مطالب مرتبط

4 Comments

 1. 1

  Shin

  نقل و قول: ” سونی با تقلید از کنسول‌های مایکروسافت وارد یک رقابت سخت با این شرکت شد که به جنگ کنسول‌ها معروف است”

  خب دوست عزیز ، مثه اینکه کسی که این نقد رو نوشته خیلی طرفدار مایکرو سافت بوده ، اولین شرکتی که دست به تقلید زد شرکت مایکروسافت بود که از روی دسته ی پلی استیشن کپی کرد و با اندکی تغییر در جای انالوگ به عنوان دسته ی مستقل xbox معرفی کرد ، و بقیه انحصاری ها و خیلی جاها نحوه ی انتخاب این انحصاری ها هم تقلبی از سمت مایکرو سافت بوده نه سونی

  خواهشمندم این خط مقاله تون رو تصحیح بفرمایید ، چون طرفداری در مقاله ی علمی جای ندارد

  (۰)
  پاسخ
 2. 2

  mimnd

  نقل و قول: ” سونی با تقلید از کنسول‌های مایکروسافت وارد یک رقابت سخت با این شرکت شد که به جنگ کنسول‌ها معروف است”

  منظور نویسنده ی این مقاله خود کنسول هس نه چیز دیگه ای

  اگر یکی مثل شما ببینید که یکی از شما در زمینه ای تقلید میکنه و موفق میشه شما به فکر استفاده از دلایل یا حداقل جزییاتی از اون نمیشیدکه به موفقیت برسید!؟

  (۰)
  پاسخ
  1. 2.1

   مجتبی

   با توجه به این که توی سخن آخر اومده درست نیست این تعبیر به نظر بنده …
   بر همگان واضحه که سونی قبل از میکروسافت کنسول PS 2 رو ارائه داد و فروش فوق العاده ای داشت که xbox کمتر از نصف فروشش رو تجربه کرد.

   و البته این قضیه تقریبا در تاریخ تولید کنسول های بازی مشخص هست که این میکروسافت بوده که همیشه یک کنار ایستاده تا دیگران تلاش هاشونو بکنند و بعد با تحلیل رقبا وارد بازار بشه و سعی در وارد کردن ضربه ای سخت به پیکر اقتصادی بازار های رقیب وارد کنه… از همون اولین حرکت که windows Games به یکباره در اوج بازار ها در سالهای اول پیشرفت Sega و Atari ، رو داد بیرون و باقی ماجرا.

   به هر حال درسته که سونی در رقابت با میکروسافت هست ولی شاید این اطلاعات صحیح نباشه که بگیم سونی پیشرفت خودش رو وام دار میکروسافت هست. ولی خوب بحث این چیزها مهم نیست ، مهم هدف این مقاله هست که رسونده ! D:

   (0)
   پاسخ
 3. 3

  سید حسین

  خوشم میاد اینجا هم کل کل فنها هست…. (( سونی با تقلید از کنسول‌های مایکروسافت وارد یک رقابت سخت با این شرکت شد که به جنگ کنسول‌ها معروف است )) اقا این جملتون خیلی داغان بود…دیگه همه میدونن اون موقعی که سونی کنسول میساخت مایکروسافت درگیر ویندوز ۹۸ بود…

  (۰)
  پاسخ

ارسال که پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *