مطالب مرتبط

53 Comments

 1. 1

  نحن مقاومون

  آقای شریعتمداری ! اگر میشه الان یادداشت بنویسید که جنازه فتنه خاکسپاری شده!؟!؟!؟
  تازه فتنه شروع شده….

  (۰)
  پاسخ
 2. 2

  ستاره

  اون وقت با دلخوشی تمام می یاد می نویسه خاکسپاری جنازه فتنه!
  اینم از رئیس جمهور اعتدال گرا!
  نه من می دونم تحت فشارش گذاشتن، مجبور شده بنده خدا!
  فقط یکی بگه این رئیس جمهوری که به سادگی و با کوچکترین فشاری زیر تمام شعارهاش می زنه دقیقاً به درد چی می خوره؟!

  (۰)
  پاسخ
  1. 2.1

   پرهام

   میزان رای ملت است.اقای روحانی گفتند که من با مشورت اقایان خاتمی و رفسنجانی امده ام و مردم هم ایشان را به درد بخور تشخیص داده لطفا به کسی توهین نکنید به خصوص به رای اکثریت مردم.

   (۰)
   پاسخ
   1. 2.1.1

    ستاره

    ملت رای ندادن که این آقا اصحاب فتنه رو بیاره سر کار!
    ملت به شعارهایی رای دادن که این آقا همین اول کار زده زیرش
    چرا مغلطه می کنید سوال می پرسم جواب بدید، چیه هر چی انتقاد می کنیم می گید رای ملته!
    اگر این آقا با رای ۱۸ میلیون اومد روی کار احمدی نژاد با رای ۲۴ میلیون، ولی دیدید که احمدی نژاد هم شروع به کج روی کرد، همین ماهایی که رای بهش دادیم و طرفدارش بودیم هم انتقاد کردیم ازش، همون ملتی که رای داده بودن بهش منتقدش شدن.
    قرار نیست که ملت بابت اعتمادی که کردن هر چیزی رو تحمل کنن و دم نزنن که، اینم شد حرف، ملت رای دادن!

    (۰)
    پاسخ
    1. 2.1.1.1

     پرهام

     شما را نمی دانم ولی خیلی ها اقای خاتمی را هم جزوه اصحاب فتنه می دانند و اگر مردم (اکثریت) از امدن چنین اشخاصی به دولت ناراضی بودند خوب به ایشان رای نمی دادند.در مورد انتقاد من نگفتم نباید انتقاد کنید گفتم توهین نکنید.به جای اینکه از سواد; علم; کار بلد یا نبودن یکی سوال کنید گیر دادید به فتنه.

     (۰)
     پاسخ
     1. 2.1.1.1.1

      نسرین

      هر کس هر چقدر هم که کار بلد باشه در عرصه های مختلف، اگر به دین اهمیت نده به درد نمی خوره، این چیزی که شما می گید به درد کشور های سکولار مثل آمریکا می خوره که فقط ۴ سال میان که یه پولی به جیب بزنن و برن، منظور من آقای روحانی نیست، در کل دارم می گم که رئیس جمهور یک مملکت اسلامی، اولین دغدغه اش باید حفظ دین باشه نه حمایت از کسانی که به دین ضربه زدند.
      دیگه بعد از ۴ سال فکر می کنم به همه ثابت شده که فتنه ۸۸ برای براندازی دین و اسلام بود.

      (۰)
     2. 2.1.1.1.2

      پرهام

      با سلام;نسرین خانم من کی گفتم که دین مهم نیست ولی مگر شما جریان جنگ میان حضرت علی (ع) و معاویه را فراموش کردید درسته که ابو موسی اشعری همه می گفتن که دین داره ولی اخر سر به خیانت منجر شد.پس شایسته سالاری مهمه

      (۰)
     3. 2.1.1.1.3

      ستاره

      یعنی مردمی که دویست هزار تا شهید دادن برای اسلام، اصلاً براشون مهم نبوده که طرفی که می اومد سر کار با اصحاب فتنه رابطه ای داشته، با نظام مشکل داره یا نه، اسلام خواه هست یا نه، فقط براشون این مهم بوده طرف بیاد اقتصاد و درست کنه شکمشون گرسنه نمونه!!؟
      شما که بیشتر به مردم توهین کردید!
      آقای محترم آقای روحانی با رای اصلاح طلب ها بالا نیومد، خیلی ساده است چون اگر اصلاح طلب ها رای داشتند عارف رو کنار نمی گذاشتند!
      مردم به کسی که شعارش اعتدال گرایی و دوری از حزب بازی است رای دادند، کسی که قرار بود ۱۰۰ روزه اقتصاد رو درست کنه!!
      در مورد علم و تجربه و کاربلدیش هم ۱۰۰ روزه بعد حرف می زنیم!

      (۰)
     4. 2.1.1.1.4

      پرهام

      خانم چرا همه چی را با هم مخلوط می کنید من اصلا خواستم پیشرفت اسلام هست.من هم با رهبری هستم و رهبری فرمودند که باید کمک کرد که این حرف ها بیشتر صدمه می زند مردم خودشان قضاوت کنند.

      (۰)
 3. 3

  پرهام

  با سلام;به جای این حرف ها بگید علمش چقدر بوده چقدر کار بلده سوادش چقدره اقا مهدی اگر دفاعیه ای چیزی امد ان هم منتشر کن نظر مخالفان این مشرق و نظر دیگر منابع رو هم بگذارید.

  (۰)
  پاسخ
 4. 4

  علی ابرار

  حکم جدید دادگاه برای فائزه هاشمی
  خبرنامه دانشجویان ایران:فائزه هاشمی از اتهام اخلال در نظم زندان تبرئه شد.
  به گزارش ایسنا، فائزه هاشمی پس از خروج از دادگاه انقلاب درباره رای شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب، گفت: از اتهام اخلال در نظم زندان تبرئه شدم ولی این حکم باید به دادستانی تهران نیز اعلام شود.

  همچنین غلامعلی ریاحی در ادامه اظهارات موکلش خاطرنشان کرد: موکلم از اتهام مطروحه در کیفرخواست تبرئه شد، اما حکم دادگاه باید به دادستانی نیز اعلام شود.

  ریاحی روز گذشته گفته بود که شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب از ما خواسته است که یکشنبه – ۲۷ مرداد – به همراه موکلم به دادگاه مراجعه کنیم که قطعا حضور ما در دادگاه برای محاکمه نیست.

  من دیگه حرفی ندارم :-/

  (۰)
  پاسخ
  1. 4.1

   ستاره

   کم کم داره ماه از پشت ابرا درمیاد…

   (۰)
   پاسخ
 5. 5

  از دوستان

  اگر از مطالب یک منبع یا منابع همسو استفاده کنید باعث می شود فقط یک طرف قضیه رو داشته باشید.برای ما فرقی ندارد چون همه جور اخبار رو از منابع گوناگون پیگیری می کنیم ولی برخی ممکنه به علت کمبود وقت نتوانند از مطالب همه ی منابع استفاده کنند و یکی از راه ها این است که یک خبرگزاری پیدا کنند که حداقل یکی به نعل یکی به میخ باشه.اگر فاراقلیط هم چنین رویکردی را داشته باشد بیشتر می پسندیم البته در صورت صلاحدید خودتان.

  (۰)
  پاسخ
  1. 5.1

   ماشیح

   منبع راستگوی غیر همسو با کیهان و مشرق و رجا و ابنا و مهرنیوز و فارس معرفی کنید لطفا …
   تعداد منابعی که استفاده میشه کم نیست
   دوستان گاهی کم لطفی می کنن
   ایام انتخابات هم یادمه دو تا مطلب از دکتر جلیلی پشت هم گذاشتم ، اعتراض پشت اعتراض که فاراقلیط چرا جانبداری می کنی ؟
   این چند روزه دو سه مطلب از کیهان پشت هم گذاشتم اتفاقی ؛ متهم شدم به استفاده از یه منبع
   انصاف خوب چیزیه
   در طی چند ماه کلا بعید میدونم ۱۰ تا مطلب کار کرده باشم اینجا از کیهان

   من هم قبلا خدمت دوستان عرض کردم چون اینجا سایت خبرگزاری نیست ؛ تعداد خیلی محدودی میشه خبر کار کرد و به این علت سعی می کنم اخبار پربازدید و پر بحث و تحلیل ها رو از خبرگزاری ها و روزنامه ها بذارم.
   شیوه ایه که مدیر سایت هم باهاش تا حالا مشکلی نداشتن.
   موفق باشید

   (۰)
   پاسخ
   1. 5.1.1

    از دوستان

    من به استفاده از کیهان انتقاد نکردم به تک منبعی و استفاده از منابع همسو اشاره کردم.شما تمام منابعی که در بالا اشاره کردید به جز یکی که اصلا به شخصه به عنوان یه خبرگزاری قبولش ندارم(نظر شخصیمه ممکنه برای برخی اینطور نباشد), همسو می باشند.تمام مطالب و مقالاتی که در یک طرف جریان بیان می شود جوابیه و دلیل آن در طرف مقابل مطرح می شود.حالا شما فرض کنید مطلب نادرستی یا نابجایی حتی بی غرض توسط یک طرف مطرح شود آنوقت چطور به نامربوط بودن آن حرف می شود پی برد؟
    منابع نسبتا راستگو رو به دلایلی معرفی نمی کنم ولی پیدا می شود.

    (۰)
    پاسخ
    1. 5.1.1.1

     ماشیح

     منابعی که استفاده میشه و خبرها حتی الامکان حرف نامربوط نیستش
     خب اگر واقعا معتقدین منبعی غیر همسو اما راستگو هست معرفی کنید ؛ اگر مناسب بود حتما ازش استفاده می کنم

     (۰)
     پاسخ
     1. 5.1.1.1.1

      از دوستان

      راستگویی خبرگزاری ها نسبی است.بخوام بنویسم قطار میشه ولی با یه جستجوی ساده و پیگیری چند هفته ای هر کدام از خبرگزاری ها به راحتی می شود آنهایی که به دنبال تسویه حساب حزبی هستند و یا اخبار رو وارونه جلوه می دهند پیدا کرد.
      بنده به نوبه ی خودم از اینکه گفتید اگر خبرگزاری مناسب بود حتما ازش استفاده می کنید تشکر می کنم.

      (۰)
     2. ماشیح

      خواهش می کنم. خوانندگان دائمی ما نظرشون خیلی برامون ارزشمنده حتی اگه مخالف باشه … به شرط رعایت انصاف ( البته تو دیدگاه اولم یه مقدار از دوستان دیگه دلگیر بودم و تنها مخاطبم شما نبودید … اگر تندی بوده تو صحبت هام حلال کنید )

      (۰)
  2. 5.2

   علی ابرار

   مثلا منبع بسیار عالی و منصف “تابناک” وابسته به محسن رضایی که واقعا بی طرفه و اصلا یاوران اصلی انقلاب که بدون چشم داشت دارن کار میکنن رو متهم نمیکنه!!

   (۰)
   پاسخ
   1. 5.2.1

    از دوستان

    من اکثر خبرهای تابناک رو علارغم سانسور تقریبا ۵۰ درصدی نظرهام پیگیری می کنم ولی ندیدم به یاوران اصلی انقلاب اتهام بزند البته به جز مواردی که نه یاور انقلاب اند و نه خدمتی به جز جیب خودشان به آن انجام می دهند.اصلا من کاری به تابناک و بقیه خبرگزاری ها ندارم,در مورد چیزی که همه متفق القول به آن اعتقاد داریم حرف می زنم پیامبر(ص) فرمود من دو چیز گرانبها بین شما به امانت می گذارم قرآن و عترت,تا زمانی که به آنها چنگ زنید هرگز گمراه نمی شوید.شما عمل بیامبر و آل (ص) رو خط میزان قرار بدهید و با این متر اندازه بگیرید بعد نمره دهید.(صفر و یک نه,مثلا صفر تا صد) بعد ببینید حال و روز افراد چطور است.

    (۰)
    پاسخ
   2. 5.2.2

    علی ابرار

    من دکتر عباسی و استاد رائفی پور رو جز آدمای خدوم میدونم و تا اونجایی که فهمیدم دردمندند و میخوان ایران پیشرفت کنه و سطح عموم بالا بیاد تا زمینه ظهور آماده بشه فک نکنم هم تا حالا پول ناحقی به جیب زده باشن!!!
    والله ما هم داریم با همین خط کش میسنجیم
    مثلا به آقای شریعتمداری گیر دادید پیامبر نیست که تمام حرف هاش درست باشه ولی خیلی حرفهایی که ۵-۱۰ سال قبل میزد دیدیم که حقیقت پیدا کرد و اونایی که ازشون انتقاد میکرد چهره نفاقشون افتاد این آقا و روزنامشون یکی از منتقدای دولت احمدی نژاد بودن دارن وظیفه ژورنالیستی خودشونو انجام میدن و با دید تحلیلی خودشون کار میکنن(همه با دید خودشون کار میکنن)
    بازم میگیم بین حقو باطل قدم زدن نشانه اعتدال نیست

    (۰)
    پاسخ
 6. 6

  محمد

  بله میزان راى ملت است
  اما ان شاءالله همین منتخب راى اکثیرت لااقل نصف احمدى نژاد کار کنه و تو حرفاش ثابت قدم باشه.ما که بدمون نمیاد برادر

  (۰)
  پاسخ
  1. 6.1

   پرهام

   نصف کار کرد احمدی نژاد منظور تورم و اقتصاد کنونی وطرز رفتار با رهبری و رفتار در مجلس را که نمی گید.البته منصف باشیم زحماتی زیادی هم کشیدند.

   (۰)
   پاسخ
 7. 7

  مبهم

  هه،احمدی نژاد پرتحرک نه پر کار

  (۰)
  پاسخ
 8. 8

  یه نفر

  “اگر دشمنان تو به صلح و ملایمت تمایل داشتند تو نیز مایل به صلح باش و کار خود را به خدا واگذار”(الانفال-۶۱)
  عزیزان افراطیون ما شدن کاسه داغ تر از آش…نمیشه که فقط یا معیشت مردم باشه یا فقط دین مردم….حرفم با اون خانومیه که فقط میگه دین دین دین…مگه نشنیدید که میگن هر جا فقر از یه در وارد شه ایمان از در دیگش میره بیرون…

  (۰)
  پاسخ
  1. 8.1

   علی ابرار

   افراطی قدیمی شده بهمون میگن طالبان اگه میخوای به روز باشی تکفیری و سلفی خخخخخ

   کسی نگفت با آمریکا مذاکره نکنیم یا باهاشون توی صلح نباشیم
   صلح زمانی معنی میده که برای ما توطئه چینی نکنن و نخوان خرابکاری کنن توی کشورمون و هر روزی سگشون توی منطقه ایرانو به حمله تهدید نکنه. مذاکره هم زمانی معنی میده که در شرایط برابر بشینیم سر میز نه این که یک نفر زور بگه و طرف دیگه دستشو بگیره بالا.
   خدا رو شکر آیه خوبی رو نشون دادید سند میشه برای اثبات حرف ما اولا که قبلو بعد آیه داره میگه محکم باشید و خودتونو قوی کنید(یعنی کاملا آماده نبرد باشید برای دشمنان داخلی و خارجی) دوما
   “اگر دشمنان تو به صلح و ملایمت تمایل داشتند تو نیز مایل به صلح باش و کار خود را به خدا واگذار”
   همونجور که در آیه کاملا مشهود هستش داره میگه اگر دشمنان ملایمت نشان دادند شما هم ملایمت نشون بدید نه این که دشمن مثل سگ پاچتونو گرفته باشه شما ملایمت نشون بدید!!!

   اون خانم هم منظورشون به فتنه بود که اونایی که توی فتنه بودن حق ندارن که در کابینه باشن
   میگید شما افراطی هستید توی اسلام بخشش هست بله بخشش هست ولی برای کسی که علاقه ای به بخشش داشته باشه اینا اینقدر مستکبر هستن که حتی یک عذر خواهی ساده هم از مردم نکردند
   “بزرگترین گناه فتنه گران امیدوار کردن دشمنان بود” امام خامنه ای
   فکر میکنی برای چی در دولت دهم اینقدر راحت آمریکایی ها کار رو پیش بردند و بین کشور های اروپایی اجماع علیه ایران گرفتند برای حماقت همین احمق ها که منافع حزبی خودشونو به منافع ملی ترجیح دادند

   یک نمونه سخنرانی گهربارشون توی لینک پایینی هست

   (۰)
   پاسخ
   1. 8.1.1

    پرهام

    ای کاش با ادب تر صحبت کنیم علی ابرار جان ولی نمی دانم چرا نظر خودم رو می گم انگار حرف که زده می شه به یه جا دیگه ربطش می دید و یک برداشته دیگه می کنید و سری می رسیم به امریکا اسراییل بابا در امریکا اسراییل یک ترقه زده نمی شه کشورهای مسلمان افتادن به جون هم.به نظر من یکی از دلایل اصلیش تعصب است.در ضمن یادمان نرود زمانی که امام حسن (ع) صلح کردند عده ای کفتند که امام ابروی مومنان را برده.اقا من می گم کی می تونه باعث حفظ عزت و دین بشه کی کار بلده بگذارید کارشان را انجام بدهند هنوز نیامده توهین.البته نقد باید باشد تا پیشرفت باشد نه توهین.

    (۰)
    پاسخ
 9. 10

  ali

  اگه اینجور که شما می گید باشه پس باید صدای اصل کاری در بیاد

  (۰)
  پاسخ
 10. 11

  یه نفر

  علی جان عزیز… اینکه یه عینک با چارچوب فتنه بزنیم و مرد و از نامرد به خیال خودمون تشخیص بدیم کار سخیفیه…چون اولا نه ما تو اون مقام هستیم و دوما ما حق برچسب زدن به بقیه رو نداریم…بابا شاید طرف توبه کرده باشه…الان فتنه شده برای بعضیا یه چماق که با اون سر هر کی دلشون خواست می زنن…عزیزان مملکت امام زمان این طوری به هیچ جا نمی رسه…تا وحدت نباشه به ناکجاآباد داریم میریم…خیلی بده که همش خودمون حق می دونیم…خدا به دادمون برسه

  (۰)
  پاسخ
 11. 12

  علی ابرار

  من فردا دارم میرم بخاطر همین بحثو کشش نمیدم
  اولا در مورد اول نظرم به ما گفتید افراطی گفتم افراطی مال زمان انتخابات بود الان بهمون میگن طالبانی و جدیدا هم چند روزیه میگن سلفی و تکفیری(یه سر به سایت های دیگه بزنید یا کامنت های خبرگزاری هارو بخونید) گفتم از قافله عقب نمونید(جنبه طنز داشت با یکی از دوستان شوخی میکردیم میگفتم من بن لادن تو هم ملا عمر خخخخخ )
  در مورد آخر کامنت فتنه گرانی که منافع ملی رو برای منافع موقت حزبی یا گروهی خودش پایمال میکنه در بهترین حالت احمق و جاهل هستش
  در مورد خود کامنت من در مورد آیه توضیح دادم که قبلو بعدش چیه و از خود آیه هم معلومه که میگه اگر دشمن ملایمت کرد شما هم ملایمت کنید در مورد برخورد با کفاره که مثال حال حاظرش میشه آمریکا کار بی ربطی نکردم در راستای همون کامنت جواب دادم و اظهار نظر کردم بحثشو خودم باز نکردم حالا شما نظر بالاییشو نخونده نظر دادید یه بحث دیگس
  این چماق نیست افرادی که اون موقع فتنه کردند حداقلش اینه که یه معذرت خواهی خوشک خالی هم به ملت ایران و هم به هوادارانشون بدهکارن که اون همه هزینه برای کشور درست کردند (مردم عادی نمیدونستن جریان چیه افرادی که خودشون توی نظام بودن هم نمیدونستن؟!!! این مربوط به به اصطلاح اصولگرایان که اکثریتشون لال بودن هم میشه چون اگر همه حرف میزدن این مشکلات پیش نمیومد) اینا با غرور حاظر به معذرت خواهی نیستند یک چنین افرادی قابل اطمینان هستن که دوباره همچین کاری نکنن تحت شرایطی که حاظر به یک معذرت خواهی ساده هم نیستند؟!!

  در مورد امام حسن(ع) من یه هفته نیستم تاریخ رو یه مطالعه بفرمایید بیاید اینجا در موردش بحث کنیم
  من دوران ابتداییمو در جایی بودم که اهل سنت زیاد بودن و باعث شد بخصوص در مورد تاریخ اسلام و شیعه و سنی سرم توی کتاب باشه(از آنگاه هدایت شدم آقای تیجانی که خودش یه سنی متعصب بود هم شروع کردمو…) بخاطر همین این جمله صلح امام حسن(ع) رو میشنوم جیگرم آتیش میگیره برید مطالعه کنید بعدا با هم حرف میزنیم

  چون آیه قرآن آورده بودید بالا من جواب کامنتو دادم این کامنت برای آقای یه نفر و آقای پرهام هستش دیگه هر دو تا رو قاطی نوشتم شرمنده :-?

  (۰)
  پاسخ
 12. 13

  omid

  بقول شما به فرض که طرف توبه کرد
  که حرف وعملشون نشون میده نکرده.
  جواب خونای ریخته شده را کی میده؟

  (۰)
  پاسخ
 13. 14

  محمد

  من که امیدوارم این دولت کشور رو به سمت پیشرفت و اقتدار ببره و اینو میگم که هنوز نباید راجع به این دولت زیاد حرف زد و باید بهش مهلت داد البته من خودم به آقای روحانی رای ندادم و نسبت به حرف هایی که میزنه نگرانم چون ایشون هنوز معلوم نکرده که منظورش از تعامل با غرب چیه ولی اینو میدونم اگه به سمت برقراری رابطه با شیطان بزرگ بره خدا خودش مثل بعضی های دیگه حالشو میگیره.

  (۰)
  پاسخ
 14. 15

  کریمی

  همش توهمه !!!
  باباجان مگه میشه !!! تو این نظام به یکی که مظنون باشن دهنشو سرویس میکنن بعد چطور میشه یارو از عناصر فتنه باشه و صاحب منصب ؟!
  خداییش اینم یک جوکه !!!
  من که کلا با ملا جماعت حال نمیکنم ولی داره یواش یواش از روحانی خوشم میاد ، دمش گرم :)

  (۰)
  پاسخ
  1. 15.1

   ماشیح

   ۵۰ درصد احتمال بدید خودتون تو توهم باشید

   (۰)
   پاسخ
   1. 15.1.1

    کریمی

    بعید میدونم خانم !
    نمیدونم سن شما چقدره ولی مطمئنم که نصف سن منم ندارید !
    یه زمانی ما هم مثل شما چشم و گوش بسته حرف اینا را ( حکومت به اصطلاح اسلامی ) قبول میکردیم و همه را جز ایشان دشمن می پنداشتیم ولی چرخش روزگار و نمایان شدن فاصله حرف تا عمل خیلی مسائل را تغییر میده
    انشاا… شما هم ۱۰ – ۱۵ سال دیگه به حرف من میرسی :sidefrown:
    منم نه از روی شنیده ها یا تلوزیون های ماهواره ای بلکه از روی ارتباطم و کارم که اکثرا با همین برادراست میگم والا گور بابای تلوزیون و رادیوهای ماهواره ای که همشونو روی هم ۲ زار نمیارزن
    خلاصه زیادم به جنگای زرگری اینا توجه نکنید اینا فقط حرص پول و قدرته ولاغیر ، اسلام و ائمه و … هم فقط وسیله رسیدن به پول و قدرته شک نکنید .

    (۰)
    پاسخ
    1. 15.1.1.1

     ماشیح

     کلا انگار عادت به حرف زدن با اطمینان دارید.
     از اینکه سنم نصف شماست ….
     از اینکه حرف شما کاملا درسته و دید من کاملا غلط …
     و غیره

     قضاوت درست ، درسته درصدیش به سن مربوطه اما همه ش هم این نیست.

     کسی که خیلی راحت برگرده بگه از ملا جماعت ( که هم خوب توشون هست هم بد ) خوشم نمیاد و همه رو با یه چشم ببینه ؛ بعید میدونم قضاوتهاش منصفانه باشه. حالا میخواد سنش ۲۰۰ سال باشه.

     موفق باشید

     (۰)
     پاسخ
     1. 15.1.1.1.1

      پدرام پاسالار

      ای کاش شما در واقعیت هم اینقدر حجابتون رو رعایت میکردید

      (۰)
     2. ماشیح

      دقیقا متوجه منظورتون نشدم
      اما اگه مخاطبتون منم ؛ باید بگم اگه منو ببینید از این حرفتون پشیمون میشید.

      (۰)
     3. 15.1.1.1.2

      کریمی

      اولا لازم دیدم از آقا مهدی ( Faraghlit ) تشکر کنم بابت اینکه کامنتهای من را حذف نکردید و منتشر کردید. این نشان دهنده باز بودن نگاه شماست که امیدوارم خدا توفیق به شما بده .
      ثانیا در مورد سن با شما موافقم ، ممکنه یکی ۱۰۰ سالش باشه ولی از نظر اطلاعات از یک بچه کلاس اول ابتدایی هم کمتر باشه و نتونه درست قضاوت کنه ، منم همچین ادعایی نداشتم ! ?:-)
      حرف زدنم با اطمینانه ( از نظر شما ) شاید چون اعتماد بنفسم در مورد مسئله ایکه نظر میدم بالاست ولی من گفتم “بعید میدونم” یعنی اینکه احتمالا نظر شما درست نیست نه اینکه ۱۰۰% نظر شما درست نیست !
      درمورد ملا جماعت خدمت شما عرض شود که منم معتقدم ، هستند کساییکه سرشون به تنشون بیارزه ولی “بعید” میدونم به تعداد انگشتای دو دست باشند ! اینا افرادی هستند که ۹۹% اشان سفرشان را از مردم جدا کردند پس حسابشان مشخصه ، البته از اقبال مردم در سطح جامعه هم مشخصه ، الان حتی دیگه توی مترو هم بهشون صندلی نمیدن ، نمیگم این خوبه ولی چرا اینطوری شده را باید از خود جماعت ملا بپرسید !
      نکته بعدی اینکه من فقط نظرم را میگم و اصلا انتظار ندارم شما یا هر کس دیگه با من موافق باشید !
      سپاس

      (۰)
     4. ماشیح

      من همین الان ۱۰۰ تا ملایی که آدم خوبن می تونم بهتون معرفی کنم ؛ شما چشماتونو باز کنید و کمتر با عناد نگاه کنید
      و جالبه که ملاکتون برای اقبال مردم صندلی ندادن به این قشر تو متروئه ؛ الان مردم به کی صندلی میدن که به اینها ندن ؟ … مردم اینقدر خودخواه و خودپرست شدن که به هیچ کی جز خودشون فکر نمی کنن … ایراد از ملاها نیست تو این مورد ؛ ایراد از خودمونه که که خیلی از سجایای اخلاقی رو کلا یادمون رفته …
      یه کم جای اینکه همه ش دیگران رو مقصر بدونیم تو خودمون یه گشتی بزنیم ببینیم خودمون چی کاره ایم.
      موفق باشید

      (۰)
    2. 15.1.1.2

     از دوستان

     به حرف نیست به عمل است.ما برای کسانی که حرف از اسلام و چه و چه می زنند ولی به آن عمل نمی کنند ارزشی قائل نیستیم حالا هرچقدر بخواهند جانماز آب بکشند فرقی ندارد.پس معیار رو روی عمل افراد بگذارید.هر جا به اسلام عمل کردند اسلامیست و هر جا عمل نکردند این مشکل از اوناست نه اسلام.
     ان شاالله که یه عالم با عمل به پستتون بخورد مطمئنا نظرتون عوض خواهد شد.

     (۰)
     پاسخ
 15. 16

  منطق

  منطققی بود . آخرین کامنت آقای علی ابرارو میگم . واقعا ممنون عالی بود

  (۰)
  پاسخ
 16. 17

  محسن

  این جور تیترها وحدت رو از بین میبره شاید از کرده خودش پشیمان شده باشه.
  اگه لازم باشه خوده حضرت آقا اقدام میکنند.

  (۰)
  پاسخ
  1. 17.1

   از دوستان

   وَقَاتِلُوهُمْ حَتَّىٰ لَا تَکُونَ فِتْنَهٌ وَیَکُونَ الدِّینُ لِلَّهِ ۖ فَإِنِ انْتَهَوْا فَلَا عُدْوَانَ إِلَّا عَلَى الظَّالِمِینَ
   و با آنها پیکار کنید! تا فتنه (و بت پرستی، و سلب آزادی از مردم،) باقی نماند؛ و دین، مخصوص خدا گردد. پس اگر (از روش نادرست خود) دست برداشتند، (مزاحم آنها نشوید! زیرا) تعدّی جز بر ستمکاران روا نیست.(سوره ی مبارکه ی بقره آیه ی ۱۹۳_ترجمه:آیت الله مکارم شیرازی)

   (۰)
   پاسخ
 17. 18

  یه نفر

  روی خوبت آیتی از لطف بر ما کشف کرد….زان زمان جز لطف و خوبی نیست در تفسیر ما

  کاش میشد این کینه ها رو یه جا خاک کرد…پیراهن عثمان کردن فتنه کشور رو به جایی نمی رسونه….عقب و عقب تر میریم

  (۰)
  پاسخ
 18. 19

  هما

  فهیم جان کجاس چن وقته نیییییییییییس پست بذاره ؟

  (۰)
  پاسخ
  1. 19.1

   ماشیح

   من همون فهیم هستم خانمی :)

   (۰)
   پاسخ
   1. 19.1.1

    کریمی

    البته معنی ملاک با مثال فرق داره
    مترو یک مثال بود نه ملاک !!!
    ضمنا من با کسی عناد ندارم بجز کساییکه به اسم اسلام خون ملت را در شیشه کردند !

    (۰)
    پاسخ
    1. 19.1.1.1

     ماشیح

     بنده هم نگفتم مثال و ملاک یکیه
     اما خب اون مثال رو ملاک برای اثبات حرفتون قرار دادین

     بنده هم از آدم سوء استفاده گر تو هر قشری ، خوشم نمیاد … اما بهتره این عناد باعث نشه آدم های خوب همون قشر رو هم متهم کنیم
     علامه مصباح حرف قشنگی دارن : « مؤمن کسی است که در محبت معصیت نمی کند و در دشمنی عدالیت را کنار نمی گذارد »
     موفق باشید

     (۰)
     پاسخ
   2. 19.1.2

    از دوستان

    ملا,مهندس,دکتر و … اینها همه پیشوند است و ارزش انسان به پیشوندی که یدک می کشد نیست.خداوند فرمود ارزش انسان به تقوای اوست یعنی هرکس با تقواتر نزد خدا با ارزش تر.حالا می خواهد از هر رنگ و نژادی باشد.

    (۰)
    پاسخ
 19. 20

  هما

  واقعا ؟ :-D البته فکرشو می کردما . از رو کنجکاوییییییی زیاد می پرسم اگه دوس نداشتی جواب نده . چرا اسمتو به ماشیح تغییر دادی ؟ آخهه…

  (۰)
  پاسخ
  1. 20.1

   ماشیح

   بله واقعا :)
   هیچی ترجیح دادم اسم خودم نباشه دیگه
   آخه چی خانمی ؟ :)

   (۰)
   پاسخ

ارسال که پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *