مطالب مرتبط

35 Comments

  1. 1.1

   ستاره

   از آقای قالیباف بپرسید که به پهنای صورت اشک می ریخت واسه شهیدا

   (۰)
   پاسخ
  2. 1.2

   علی ابرار

   یعنی اونایی که منفی دادن خوشحالن اسم شهدا حذف شده؟!

   (۰)
   پاسخ
 1. 2

  کریم

  چقدر این آقای شریعت مداری باهوش هستند و کشفیات بسیار مهمی را انجام میدن. راستش بعضی وقتا غبته می خورم به حالش!
  ایشون فرق اصلاح طلب و اصحاب فتنه را نمی دونند و هر دوتا را در یک جناح می دونند. جالبه!
  در مورد کم و کیف مقالات ISI هم که خودمون دانشجوییم دیگه در جریانیم چه جوریه. حداقل یه چیزی بگن که ما ازش بی اطلاعیم. البته وضعیت کلا سیاه هم نیست؛ ولی خب دیگه زیاد هم جای بالندگی نداره.

  (۰)
  پاسخ
  1. 2.1

   فهیم

   ما هم دانشجو بودیم ؛ خیلی سال پیش نه ؛ تازگی ها تموم شده درسمون
   الحق که تو دوره احمدی نژاد تنش هاو کشمکش های سیاسی بیخود تو فضای دانشجویی خیلی کم شد و فضای دانشگاه ها علمی تر شد.
   منصف باشیم

   (۰)
   پاسخ
  2. 2.2

   علی ابرار

   من بقیه ی حرف های آقای شریعت مداری رو کار ندارم
   ولی شما یه لطفی کنید تفاوت های عملکرد اصلاح طلبان و اصحاب فتنه رو برای ما بگید(۲نمره)
   من که هرچی گشتم یه اصلاح طلب پیدا نکردم توی سال ۸۸ گفته باشه داریم راه اشتباه میریم!!

   (۰)
   پاسخ
 2. 3

  کریم

  نمی دونم کشمکش سیاسی به چی می گید. در دانشگاهی که من بودم همون سال های اولیه احمدی نژاد بود و دو سال پی در پی تحصن شد وتعدادی هم اعتصاب غذا و حتی اعتصاب خشک کردند. پس از انتخابات ۸۸ کلی هم استاد دانشگاه پیش از موعد مقرر بازنشسته شدند که جای خود داره. بهتره که اینا هم در نظر گرفته بشه. البته نه می گم خوبه و نه رد می کنم؛ چون من خودم زیاد به این جور مسائل توجهی نمی کردم و سرمون انداخته بودیم پایین و درسمون را می خوندیم. اما اون چیزی بود که اتفاق افتاده بود و نمی تونیم بگیم که نبود. در ضمن من در مورد کیفیت مقاله های ISI صحبت کردم نه درباره تنش سیاسی دانشگاه ها. درسته از لحاظ تعداد مقالات ISI و نانو مواد رشد زیادی اتفاق افتاده ولی خواهشا هرکی زحمت بکشه در رشته خودش بره مقالات ایرانی چاپ شده را نگاه کنه. زمانی که مقالات در مجلات معتبر دنیا چاپ بشه می تونیم به خودمون ببالیم نه در مجله ای که هرچی درست و غلط بنویسی قبولش می کنند. انصافا بعضی از مجلات داخلی خیلی با ارزش تر از این ژورنال های زرد به اصطلاح ISI هستند.
  خیلی جالبه؛ حالا مقالات ISI که اونجا رشد کمی داریم برامون ارزش میشه ولی اگه مقالاتمون کم بود می گفتیم که اصلا اینا مهم نیست و سندیت ندارند. رو راست بودن با خود هم خیلی خوبه.
  اگه واقعا اصلاح طلبا همون اصحاب فتنه پس چرا محاکمه نمی شن؟ یا شاید هم آلت دستی شده تا هرکی حرفی میزنه سریع متهمش کنیم؟

  (۰)
  پاسخ
  1. 3.1

   ستاره

   در مورد محاکمه نشدن اصلاح طلبا خودت چی فکر می کنی؟
   حکومت ۲ نفر از اینها رو بعد از اینکه اون همه خرابکاری آشکار کردند محاکمه کرد، همه دادشون دراومدن که دیکتاتوریه و اینا حقشون رو می خواستن و…
   اونوقت بیاد یه سری افراد رو به خاطر اینکه اینها رو تایید می کنند و مثل اینها فکر می کنند و محاکمه کنه؟در حالی که هنوز خرابکاری آشکاری نکردند و متاسفانه پشتشون بدجوری گرمه که اگر خرابکاری بکنن هم هیچ کس نمی تونه به اینا تو بگه (می شه بگید پرونده پسر هاشمی به کجا رسید؟، پرونده شکایت زن دوم مهاجرانی چی؟)
   به فرض اگر با سند محاکمه هم بکنن همین شماها بلند می شید چهار تا توجیه می بافید به هم و همه چیزو می برید زیر سوال
   آدم در مورد کسی می گه آلت دست که مظلومه و داره ازش سوء استفاده می شه متاسفم براتون پشت کسایی ایستادید که هیچی ازشون نمی دونید، این همه ساده لوحی شما باعث ترحمه!
   اینا دارن ضداسلامی بودن مبانی فکریشون رو داد می زنن، من نمی دونم شما چرا به اینجا که می رسه دیگه هیچی نمی شنوید

   (۰)
   پاسخ
   1. 3.1.1

    علی ابرار

    نیازی به جواب دادن نیست!!

    (۰)
    پاسخ
 3. 4

  کریم

  در مورد خرابکاری های انجام شده که اصلا بحثی نیست و هیچ کس نه تنها تاییدشون نمی کنه بلکه همه محکوم می کنند. خواهشا سریع جبهه ما و شما درست نکنید. کلا تا یک حرف مخالفی زده میشه پسر هاشمی و موارد مشابه میشه پیراهن عثمان. واقعا موندم چی بگم. آخه کی با اینجور کارها موافقه؟ اصلا درباره این پرونده های فسادی که اتفاق افتاده کسی موافق اینا نیست. نمی دونم مخاطبتون کیه و به منتقد به چه صورتی نگاه می کنید. کل حرفم اینه که حساب اصلاح طلب و اصول گرایان واقعی از حساب مفسدان و خرابکاران جداست. مگر با یک کار غلطی از جناح اصول گرایان میشه کل جناح را زیر سوال برد؟ در هر دوجناح هم آدم شریف هست و هم آدم خرابکار. منتها نباید از فرصت استفاده کرد و اصل این جناح ها را زیر سوال برد.
  یک نکته دیگه ای هم بگم و نمی خواهم زیاد طولانی بشه والا حرف برا گفتن زیاده:
  از بین کل حرف های من تنها به بحث اصلاح طلبی موضع گرفته شد و اصلا به بقیه صحبت هام توجهی نشد. یک موضوع را دوستانه به همه عزیزان می گم. اول اینکه نقد منصفانه اینکه آدم حتی اگه دشمنش ۱۰٪ حرف درست را هم زد قبولش کنه نه اینکه سریع جبهه ما و شما بگیره و نقاط مشترک را هم نادیده بگیره. دوم اینکه ای کاش دوستان به جای منفی دادن (که همه در این باره آزاد هستند) بقیه صحبتهایم را نقد می کردند. مخصوصا درباره آمار مقالات.
  انگار خداییش خودمون هم یه جورایی دوست داریم فقط ببینیم که آمارمون رشد کرده و نگاهی به کم و کیف مسئله نمی کنیم. یعنی هرجوری می خواد بشه ولی این آماره بالا باشه. حداقل در این باره که حوزه تخصصی ما دانشجویان هست چرا کسی چیزی نمی گه و فقط دست روی مسائل مبهم گذاشته میشه.

  (۰)
  پاسخ
  1. 4.1

   ستاره

   اگر جناح بازی بده، شما چرا از اصلاح طلبا دفاع کردید؟ شما در دفاع از اصلاح طلبا یکی رو به سخره گرفتید نه ما!
   وگرنه ما هیچ اصراری به هم زدن این آدمها نداریم!
   اما در مورد کیفیت، ما نمی دونیم شما به چی می گید کیفیت! جستجو کنید پوسترهای تاقاف رو، ما به این می گیم کیفیت مقالات علمی و رشد علمی، قابل توجهتون که پوسترهای تاقاف رو براساس آمار غربی ها ساختن
   انگار خداییش شما هم یه جورایی دوست دارید که تو سر خودتون بزنید! نه؟

   (۰)
   پاسخ
   1. 4.1.1

    کریم

    من هیچ وقت کلا نه از اصلاح طلبا دفاع کردم و نه از اصول گراها را رد کردم. در جریان انتخابات هم بیشتر از همه خودم از عارف انتقاد کردم. منتها دیگه الان لازم نیست دوباره گفته بشه.
    ای کاش وقتی شعور یک ملت هم به سخره گرفته می شد باز هم اینطوری عکس العمل نشان می دادید.
    انتقاد از خود برای بهتر شدن شرایط را با تو سر خود اشتباه نگیرید. قبلا هم گفتم آمار غربی ها کی ملاک بوده که الان باشه. وقتی کسی نخواد چیزی را قبول کنه نمیشه بهش به زور قبولوند.
    شما فکر می کنید که خوشحالم اینا را میگم؟
    بنا ندارم اینجا همه چیز را بگم ولی خواهشا اگه حرف من را قبول ندارید ولی از بچه های شریف که اسما بهترین دانشگاه ایران هستش بپرسید تا خودتون باور کنید که چه چند درصدشون مقاله درست و حسابی می نویسند و تا چه حدی از داده های واقعی استفاده می کنند. معمولا استادا هم می دونند ولی چون با منافع خودشون درگیره صداش را در نمیارند.
    در این مورد چون خودم درجریان این مسائل هستم کلی مثال می تونم براتون بزنم که البته اینجا جاش نیست. ولی حقیقتی که وجود داره و باید یه فکری به این مسائل بشه و با کتمان کردن و ظاهر سازی چیزی درست نمیشه.

    (۰)
    پاسخ
 4. 5

  مبهم

  فرصت مطالعاتی در دوران احمدی نژاد؟؟؟؟؟
  آقای شریعتمداری دروغ تا کی؟؟؟؟؟از خدا نمیترسی؟؟؟؟

  (۰)
  پاسخ
 5. 6

  از دوستان

  عباس عبدی فعال سیاسی و رسانه‌ای اصلاح طلب با اشاره به اینکه اساساً قرار نیست کیهان برآیند افکارعمومی باشد می افزاید: این برای کیهان یک نقطه ضعف تلقی نمی‌شود. این روزنامه از‮ ‬ابتدا‮ ‬هم‮ ‬قرار‮ ‬نبوده‮ ‬که‮ ‬چنین‮ ‬جایگاهی ‬داشته‮ ‬باشد. کیهان ‬خودش‮ ‬یک‮ ‬حزب‮ ‬تمام‮ ‬عیار‮ ‬است‮.‬
  این فعال سیاسی معتقد است که مشکل‮ ‬اصلی‮ ‬ما،‮ ‬روزنامه‮ ‬کیهان‮ ‬و‮ ‬نوشته‮ ‬هایش‮ ‬نیست‮، ‬بلکه‮ ‬مشکل‮ ‬این‮ ‬نابرابری‮ ‬حقوقی‮ ‬است‮ ‬که‮ ‬با‮ ‬آن‮ ‬درگیر‮ ‬هستیم‮ ‬و‮ ‬باید‮ ‬به‮ ‬آن‮ ‬پرداخت‮ و ادامه می‌دهد: ‮ ‬این‮ ‬هم‮ ‬ربطی‮ ‬به‮ ‬کیهان‮ ‬ندارد‮. ‬اگر‮ ‬این‮ ‬رانت های‮ ‬حقوقی‮ ‬تمام شود آن‮ ‬وقت‮ ‬خواهیم‮ ‬دید‮ ‬که‮ ‬آیا‮ ‬هیچ‮ ‬فرد‮ ‬و‮ ‬نهاد‮ ‬و‮ ‬روزنامه ای‮ ‬جرأت‮ ‬اتهام‮ ‬زدن‮ ‬به‮ ‬دیگران‮ ‬را‮ ‬دارند‮ ‬یا‮ ‬نه؟‮ ‬مساله‮ ‬این‮ ‬است‮ ‬که‮ ‬اتهامات‮ ‬کیهان‮ ‬از‮ ‬دو‮ ‬حال‮ ‬خارج‮ ‬نیست‮، ‬یا‮ ‬درست‮ ‬است‮ ‬یا‮ ‬نادرست‮. ‬اگر‮ ‬درست‮ ‬است‮ ‬چرا‮ ‬متهمین‮ صاف‮ ‬صاف‮ ‬راه‮ ‬می‮ ‬روند‮ ‬و‮ ‬کسی‮ ‬به‮ ‬آنان‮ ‬کار‮ ‬ندارد‮ ‬و‮ ‬اگر‮ ‬نادرست‮ ‬است‮، ‬چرا‮ ‬روزنامه‮ ‬کیهان‮ ‬صاف‮ ‬صاف‮!! ‬راه‮ ‬می‮ ‬رود‮ ‬و‮ ‬همچنان‮ ‬اتهام‮ ‬میزند؟‮ ‬مساله‮ ‬این‮ ‬است‮ ‬که‮ ‬این‮ ‬وضع‮ ‬برای‮ ‬جامعه‮ ‬ما‮ ‬فاجعه‮ ‬است‮. ‬اگر‮ ‬می‮ ‬بینیم‮ ‬بصیرت‮ ‬اجتماعی‮ ‬از‮ ‬میان‮ ‬رفته‮ ‬به‮ ‬دلیل‮ ‬همین‮ ‬شرایط‮ ‬است‮ ‬که‮ ‬حق‮ ‬و‮ ‬باطل‮ ‬چنان‮ ‬با‮ ‬یکدیگر‮ ‬مخلوط‮ ‬شده‮ ‬اند‮ ‬که‮ ‬تمایزی‮ ‬میان‮ ‬آنها‮ ‬نیست‮. ‬وقتی‮ ‬کسانی‮ ‬را‮ ‬به‮ ‬بدترین‮ ‬اتهامات‮ ‬بنوازند‮ ‬و‮ ‬بعد‮ ‬همان ها‮ ‬جهت‮ ‬دهنده‮ ‬اصلی‮ ‬انتخاب‮ ‬مردم‮ ‬در‮ ‬ریاست‮ ‬جمهوری‮ ‬باشند‮ ‬در‮ ‬این‮ ‬صورت‮ ‬اگر‮ ‬آن‮ ‬اتهامات‮ ‬درست‮ ‬باشد‮ ‬وای‮ ‬به‮ ‬حال‮ ‬آن‮ ‬جامعه‮. ‬و‮ ‬اگر‮ ‬نادرست‮ ‬باشد‮ ‬وای‮ ‬به‮ ‬حال‮ ‬آن‮ ‬روزنامه‮ ‬و‮ ‬دستگاه‮ ‬قضایی‮.‬
  مشاور عالی نماینده ولی‌فقیه در سپاه(سردار جوانی) معتقد است که آنچه این روزها در مورد کیهان صورت می‌گیرد نقد نیست و جنبه تخریب دارد: «در مورد کیهان آنچه می‌بینیم بخشی قابل توجهی از آن جنبه تخریبی داشته و قطعا هم به صورت سازمان یافته است. یعنی یک سری افراد به صورت هماهنگ یک نقد را مطرح می‌کنند. این همزمانی و همصدایی نمی‌تواند بدون هماهنگی باشد.»
  او برخلاف عبدی که معتقد بود نظرات کیهان در بسیاری از موارد مخالف افکارعمومی است، می‌گوید: «ممکن است در یک یادداشت و نوشته‌ای، شیوه ای که اتخاذ شده محل بحث و نقد باشد، اما معتقدم مجموعه های رسانه که به‌نوعی از بودجه عمومی استفاده می‌کنند باید جهت‌گیری کلی‌شان با خواست عمومی مردم منطق باشد. به این ترتیب قطعاً می‌شود در مورد کیهان این نوع قضاوت را داشت و آن را همسو با رویکردهای کلی نظام و مردم دانست.»

  (۰)
  پاسخ
 6. 7

  پاپیون

  این آقا غلت کرده با این اضهار نظرش مگه دولت ۸ سال دست آقایون اصولگرا نبود چه گلی به سر مردم زدند؟ چرا همون موقه که گرانی بیداد می کرد و دلار قیمتش رو برجها بود این آقا لال بود؟

  (۰)
  پاسخ
  1. 7.1

   فهیم

   ظاهرا اطلاعاتتون از مباحث اقتصادی و سیاسی در حد املاتونه. :|

   (۰)
   پاسخ
 7. 8

  ستاره

  دوستان لطفاً تکلیف خودتون رو روشن کنید، یا شماها امام زمانی هستید و رهبر رو قبول دارید و لابد استاد رائفی رو هم قبول دارید که تو این سایت هستید یا دنبال شاد کردن دشمن هستید!
  اگر رهبر رو قبول دارید همین دیشب در دیدار با کارگزاران دستاوردهای علمی و فنی و پیشرفت های این دهه رو داشت می گفت و چقدر رهبر در جریان مناظرات تاکید کرد که سیاه نمایی نکنید تو این شرایط این اصلاً به نفع ما نیست
  چقدر استاد رائفی در مورد عزت ملی و اقتدارها و ترس و وحشتی که غربی ها از ما دارند و نخبه هایی که ما داریم تاکید کردند، و چند بار گفتند که اینها می خوان شماها خودتون رو باور نکنید.
  من نمی دونم با این هوشتون کی شماها رو راه داده دانشگاه که حالا برای ما منتقد و اندیشمند شدید! به خدا فهمیدن شرایط الان کشور و فهمیدن حرف های رهبری هوش بالایی نمی خواد!!!
  متاسفم براتون واقعاً که یک مقام روسی (ویدئو شو آقای ابرار گذاشتند) می یاد و اعتراف می کنه که کارهایی که احمدی نژاد در این شرایط تحریم کرد واقعاً جای شگفتی داره، اونوقت شماها به پیروی ازجماعتی معلوم الحال هی می زنید تو سر خودتون و همه چیز رو انکار می کنید!!!!
  خیلی وقاحت می خواد این همه دستاورد علمی رو نبینید!! و اون همه خرابکاری اصلاح طلبا رو نبینید!!
  غربی ها خودشون دارن پیشرفت های ما رو تایید می کنند، حالا شماها شدید دایه دلسوزتر از مادر برای دشمن!
  یا این بحث کوبیدن این دولت (که تو بعضی موارد ما هم بهش نقد داریم ولی انقدر شعور داریم که به خاطر چند اشتباه خوبی هاش رو هم انکار نکینم) و طرفداری از دولتی که اشک رهبر رو درآورد و تاوان گندهایی که زد رو هنوز داریم پس می دیم تموم می کنید یا به خدا قسم اگر از این به بعد از این کسایی که اینجا پشت اصلاح طلبی استادند یا نقد غیر منصافانه کردند از دولت، حرفی بزنید تو این سایت در مورد امام زمان و اظهار اردات کنند این منم که تفکراتتون رو به رختون می کشم و رسواتون می کنم.
  یا پشت رهبری هستید یا پشت دشمن تکلیف خودتون رو روشن کنید

  (۰)
  پاسخ
  1. 8.1

   از دوستان

   آنچنان حق و باطل مخلوط شده که تمیز دادن آن برای عوام بسیار سخت است.کار اشتباه چه از چپ سر بزنه و چه از راست خطا است.حالا ما هر کدام را بخواهیم انکار کنیم یا مهر تایید بر آن بزنیم یا ندید بگیریم و بی تفاوت از کنار آن رد شویم احتمالا در آن کار شریک خواهیم شد.(گفتم احتمالا چون مجتهد نیستم)
   امام زمان(عج) قیل و قال نمی خواهد امام زمان(عج) عمل می خواهد.شما خودت نگاه کن ببین چند درصد قیل و قال می کنند چند درصد عمل.چند درصد عوام فریبی می کنند چند درصد واقعا خلوص دارند.من که فعلا هیچ , شما خودت چه کاری برای امام زمان(عج) انجام دادی که الان از دیگران می پرسی امام زمانی هستند یا نه.شما فرض کن آنها نیستند.آیا ما هستیم؟

   (۰)
   پاسخ
 8. 9

  به

  به نظرم کریم اقا از کسی دفاع نکرد و سنگ کسی رو هم به سبنه نزد و به کسی هم سنگ نزد ! فهیم جان هم حرفای بدی نزد ولی ستاره جان حرفای تو از همه بیش تر بوی آقا میداد ممنون که به آدما امیدوارم کردی که هنوز حرف آقام تو زبوناشون هس ممنون واقعا از ته دلم می گم . اجرت با آقا . الهم عجل لولیک الفرج . یا علی

  (۰)
  پاسخ
 9. 10

  هرچند

  :-) هرچند ابتدای حرفای آقا کریم بوی کمی فقط یه ذره تعصب میداد .

  (۰)
  پاسخ
 10. 11

  مهدی

  بنظرم من که کلا اصلاح طلب و اصولگرا سر و ته یه کرباسن و هیچ آبی از اینا برای ملت گرم نمی شه
  در هر دو جناح یه عده فقط دارن رانت میخورن و از پول بیت المال و جیب مردم ، جیب خودشونو پر میکنن و پاش بیافته خیلی راحتتر از اونی که فکر کنید مردم و کشور و ناموس و … را در چشم به هم زدنی به شمن میفروشن ، مگه نه اینکه تا حالا کلی حال به این اعراب خلیج فارس ندادن ؟!!!

  من یکی که برای هیچ کدومشون تره هم خرد نمیکنم ، حالا کسی خوشش بیاد یا نیاد !!!

  (۰)
  پاسخ
 11. 12

  کریم

  تکلیف کاملا مشخصه؛ لزومی نداره به خاطر یک نقد جزئی هردفعه تفتیش عقاید صورت بگیره.کسی که خودش را به خواب زده نمی شه از خواب بیدار کرد. کسی باید تکلیف خودش را مشخص کنه که آمار را به هر قیمتی که شده با نظرات خودش منطبق می کنه.
  واقعا اگر حرف رهبری را قبول داری محض اطلاع بگم که رهبری چند سال پیش فرمودند که چاپ مقاله در ISI نباید ملاک و هدف باشه. مگر ISI چیه؟ اصلا چیه؟ خوردنیه؟ این همه مقاله چاپ شده که خیلی هاش هم از نظر علمی ضعیف هستند و نه مشکلی را از صنعت حل کرده. خب بگیم به به چه چه خیلی خوبه؟ آقای رائفی پور هم درباره ماهیت خود ISI صحبت کردند بهتره که کلیپش را نگاهی کنید. به دردتون میخوره و شاید روی افکارتون تاثیر بذاره. خواهشا به اون قسمت هایی از صحبتهای ایشان که انتقاد می کنند دقت هم بکنید. کسی می تونه در مقابل دشمن ایستادگی کنه که در زمینش بازی نکنه و چیزی در چنته داشته باشه نه با های و هوی. من مطمئنم خیلی ها هستند های و هویی ندارند ولی آنقدر از نظر منطق قوی هستند که به راحتی می توانند بهتر از شما با دشمن شما بحث کنند و پیروز بشند. آخه این چه منطقیه تا یکی یک حرفی میزنه سریع بهش انگ مخالف رهبری و یا طرفدار دشمن می زنید؟ لابد نباید خود آقای رائفی و یا رهبری از این حرفا بزنند چون که دشمن شاد میشه. چندتا مقاله به درد نخور چه ربطی داره به شاد کردن دشمن و یا مخالفت با امام زمان و رهبری؟
  کارنامه دولت هم اونقدر واضحه که نه با یک حرف مخالف کوبیده می شه و نه با تعریف از آن تبرئه میشه. ماشالا آقای احمدی نژاد یک تنه در برابر همه حتی خودی هم کم نمیاره.
  این را با جرات می گم هیچ کس به اندازه آقای احمدی نژاد رهبری را اذیت نکرد؛ هیچ کس. ولی به رهبری جای اشک ریختن ترجیح دادند توصیه و نصیحت بکنند، نه اشک بریزند. مگر رهبری خصومت شخصی با کسی داره به خاطر این مسائل اشکش دربیاد؟
  کی دایه مهربان تر از مادره؟ اصولا کدوم ما کدوم شما؟
  می دونیم همه این حرفا بی فایده است و زیاد ادامه نمی دم و تنها به یک سوال بسنده می کنم و امیدوارم بدون تعصب و تهدید جواب بدید و به قول آقای احمدی نژاد دیگه دوره تهدید و قلدرم قلدرم تموم شده. البته این به این معنی نیست که ایرادها و خرابکاری ها گفته نشه. باید هم گفته بشه و باید هم درست بشه.
  اصولا آیا با انتقاد و نقد منصانه موافق هستید یا نه؟ این سوال اساسی هست و تکلیف خیلی از مسائل مشخص میشه. به نظر شما اگر کسی ایرادی در جایی دید چیکار باید بکنه؟ باید ایراد را بگه و یا اینکه اصلا آن را نبینه و بگه چقدر خوبه؟

  (۰)
  پاسخ
  1. 12.1

   ستاره

   کی اصلاً حرفی از ISI زد؟!
   من مگه پیشرفت های علمی رو با مقالات ISI اثبات کردم؟ من اصلاً حرفی از ISI زدم؟!
   من گفتم پوسترهای تاقاف آمار غربی ها ازپیشرفت ماست، همینطور حرف های رهبری مبنی بر خودباوری و عدم سیاه نمایی بود.
   من خیلی واضح دارم حرف می زنم، نمی دونم چرا نمی فهمید!!!!
   حرف من خیلی کلی تر از چاپ مقاله در ISI و امثالهم بود!
   من مخالف اینم که به خاطر دفاع از اطلاح طلبی می یاید یکی به سخره می گیرد و به خاطر چند اشتباه کل خدمات دولت احمدی نژاد رو منکر می شید!!
   و این عین سیاه نماییه! و این عین بی انصافیه! من نمی دونم کی برای شما “نقد منصفانه” رو معنی کرده!
   بفهمید این طور صحبت کردن شماها مخالف مبانی فکری رهبری و مخالف خودباوری هاییه که استاد رائفی هم روش تاکید می کردند.
   نقد منصفانه اینه که تمام نقاط سیاه و سفید تمام دولت ها رو ببینید!ما فقط داریم از شما نقد این دولت رو می شنویم! و چقدر غیر منصفانه! که کلاً فرصت های علمی رو منکر می شید!
   من دارم از کل دستاوردهای علمیمون تو این دولت و وجهه جهانی ایران می گم شما گیر دادید که نه اون مقاله تو ISI چاپ نشد نه اگر چاپ شد هم کیفیت نداشت!!
   خیلی خوبه که شماها دنبال نقد منصفانه اید، ولی این منصفانه نیست که شماها فقط بدیهای یک دولت رو ببینید! اگر یک بدی می بینید یک خوبی هم ببینید منصفانه یعنی این!

   (۰)
   پاسخ
 12. 13

  کریم

  روی سخن من به حرفهای آقای شریعت مداری هست و نه شما. اصلا کسی با شما کاری نداره. اگر مودبانه هم نمی تونید بحث کنید کسی شما را مجبور نکرده که حرف بزنید.
  موضوع بحث هم کاملا مشخصه؛ این دیگه والا زیاد سخت نیست. مقاله را اگه مروری کنید متوجه بحث می شوید.
  به نظرم با این لحن صحبت و توهینی که می کنید بحث با شما بی فایده هست و نباید ادامه داد.
  از دو عزیز دیگری هم که درباره صحبت هایم نظر دادند خیلی ممنون هستم و کمال تشکر را دارم. بله من هم با حرف شما موافقم شاید یه جاهایی خارج از اعتدال صحبت کردم و کاملا می پذیرم.
  انشاء ا… خدا بروزی برسه که همه حب و بغض های درونی خودمون را کاملا از بین ببریم.
  یا علی.

  (۰)
  پاسخ
 13. 14

  مبهم

  دوستان کدوم همه پیشرفت علمی؟
  مملکتی که بهترین دانشگاهش ساده ترین امکاناتو ندارن پیشرفت میشه عدد سازی که ماشالا همه توش استادیم.
  نه خواهران و برادران خانه از پای بست ویران است.حالا شما هی بگید مملکت کلی پیشرفت کرده
  و ما با لبخندی تلخ نگاهتون میکنیم…..

  (۰)
  پاسخ
  1. 14.1

   زهرا

   شما بشین لبخند بزن ما هم واسه پیشرفت علمی کشورمون تلاش می کنیم و بلند و با افتخار ازش صحبت می کنیم

   (۰)
   پاسخ
  2. 14.2

   عاطفه

   جناب مبهم یعنی شما میخواید بگید حضرت اقا که این همه از پیشرفت صحبت میکنند دارن دروغ میگن؟ ولی شما در جایگاهی نیستی که اقا رو زیر سوال ببری

   (۰)
   پاسخ
 14. 15

  ستاره

  توهین!! چه توهینی!
  :-D
  من تمام حرفام کلی بود، به همه بود نه به یه نفر خاص! شما چرا به خودت گرفتی آقا کریم؟!
  من هم با شخص شما کاری ندارم، ولی با هر کسی که بخواد فهمیده و نفهمیده حرفی بزنه به نفع اصلاح طلبی تموم بشه کار دارم.
  حالا می خواد کسی خوشش بیاد، می خواد خوشش نیاد، من برای خوشایند کسی حرف نمی زنم!
  این حرف کلیه من به همه، باز کسی به خودش نگیره!
  بعضی ها اینجا بی انصافی کردند، تند رفتند، یک طرفه حرف زدند، من هم پاسخشون رو دادم، پاسخ دادم چون می ترسیدم اگر پاسخ ندم به خاطر سکوتم هم عقیده با شما به حساب بیام و از خدا می ترسم که اینهمه بی انصاف باشم! و از خدا می ترسم که خلاف حرف ولی حرف بزنم!
  اینو بدونید منظور من از امام زمانی بودن الان پشت ولایت فقیه ایستادن بود، اگر تمام دنیا رو سیاهی برداره، و رهبر بگه سفیده من حرف اونو تایید خواهم کرد.
  والسلام

  (۰)
  پاسخ
  1. 15.1

   کریم

   هرچند که ثابت کردید بحث کردن با شما بی فایده است و از شما هم اصلا انتظاری ندارم که این صحبت ها را بپذیرید ولی به خاطر اینکه بقیه دوستان هم این مطالب را می خونند باید این حرفها را بزنم و
   فقط انتظار دارم حداقل سر خودت دیگه کلاه نذاری.
   از یک طرف بلد نیستید مودبانه بحث کنید( که دیگه واقعا از بدیهیاته و انکارش خیلی زور می بره) و از طرف دیگه می فرمایید که من کلی حرفم را زدم!!!
   آخه چه ربطی داره؟ یعنی چی؟ اصلا من به کنار؛ یعنی اینکه کلی توهین کردید؟ خب باز هم کار اشتباهی کرید که توهین کلی کردید. تازه بعدش می گید که چرا به خودم میگیرم؟ خب معلومه چرا به خودم میگریم؛ دیگه خیلی بدیهیه، شما در جواب صحبت های من افاضه فرمودید و من پاسخ شما را دادم.
   می خوایید از چی فرار کنید؟ از کی فرار کنید؟ از وجدان خودتون؟ والا دیگه من نمی دونم چی بگم؛ دیگه اینجوریش را ندیده بودم.
   در آخر هم یک توصیه براتون دارم(البته اگه قبول کنید)؛ ببینید من اصلا مخالف این نیستم که به حرفام انتقادی نداشته باشید؛ اتفاقا خیلی هم استقبال می کنم. اما انتظار دارم به خود موضوع بحث انتقاد کنید نه اینکه سعی کنید که من را در مقابل امام زمان و رهبری قرار بدهید. مگر اینها مثل سپر بلایی هستند که هرجا لازم می بینید از اینها استفاده کنید؟ این دیگه واقعا جفا در حقشون هستش.
   حرف خودم را با این روایت از امام صادق(ع) تموم می کنم: دو دسته کمر مرا شکستند: عالم متهتک (بی پرده و بی حیا) و جاهل متنسک (مقدس مآب).

   (۰)
   پاسخ
   1. 15.1.1

    علی ابرار

    با عرض معذرت از هر دو نفر
    هر دو نفر اشتباهاتی داشتید بالا مثلا فتنه ۸۸ یک بخشش اصلاح طلبا بودن و isi رو احمدی نژاد نیاورده و نکرده میزون قبلا بوده و بقیه با استفاده از همین قبلا آمار میدادن البته این که چقد از مقالات بدرد بخوره جای بحث مفصلی داره یا این که حالا گیریم بدرد بخور باشن همشون که به نظر من درصد بدرد بخوریش بیشتر از اون چیزیه که آقا کریم گفتن بد تر میشه!! به این معنیه که علم بدرد بخورمون رو دو دستی داریم میفرستیم برای غربی ها اونم ترجمه شده که زحمتشون نشه!!
    یا در مورد ستاره خانم هر جایی نباید از امام زمان و امام خامنه ای خرج کرد اصلا فرض رو بر این میذاریم که حق با شما بود ولی بازم دلیلی برای خرج کردن نمیشه! یه بحث ساده بود اینجا بحث بنیادین نبود که!!!

    (۰)
    پاسخ
 15. 16

  ستاره

  آقای ابرار من برای بحث مقالات ISI حرف رهبر رو نکشیدم وسط، اینجا چند نفر اومدند و خیلی اوضاع علمی رو بد تصویر کردند، و کل خدمات علمی رو بردند زیر سوال، من به آقا کریم هم گفتم که من فقط با شخص شما نبودم، نظرات رو ببینید، من چندین بار تاکید کردم که نظر من کلی بود، یعنی کلاً حرف هاتون بوی سیاه نمایی می ده، در آخرین نظرم هم گفتم که تابع رهبری هستم در مورد سفید و سیاه بودن اوضاع داخلی، من تمام تلاشم رو کردم که به دوستان بگم از این طور صحبت کردن برداشت های خوبی به دست نمی یاد از اوضاع داخلی و این مخالف نظر رهبری است.
  منظور من این بود که ما در جنگ روانی هستیم و اگر با ما هستند بدونن تاثیر حرف هاشون چیه.
  من می خواستم اشتراکاتمون رو یاد دوستان بندازم که امام زمان و رهبری است، که اگر اینها رو قبول دارید که دارید که اینجا هستیداینطور حرف زدنتون مخالف مبانی فکری رهبره،که دوستان ربط اینها رو متوجه نشده و اینها رو بی ربط دونستند،من هم گفتم که جهت فکری رهبر رو تایید می کنم. سوء استفاده و جفا و خرج کردن و…!! فکر نمی کنید یه کم تند رفتید؟!
  ببینید کل حرف من این بود که بابت این حرف ها خودم رو تابع رهبر دونستم حالا اگر اینها اشتباهه بله من از اسم رهبر سوء استفاده کردم:
  گفتم سیاه نمایی نکنید، خدمات دولت رو به خاطر چند اشتباه منکر نشید، منتقد منصف باشید و فقط سیاه ها رو نبینید.
  در مورد توهین هم، من انقدر نظرم رو تشریح کردم که کلافه شدم و نوشتم من خیلی واضح حرف می زنم نمی دونم چرا نمی فهمید! و آقا کریم این رو توهین به خودشون فرض کردند و آخرین نظر حسابی از خجالت مادر اومدن!
  در کل اگر قرار باشه هر کس دلیل کارهاشو تبعیت از امام زمان یا رهبری بدونه اینطوری توبیخ بشه که دیگه کسی جرات نمی کنه اسمی از اینها بیاره! اگر حرف های من خلاف نظرات این اشخاص است، خلافش رو بگید نه اینکه بگید پای اینها رو وسط نکشید.در حالی که اسم رهبری بابت چیزی اومد وسط که یکی از دغدغه های رهبری است همانطور که در جریان انتخابات بارها بهش اشاره کردند.
  در نهایت هم اگر حرف تندی زده شد من رسماً عذرخواهی می کنم (البته نه از کسایی که تند حرف زدند!)
  و طلب مغفرت می کنم برای خودم و همه و انشالله که هممون به صراط مستقیم هدایت بشیم.

  (۰)
  پاسخ
  1. 16.1

   علی ابرار

   اگر نتونستم منظورمو برسونم ازتون معذرت میخوام
   در حالت کلی موافق شما هستم ولی منظورم این بود روند خوبی رو برای بحث استفاده نکردید

   (۰)
   پاسخ
 16. 17

  کریم

  کاملا درسته علی ابرار عزیز من هم نگفتم کلا اصلاح طلبا بی گناه هستند، بله معلومه یک جاهایی منحرف شدند، همانطور که یک جاهایی اصول گراها از مبانی اصولی انقلاب و رهبری منحرف شدند. کاملا واضحه. این که می بینید شاید بعضی جاها حرفام بوی تعصب و یا طرفداری از اصلاح طلبا را می ده به این دلیل که می بینیم که واقعا بعضی جاها بی انصافی میشه و به همشون به یک صورت نگاه میشه. مسلما در هر دوجناح هم آدم تند رو هست و هم آدم منصف و باید هموشون دیده بشن و چند نفر آدم منحرف نمی تونه نمادی از یک جریان خاص باشه.
  در مورد پایگاه علمی ISI هم کاملا حق با شماست خوب شد که این را گفتید شاید اگه من می گفتم متهم به سیاه نمایی و سایر مسائل می شدم. ISI خیلی وقت پیش و قبل از احمدی نژاد هم بوده و در این شکی نیست، منتها بحثمون درباره آمار مقالات ایرانی در ISI بوده و دانشجویان ایرانی هم درش مقاله برا چاپ میفرستادند. ولی باید موشکافانه و جزئی بحث و بررسی بشه تا دقیقا مشخص بشه که چرا آمار مقالات ایرانی یهویی زیاد شده. شاید هم واقعا در این زمینه از لحاظ کیفی هم پیشرفت داشتیم. من خودم به شخصه که خیلی هم افتخار می کنم. دلیلی نداره انکار کنیم و با سیاه نمایی پیشرفت و زحمت خودمون را نبینیم. کی حاضره که کشورش از نظر علمی پیشرفت نکنه؟ البته بله عده ای معدود آدم مغرض هم پیدا میشه که تکلیف اونا هم کاملا مشخصه.
  به ستاره خانم هم یک موضوع کلی میگم و الا می تونم سر دونه دونه حرفایی که زده شد صحبت کنم. این انتظار هست که حرف حق و حرفهای رهبری را همیشه بهش توجه داشته باشند؛ نه فقط جایی که به نفع خودشونه. خب صحبت از منطق و حقیقت اونجایی که به نفع ماست خیلی راحته. اما ازشون می خوام در هر شرایط این روحیه را داشته باشند. در این حالت هست که نه تنها مشکلی پیش نمیاد بلکه موجب پیشرفت کشورمون و تحقق آرامان های انقلاب و رهبری میشه.

  (۰)
  پاسخ
 17. 18

  مبهم

  من منظورم کلی بود و حرف ایشون نبود،میگم اینجا که دیگه غریبه نیس چرا خودمونو گول بزنیم،چرا واسه خودمون الکی نوشابه باز کنیم بگیم کلی پیشرفت داریم میکنیم و با این کار این همه سوء مدیریت در دولت کریمه را نادیده بگیریم……دلم به درد میاد وقتی میبینم این همه نخبه های کشور دارن میگن از وضع اسف بار دانشگاها،ماها خودمون تو دانشگاهیم داریم میبینیم وضعو،شماها خودتونم میبینید ولی بازم میگید این همه پیشرفت…..
  چی بگم والا

  (۰)
  پاسخ
  1. 18.1

   علی ابرار

   تا پیشرفت رو توی چی ببینی و با چی مقایسه کنی!!
   بله تا جایی که باید بریم خیلی فاصله داریم خیلی هم کم کاری شده جدی بگم نمیدونم بعضی از این مسئولین یا نماینده های مجلس و جاهای دیگه رو توی کدوم قبر باید بذارن!! خیلی هم کار شکنی شده(بیرونو نمیگم داخل رو میگم) خیلی مثال ها هست که میشه زد
   من خودم دانشجوی مهندسی کامپیوتر(سخت افزار) هستم تا حالا چیز بدرد بخور در مورد کامپیوتر از دانشگاه یاد نگرفتم(البته نه این که بلد نیستم ولی از دانشگاه چیزی بهم اضافه نشده) توی تقریبا تمام رشته ها هم همینه ولی این به این معنی نیست که ما ساکن هستیم و از جامون تکون نخوردیم
   شاید بخاطر این امثال من ناراحت هستیم انتظار توی برخی موارد از احمدی نژاد بیشتر بود در بدترین حالت میشه گفت احمدی نژاد هم مثل بقیه بود

   (۰)
   پاسخ

ارسال که پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *