مطالب مرتبط

5 Comments

 1. 1

  علی

  اقا اکه این اتفاق هم نیفتاده بود من مخالف این کارم ، نه به خاطر اینکه حج رو قبول نداشته باشم ، میخام بگم ماباید نقدو بچسبیم ونسیه رو بعدا با زور می گیریم نقد الان ما وضعیت اقتصادی کشوره ، سن ازدواج جوانهای ماست و وضعیت اشتغاله ، این همه پولو بریزیم تو حلق این وهابیهای از خدا بی خبر که چی بشه ….تو رو خدا فکر کنید ،….. مرگ بر اسرائیل

  (۰)
  پاسخ
  1. 1.1

   ایران اسلامی

   داداش علی, یک نکته مهم وجود داره، اونم اینکه سفر عمره تنها راه حضور گسترده شیعیان ایرانی در مکه و مدینه است, چیزی که بمانند خاری توی چشمهای عموم وهابیون سعودی است!من یک سال پیش با چشمای خودم اون خشم و غضب رو توی چهره های اون وهابیهای کثیف می‌دیدم, که حرص میخوردند از حضور گسترده ی زائران ایرانی!
   فعلا طرف سعودی تمایل شدید دارد که کلا ایران رو فرستادن حاجی برای عمره منصرف کند که متاسفانه با این بگم اتفاق بگم عمل از قبل برنامه ریزی شده, موفق شد!
   واگر ایران بعنوان مهد شیعه از فرستادن زائران ایرانی به عمره مفرده برای مدت طولانی ممانعت کنه،ممکنه برای اقتصاد عربستان بد بشه ولی اون براحتی از کشورهای دیگه که وهابیهای تندرو داخلشون کم نیست را پذیرش میکند!
   من حدس میزنم برای حج تمتع هم نقشه هایی داشته باشند
   یک مطلب دیگه با کمال تاسف باید بگم که اعمالی از برخی زائرین سر میزد که در شأن یک شیعه نبود!و بسیار بسیار منو آزار میداد!
   برخی از هموطنانمان فقط بلدند فحش و ناسزا بگن ولی در هنگام عمل صفر!
   اولا که علیرغم تاکید بسیار در کلاسهای قبل از سفر و همچنین توصیه‌های فراوان روحانی کاروان که به مسائل معنوی سفر بیشتر توجه شود متأسفانه به بهانه سوغات بردن خریدهایی آنچنانی میکردند! تازه برای خریدن کالایی هر چند بی ارزش با تحمل تحقیر بسیار, از مغازه داران مدینه تقاضای تخفیف می‌کردند,آمار تمام فروشگاههای شیک و آنچنانی رو حفظ کرده بودند!
   میرفتند خرید میکردند بعدش میامدند بد و بیراه نثار وهابیها میکردند!
   من خودم صد در صد مخالف خرید کردن از این وهابیهای کثیف بودم و هستم!
   ضمنا وضعیت تأسف بار حجاب بعضی از خانومای ایرانی که با آرایشهای بسیار زننده آبروی مملکت شیعه میبرند, که زمینه ی مساعدی را برای بی احترامی نسبت به زائران فراهم میکرد!
   و خیلی چیزای دیگه!
   ما مردم هم مقصریم,خیلی هم مقصریم!!!

   (۰)
   پاسخ
 2. 2

  فخر

  قطعا به عربستان ضربه سنگینی خواهد خورد . عربستان نمیتونه هم نفت ارزون بفروشه،هم جنگ کنه،هم تعداد زیادی زائر رو از دست بده …

  (۰)
  پاسخ
 3. 4

  علی

  سلام دوستان
  کل پول حج تمتع و عمره یک بیستم تولید ناخالص ملی عربستانه پس برای عربستان تحریم حج ما زیانی نداره. از طرفی عربستان این چند وقته کلی از حجم ویزای صادره برای ایران کم کرد و چند پرواز رو هم راه نداد و… تاایرانیا نیان مکه و مدینه که حالا با کمک دولت ما به خواستش رسید.من اطلاع دارم تو سفر به دبی و مالزی و ترکیه هم برای ایرانیا مشکلات مشابهی درست شده ولی برای اون سفر ها دلار دولتی راحت تر میدن و بحث تحریم هم نیست تا هم یه عده با کناه و…خوش بگذرونن هم کلی دلار از مملکت خارج بشه.

  بر منافقین در هر پست و لباس و منصبی لعنت

  (۰)
  پاسخ

ارسال که پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *