مطالب مرتبط

7 Comments

 1. 2

  محمد

  الان مفهوم حرف استاد رائفی پور میفهمم که میگفتن امام علی با دشمنای اسلام چگونه مبارزه میکردن اما این جونور های مسلمون دست مولا رو چگونه بسته بودن…
  استخوان در گلو و خار در چشم …صبر مولا برای جلوگیری از تفرقه رو ندید میگیرن و خودشون از امام علی هم مسلمون تر میبینن
  واقعا متاسفم….

  (۰)
  پاسخ
  1. 2.1

   همراه

   خیلی خوب گفتید خودشون رو از حضرت امیر(ع) هم مسلمون تر و با غیرت تر میدونند!!!! عالی بود…

   (۰)
   پاسخ
 2. 3

  از دوستان

  کسی که میگه با قاتل مادرش برادر نمیشه از امیرالمومنین (ع) خودش رو با غیرت تر میدونه؟؟؟؟؟؟؟ حضرت (ع) با خلفا همکاری می کرد و به آنها مشاوره می داد و وقتی که خبر کشته شدن عمر رو شنید فرمود که کار اشتباهی کردند.
  وظیفه ی هر کسی است که اگر جوانانی رو می شناسند که مذهبی هستند و اطلاع مناسبی از دین ندارند، با آنها صحبت کند و جلوی انحراف آنها رو بگیرند چون دشمن می خواهد یه داعش شیعی اینطرف بسازه و چهره ی خشنی از شیعه هم نشون بده.

  ()
  پاسخ
 3. 4

  مصطفی

  واقعا ادم نمیدونه به این جاهل ها چی بگه، من تا حالا با اینجور افراطی ها برخورد داشتم، همش میگفت من با قاتل مادرم زهرا برادر نمیشم

  ()
  پاسخ
  1. 4.1

   سام

   خو اون که راست گفته داداش . ولی این کارشون واقعا اشتباهه و موجب تفرقه میشه .

   (۰)
   پاسخ
  2. 4.2

   عهدِندبه

   خب یکی نیست به اینا بگه شما اصلا نمیتونید با »قاتل زهرا« برادر بشید آخه. اوشون ۱۴۰۰ سال پیش مرده.

   اما مسئله ای که اینجا مطرحه اینه که آیا اهل سنت آیا قاتل حضرت زهرا را بهشتی می دونن یا نه؟ مطئمنا جواب نه هست. چون برای اهل سنت حضرت زهرا بعد از پیامبر دومین شخص خلقت به حساب میاد.
   و اگر به دلیل ناآگاهی از تاریخ اسلام و ولایت رسول خدا از خلفا حمایت می کنن دلیل بر این نیست که حتما از شخص اولی و دومی و سومی هم حمایت می کنن.
   اگه به اهل سنت گفته بشه که اون سه شخص چه نقشی در تاریخ اسلام داشتن مطمئناً اهل سنت هم از اونها اعلام برائت می کنن.

   من واقعا نمیدونم این منبری های ما چرا در جهت شناسوندن عقاید اهل سنت به شیعه ها کاری نمی کنن که خیلی از این سوءتفاهم ها بوجود نیاد.
   این نقص از خود ما هم هست. نمیشه فقط به اهل سنت اشکال گرفت. این همه دم از وحدت می زنیم اما یه قدم برای شناسوندن اهل سنت به شیعه ها نکردیم. وقتی ما نگاه مون نسبت به اهل سنت جهت دار باشه خب مطمئنا این طور برخوردهای زخمت و شدید و متعصبانه نسبت به اهل سنت زیاد میشه.
   اگه به شیعه بگن که تا همین چند ده سال در ایران و همین الان در افغانستان اهل سنت در روز عاشورا برای امام حسین همراه با شیعیان عزاداری می کنن، خب این دید منفی نسبت به اهل سنت خیلی کمتر میشه و برادرانه تر با مسلمون های دیگه برخورد می کنیم.

   حتی اگه اهل سنت رو نشناسیم هم مگر ما حدیث و روایت از معصومین نداریم که باید با اهل سنت خوب برخورد کنیم و عیادت شون بریم و و و . و این که افرادی که علنی لعن می کردن رو خود اهل بیت لعن کردن
   اون افراد اگه خودشون رو شیعه می دونن این همه حدیث و روایت رو نادیده می گیرن که «یؤمن ببعض و یکفر ببعض» هستن. وقتی خود امام معصوم گفته نکنید، اون ها به چه حقی این عمل رو انجام می دن؟ پس یا جاهل هستن یا منافق. به نفع خودشون هست که جاهل باشن.

   ()
   پاسخ
 4. 5

  rerza

  چه جالب منم برخورد داشتم دقیقا همینو میگفت. میگفت من با قاتل مادرم برادر نمی شم؟؟؟
  مسولین رسیدگی کنند

  ()
  پاسخ

ارسال که پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *