مطالب مرتبط

17 Comments

 1. 2

  نسرین

  آقا پدرام، از نتیجۀ انتخابات فقط خدا با خبره و بس، در دورۀ گذشته، سران جنبش سبز از پیروز شدنشون اطمینان داشتند تا جایی که قبل از برگذاری انتخابات خودشون رو پیروز اعلام کردند و پازل خودشون رو برای حکومت کردن چیده بودند، اما فکرش رو هم نمی کردند که یه نفری مثل احمدی نژاد پیدا بشه و بزنه زیر میز پازلشون و همۀ برنامه هاشونو به هم بریزه، و پیروز بشه!
  اگر آقای هاشمی هم به گفتۀ رهبری، استقامت و مقاومت داشته باشه در برابر آمریکا و شرف و عزتی رو که سال ها با خون دل به دست آوردیم، به باد نده، چرا که نه، ما هم بهش رأی میدیم.
  هیهات من الذله، شعار همیشگی ما بوده و هست، و هر کدام از کاندیدها که بتونن این شعار رو عملی کنن، ما به او رأی می دیم.

  (۰)
  پاسخ
 2. 3

  MRG1741

  ما تو این شرایط فقط و فقط مطیع رهبریم … و رییس مصلحت نظامی که نظرو عقیده اش مخالف رهبر و انقلابه اصلا نباید بهش صلاحیت بدن.بعدش هم تو این سن این اقا باید فکر اخرتش باشه نه اینکه بیادو مال و منالشو زیاد تر کنه و حرکت رو به رشد کشورو معکوس کنه و دوباره بر گردونش به دوره هایی که خودش سر کار بود.

  (۰)
  پاسخ
 3. 4

  nima.large@yahoo

  خداییش من جای رهبری ایران باشم کلا صمت ریاست جمهوری رو بر میدارم از روی ایران شاید بخندید ولی کمی فکر کنید متوجه میشید منظورمو.به این علت که جز به باد دادن سرمایه ملت و آوردن تورم و پایمال کردن پول ملت هیچی دیگه نداشتن.هرکی که رو کار میاد کل کابینه رو عوض میکنه تا بیان یه کاری برای ملت انجام بدن عوض میشوند اون یکی فامیلشونو میارن.مثلا آقای قالیباف شهردار هستند نسبتا خوب کار کردند ولی اگه رئیس جمهور بشوند معلوم نیست در اون زمینه سالم باشند و تا به اون محیط عادت بشه و مهره ها جا به جا بشه طول میکشه.همه همین هستند مشکل ما کمرنگ شدن امام زمان در دل مسئولین ما هست.درد ما با ظهور آقامون حل میشه یکی از نشونه های آخرالزمان اینه که مسئولین فاسد سر کار میان.بدتر شده که بهتر نشده علاج کار ما تویی ای صاحب الزمان ذکر تو به اسم های گوناگون بر سر تمام ادیان است یا مهدی ادرکنی …

  (۰)
  پاسخ
 4. 5

  nima.large@yahoo

  در ضمن پیغمبر اکرم(ص)فرمودند به مرور که انسان پیر میشود دو خصلت درش جوان میشود ۱حریص تر به مال دنیا میشود۲ آرزوهایش طولانی تر میشود این حدیث برای آقای ؛؛؛؛ صدق دارد زیرا همه او را میشناسند فکر نکنید چون سرمایه دار هستند سر کار بیاید وضع بهتر میشود.آقای رحیم مشایی هم مثل آقای احمدی نژاد تورم رو بدتر میکردند.

  (۰)
  پاسخ
 5. 6

  محمد امین

  اقای مشایی برای انتخابات نیامده چون با این سابقه مشخصه که رد می شه بلکه برای اخلال در انتخابات امده است حقیقتی از این واضح تر نیست

  (۰)
  پاسخ
 6. 7

  امید

  سلام. گاه مصلحت اقتضاء میکنه تاجلوی تفرقه گرفته بشه اما نبایدسکوت را تا پایان ادامه داد. شایستگی یک فرد رو روی معیارهای دیگه بسنجید تا دچار خطا نشید. مشایی ادم بدی نیست.

  (۰)
  پاسخ
 7. 8

  علی ابرار

  آقای “رفسنجانی”! چرا هیچ وقت “نتیجه انتخابات” را نپذیرفته‌اید؟
  در طول سی سال گذشته، هر بار “آیت‌الله رفسنجانی” در انتخابات شکست خورد، با عدم تمکین به قانون، به هر بهانه‌ای صحت انتخابات را زیر سوال برد و به ایجاد شائبه پرداخت.
  به گزارش خبرنگار سیاسی باشگاه خبرنگاران؛ “انتخابات نهمین دوره ریاست جمهوری” سال ۱۳۸۴ در حالی توسط دولت “محمد خاتمی” برگزار شد که چهره‌هایی نظیر آیت‌الله رفسنجانی،”محمد باقر قالیباف”، “علی لاریجانی” و “محمود احمدی‌نژاد” در آن شرکت کرده بودند.

  با تجمیع آرای داخل وخارج کشور، نتایج انتخابات دور اول ریاست جمهوری دوره نهم نشان داد رفسنجانی با ۶٫۱۶ میلیون نفر (۲۱ درصد آرا) ،احمدی نژادبا ۵٫۱۷ میلیون نفر (۱۹٫۵ درصد) نفر،”کروبی” با ۵٫۰۷ میلیون نفر (۱۷٫۳ درصد)،”معین” با ۴٫۰۸ میلیون نفر (۱۳٫۹ درصد)، “قالیباف” با ۴٫۰۷ میلیون نفر (۱۳٫۸ درصد)، “علی لاریجانی” با ۱٫۷۴ میلیون نفر (۵٫۹ درصد) و “محسن مهرعلیزاده” با ۱٫۲۹ میلیون نفر (۴٫۴ درصد) دور اول انتخابات را به پایان رساندند.

  بر اساس نتایج مرحله اول، ایت‌الله رفسنجانی و محمود احمدی‌نژاد به مرحله دوم انتخابات نهمین دوره ریاست جمهوری راه یافتند.

  اما در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۴، محمود احمدی نژاد با ۱۷٫۲۸۴٫۷۸۲ رای و ۶۱٫۶۹ درصد با اکثریت آرا آیت‌الله رفسنجانی(۱۰٬۰۴۶٬۷۰۱ رای و ۳۵٫۹۳ درصد آرای کل) را پشت سر گذاشت و به عنوان نهمین رییس‌جمهور ایران انتخاب شد.

  با وجود اینکه انتخابات ۸۴ توسط “دولت اصلاحات” برگزار شده بود، آیت‌الله رفسنجانی مسئولین اجرایی انتخابات را متهم به دستکاری در آرا کرد.

  هاشمی رفسنجانی پس از پیروزی احمدی نژاد در تیرماه ۱۳۸۴ طی مصاحبه‌ای با القای تردید درباره نتیجه انتخابات و دستکاری آرای مردم به ایجاد تشکیک در جامعه دامن زد و با صدور بیانیه‌ای تفرقه‌انگیز، انتخاباتی که همفکران وی برگزار کرده بودند را زیر سوال برد.

  البته تجربه ثابت کرده است که چنین اقداماتی از سوی آیت‌الله رفسنجانی بعید نبوده و امری طبیعی است. رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام در ششمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی که باز هم دولت اصلاحات آن را برگزار کرده بود، ادعاهای خود مبنی بر تقلب در انتخابات را مطرح کرد که در نهایت منجر به اسعتفای وی و حوادث ناگور و فتنه‌انگیز آن دوره از مجلس شد.

  در ششمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی که آن هم توسط دولت اصلاحات انجام شد، آیت‌الله رفسنجانی با رغبت پایین تهرانی‌ها با ۷۴۹ هزار و ۸۸۴ رأی و کسب ۵۸/۲۵ درصد آرای شرکت‌ کنندگان شهر تهران، نفر سی‌ام و آخر منتخبین تهران شد.

  اگر تقلب کردند، مردم بریزند در خیابان‌ها!

  در سال ۸۸ هم طبق روال گذشته، آیت‌الله رفسنجانی در هیچ کدام از مواضع خود نسبت به نتایج انتخابات، پیروزی احمدی‌نژاد را نپذیرفت و با حضور در نماز جمعه تیر ماه سال ۸۸، به حمایت از فتنه‌گران پرداخت.

  البته شبهه افکنی درباره روند انتخابات، به آیت‌الله رفسنجانی محدود نمی‌شود بلکه خانواده و نزدیکان او نیز بارها روند انتخاباتی که خود هاشمی دو بار در آن پیروز شده را زیر سوال برده‌اند.

  برای مثال، عفت مرعشی، همسر آیت‌الله رفسنجانی یکی از نزدیکان “رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام” است که بارها آشکارا و به‌طور مستقیم نظام جمهوری اسلامی ایران که همسر او از مسئولان آن است را زیر سوال برده و متهم به تقلب در انتخابات کرده است.

  همسر رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام، درست روزی که انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری در حال برگزاری بود، انگار که از حوادث پس از انتخابات آگاهی کامل داشت، پس از انداختن رای خود در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر ” توصیه وی به هواداران و نامزدها” با ایجاد شائبه تقلب قبل از شمارش آرا و تشویش اذهان عمومی خطاب به فتنه گران گفت: “‌اگر تقلب کردند، هواداران بریزند بیرون!!”

  “انتخاباتی وجود ندارد، مگر برای اینها کاری دارد که رای‌ها را عوض کنند.!!”

  البته حرف‌های جنجالی همسر آیت‌الله رفسنجانی در راستای ایجاد شبهه در روند انتخابات به اینجا ختم نمی‌شود.

  عفت مرعشی به تازگی نیز که برای شرکت در اولین جلسه دادگاه مهدی هاشمی( متهم به دخالت در جریان فتنه ۸۸) به دادگاه آمده بود، در جمع برخی از خبرنگاران ضمن رد کاندیداتوری آیت‌الله رفسنجانی در یازدهمین انتخابات ریاست جمهوری، در پی سخنانی نسنجیده، درباره انتخاباتی که همسرش بارها توسط آن در مناسب حکومتی قرار گرفته است، گفت: “انتخاباتی وجود ندارد، مگر برای اینها کاری دارد که رای‌ها را عوض کنند.”

  اما سوالی که مطرح می‌شود این است آیا خانم مرعشی هنگامی که همسر ایشان دو بار در همین انتخابات به عنوان رییس جمهور برگزیده شدند، هم این حرف‌ها را می‌زدند؟

  چه تضمینی وجود دارد در صورت شکست در انتخابات آیت‌الله هاشمی از قانون تبعیت کند؟

  بر اساس آرای موجود در انتخابات سال ۸۴، دوره ششم مجلس شورای اسلامی، انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ ( شکست همفکران آیت‌الله) آیت‌الله رفسنجانی، همیشه رای منفی بالایی داشته و در جاهایی که بازنده بوده هیچ‌گاه از قانون تبعیت نکرده و به همراه نزدیکان خود سعی در ایجاد شک و شبهه در روند انتخابات داشته است.

  به‌طور کلی هرگاه در ۳۰ سال گذشته آیت‌الله رفسنجانی در انتخابات شکست خورده‌، با ایجاد شائبه انتخابات را زیر سوال برده‌ است.

  حال در صورت عدم موفقیت آیت‌الله رفسنجانی در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری چه تضمینی وجود دارد، ایشان به قانون تمکین کرده، رفتار گذشته خود را تکرار نکند و افکار عمومی نسبت به روند انتخابات را منحرف نکند؟

  جناب آقای هاشمی مردم، از شما تضمین می‌خواهند!

  انتهای پیام/

  http://www.yjc.ir/fa/news/4387115/%D8%A2%D9%82%D8%A7%D9%8A-%D8%B1%D9%81%D8%B3%D9%86%D8%AC%D8%A7%D9%86%D9%8A-%DA%86%D8%B1%D8%A7-%D9%87%D9%8A%DA%86-%D9%88%D9%82%D8%AA-%D9%86%D8%AA%D9%8A%D8%AC%D9%87-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%AE%D8%A7%D8%A8%D8%A7%D8%AA-%D8%B1%D8%A7-%D9%86%D9%BE%D8%B0%D9%8A%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D8%A7%D9%8A%D8%AF

  (0)
  پاسخ
 8. 9

  رضا

  به نام خدا
  من از همه کسانیکه اینجا کامنت میزارم یه سوال دارم قبلش هم بگم طرفدار آقای هاشمی نیستم و ایشان را مناسب ریاست جمهوری نمیبینم بدلایل مختلف!
  اما سوال !!
  چرا شما جلوتر از رهبر حرکت میکنید چرا پیشاپیش نظر میدهید چرا همه جوره تو این سایت که یک سایت ارزشی هست به اشخاصی که خط فکریشون با شما فرق میکنه توهین میشه !
  اگر رهبر تشخیصش به این بوده که آقای هاشمی فتنه گر بوده یا حتی حامی فتنه بوده چرا بعد از سال ۸۸ ایشان را به سمت ریاست مجمع تشخیص منصوب کردند یا چرا ایشان عضو مجلس خبرگان رهبری میباشند؟؟؟ آیا شما اندو سمت را کم اهمیت میدانید یا اینکه خدای ناکرده رهبر در این کار کوتاهی کرده اند؟؟؟ واقعا مشکل جامعه مسلمین همین است که پیرو واقعی بسیار کم است یا از این ور بوم افتاده اند یا از آن ور بوم !!! حالا مشکل واقعی این جامعه نبود رهرو واقعی است ! کسی که معیارش در قانون آمده و ملتزم واقعی به ولایت فقیه باشد به شما و همه دوستان توصیه میکنم که بجای تخریب شخصیت ها دنبال معرفی و نشان دادن دیدگاهها و عملکرد واقعی نامزد مورد نظر خود باشید تا اتفاقی که در سال ۷۶ افتاد دوباره تکرار نشود… و من ا… التوفیق

  (۰)
  پاسخ
  1. 9.1

   علی ابرار

   یه جای دیگه توی نظرات گفتم
   از آقای طائب سوال کردن هاشمی چرا این سمت ها رو داره و توی مجمع تشخیص هست با این همه خراب کاری؟!!!
   جواب داده بودن چون اگه بیرون باشه شیشه ها رو میشکونه
   این جواب به شوخی بود در ظاهر ولی در اصل داره میگه اگر بیرون باشه فتنه میکنه
   رهبرمون هم اصل رو همیشه بر جذب حداکثری قرار دادن و نمیخواهند این فرد تا ته جهنم سقوط کنه و تلاش دارن که این فرد رو بخاطر زحماتی که برای انقلاب کشیدن نجات بدن
   ولی این فرد با کارهاش حتی بعد از شکست فتنه ۸۸ داره میگه که علاقه ای به نجات پیدا کردن نداره
   خوب وظیفه ما روشنگری هستش الان دارن این ذهنیت رو در مردم به وجود میارن که راه حل تمام مشکلات کشور هاشمی هستش
   در صورتی که پرونده کاری این فرد کاملا مشخصه
   راستش من به رد صلاحیت هر دوتای این جونورا امید دارم اگه رد نشدن که در کنار معرفی کاندیدای مطلوبمون(هنوز انتخاب قطعی نکردم ولی حدود رای خودمو میدونم) این موجودات رو به صورت کامل معرفی خواهیم کرد

   (۰)
   پاسخ
 9. 10

  زینب

  آقای علی ابرا خیلی بد حرف میزنید
  یکم مودب تر
  آدم ها هر جور که هستن اونم از نوع ریئس مجمع تشخیص مصلحت نظام شما حق ندارین از کلمه جونور براشون استفاده کنید
  واقعا متاسفم
  اولین و محمترین درس اسلام ادب و حیاست

  (۰)
  پاسخ
  1. 10.1

   علی ابرار

   شنیده بودم خانم ها ریز بینن الان بهم ثابت شد حدود چند صفحه مطلب توی نظرات نوشتم اون یک کلمه رو فقط دیدید باشه حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی دامت برکاته ولی این کلمات چیزی رو در مورد ماهیت این فرد عوض نمیکنه
   بازم همون فردی هستش که همگام با دشمنان داخلی و خارجی تبر به ریشه نظام میزنه ولی نمیدونه کسی که با خون شهدا بازی کنه سرانجامش خفت و بدبختی خواهد بود

   (۰)
   پاسخ
 10. 11

  زینب

  بنده نظراتتون رو از اول خوندم
  مخالف سرسخت آقای هاشمی هم هستم
  اما دلیل نمیشه به خودمون اجازه بدیم به اسم طرف داری از ولایت فقیه و رهبری در مورد دیگران هر جور که میلمونه صحبت کنیم
  اگه اندکی سخنرانی های آقای رائفی رو گوش داده باشین ایشون بارها و بارها اینو ذکر کردن که خدا در قرآن میفرمایند که به بت های اوها فحش ندید چون اون ها هم برمیگردن به خدای شما فحش میدن
  شما انگار اصلا توی جامعه نیستین
  نشنیدین با چه الفاظی در مورد رهبر عزیزمون صحبت میکنن؟؟؟؟
  آدم خونش به جوش میاد
  اونا که بی ادب هستن
  اما وقتی آدمهایی که داعیه دار طرفداری از رهبری هستن با بی ادبی در مورد کاندیدای مورد علاقه اونا صحبت مینه وقیحتر میشن و حرفهای رکیکتری میزنن
  اگه ما هم مثل اونا رفتار کنیم پس با اونها چه فرقی داریم آقای محترم؟؟؟؟؟؟؟؟

  (۰)
  پاسخ
 11. 12

  زینب

  من توی مسئولین از هیچکس به اندازه آقای خاتمی بدم نمیاد
  اما تا جایی که یادمه نه تاحالا به سید اولاد پیغمبر توهیت کردم نه لفظ آقا رو از اول اسمشون برداشتم
  اگه حرف حقی دارین در کمال ادب بیان کنید
  چشم حق بین میبینه
  اونی هم که نخواد بفهمه و ببینه
  با این کاراها نظرش که عوض نمیشه هیچ
  بدتر میوفته توی بغل طرف مقابل و میگه اینا رو ببین

  (۰)
  پاسخ
 12. 14

  علی ابرار

  نمیدونستم این فیلم رو کجا بذارم اینجا گذاشتمش مربوط میشه به ۷ سال قبل که رهبرمون مشکلات رو پیش بینی کرده بودن و به دولت در آغاز کار تذکر دادن

  http://cdn.yjc.ir/files/fa/news/1392/2/30/1131579_337.flv

  (0)
  پاسخ
 13. 15

  Pedram Karimi

  سلام

  از مطالبی که شما در این قسمت قرار میدید جهت آگاهی مردم برای انتخابات ممنونم

  اما بدانید و آگاه باشید که اگه جبهه پایداری سر سوزنی امکان پیروزی در انتخابات را داشت من هم مثل شما همین مطالب را قرار می دادم

  به نظرم باید به کسی رای بدیم که مصلحت نظام رو بخواهد
  و چه کسی بهتر از رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  ()
  پاسخ
  1. 15.1

   علی ابرار

   من به جبهه و جناه سیاسی کاری ندارم
   به کسی رای میدم که اولا کار بلد باشه یعنی جاهایی که بوده خراب کاری نکرده باشه رئیس مجمع تشخیص یا همون اکبر شاه خودمون علاوه بر خراب کاری سیاسی و حمایت از فتنه ۸۸ کارنامه قابل قبولی رو از ۸ سال حکومتش بر کشور بر جای نگذاشته
   حکومت ایشون توی اذهان هست که رموده بودن توی پیشرفت یک سری از مردم هم زیر دست و پا له بشن کاملا طبیعی و له هم کردن
   ثانیا خودش از نظر فردی هم ادم درستی باشه و اطرافیان و خودش با چاپیدن مردم شکم گنده نکرده باشن که بازم اکبر شاه مصداق بارز این کاره
   ثالثا به خون شهدا و خط امام (ره) و رهبرمون پشت نکرده باشه و خون این همه شهیدو پایمال نکرده باشه بازم اولین مصداقی که به ذهن میرسه بین کاندیدا ها اکبر شاه هستش
   رابعا از همه مهم تر اون دنیا وقتی دارن سوال پیچم میکنن برای انتخاب اون فردی که بهش رای دادم دلیل داشته باشم نه دلیل از سر بی دردی نه!

   (۰)
   پاسخ

ارسال که پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *