مطالب مرتبط

7 Comments

 1. 1

  بیت العباس

  آه آه آه ،که اگر به آن برسیم که چه بلائی بر سرمان آوردیم و آوردند.

  (۰)
  پاسخ
 2. 2

  samaneh

  من تا حالا فکر میکردم غذایی که میخورم حلاله، اما مثل اینکه در جهل مرکب بودم :-?
  مخصوصا اون قسمت “ذکر نام خدا در تهیّه غذا”
  خیلی تکان دهنده بود.
  نمیدونم تو روز قیامت چی میخوایم جواب بدیم ?:-)

  (۰)
  پاسخ
 3. 3

  محمد حسین

  من هنگ کردم یکی به من کمک کنه؟؟؟؟؟؟؟
  اگه اینجوری باشه که هیچی نباید بخوریم
  مثلا گوشتی که میخریم از کجا بدانیم که آن حیوان ذبح اسلامی شده؟و…………………………………………………………………………………………………………………………………………خیلی چیزهای دیگر.

  (۰)
  پاسخ
  1. 3.1

   فاراقلیط

   خب راجع به سوال به خصوصی که گفتین تو احکام اومده حیواناتی که تو کشورهای اسلامی کشته میشن محکوم به حلال بودن هستن مگر اینکه خودتون شاهد باشین یا یقین کنین گوشتی که میخورین مربوط به حیوانی باشه که غیر اسلامی ذبح بشه.
   کاش نقطه چین ها هم پر میشد تا با کمک دوستان به یه نتایجی می رسیدیم.

   (۰)
   پاسخ
 4. 4

  samaneh

  با این وجود بسیاری از غذاها و خوراکی هایی که میخوریم اگه حرام نباشه شبهه ناک هست.
  من درموردغذاهای نذری که در ماه رمضان یا محرم توزیع میشه از دفتر آیه الله مکارم سوال کردم فرمودن اگه اطمینان دارید با پول حرام تهیه شده نخورید امااگه مطمئن نیستید اشکال نداره. و در مورد گندم یا گوشتی که نمیدونیم زکات داده شده براش یانه همون جواب رو دادن به علاوه اینکه فرمودن تجسس نکنید.
  اینا رو پرسیدم چون خونده بودم هرغذایی که برای آیه الله بهجت میاوردن ایشون به خونوادشون فرموده بودن تا من نگفتم حلاله از اون نخورید. ما کجا و اونا کجا :-/
  البته خودم فکر میکنم برای رسیدن به مراتب بالای خودسازی حتما باید غذای طیب و حلال خورد اماخب ما که واقعا درتوانمون نیست این همه مراقبت، نمیدونم تکلیفمون اون دنیا چیه؟ علی الخصوص که حق الناس هم میشه.
  یه چیزی که خیلی آزاردهنده است اینه که خیلی از کشاورزای ما زکات نمیدن و بعد همون گندم به صورت نون میاد سر سفره ما. واین ما رو از رسیدن به درجات عالی منع میکنه.یا لذت عبادت رومیگیره.
  در مواردی هم که غذا حرام باشه دیگه حرف حق اثر نمیذاره. حالا بشین ساعتها بحث کن بی فایدس. اینجاست که مولا امام حسین ع میفرمایند « مُلٍئَت بطونکم من مال الحرام»
  یادمه استاد در سخنرانی شون میگفتن نسل بعدی حرام خور، حرام زاده ست.
  مهمترین نکته هم متاسفانه بانکداری اسلامی( ?:-) :shock: ) است. جنگ با خدا و ربا ریشه بیشتر حرام خوری هاست و آثارش کاملا در جامعه هویداست. نمی دونم چه طور میشه ازشر ربا خلاص شد؟
  خانوم فهیم بابت این مطلب مهمی که در سایت خوبتون گذاشتین ازتون ممنونم. البته از آقا مهدی هم تشکر میکنم.اجرتون باخود آقا صاحب الزمان ع

  (۰)
  پاسخ

ارسال که پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *