مطالب مرتبط

37 Comments

 1. 1

  Mostafa Saeedi

  سلام آقامهدی
  پیشنهاد میکنم سخنرانی استاد با موضوع مذاکره با آمریکا رو یکبار دیگه با دقت گوش بیشتر کن که دیگه از این پست ها نگذاری
  ممنون از زحماتی که برای اطلاع رسانی و دانلود سخنرانی استاد میکشی

  (۰)
  پاسخ
  1. 1.1

   علی ابرار

   بعد از این که یکی از دوستان با ذوق گفت که استاد هم موافق مذاکراته من توی ذهنم گفتم مگه با شناختی که از استاد اینهمه سال پیدا کردیم قرار بوده مخالف باشه؟!!! بعد فک کردم شاید منظور دوستمون چیز دیگس و من سخنرانی رو نصفه شب گوش دادم بعضی جاهاش رو خوابم برده حتما!!! امروز یه بار دیگه با دقت گوش دادم
   اونایی که حرف های منو دنبال میکنن میدونن ماها حرفمون چیه زمان انتخابات که میگفتن صلح امام حسن مطلب در مورد صلح حدیبیه از خود آقای جلیلی گذاشتم که تبیین کرده بودن دیدیم که استاد هم همینو گفتن چون صلح امام حسن یعنی بیعرضگیه مردم نه تدبیر امام امت(امام رو به تصمیم رساندند) استاد هم همینو گفتن که صلح حدیبیه باید باشه(حالا خیلی گذرا گذشتن که پیامبر(ص) با زیرکی چه کارهایی کردند و بیعتی که از یارانشون گرفتن برای جنگ بودا !! یعنی مانور نظامی نه کل سیستممون به یه موشک بنده)
   توی مطالب گفتیم که با دست پر برید و اگر دستتون خالیه(که نیست اگر سخنرانی استاد رو گوش داده باشید) خودتونو دست پر نشون بدید یکی میگه خزانه خالیه یکی میگه توان دفاعیمون به یه موشک آمریکا بنده و… استاد هم گفتن غزنفرها رو بچسبید مارادونا پیش کش
   استاد گفتن اونا بیشتر به ما نیاز دارن تا ما به اونا و وقت امتیاز گرفتنه نه امتیاز دادن (منظورشون این بود امتیاز تاکتیکی بدیم و راهبردی بگیریم یا یه همچین چیزی) استاد گفتن باید هم از روسیه و چین بکشیم و هم از امریکا و اروپا
   باید با دست پس بزنیم و با پا پیش بکشیم همون پلیس بد پلیس خوب که مجلسو دولت طبق معمول خواب بودن رهبر شخصا وارد شد تا توان چانه زنی طرف ایرانی بالا بره
   خوب این متن بالا کجاش با حرف های استاد در تضاده؟!! متن بالا گفته شده توسط آقای دکتر فواد ایزدی بیان شده که توی آمریکا زندگی و تحصیل کرده پس اینقدی انگلیسی حالیشه و یکی از افرادیه که حتی رابطه با آمریکا رو بد نمیدونه تا اونجایی که من در جریانم(البته عزتمند رو نه رابطه با ذلت)
   دیدیم که اون چیزی که آقای ظریف روز اول گفتن فرق میکرد

   (۰)
   پاسخ
   1. 1.1.1

    فدایی سید علی

    استاد صلح امام حسن رو مثال نزد صلح حدبیه رو مثال زد .صلح حدبیه با صلح امام حسن (ع) زمین تا اسمون فرق میکنه که شما مثال استاد رو عوض میکینی…

    (۰)
    پاسخ
    1. 1.1.1.1

     علی ابرار

     :dazed: به قول فامیل دور من دیگه حرفی ندارم خخخخخ
     خوب اگه سخنرانی استاد رو هم همینجوری گوش میدی که من معذرت میخوام
     ولی یه بار دیگه کامنت رو بخون من گفتم استاد گفتن صلح حدیبیه نه صلح امام حسن دلیل هم آوردم که چرا استاد همچین حرفی زدن
     یه بار خداییش بخون بعدا یه بار هم کامنت خودتو بخون :dazed:
     فقط یک چیز رو میشه از کامنتتون فهمید که حاظر نبودید یه بار حتی سریع و گذرا کامنت منو بخونید :dazed:

     (0)
     پاسخ
 2. 2

  مهدی اینتر

  مگه ما میتونیم چیکار کنیم؟؟هرچقدر قبل انتخابات میگفتیم اصلاح طلبها به درد نمیخورن همه مارو ساکت میکردن و میگفتن این دولت تدبیر و امیده!!!خداییش یه حالی به امریکاییها دادیم که تو خوابم نمیدیدن!!!!

  (۰)
  پاسخ
  1. 2.1

   هدی

   خب دولت تدبیر و امیده دیگه… منتها تدبیر و امیدش برعکس کار میکنه. تدبیر برای کار های آمریکا میسنجه و امید به امریکا میده که امریکا جون اگه چند سال دیگه بخوای کل نظام رو هم عوض کنی ما با تدبیر و امیدمون پشتتیم.
   ببخشید ترجیح میدادم همیشه دخالت نکنم توی بحث ها اما خداییش این یکی رو دیگه نمیتونستم تحمل کنم.

   (۰)
   پاسخ
 3. 3

  مجید

  البته من خودم از موافقان مذاکره بودم و هستم ولی دروغگویی یا در حالت خوش بینانه پنهان کاری را از مسئولان انتظار نداشتم و ندارم
  هرچند مسئولین ما طی ۳۰ و اندی سال یاد گرفتند که کلا این ملت را مشتی آدم بپندارند که توی هم میلولند و نیازی نمی بینند با این جماعت صادقانه عمل کنند و صداقت به ترفند تبلیغاتی و عوام فریبانه تبدیل شده … متاسفانه !

  (۰)
  پاسخ
 4. 4

  فدایی سید علی

  نمیدونم شما ها از چه حزب یا گروهی هستین از یک رو دم از استاد رایفی پور میزنید ولی برای حرف استاد هیچ ارزشی قائل نیستین . استاد یک حرفی میزنه شما ها ی حرف دیگه .حداقل اگر استاد رو قبول ندارین اگر رهبر میدونین چیه بخاطر رهبری ساکت باشین بچه های انقلاب رو نزنین.

  (۰)
  پاسخ
  1. 4.1

   دوستدار سید خراسانی

   سکوووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووت

   (۰)
   پاسخ
  2. 4.2

   بهارین

   بچه های انقلاب؟!! خسته نباشی برادر!
   اغتشاش و وحدت نداشتن یعنی سطل آشغال آتیش زدن! یعنی تو کوچه ریختن! یعنی ملت رو لخت کردن! یعنی آتیش زدن پرچم امام حسین! یعنی…..
   نکنه توقع داری نقد هم نکنیم؟؟؟ همه چی خوه خوبه؟ آره؟

   (۰)
   پاسخ
 5. 5

  محمد

  آدم چه بگه بخدا
  اصلا ب شخصیت ملت توجهى نداره. ان شاءالله خدا رسوا کنه هرکى که عمداً یا سهواً با آبروى ما بازى کنه

  (۰)
  پاسخ
 6. 6

  Katrina

  چقد
  آواتار شما آشناست شبیه یه بنده خداست ک چند وقتیه کامنت نمیزاره

  (۰)
  پاسخ
 7. 7

  سید حسین

  سلام
  من نمیدونم این عبارت فرزندان انقلاب رو چرا اینقدر بزرگیش میکنید.
  اگه امثال آقای ظریف و … فرزندان انقلاب اند،ما هم هستیم.اگه اونا توی حرف زدن حق دارن ما هم داریم.
  این که رهبری میگه اینا فرزندان انقلاب اند به این معنی نیست که آی مردم اینا هر غلطی کردند ساکت باشید.
  مگه اینکه یه مشت …غ به اینا اطمینان کنن.
  هر روزی که میگذره یه گند جدیدی ازشون رسانه ای میشه.
  واقعا” مردم غافلی داریم.
  اگه قبل مذاکره،نیروهای انقلابی جلوی دفتر ریاست جمهوری حتی فقط میشستند این دولت غرب زده ی بدبخت جرأت نمیکرد آبروی چندین ساله ی ایران و ایرانی رو ببره.
  رهبری موظف که از دولتش حمایت کنه.
  آهای ولایتی ها!!!
  اگه فکر کردید توی این موضوع رهبری باید اول صداش در بیاد و بعد شما سخت در اشتباهید.
  رهبری وقتی صراحتا” موضع میگیره که کار به جاهای باریک تر بکشه.وگرنه الان ما باید سکوت رو بشکنیم اما مسالمت آمیز و بدون هیچ هوچی بازی ای.
  اقدامات مودبانه اما قاطعانه.
  هر کاری که میشه انجام بدیم.
  نامه به افراد و دفاتر مختلف.
  پر کردن فضای مجازی(اینترنت و…)
  شعار دادن توی راهپیمایی ها
  کمک گرفتن از حوزه و دانشگاه ها وبسیج
  و….
  کی گفته اگر رهبری گفت اینا فرزندان انقلاب اند یعنی هر غلطی میخوان میتونند بکنند
  کی گفته که این حرف یعنی سکوت در برابر تمامی گند کاری های دولت؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  جالبه!!!!!کسانی الان ولایتی شدن که قبل از رأی آوردن روحانی،انواع و اقسام فحش هایی که مناسب نسلهای قبل و بعدشون بود رو به رهبری میدادن.
  اگه فقط ۱۰تا هیئت مثل هیئت محبین اهلبیت(ع) که زیر نظر آقای پناهیان اداره میشه بود اونوقت میفهمدید که دیگه این دولت جرأت این …خوری ها رو داره یا نه؟؟؟؟؟
  همین الان اگر مخالفان مذاکره خیلی عادی(راهپیمایی سکوت) بیان توی خیابون و حرف دلشون رو بزنند اونوقت میبینید چه جوری رهبری موضع دلش رو مشخص میکنه.
  ما که میدونیم موضع اش چیه ولی اون احمقایی که میگن ایشون گفته اینا فرزندان انقلاب اند واین یعنی ما در برابر اعمالشون سکوت کنیم،آن وقت اونا میفهمند.

  مسخره کردن ملت رو!
  هر روزی که از خواب پا میشیم باید منتظر یه دلقک بازی جدیدشون باشیم!!!!!  کاش معنی انتظار را میفهمیدیم تا بتوانیم منتظر باشیم.
  یا علی

  (۰)
  پاسخ
  1. 7.1

   محمد 313

   سید حسین جان خودت رو بیخودی خسته نکن عزیز من .
   دیشب فهمیدم که حق این مردم همین دولته ! چرا؟ به خاطر این که تو اخبار گفته بودند که دولتیها میگن اصلا مردم رو چه به اظهار نظر در مورد انرژی هسته ای یک مشت لبو فروش و راننده تاکسی که نمیفهمند مملکت داری یعنی چی ؟ ! اونوقت میدونی چیش جالبه موقع انتخابات همینا رفتن به مردک دلقک رای دادند . آره داداش حق این ملت که اینجوری جلوی آمریکایی که داشت نفس های آخرش رو میکشید و حتی داشت با اروپایی ها هم مشکل پیدا میکرد تن به ذلت بدن . ملتی که خوب و بدش رو بعد سی سال انقلاب نشناسه همون بهتر که همچین رییس چمهوری داشته باشه.

   (۰)
   پاسخ
  2. 7.2

   بهارین

   این ملت هر بلایی سرشون بیاد حقشونه! اون موقع که دولت قبلی رو فحش کش میکردن و بعد انتخابات واسه دولت تحقیر و دروغ جشن گرفتن انگار که شاه (دولت دهم) رو بیرون کردن! باید به فکر این ذروغ و دونگ ها و بی احترامی ها هم میبودن!
   بدبختیش اینجاست که این اصلاح طلبا شکر میخورن، اونوقت ما ولایی ها باید جورشو بکشیم! اگه جنگ بشه اولین نفرایی که کشور ومیذارن و میرن همون اصلاح طلبای غرب پرستن!
   ما میمونیم و چند سال جنگ و شهید و جانباز و نسل های سوخته ی بعدی!

   (۰)
   پاسخ
 8. 8

  هم‌قدم راوی

  ای بابا… تو روح این توافقنامه….

  (۰)
  پاسخ
 9. 9

  امیرحسین

  برادرا نمیخواین بیخیال شین. به خدا با این بحث ها به جایی نمیرسیم نه من و امثال من قانع میشن نه شما و امثال شما. میدونین چرا؟ چون هر کدوممون از حرف آقا واستاد یه جور برداشت میکنیم و هر کی وقایع و به نفع خودش تفسیر میکنه. به جای این بحث ها بریم ببینیم در عمل چی شده؛ ما عملا کدام کارو کردیم که به نفع آمریکا بوده و به ضرر ما.
  مگر نه اینکه حالا باخیال راحت داریم غنی سازی و زیر نظر آژانس انجام میدیم. نه اینکه این قطع نامه چه درست چه غلط جوی تو بازار درست کرد تا قیمتها ثابت شن و بعضیا کمی پایین بیان. نه اینکه حالا یکم مردم عوام نسبت به دین وانقلاب خوشبینتر شدن و کمتر سمت ماهواره و شبکه های خارجی میرن، نگین نه که خودم دارم تویه همچین محله ای زندگی میکنم و باچشای خودم دارم میبینم. حالا شما بگین درعمل چی به ضرر ما شد؟ تحریما زیاد شد، که اینم از قبل بود. فوردو اراک تعطیل شد یا قراره بشه؟ که نشد و نمیشه. حمایت ایران از جبهه مقاومت کم شد؟ که بیشتر هم شد. اقتصاد رو به زوالمان بدتر شد؟ که نشد. بین قوا اختلافات بیشتر شد؟ که کمتر هم شد. شما بگین.

  (۰)
  پاسخ
  1. 9.1

   فهیم

   لازم دیدم دو نکته رو بگم خدمتتون :
   اولا قیمت ها قبل از امضای توافقنامه به ثبات رسیده بودن. پس اصلا تاثیری تو این زمینه نداشته توافقنامه
   در ثانی کی گفته ما با خیال راحت داریم غنی سازی می کنیم ؟

   (۰)
   پاسخ
  2. 9.2

   هدی

   هه.
   ما اگه با خیال راحت غنی سازی میکردیم اونم زیر نظر آژآنس ک خوب بود.
   فک کنم شما ی چند وقتی هست که تو باغ نیستین…

   (۰)
   پاسخ
  3. 9.3

   بهارین

   تورو خدا داستان نگو برادر من!
   در مورد این چیزا علمی تر صحبت کن لطفا!
   داستان حوری پری که واسه هم تعریف نمیکنیم!. استدلالات بمونه واسه اطرافیانت لطفا.
   با تشکر

   (۰)
   پاسخ
  1. 10.1

   هدی

   ببینین با کیا مذاکره کردیم.
   متاسفم…

   (۰)
   پاسخ
 10. 11

  s313

  سلام
  من نمیدونم چرایه عده ای نومن ببعض ونکفروا ببعض اند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  هرکجاحرف رهبربه نفعشونه زودقبول میکنن ومیشن ولایتمدارهرکجاهم به ضررشونه…………….
  این ولایت پذیری نیست که ماداریم

  (۰)
  پاسخ
  1. 11.1

   فهیم

   اگه مشخص می کردین منظورتون از این بعضی کیا هستن بهتر می بود.

   (۰)
   پاسخ
 11. 12

  محمد 313

  اتفاقا صحبت های استاد در زمینه رابطه و مذاکره با آمریکا خیلی نزدیک به حرفهای آقای جلیلیه چون استاد اون طوریکه من فهمیدم مشکل مذاکرات ما رو نداشتن ساز و کار دونستند (طبق برداشت من) و این دقیقا همون چیزی که آقای جلیلی میگفتند مشکل ما در اداره کشور و همچنین دیپلوماسی نداشتن ساز و کار هستش .

  (۰)
  پاسخ
 12. 13

  مهدیار

  ببینید یه چیز میخوام بگم ولی قبلش خواهش میکنم کسی منو متهم به ضد دین ضد اسلام ضد انقلابو اینا نکنه.اولا من خودم از این دولت زیاد خوشم نمیاد رای هم بهش ندادم.اما شماها هم کاری نکنید که وقتی یه عده مارو به افراطی بودن متهم میکنن به خودمون شک کنیم.باید حق بدبد که ما الان از پشت ماجرا هیچ چی نمیدونیم.نشستیم تو خونه یا تو دانشگاهیم.قول میدم هیچ کدوم از ما هم نرفتیم اراک و فوردو و نطنز و اینا بعد میام طبق شنیده هایی که مطابق میل ماست (قبول کنید اینجوریه)اظهار نظر کنیم.پس باید اقتدا کنیم به حرف یه نفر که از ماجرا کاملا باخبره.البته اگه ایشونم اشتباه کنه که بعید بدونم حرفش حجته و ما موظف به اطاعتیم.ببنید عذر میخوام اینو میگم اما دیگه لطف کنید این مزخرفو نگید که رهبر وادار به تسلیم کردن یا چه میدونم چون یاوری نداره و ازین دری وریا چون بی عرضگی خودمونو داریم نشون میدیم.بعدشم شماهایی که هی سعی دارید این ماجرا رو تطبیق بدید با ماجرای امام حسن که ایشونو مجبور کردن به صلح خوبه بدونید که امام حسن (ع)۶۰۰بار گفت که بابا این کار شما اشتباهه صد بار علنی اعلام کرد وقتی مظلومیتش واسه همه مشخص اونوقت صلح کرد که تو مظلومیت همین صلح بود که گزینه مناسب بود اما کسی تا حالا از رهبر مستقیم و علنی (ولو یک بار)شنیده که بگه من موافق این مذاکره نیستم؟البته اینو بگم من خودم اصلا (دید شخصیه خودمو میگم)موافق این مذاکره نبودم

  (۰)
  پاسخ
  1. 13.1

   فدایی سید علی

   ای خدا خیرت بده یکی اینجا حرف من رو فهمید …… :-)
   خدا چنین ادمای با منطقی رو زیاد کنه…. :-)

   (۰)
   پاسخ
  2. 13.2

   علی ابرار

   آفرین خدا خیرت بده ما هم همینو میگیم آخه بعضی ها اصل مذاکره رو منتفی میدونن حداقلش اینه که میگن میشه راحت همه چیزو حل کرد آمریکا هم مستکبر نیست معلوم میشه یه بار دیگه برای همه
   در ضمن این کار برای امام جامعه برد برد هستش

   (۰)
   پاسخ
  3. 13.3

   سید حسین

   سلام
   من نمیدونم حرفتون رو با چه منطقی قبول کنم.
   دراینکه آمریکا برای کندن ریشه ی نظام میاد جلو هیچ شکی نیست.
   دراینکه انرژی هسته ای بهونه شه شکی نیست.
   دراینکه قرآن میگه بهشون اعتماد نکنید شکی نیست.
   دراینکه قرآن میگه اینارو بعنوان دوست نگیرید شکی نیست.
   دراینکه خدا گفته مقابله کنید و صبر کنید و روزی از من بخواهید شکی نیست.
   دراینکه اکثریت مردم اینها رو میدونند شکی نیست.
   اما در اینکه اکثریت به اینها ایمان داشته باشند شک است.(تقریبا” نزدیک به اطمینان)
   عزیزان،اصل مذاکره با “آمریکا” منتفی است.
   ملاک همه باید قرآن باشه نه سیاست بدرد نخور دنیا.
   اگر توی ۸ سال جنگمون هم با سیاست دنیا پیش میرفتیم مطمئنا” الان ایرانی نمونده بود.
   این اعتماد به وعده های خدا بود که ما رو ۳۵ سال حفظ کرد،نه سیاست دنیا.
   در مورد اینکه نمیدونیم در اراک وفردو و…. چه خبره باید بگم مؤمن در مسیر مقاومتش حتی از ۱درصد غنی سازی اش(حق مسلمش) نباید کوتاه بیاید.
   این دنیایی فکر کردن مردم ،این رئیس جمهور رو به ما تحمیل کرد.
   این دنیایی فکر کردن مردم ،این بدبختی و فلاکت در مقابل طاغوت رو به ما تحمیل کرد.
   این دنیایی فکر کردن مردم ،این سکوت رو به رهبری تحمیل کرد.
   ما قدرت خدا رو ندیدیم،اما قدرت آمریکا رو دیدیم.
   و هنوز هم از نظرات حتی خیلی از کاربران ولایتی این سایت میشه فهمید که کمی شک دارن توی نظراتی که میذارن.(مسئولین ملکتی که پرت اند.)
   این نادیده گرفتن قدرت خدا تاوان داره و الان هم اول پس دادن این تاوانه.
   فقط خدا کنه که تاوانش تأخیر در ظهور نباشه.
   هنوز هم دیر نشده از خدا بخواهیم که ببخشتمون و با تموم وجودمون بگیم خدایا غلط کردیم.
   اونهایی که فکر میکنند غلط کردیم در محضر خدا اعلام کنند و توبه کنند شاید خدا بخاطر آبروی این جمع گناه نا بخشودنی جمعی که هنوز در جهل اند رو ببخشه.
   “خدایا غلط کردم”.


   کاش معنی انتظار را میفهمیدیم تا بتوانیم منتظر باشیم.
   یا علی

   (۰)
   پاسخ
   1. 13.3.1

    دوستدار سید خراسانی

    سیدحسین عزیز واقعا وجود افرادی مثه شما قوت قلبیه و حرفای تو برادر عزیزم حرف دل من و خیلی های نظیر منه
    .
    من خودم هم اصولا با مذاکره مشکل ندارم فی نفسه ولی مذاکره با شیطان یعنی پذیرش ننگ و ذلت
    .
    آقا هم صرفا و صرفا به خاطر حفظ وحدت و شالوده ی نظام مقدس جمهوری اسلامیه که فعلا مصلحت رو بر سکوت و حمایت از تیم دولت دونستن ولی همه میدونیم که ایشون مخالف این مذاکرات بودن و فقط خواستن فرصتی به دولت داده باشن که عناد و قهر دشمن برشون ثابت بشه
    .
    شیطان تنها یک هدف در سر داره و اون هم چیزی نیست جز خوارکردن مومنین و چه کسی برای نمایندگی تام الاختیار شیطان به از اسراییل و امریکا و انگلیس و در یک کلام غرب به ما هو غرب با تمام حرام زادگی و نجاستش
    .
    من نمیدونم کجای این کار افتخاره که شخص اول مملکت با یه تیکه نجاست گفتگوی تلفنی کنه؟؟!! کجاش باعث مباهاته که به یه سگ کثیف لبخند دیپلماتیک بزنه؟؟!!
    .
    اگه اینها افتخارن و مایه ی فخر، پس شهادت در راه خدا، مقاومت برای حفظ دین و ایمان و گردن خم نکردن در برابر شیطان تعریفش چیه؟؟
    .
    از ابتدای حضورم تو این سایت تنها شما و دو سه نفر دیگه بودید که همیشه نظراتتون قاطع و روشن بوده. به امید و یاری خدا به راهتون ادامه بدید که صد البته در صراط هستید
    .
    و در آخر من هم میگم /////خداوندا غلط کردم که اماممو نشناختم و کاری براش نکردم…خدایا کمکم کن ایمانم رو گسترش بدم/////
    .
    ***اللهم عجّل لولیک الفرج***
    ***مرگ بر حق ستیزان و بندگان طاغوت***
    ***درود بر حق جویان و آزادگان***

    (۰)
    پاسخ
   2. 13.3.2

    بهارین

    پست قبلیم روی صحبتم با مهدیار بود.
    من با صحبتهای سیدحسن موافقم

    (۰)
    پاسخ
    1. 13.3.2.1

     سید حسین

     سلام
     حواسم به این نظرتون نبود.
     تازه دیدمش که مخالفت نکردین.
     با عرض پوزش.

     (۰)
     پاسخ
  4. 13.4

   بهارین

   عزیزم.ولایی تر از ماهاش دکتر عباسی و آقای ازغدیو دیگر دوستان هستند.برو نظراتشونو گوش بده. هم طبق فتاوای رهبریه. هم اینکه با نظریات شما در تضاده.
   بدرود

   (۰)
   پاسخ
   1. 13.4.1

    سید حسین

    سلام
    سر بسته گفتی=سربسته میگم
    ۱-آقایان عباسی و پورازغدی و… نظرات خودشون رو دارن و حرفهاشون وحی منزل نیست.
    ۲-من از قرآن حرف زدم اگر چیزی خلافش گفته بشه اشتباهه حالا از هر کی میخواد باشه.
    ۳-با این نظرت معلومه اصلا” رهبرت رو نمیشناسی.


    کاش معنی انتظار را میفهمیدیم تا بتوانیم منتظر باشیم.
    یا علی

    (۰)
    پاسخ
 13. 14

  مجید

  اصولا مذاکره هیچ کجا نفی نشده از صدر اسلام تا امروز کسی نیامده بگه مذاکره حرامه بر عکس مذاکره نشان دهنده شخصیت و اعتماد بنفس هم هست ،بنظر شما اگر کسی منطقی نداشته باشه که قابل دفاع باشه میتونه مذاکره کنه ؟!!!
  ولی باید مذاکره طوری برنامه ریزی بشه که در بدترین حالت ( طرف مقابل نفهم باشه ) شما کمترین آسیب را ببینی ، البته من با تیم مذاکره کننده آقای ظریف موافقم بشرطیکه از اهدافشون عقب نشینی نکنند و با جدیت آماده پاسخگویی و مقابله به مثل هم باشند ( هرچند وضعیت اقتصادی جای چنین مانوری را محدود میکنه )
  در هر صورت برای ایشون آرزوی موفقیت از نوع مدد الهی را دارم ، چون موفقیت کوچکی مثل اینکه پول خودمونو به خودمون بدن که نشد موفقیت ، هرچند برای قدم اول خوبه !

  (۰)
  پاسخ
  1. 14.1

   بهارین

   از اهدافشون عقب نشینی نکنن؟
   یعنی منظورتون اینه که همون طور که قول دادن مراکز هسته ای رو تعطیل کنن و غنی سازی رو تعطیل کنن و سانتریفیوژ ها رو معلق کنن و اورانیوم ۲۰% مون رو بکنن ۵%و ماشینای آمریکایی رو وارد ایران کنن تا به اقتصاد آمریکا کمک کنن و…. کارهای دیگه؟ منظورتون این اهدافه دیگه؟ بله؟؟؟؟؟

   (۰)
   پاسخ
 14. 15

  sadeghi

  این توافق و مذاکره هیچ نفعی برای ایران نداشت.فقط امتیازی بود برای آمریکا و اروپا

  (۰)
  پاسخ

ارسال که پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *