مطالب مرتبط

19 Comments

 1. 4

  یه دوست

  نظر دکتر رادمهر به بیانیه آخر آیت الله خاتمی

  یه دوستی داشتم که قبل از انتخابات گفت:

  قصه ما و یک مرد

  سکانس اول:
  کمی قبل از سال ٨٨ در حمایت از میرحسین موسوی، از کاندیداتوری ریاست جمهوری انصراف داد؛ وقتی به او اعتراض کردیم که: “رأی تو بیشتر بود.”، پاسخ داد: “من ممکنه مرد روز جمعه ٢٢ خرداد باشم، اما مهندس موسوی مرد روز شنبۀ بعد از انتخاباته.” چند ماه بعد، به درستی حرفش رسیدیم.

  سکانس دوم:
  در زمستان سال ٩۰، در حالیکه هیچکس را تشویق به رأی دادن نکرده بود، خود آرام و بی‌صدا رأی داد؛ وقتی به او اعتراض کردیم که: “چرا؟” پاسخ داد: “ما نباید نهاد انتخابات رو به آسونی رها کنیم.” دو سال بعد، به درستی حرفش رسیدیم.

  سکانس سوم:
  در اردیبهشت سال ٩٢، با حمایت از هاشمی، کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری نشد؛ وقتی به او اعتراض کردیم که: “انتخاب ما تویی.” پاسخ داد: “تحمل حضورم را ندارند”. یک ماه بعد که دیدیم حتی تحمل حضور هاشمی را ندارند، به درستی حرفش رسیدیم.

  سکانس چهارم:
  در خرداد سال ٩٢، از “حسن روحانی” حمایت کرد.

  تمام

  (۱)
  پاسخ
 2. 5

  علی ابرار

  دقیقا چیزی بود که از فضای انتخابات توی ذهن من بود
  همیشه سر ۸ سال اینجوری میشه!!
  بعد از هاشمی بخاطر عملکرد هاشمی مردم به خاتمی رای دادن
  بعد از خاتمی مردم بخاطر عملکردش به احمدی نژاد رای دادن
  و بعد از احمدی نژاد مردم بخاطر عملکردش به روحانی رای دادن

  (۰)
  پاسخ
 3. 6

  احمد

  مهدی جان
  امان از لحضه غفلت که شاهدم هستی !
  شرمنده ام مولا

  (۰)
  پاسخ
 4. 7

  از دوستان

  چقدر جالب گفت:
  اگر آقای رضایی با سایر کاندیداها ائتلاف می کرد بخشی از آرای وی به سبد روحانی می ریخت.اگر قالیباف به نفع دیگر کاندیداهای اصولگرا کنار می رفت باز هم بخشی از سبد رای وی به نفع روحانی تمام می شد.ولایتی نیز به همین صورت و “!!!اگر جلیلی به نفع قالیباف کنار می رفت بخشی از آرای قالیباف و ولایتی به سبد روحانی می رفت!!!”
  یعنی گفته هر کدام که کنار می رفتند بخشی از رای آنها به سبد روحانی می رفت اما اگر جلیلی کنار می رفت بخشی از آرای قالیباف و ولایتی به سبد روحانی می رفت!
  ادبیات جالبی بود.

  (۰)
  پاسخ
  1. 7.1

   علی ابرار

   برای اثبات موضوع از طرفدارای جلیلی سوال کنید آخرین کاندیدا از نظرشون کدوم بوده میفهمید قضیه درسته یا نه!!!

   (۰)
   پاسخ
 5. 8

  حسنک

  خوشم میاد که از هر موقعیتی بنفع خودتون استفاده میکنید
  آقای روحانی مگه از مریخ اومده ؟
  آقای روحانی هم که همش توی دم و دستگاه خودتون بود ، حالا چی شد یکدفعه همه ایشون را اصلاح طلب و دست چپی و … می دونید ؟
  اینم فیلیمیه که برای بازی با حیثیت ملت درست کردید ، خوشبختانه ملت روز بروز هوشیارتر خواهد شد.

  (۰)
  پاسخ
 6. 9

  فاطمه

  صحبتم بااقای پناهیان است یعنی مردم شعورگوسفندی دارند که بخاطر مشکلات دولت احمدی نژاد وجبهه گرفتن دربرابر ایشون رفتند به روحانی رای دادند!!!
  متاسفم براتون که اینقدرمردم کشورتونو درسطح پایینی از درک وفهم میدونید .متاسفم برای خودم که صبح های جمعه کلی راه میومدم تابرسم به دعای ندبه شما.

  در ضمن کی گفته آقای قالیباف تخریب نکرد؟!مگرهمین آقای قالیباف موقع ثبت نام آقای هاشمی حرفاشونویادتون رفته!!!!

  (۰)
  پاسخ
 7. 10

  کریم

  این هشت کاندیدا را می توانیم به سه قسمت تقسیم کنیم: آقای جلیلی در یک طرف طیف؛ آقای روحانی در آن سوی طیف و بقیه نامزدها هم در وسط قرار می گیرند. آقای جلیلی بیشترین شعار را در رابطه با گفتمان انقلاب می داد و اگه رای می آورد نشون می داد که مردم این شعارها را پذیرفته اند. رای نیاوردن آقای جلیلی اصلا ربطی به عملکرد دولت کنونی و آقای احمدی نژاد ندارد. چون خود آقای احمدی نژاد هم از آقای جلیلی حمایت نکرد.
  حالا اگر یکی از نامزدهای طیف وسط یعنی قالباف و ولایتی و غرضی و رضایی رای می آورد اتفاق چندانی نمی افتاد زیرا این ها هم اختلاف چندانی با اصول و مبانی گفته شده نداشتند و تنها شاید در مصداق ها و پندارها تفاوتهایی داشتند.
  اما رای آوردن آقای روحانی که هیچ کس فکرش را هم نمی کرد، حاوی پیام های مهمی است و نشون میده که مردم اعتراضات جدی دارند.
  نکته مهم اینکه باید تکلیف خودمان را حداقل با خودمان مشخص کنیم. اگر به شعور و رای مردم احترم می گذاریم باید یک فکر اساسی بکنیم و یک تجدید نظر جدی در مورد افکارمون داشته باشیم. وگرنه می تونیم صورت مسئله را به راحتی پاک و یا عوض کنیم و بگیم که مردم دارند اشتباه می کنند.

  (۰)
  پاسخ
 8. 11

  رضا

  چرا دنبال این هستین که به هر طریق ممکن دکتر روحانی رو خرابش کنین…..؟!!!
  هشت سال همه چی به نفع شما بود حالا چهار سال هم به نفع ما……….
  خودتون بهتر میدونید منظورم چیه…………

  (۰)
  پاسخ
 9. 12

  امید

  اینکه روحانی رای اورد به این دلیل بود که رقیب جدی وجود نداشت…جبه مقابل ایشون خیلی ضعیف خودشو نشون داد.گفتمان اسلامی هم به صورت خیلی تند {جلیلی}والبته خیلی هم کم مورد بحث قرار گرفت.فعلا که اقایون انگاری قصد دارند همه اشتباهاتشون به گردن یکی دیگه {احمدی نزاد }بندازند..

  (۰)
  پاسخ
 10. 13

  NBA

  سلام من بشخصه از آقای جلیلی راضی نبودم ایشون خیلی ضعیف وارد عرصه شدند ریاست ملت ایران مرد کهن میخواهد فردی مثه شهید رجایی من کار ندارم ۸ سال پیش کی بود چی شد گذشته ها گذشته و شهید رجایی را مثال میزنم چون تنها با این دیدگاه البته بروز میتوان کاری کرد چون افکار مردم عجیب با هم فرق داره وباید خیلی دقیق وبا احتیاط تمام آنها را جذب و یکپارچه کرد و تا مردم با هم نباشند دشمن شکست نمیخورد وبنده بدنبال این دیدگاه در کاندیدها بودم که متاسفانه هیچ کدام یا نداشتند و یا ضعف داشتند
  اما حال که آقای روحانی انتخاب شدند باید با کمک هم به یاری ایشان بپردازیم نه اینکه هی بگیم چرا این شد چرا اون نشد و من خدا رو شاکرم که بیش از ۳۲ میلیون رای داشتیم اینو بچسبسد بابا یعنی با همه این شرایط تحریم و … مردم دلسوزانه رای دادند این یعنی با یه برنامه ریزی الهی به راحتی میشه باز دیگران را هم متحد کرد وحتی زمینه ظهور رو آماده کرد
  و من مطمئنم که خواست خداوند بوده که آقای روحانی انتخاب بشوند ونه هیچ چیز دیگر بهتر از من میدونید که اگر خدا نخواهد برگی از درخت نمیافتد و باید به تقدیر الهی احترام گذاشت
  واین نظر کلی بنده بود نه اینکه بخوام جناب استاد پناهیان را نقد کرده باشم من کاملا بحث ایشان را قبول دارم و به آن احترم میگذارم ایشان بر گردن بنده حق استادی دارند و مخلصشم هستیم
  باور کنید همین جوانایی که این شبها صدای جیغ و بوقشون دنیا رو برداشته رو براحتی میشه آورد در مسیر حق که همان راه امام مهدی میباشد با زور به چیزی نمیتوان رسید اینها ۸سال پیشو دوست نداشتند ولی الان خوشحالند چه فرصتی از این بهتر که در شادی به آقا برسیم بهترین موقعیت برای جذب مردم هست بخصوص همین شادهای این شبها
  بیاین بجای این حرفها راه امام (عج) را بشناسیم و به دیگران راه رو یاد بدیم
  هدف فقط امام محمد مهدی باشه نه چیز دیگر
  یا ابولفضل

  (۰)
  پاسخ
  1. 13.1

   یکی

   م ح م د
   بردن نام اصلی امام زمان (عج)در زمان غیبت کبری اشکال دارد
   امام باقر(ع) فرموده است: «لا یسمی حتی یظهر امره»؛«نام او نباید برده شود تا اینکه امر (قیام) او آشکار شود».(کافی، ج۱، ص۵۲۵)
   پیامبر(ص) می‌فرماید: «لا یسمه باسمه ظاهراً قبل قیامه الا کافر به»؛«در آشکارا نام او را تا قبل از قیام او، جز کافر به او نمی‌برد».(مستدرک الوسایل، ج۱۲، ص۲۸۵)
   دیگه تکرار نکن عزیز.دلسوزانه گفتم.امیدوارم از یاران با وفایش قرار بگیری.

   (۰)
   پاسخ
  2. 13.2

   یه دوست

   آتشی نمى سوزاند “ابراهیم” را
   و دریایى غرق نمی کند “موسى” را
   مادری،کودک دلبندش را به دست موجهاى خروشان “نیل” می سپارد
   تا برسد به خانه ی فرعونِ تشنه به خونَش
   دیگری را برادرانش به چاه مى اندازند
   سر از خانه ی عزیز مصر درمی آورد
   مکر زلیخا زندانیش می کند ، اما عاقبت بر تخت ملک می نشیند
   از این “قِصَص” قرآنى هنوز هم نیاموختی؟!
   که اگر همه ی عالم قصد ضرر رساندن به تو را داشته باشند
   و خدا نخواهد ، نمی توانند
   او که یگانه تکیه گاه من و توست
   پس ؛
   به “تدبیرش” اعتماد کن ،
   به “حکمتش” دل بسپار ،
   به او “توکل” کن ؛
   و به سمت او “قدمی بردار” ،
   تا ده قدم آمدنش به سوى خود را به تماشا بنشینی

   (۰)
   پاسخ
 11. 14

  علی ابرار

  خیلی جالبه
  یه بخش صحبت های آقای پناهیان
  http://media.afsaran.ir/rdvNwfs.mp4

  (0)
  پاسخ
 12. 15

  من

  تا کی میخواین سرتونو از برف در نیارید.
  عارف به نفع روحانی کار کشید.تمام جبهه اصلاحات از روحانی حمایت کرد.خود آقای روحانی می داند که رای اصلاح طلبان بود که ایشان رئیس جمهور شد.
  من نمی فهمم جریان فتنه یعنی کیا…!؟؟هی جریان فتنه،جریان فتنه می کنید.
  فقط آقای روحانی با دولت مخالفت نکرد.همه کاندیدا ها این کارو کردن.پیروزی آقای روحانی دلیل دیگری داشت.پیروزی آقای روحانی فقط و فقط بخاطر حمایت خاتمی و هاشمی بود.چرا نمی خواین قبول کنید اینو.
  تخریب از نظر ایشون یعنی چی؟دیگه آقای قالیباف و جلیلی چی کار میتونستن بکنن که نکردن؟به هر ریسمانی چنگ زدن ولی در نهایت….
  برید افکارتونو درست کنید

  (۰)
  پاسخ
 13. 16

  علی ابرار

  ربطی به متن نداره اولش خنده داره بعدشم صحبت های جالبیه

  http://media.afsaran.ir/rdvv0ao.mp4

  (0)
  پاسخ
 14. 17

  وحید

  تا قبل از ۲۴ خرداد، اصلاح طلب بود، حالا که رأی آورده، راست سنتی به حسابش میارید؟

  (۰)
  پاسخ
 15. 18

  jalal

  خیلی حرف هاش دور از منطقه من فکر می کردم ایشون حد اقل در گفتار عدالت رو رعایت کنند ولی دیدم علاوه بر اینکه رعایت نکردند گفته هاشون باعث خنده و انبساط خاطر میشه میگه که مردم به شدت از احمدی نزاد ناراضین چون خودش رو مخالف هاشمی نشون میده مگه یادت رفته که یکی از دلایل رای اوردن احمدی نژاد این بود که مقابل این اقا ایستاد در ضمن مگه شما ها گذاشتید که تیم احمدی نزاد وارد انتخابات بشه که مورد قضاوت مردم قرار بگیره . من فکر می کنم اتفاقا چون شما تیم ایشون رو نگذاشتید وارد انتخابات بشن مردم از سر لج با شما به ایشون رای دادند ای کاش یه مقدار بیشتر تحقیق می کردید جناب. اون موجی که میگی به روحانی رای داده رو ه بار دیگه نگاه کن که چند در صد بودن خودشون رو به هر دری زدند ولی بیشتر از ۵۱ درصد رای اونم با وجود نداشتن رقیب جدی و نامی نیاوردند در سال ۸۸ در زمانیکه احمدی نزاد بود مشارکت مردم رو تونست ایشون به ۸۵ درصد برسونه ولی با عدم حضور ایشون در این دوره مشارکت مردم در حد مشارکت مجلس بود شما خیال کردید مردم به ایشون برا ۸ سال رای دادند چون شما ها حمایتش کردید اتفاقا شما ها بودید که با دخالت های بی مورد بی موقعتون سنگ جلوی پای این اقا می گذاشتید اون م در شرایطی که این اقا هم زمان داشت با جبهه خارجی و عده ای فتنه گر داخلی می جنگید

  (۰)
  پاسخ
 16. 19

  احمق

  فقط غرضی

  (۰)
  پاسخ

ارسال که پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *