ۲۰ جمادی الثانی ۵۰ روز عزاداری می کنید و یک روز تولد می گیرید ولی چیزی از معارف حضرت زهرا نمی دانید.”

   (۰)
   پاسخ
 4. 4

  montazer

  من خودم حرفای ایشون روتوی نمازجمعه شنیدم واقعاعالی بودبه نظرمن شخصیت هایی مثل ایشون واستادکه صریح صحبت میکنن لازمه که برای موج عظیمی ازسخنرانی ها به جامعه ی ماتزریق بشه…

  (۰)
  پاسخ
 5. 5

  سینا

  خدا افرادی همچون استاد رحیم پور ازغدی و امثالهم را برای این کشور حفط کنه.به خدا اینا سرماین

  (۰)
  پاسخ
 6. 6

  علی

  میشه لطفا لینک ویدئو سخنرانی رو هم بذارید…

  (۰)
  پاسخ
 7. 7

  سیامک

  با سلام خدمت دوستان
  من هم با نظر آقای ازغدی موافق هستم . عزاداری حضرت سیدالشهدا (ع) نباید تحت الشعاع قرار بگیرد مگر نه آنکه می گویند و گفته ایم ((لا یوم کیومک یا اباعبدالله)) ۲- شیعه به تفکراتش زنده است نه به قمه زنی و امثال آن و عزاداری ارادت ما به خاندان نبوت است برای دوستان مطالعه تاریخ و عبرت از گذشته شیعه در طول تاریخ توصیه می شود .

  (۰)
  پاسخ
 8. 8

  قنبری

  حرف حق همیشه به دل مردم میشینه
  اجرت با اباعبدالله

  (۰)
  پاسخ
 9. 9

  samaneh

  دیشب یه سخنرانی از ایشون پخش کرد تلویزیون به اسم روضه حسینی روضه یزیدی (اامیدوارم درست گفته باشم موضوعو) در مشهد.
  خیلی جالب بود. به شبهه ها جوابدادن و با یه نفر که قرار بود جلسه رو بهم بزنه صحبت کردن و اون آقا متقاعد شد.

  (۰)
  پاسخ
  1. 9.1

   ali

   سلام لطفا لینک سخنران رو بذارید.

   (۰)
   پاسخ
   1. 9.1.1

    samaneh

    سلام.ببخشید متاسفانه بلد نیستم لینک بدم. فایلشم ندارم.

    (۰)
    پاسخ

ارسال که پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *