مطالب مرتبط

24 Comments

 1. 1

  دوستدار سید خراسانی

  همیشه پای یک یهودی در میان است!

  (۰)
  پاسخ
 2. 2

  Alast

  خیلى ممنون.مطلب مفیدى بود.

  (۰)
  پاسخ
 3. 3

  سرگیس یک ایرانی مسیحی

  با سلام. بسیار بسیار متاسفم که هموطنانی این چنین دوگم و گمشده در تعصب دارم.هموطن مسلمان من : کاسه داغ تر از آش یعنی اینکه از آیه لا اکراه فی الدین … استنباط شود که اجازه داری به همه ادیان پیش و پس از خود توهین نمایی ، کتاب آسمانی مورد قبول و احترام آنان را به سخره بگیری و و برای خود بدوزی و ببافی ؟ اگر کسی با هر دینی ، سخنی یا حرفی یا حتی اشاره ای به کتاب آسمانی مورد قبول تو بزند ! چه حالی به تو دست خواهد داد؟ او بر اساس اعتقادش حرف زده درست مثل تو. آن وقت او باید به هر نحوی کشته شود ولی تو میتوانی فیلم عیسی و حضرت مریم و فاطیما و … بر اساس اعتقاد خود و رد ایمان اکثریت جهان بسازی و دیگران هیچ حرفی نزنند؟؟؟؟ تازه آن را به واتیکان نیز اهدا کنی! هموطن من : کمی احترام به دیگران حتی بر اساس آموزه های دینی خودتان نیز لازم است. اگر اهل جزیه ایم ، اگر قبل از اسلام آوردن ایرانیان در این کشور ساکن بوده و هستیم ، اگر ایرانی تر از تو هموطن مسلمان هستیم ، اگر انسانیم ، بایستی به اعتقادات یکدیگر احترام بگذاریم. از نام سایت شما گرفته تا مطالب دیگر و بخصوص این مطلب تماما جزو اختلافات دین اسلام و مسیحیت است و همه این موارد پاسخ قاطع و روشن دارد و اگر این چنین نبود اکنون همه مسیحیان ، مسلمان می شدند !!!!
  در پایان از گرفتن وقتتان معذرت می خواهم.

  (۰)
  پاسخ
  1. 3.1

   علی ابرار

   سلام
   ما حتی منکر تحریف داخل اسلام هم نیستیم کعب الاحبار یه تنه ۱۰۰۰۰ تا حدیث دروغ وارد دین کرده یهودیانی که فقط یک سال در زمان پیامبر ما مسلمون شده بودن میشن عالم دینی خلیفه ی اول و دوم معلومه که چه کار هایی میکنن

   این فیلم کیفیتش یکم پایینه ولی دیدنش خالی از لطف نیست

   http://hn14.asset.aparat.com/aparat-video/eb6b603f5cb7498e61884ccf777ad35d1177040.mp4

   اگه دوست داشته باشید همین جا سوال جواب از چیز های اولیه ی دینمون بکنیم
   پاسخ های قاطع شما رو هم ماها بشنویم

   (۰)
   پاسخ
   1. 3.1.1

    مهرداد14

    السلام علیک یا علی بن موسی الرضا
    جانهای ما به فدایت یا امام رضا
    احسنت علی آقا عالی بود

    (۰)
    پاسخ
  2. 3.2

   محمد

   سلام هموطن مسیحی گرامی
   ما در دین یا کتاب دیگران دخالتی نکرده ایم بلکه داستان صحیح و واقعی حضرت مریم و حضرت عیسی و دیگر انبیاء و بزرگان گذشته را از قرآن و منابع دینی خودمان گرفته ایم. ما خودمان را دنباله رو مسیح می دانیم و معتقدیم که ما از همه مردم جهان، حتی از مسیحیان به عیسی نزدیکتریم. عیسی پیامبر خداست و از چندگانه پرستی بیزار است. معتقدیم او از آسمان فرود خواهد آمد و امام زمان را یاری خواهد داد.
   پس شما هموطن گرامی، مسیح را متعلق به خودت ندان. شناسنامه این شخصیت بزرگ را بنام هیچ کسی نزده اند و هر کس به تعالیم او نزدیکتر باشد به خود او نیز نزدیکتر است حتی اگر سنگ ادعای پیروی او را هم زیاد به سینه نزند.تنها پروردگار می تواند مردم نزدیکتر به او را تعیین فرماید. تنها چیزی که من بعنوان برادر شما توصیه می کنم این است که یگانه پرست باش تا رستگار شوی. این پیام حضرت محمد و همه پیامبران از جمله عیسی است.

   (۰)
   پاسخ
 4. 4

  سرگیس یک ایرانی مسیحی

  با سلام مجدد. متشکرم که دیدگاه من نیز بر سایت قرار گرفت. بنا به پیشنهادتون از نام سایت شروع کنیم. ولی بهتر است اول درخصوص خود کتاب آسمانی صحبت کنیم. از زمانی که اول بار مسلمانان به یثرب رفتند ، تا کنون کتاب ما مسیحیان همینی بوده که هست. و از دو بخش «عهد عتیق» و «عهد جدید» که شامل ۶۶ کتاب است تشکیل شده. عهد عتیق از ۳۹ کتاب و عهد جدید از ۲۷ کتاب (ویکی پدیای فارسی) رسالات پولس رسول همان موقع نیز در کتاب بوده و بنابراین اگر قرار بر اظهار نظر کوبنده بود ، حتما پیامبر و یا اصحابش اینکار را میکردند و این زحمت به گردن یوسف رشاد نمی افتاد! ما در درس معارف اسلامی ۲ در دانشگاه ها مبحثی داریم به نام اثبات تحریف کتب مقدس سایر ادیان و با نمره ۲۰ آن درس را نیز پاس نموده ایم.
  برخلاف قرآن که اعتقاد شما بر آن است که از طرف خداوند در مکه و مدینه بر پیامبر نازل شده و پس از وی توسط عثمان از کسانی که شنیده بودند جمع آوری شده و توسط ۱۴ نگارنده نوشته شده و به بلاد فرستاده شده ( تاریخ قرآن انتشارات سمت) ، ما اعتقاد داریم کتاب ما توسط شاگرد و یا نزدیکان شاگردان مسیح در سالهای ۴۰ تا ۹۰ میلادی به زبانهای مختلف نوشته شده و در کلیساهای بلاد مختلف استفاده میشده است.
  گفته میشود که اینان “عصمت” نداشتند! به هر حال نگارنده های قرآن نیز همینگونه بوده اند.
  جمعی حدود سال ۳۰۰ در نیقیه کتاب های موجود را در یک صحف جمع کردند. (مشابه کار عثمان !) از آن پس همین بوده و هست.
  در کتابهای ضد مسیحیت که به وفور در کتابفروشیها هست مثل مسیحیت نوشته حاج اسحاق آل خوئینی و بازبینی شهید بهشتی در قم نیز با لذتی فراوان کل قضیه پولس و… این کتاب مورد نقد و پرسش قرارگرفته و حتی جالب اینکه از باکره بدنیا آمدن مسیح نیز ( که در قرآن نیز مورد تاکید است !) مورد ظن قرار گرفته و با زرتشت و … مقایسه شده !
  ولی کتاب مقدس ما جزو کتب ممنوع الچاپ است !
  بگذریم. فاراقلیط از نظر مسلمانان به معنی احمد است که در انجیل آمده و مورد تحریف! قرار نگرفته است.
  این کلمه ای یونانی است و به اعتقاد ما ( و اهل کلام) به معنای منجی یا نجات دهنده است و دلالت بر روح القدس میکند که مسیح وعده می دهد و در روز پنطیکاست بر شاگردان نازل میشود. انجیل برنابا و یا موارد دیگری که پس از اسلام نوشته شده نیز اساسا با موارد مطرح شده در کتاب آسمانی ما متفاوت است.(کتاب تاریخ کلیسای قدیم ایران و روم )
  مورد دوم که در قرآن نیز آمده و بدان اشاره زیاد میشود پسر خدا بودن مسیح است. در قرآن آمده (فکر میکنم سوره مریم ) ” فإذا سَوَّیْته وَنََفخت فیه من رّوحی فقَعواْ لَه سَاجدینَ.” یعنی از روح خود در رحم مریم قرار داد. پس به نظر شمای مسلمان عیسی پسر کیست؟ از نظر ما مسیحیان همه ما فرزندان (پسر یا دختر ) خدائیم. چون روح ما جزئی از ذات اقدس است.
  فکر کنم فعلا بیش از این وقت شمارا نگیرم.
  با تشکر

  (۰)
  پاسخ
  1. 4.1

   عبدالرحمن

   بسم الله الرحمن الرحیم

   ان الله لایهدی القوم الظالمین

   جناب غیر مسلمان

   اول اینکه ما با افرادی که خود رو مسیحی میدونن هیچ مشکلی نداریم و بحثمون اعتقادیه

   اما شما که با برنامه اومدی و مثلا خواستی شبهه بندازی

   میشه بهم بگی این همه انجیل

   بالاخره کودومش درسته؟

   یه دونه انجیل مرجع بهم نشون بده ببینم

   چرا انقدر کتاباتون (البته بعید میدونم شما مسیحی باشی) ورژن داره ۸-)

   خب بگذریم چون پاپ هم برای این جوابی نداره

   در انجیل یوحنا

   سابجکت ۱۶ چپتر ۷

   به هرحال من حقیقت را به شما می گویم، به مصلحت شماست که من بروم، زیرا که اگر من نروم فاراقلیط نخواهد آمد

   عبارات مشابه

   پارقلیطا
   پریکلیطوس
   یعنی احمد=بسیار ستایش شده

   فاراقلیط رئیس جهان است، که ظهور و تجلی او تنها برای گروه خاصی نیست.
   انجیل یوحنا فصل۱۴، آیه۳۰

   کجای مسیحیت این تعریف برای روح القدس آمده؟

   آیا وجدان داشتن کار سختیست؟

   در مورد نگارنده های قرآن و انجیل

   نگارنده های قرآن یک قرآن رو نوشتند زیر نظر پیامبر

   ولی نگارنده های شما کتاب های مختلف رو بر اساس نفسانیات خود و در غیاب عیسی مسیح نوشتند

   پس از حرف عصمت در اینجا خطاست

   در مورد پسر خدا بودن

   این نوع آفرینش حضرت مسیح رو بیان کرده

   پس حضرت آدم اولی تر است در این قضیه

   درست است؟

   چندتا خدا داریم؟

   حضرت آدم رو کی خلق کرد؟؟

   (۰)
   پاسخ
  2. 4.2

   حسینی

   بی حجابی، زنا، نسبت دادن فاحشه به همسر پیامبر یعنی مریم بجدلیه، آزاد بودن روابط جنسی،آزاد بودن روابط دختر وپسر، آزاد بودن شراب،وضع قوانین به نفع علما و………..
   بازم بگم یا همین تحریف ها بسه آقای سرگیس
   کجا پیامبر خدا زن فاحشه داشت…..چه وقت پیامبر گفته شراب آزاده……چه وقت گفته زنا آزاده
   اگه اسم اینها تحریف نیست پس چبه آقای سرگیس
   چرا هرکاری رو مسیحیها میکنن و میگن خدا مارو میبخشه؟؟؟؟
   جالبه که میگید تحریف نیست
   برید یه کم بدون تعصب کتاب بخونید ومطالعه کنید

   (۰)
   پاسخ
 5. 5

  علی ابرار

  سلام
  نفهمیدم دقیقا سوالتون چیه ولی پاسخ اجمالی رو دوستمون دادن فقط ثابت کردید اطلاعاتتون در مورد اسلام و قرآن کمه(نه این که مثلا امثال من اطلاعاتشون زیاد باشه ها منظورم این نبود)
  اول گفتید در مورد کتاب آسمانیتون که عهد جدید و عتیقه و این که اگر در مسیحیت اشکالی وجود داشت پیامبر اسلام یا اصحابشون اظهار نظر میکردن! واقعا جای تعجب داره که حادثه ی معروف مباهله رو نشنیدید که نشنیدنش خیلی منو متعجب میکنه که اینقدر لجاجت کردند مسیحیان و دلیل هم نداشتن که کار به نفرین کشید و از ترس جا زدن چون پیامبر (ص) اهل بیت خودشونو برای این کار آورده بودن جریانش از حوصله ی بحث خارجه یه نمونه دیگش رو هم بالا لینک فیلم دادم که نواده پیامبر (ص) امام رضا (ع) مناظره کردن و یهودیان و مسیحیان از جواب عاجز موندن حجمش زیاد نیست دانلودش کنید
  پایین تر توضیحات خودتونو دادید که رسیدید به بحث تولد حضرت مسیح (ع) که گفتید قرآن گفته پسر خداست که اتفاقا بحث جالبیه همیشه هم برام سوال بوده اول نظر قرآن رو با هم ببینیم بعد سوالمو در همین مورد میپرسم
  سوره ی مائده آیات ۷۲-۷۵
  ترجمشو فقط میذارم
  کسانى که گفتند خدا همان مسیح پسر مریم است قطعا کافر شده ‏اند و حال آنکه مسیح مى‏گفت اى فرزندان اسرائیل پروردگار من و پروردگار خودتان را بپرستید که هر کس به خدا شرک آورد قطعا خدا بهشت را بر او حرام ساخته و جایگاهش آتش است و براى ستمکاران یاورانى نیست (۷۲)

  کسانى که [به تثلیث قائل شده و] گفتند خدا سومین [شخص از] سه [شخص یا سه اقنوم] است قطعا کافر شده ‏اند و حال آنکه هیچ معبودى جز خداى یکتا نیست و اگر از آنچه مى‏گویند باز نایستند به کافران ایشان عذابى دردناک خواهد رسید (۷۳)
  چرا به درگاه خدا توبه نمى‏کنند و از وى آمرزش نمى‏خواهند و خدا آمرزنده مهربان است (۷۴)
  مسیح پسر مریم جز پیامبرى نبود که پیش از او [نیز] پیامبرانى آمده بودند و مادرش زنى بسیار راستگو بود هر دو غذا مى‏خوردند بنگر چگونه آیات [خود] را براى آنان توضیح مى‏دهیم سپس ببین چگونه [از حقیقت] دور مى‏افتند (۷۵)
  اینم مائده ۱۱۶-۱۱۸
  و [یاد کن] هنگامى را که خدا فرمود اى عیسى پسر مریم آیا تو به مردم گفتى من و مادرم را همچون دو خدا به جاى خداوند بپرستید گفت منزهى تو مرا نزیبد که [در باره خویشتن] چیزى را که حق من نیست بگویم اگر آن را گفته بودم قطعا آن را مى‏دانستى آنچه در نفس من است تو مى‏دانى و آنچه در ذات توست من نمى‏دانم چرا که تو خود داناى رازهاى نهانى (۱۱۶)
  جز آنچه مرا بدان فرمان دادى [چیزى] به آنان نگفتم [گفته‏ام] که خدا پروردگار من و پروردگار خود را عبادت کنید و تا وقتى در میانشان بودم بر آنان گواه بودم پس چون روح مرا گرفتى تو خود بر آنان نگهبان بودى و تو بر هر چیز گواهى (۱۱۷)
  اگر عذابشان کنى آنان بندگان تواند و اگر بر ایشان ببخشایى تو خود توانا و حکیمى (۱۱۸)
  فک کنم قرآن واضح منظور خودشو گفته
  راستی حضرت مسیح مگه غذا نمیخورد؟
  مگه دعا نمیکرد؟
  میرسیم به سوال من
  توضیح:
  مگه خدا واحد نیست و تمام انبیا به یگانگی خدا شهادت نداده اند! پس تثلیث که داخل مسیحیت هست به چه معناست؟
  این که پدر پسر و روح القدس رو به عنوان خدا قبول کنیم در تضاد کامل با توحید و یگانگی خداست و اصل اول زیر سوال رفته به حساب میاد
  سوال: دلیلتون برای تثلیث چیه؟ و چرا ۳ خدا دارید؟ آیا این منکر توحید نیست؟خلاصش در این مورد توضیح بدید و ثابت کنید عیسی پسر خداست ?:-)

  (۰)
  پاسخ
 6. 6

  سرگیس یک ایرانی مسیحی

  هموطن من.
  باسلام
  همیشه تصور توطئه خیلی راحته. حرف حساب من اینه : اگر با جنگ نرم غرب مقابله می کنیم ، اگر با نفوذ مسیحیت در کشورمان با استراتژی جنگ نرم دشمن مخالفیم و اگر…. هیچ دلیلی بر آن نیست که به دین مسیحیت و اعتقاد آنان و یا سایر ادیان به مبارزه برخیزیم. پیامبر وقتی با ایران نامه نگاری کرد آیا با دین زرتشت ضدیت نشان داد ؟ آیا در یثرب (مدینه) سخنانی برای تخریب مسیحیت گفت؟ یا فقط آموزشهایی به پیروانش داد؟
  من هموطن تو با احترام میگویم که برای همه موارد در دین خود حتما دلیل قانع کننده ای دارم. میگویم در وطنم همه گونه آثار ضد مذهبم وجود دارد و به وفور از صبحگاه تا شامگاه از اینترنت و رادیو و تلویزیون و مدرسه و دانشگاه و کتاب و مجله و… می شنوم و تنها نگران کودکم هستم. شما آیا یکبار ، یکبار فقط انجیل را خودت خوانده ای ؟ اصلا فرض بر این که اعتقادات و آموزه های تو آنرا تایید نمی کند ، آیا بایستی بر اختلافات آن در اینترنت بوق کرنا کنی ؟ این است تقریب ادیان و مذاهب؟ به جای تاکید بر اشتراکات و توحید و…
  من هموطن مسیحی تو در این آب و خاک حق و حقوقی دارم . (حقوق اقلیتها نوشته عباسعلی عمید زنجانی ) در مباحثات علمی اولین قانون احترام به دیدگاه طرف مقابل است. وقتی این اولین قانون را رعایت نکنی دیگر مباحثه ای نیست. درضمن نگارنده های قرآن پس از وفات پیامبر قرآن را نوشتند و تجویدها ی مختلف خود دال برآن است محض خدا حداقل دین خود را بدون تعصب و کمال و تمام بیاموزید. خداوند همه مارا در اعتقاداتمان استوار نگه بدارد و از گزند شیطان بدور. به جای تاختن بر دین یهود و مسیح و… مزایا و خوبیهای دین خود را به هم کیشان خود بهتر بیاموزید . برای مقابله با جنگ نرم دشمن ، تاکتیکها و قدمهای ناجوانمردانه دشمن بی دین را بیاموزید. برنامه شبهه انداز من پیشکشتان. با بدگویی شما از دین مسیحیت چیزی از آن کاسته نمی شود بلکه فقط خود را از چشم ما می اندازید. با تشکر و خدانگهدار همه مان.

  (۰)
  پاسخ
  1. 6.1

   حسینی

   جناب مسیحی ۱ پیامبر اسلام رو به ایران نیاورد عمر حرامزاده آورد
   ۲دین مسیحیت تحریف شده باید پذیرفت تو نظرات قبلیم گفتم چه تحریفهایی شده
   شما اگر توانستی ثابت کنی تحریف نشده ماهم قبول میکنیم

   (۰)
   پاسخ
 7. 7

  رضا

  سلام
  در تایید فرمایسات اقای عبدالرحمن
  امام رضا در مناظره با عالم وقت مسیحیان درباره پسر خدا بودن عیسی بن مریم ع فرمودند
  اگر با چنین دیدگاهی به خلقت عیسی بنگریم پس ادم ع بر عیسی ارجح است چون عیسی دارای مادری بنام مریم بود لکن ادم نه پدر و نه مادر داشت پس او بر فرزند خدا بودن سزاوارتر است تا عیسی بن مریم

  (۰)
  پاسخ
 8. 8

  سرگیس هموطن مسیحی شما

  هموطنان مسلمان من. اصل مطلبی که باعث شد من دیدگاه بگذارم نه نظر عبدالرحمن عزیز که
  ” با برنامه اومدی و مثلا خواستی شبهه بندازی” بلکه این سایت که به خاطر مبارزه با جنگ نرم و فراماسونری و صهیونیسم است , به جای این موارد تخریب و حمله به مسیحیت را در اولویت کار خود قرار داده است. دوست عزیز بهتر نیست به جای این مطالب با بی دینان غربی که درصدد ترویج مسیحیت یا سست نمودن عقاید مسلمانان این آب و خاک هستند مبارزه کنی نه با دین مسیحیت ؟ با این مطالب تنها مارا از خود منزجر مینمایید.احترام به عقاید و تقریب مذاهب و ادیان از برنامه های کشور ماست . به جای اتحاد در برابر دشمن خارجی ، هموطنان خود را مورد هجوم قرار می دهید. به جای تکیه بر اشتراکات ادیان به اختلافات ادیان می پردازید.
  حال در خصوص مسائل مطرح شده توسط دوستان البته یکی یکی. البته من عالم دهر نیستم و فیلسوه و الهیدان نیز نیستم. ولی در حد توان خود مطالبی را مینویسم.
  اینکه کدوم انجیل درسته و چرا چندتا ورژن ! داره : چهار انجیل توسط افراد مختلف و برای گروه هدف مختلف و به زبانهای مختلف نوشته شده و ما اعتقاد داریم که تکمیل کننده هم هستند. مثلا قرآن سی جز داره ولی یک کتابه. یا نامه های رسولان مثل نهج البلاغه میمونه و… انجیل مرجع هم از قرن سوم میلادی همینه که هست.
  درخصوص فاراقلیط سه خدایی و تثلیث شما را به لینک زیر : پژوهشکده باقرالعلوم ارجاع میدهم http://www.pajoohe.com/fa/index.php?Page=definition&UID=42950
  حدود دوقرن پیش هاتف اصفهانی شاعر نامدار قرن دوازدهم هجری که در قم زیست و وفات یافت در ترجیع بند معروف خود به خوبی ازقول یک همکیش من اینگونه گفته است:
  در کلیسا به دلبری ترسا گفتم: ای جان به دام تو در بند
  ای که دارد به تار زنارت هر سر موی من جدا پیوند
  ره به وحدت نیافتن تا کی ننگ تثلیت بر یکی تا چند؟
  نام حق یگانه چون شاید که اب و ابن و روح قدس نهند؟
  لب شیرین گشود و با من گفت وز شکرخند ریخت از لب قند
  که گر از سر وحدت آگاهی تهمت کافری به ما مپسند
  در سه آیینه شاهد ازلی پرتو از روی تابناک افگند
  سه نگردد بریشم ار او را پرنیان خوانی و حریر و پرند
  ما در این گفتگو که از یک سو شد ز ناقوس این ترانه بلند
  که یکی هست و هیچ نیست جز او وحده لااله الاهو

  در کتاب مقدس ما آیات بسیاری بر یگانگی خداوند وجود دارد .
  اولین فرمان از ده فرمان موسی : تنها خداوند ( یهوه )خدای خود را بپرست و اورا خدمت کن. دیدگاه این دوست مسلمان نیز دیدنی است: http://sepehr.mohamadi.name/discuss/Quran_Bible_Conflict_7.htm
  بله آیاتی نیز بر تثلیث و( البته نه سه خدایی ! ) وجود دارد. مثلا وقتی مسیح تعمید میگیرد صدایی از آسمان می آید که این است فرزند محبوب من که از او خشنودم و کبوتری به سوی او رفت. ما مسیحیان خدای آفریننده و خالق را خدای پدر نام می نهیم. ارتباط او با انسان را روح القدس می نامیم و جسم گرفتن این روح در بدن مسیح را پسر می نامیم. همانطوری که در ترجیع بند بالا آمد ابریشم را اگر با سه نام مترادف نام ببری سه تا نمیشود. حال در قرآن در این خصوص کلی بر مسیحیت خرده گرفته میشود ولی این ایمان مسیحیت بوده و مستندات آن حداقل از سال ۳۰۰ میلادی تاکنون که اعتقادنامه نیقیه نوشته شده است موجود است.
  همانند همه چیزهای ایمانی این مسئله نیز دانستنی نیست و اگر شما به چیزی احاطه داشته باشید و به عبارتی کاملا بفهمیدش ، دیگر ایمانی به آن وجود نخواهد داشت. (از اصول فلسفه الهیاتی) مثلا الف لام میم در قرآن به چه معنی است؟ حال یکی پیله کند که این را برایم معنی کن!
  درخصوص نگارنده های قرآن نیز عبدالرحمن عزیز ,شما را به لینک زیر رجوع میدهم http://daneshnameh.roshd.ir/mavara/mavara-index.php?page=%d8%aa%d8%a7%d8%b1%db%8c%d8%ae%da%86%d9%87+%d9%86%da%af%d8%a7%d8%b1%d8%b4+%d9%82%d8%b1%d8%a2%d9%86&SSOReturnPage=Check&Rand=0
  ولی چهارده نوع تجوید , دلالت بر نگارش (تالیف) قرآن در زمان عثمان و پس از وفات پیامبر برای بلاد مختلف دارد. (تاریخ قرآن انتشارات سمت) لطفا ابتدا درخصوص دین خود تمام و کمال بدانید و سپس اظهار نظر بفرمایید.
  درخصوص فرزند خدا بودن آدم ، بله او نیز پسر خدا بود. من نیز پسر خدایم و حتی تو. اناالحق منصور حلاج را با سرزدن به لینک زیر دریابید: http://www.porseman.org/q/show.aspx?id=26707
  هموطن دیگرم , آقای حسینی عزیز , مطالبی که شما گفته اید همه مربوط به بعد از اسلام (حداقل شش قرن بعد از مسیحیت ) است و تحریفی در مسیحیت نیست. برخی مسیحی نماها همانند برخی از دوستانی که در این پست به ما مسیحیان لطف داشته اند! درخصوص دین اسلام و پیامبر آن به ناروا حرفهایی زده اند که توسط هر عقل سلیم و انسان آزاده ای نکوهیده است.
  هموطن من آقای علی ابرار , درخصوص مباهله : در دین من امر شده که دشمن خود را نیز دوست بدارید و برای او دعا کنید. در ده فرمان موسی آمده : همسایه خود را همانند خود دوست بدار. آنوقت چطور انتظار بوده که یک عالم مسیحی ، پیامبر و اولاد صغیر او را نفرین کند؟ اگرچه در قرآن آنگونه که شما نوشته ای آمده است ولی حتی اگر امروز هم پاپ یا هرکس دیگری همچنین کاری بکند ، از طرف عالمان مسیحی دیگر طرد خواهد شد. چون برخلاف آموزه های مسیح است.
  در پایان همگی هموطنان خود را به خداوند سپرده و از او میطلبم تا ما را از گزند شیطان مصون بدارد. ما که از صبحگاه تا شامگاه از رادیو و تلویزیون و مجله و روزنامه و مدرسه و دانشگاه و اینترنت و… فقط حمله به عقایدمون میبینیم. بالاخره ما هم حقوقی داریم (حقوق اقلیتها نوشته عباسعلی عمید زنجانی ) . ببینید با توهین به عقاید ، اون دین که عوض نمیشه. منظور من اینه که به همدیگه احترام بگذاریم. چیزی رو که شما قبول ندارین ، خیلی های دیگه یراشون مقدسه . اگه داعش و طالبان به خاط اعتقادشون شیعه میکشن ، شما هم به خاط اعتقادتون دارین با مسیحیان رفتار میکنین. چه فرقی با اونا دارین؟ اعتقاد و ایمان به چیزی داشتن دلیل بر حمله به کسایی که به اون چیز ایمان نداره نیست. بیاین کمی به هم احترام بگذاریم. فقط همین. نه من دشمن فرضی و تئوری توطئه شمام که اومدم با شبهاتم شمارا مسیحی کنم و نه شما با این سایت و نوشته های آن میتوانید مسیحیان را مسلمان و یا مسلمانان را از فتنه های غرب مصون بدارید.
  با تشکر و احترام . هموطن مسیحیتان چه بخواهید و چه نخواهید.

  (۰)
  پاسخ
  1. 8.1

   علی ابرار

   این یه تیکه رو یادم رفت اینجا میذارم
   گفتید که علاوه بر این که حضرت عیسی (ع) رو پسر خدا میدونید از حضرت آدم گرفته تا منو خودتونو هم پسر خدا میدونید؟!!!
   با این استدلال شما یعنی کل مخلوقات رو فرزندان خدا میدونید؟! از شیاطین گرفته تا حیوانات و نباتات همگی فرزندان خدا میشن چون همشون از یه جایی شروع شدن و تا الان هم ادامه دارن خیلی استدلال ضعیفیه نمیدونم خودتونو چطور اغنا کردید یا مخلوق از نظر شما یعنی چی؟ در این مورد که چون حضرت آدم پدر و مادر نداره و اولین مخلوق خدا از نوع بشر و اولین انسان هست پس خداست فرزندانش هم خدا هستن!! پس با توجه به استدلال شما بهشتو جهنم معنی نداره چون خدا که فرزندان خودشو عذاب نمیکنه که؟ پس فرستادن انبیا کار عبس و بیهوده ای بوده و حکیم بودن خدا کلا رو هوا هست . و خوب و بد معنی نمیده!
   خدا خیلی قشنگ توی قرآن جواب دادن به این موضوع
   ” وَ قَالَتِ الْیَهُودُ وَ النَّصَارَى نحَْنُ أَبْنَؤُاْ اللَّهِ وَ أَحِبَّؤُهُ قُلْ فَلِمَ یُعَذِّبُکُم بِذُنُوبِکُم بَلْ أَنتُم بَشرٌَ مِّمَّنْ خَلَقَ یَغْفِرُ لِمَن یَشَاءُ وَ یُعَذِّبُ مَن یَشَاءُ وَ لِلَّهِ مُلْکُ السَّمَاوَاتِ وَ الْأَرْضِ وَ مَا بَیْنَهُمَا وَ إِلَیْهِ الْمَصِیر؛ و یهود و نصارا گفتند: ما پسران خدا و دوستان [ویژه ى ] او هستیم. بگو: پس چرا او شما را به کیفر گناهانتان عذاب مى کند؟ بلکه شما هم بشرى از آنهایى هستید که آفریده است. او هر که را بخواهد مى بخشد و هر که را بخواهد عذاب مى کند و حکومت آسمان ها و زمین و آنچه میان آنهاست از آن خداست و بازگشت [همه ] به سوى اوست.” سوره ی مائده آیه ی ۱۸

   انجیل یوحنا باب ۸ جمله ۴۱ به بعد از زبان عیسى خطاب به یهود میخوانیم:” شما کارهاى پدر خود را میکنید (یهودیان) به او گفتند: ما از زنا متولد نشده ایم یک پدر داریم که خدا است!، عیسى ایشان را گفت که اگر خدا پدر شما مى بود مرا دوست میداشتید” اگر پدر بودن خدا رو هم همینجا به معنی حرف شما بگیریم بازم حضرت عیسی یهودیان رو کامل جدا کرده !
   نمونه میارم که برای این که بگم این یه اصطلاحه نه این که این افراد واقعا پسر خدا هستن این یک اصطلاحه تا بفهمونن که اینا در راه خدا هستن مثلا ما شیعیان مکرر میگیم نحن ابنا الحسین یعنی ما فرزندان حسین هستیم این بدین معنی که ما مثل حسین(ع) هستیم و رهرو او هستیم نه این که واقعا از نسل امام حسین(ع) باشیم
   یا خدا توی قرآن میگه
   اللّهُ وَلِیُّ الَّذِینَ آمَنُواْ یُخْرِجُهُم مِّنَ الظُّلُمَاتِ إِلَى النُّوُرِ
   ولی اینجا میتونه معانی مختلف داشته باشه یکی از معانی میتونه به عنوان والدین باشه واقعا اینجوره؟ نخیر اینجا به معنی سرپرست گفته شده و کسی که هدایت میکنه از جمله مواردی که توی ترجمه از نظر ما دست کاری شده و بعدا بد فهمیده شده از نظر ما همین نوع موارد هست داخل کتاب مقدس
   در نظر داشته باشید که ما هنوز توی بحث توحید هستیم
   قبلا بحث کرده بودم و بحث هایی رو خونده بودم ولی میگفتند که حضرت مسیح رو خدا میدونن(فرزند خدا) در مورد خودشون همچین حرفی نزده بودن :-|

   (۰)
   پاسخ
  2. 8.2

   يتيم

   ما مسیحیان خدای آفریننده و خالق را خدای پدر نام می نهیم. ارتباط او با انسان را روح القدس می نامیم و جسم گرفتن این روح در بدن مسیح را پسر می نامیم.
   درخصوص فرزند خدا بودن آدم ، بله او نیز پسر خدا بود. من نیز پسر خدایم و حتی تو.
   برادر عزیز مسیحی و هموطن گرامی این تفسیری که شما می گی با انجیلتان در تضاد است. مسیحیان حضرت عیسی (علی نبینا و اله و علیه السلام) را پسر خدا و یا بهتر بگویم خدا میدانند:
   انجیل متی باب ۲۲ جمله ۴۱ تا۴۶
   ناتوانی از جواب دادن به عیسی
   و چون فریسیان جمع بودند، عیسی از ایشان پرسیده، گفت: «درباره مسیح چه گمان می برید؟ او پسر کیست؟» بدو گفتند: «پسر داود». ایشان را گفت: «پس چطور داود در روح، او را خدا می خواند؟ چنانکه می گوید: خداوند به خداوند من گفت، به دست راست من بنشین تا دشمنان تو را پای انداز تو سازم. پس هرگاه داود او را خداوند می خواند، چگونه پسرش می باشد؟» و هیچ کس قدرت جواب وی هرگز نداشت و نه کسی از آن روز دیگر جرأت سوال کردن از او نمود.
   انجیل مرقس باب ۱۲ جمله ۳۵ تا۳۷
   و هنگامی که عیسی در هیکل تعلیم می داد، متوجه شده، گفت: «چگونه کاتبان می گویند که مسیح پسر داود است؟ و حال آنکه خود داود در روح القدس می گوید که خداوند به خداوند من گفت: برطرف راست من بنشین تا دشمنان تو را پای انداز تو سازم؟ خود داود او را خداوند می خواند؛ پس چگونه او را پسر می باشد؟» و عوام الناس کلام او را به خوشنودی می شنیدند.
   انجیل لوقا باب ۲۰ جمله ۴۱ تا۴۴
   پس به ایشان گفت: «چگونه می گویند که مسیح پسر داود است و خود داود در کتاب زبور کی گوید، خداوند به خداوند من گفت به دست راست من بنشین تا دشمنان تو را پای انداز تو سازم؟ پس چون داود او را خداوند می خواند، چگونه پسر او می باشد؟»
   همانطور که مشاهده می کنید حضرت عیسی(ع) در اینجا برای رد کردن پسر داود بودن به این مطلب اشاره می کند که خود حضرت داود(ع) معتقد است که حضرت عیسی خداوندش است.

   (۰)
   پاسخ
 9. 9

  علی ابرار

  سلام اول بحث بگم خواهشا لینک نذارید چون زیاد طولانی هستن و آدم نمیتونه همشو بخونه چون بیربط به بحث هم توی اونا هست خلاصه بذارید منم خلاصه جواب میدم ممنون
  راستی اون کلیپ رو هم خواهشا دانلود کنید ;-)
  در مورد قرآن بگم که همزمان با عثمان خلیفه ی سوم حضرت علی هم قرآن رو جمع آوری کرد که همین باعث شد که همه کارشونو درست انجام بدن و قرآنی که دست ماست با قرآن داخل اندونزی با قرآن عربستان و قرآن مصر یکیه یعنی بیشتر اوقات قرآن چاپ عربستان رو ما داریم پس قرآن همه جا یکیه
  ولی در مورد کتاب مقدس حضرت مسیح (ع) که قاعدتا فارسی حرف نمیزده. انگلیسی هم حرف نمیزده که ترجمه به فارسی شده الان جالبش اینه که ایتالیایی هم حرف نمیزده همونجور بریم عقب میرسیم به آرامی اگر تمام مترجمین که کتاب مقدس رو طی این سالها ترجمه کردند آدم های کاملا امینی باشن باز هم کتاب مقدس تغییرات زیادی کرده چون بار معنایی کلمات توی زبان ها مختلف فرق میکنه مثلا تا عربی ندونی نمیشه قرآن رو کامل درک کرد و بار معنایی کلماتش رو کامل فهمید حالا این همه زبان عوض بشه بماند شما الان انجیل آرامی در اختیار دارید که بگید کتابمون دست نخوردست؟ ولی قرآن های منصوب به اهل بیت هنوز هم در دسترس ماست پس قرآن تحریف شده نیست(از نظر عقلی این بحث رو گفتم) از تمام این ها بگذریم اناجیل در جاهای مختلف با هم تناقض دارند
  یک کتاب آسمانی هیچ گونه تناقضی نباید باشد. اما چون چهار انجیل موجود را چهار نفر نوشته اند، تناقضات فراوانی در آنها به چشم می خورد؛ مثلاً در انجیل متّی باب بیست هفتم/ ۳۹ می‌گوید: « آن دو دزد نیز که با وی مصلوب بودند، او را دشنام می‌دادند.»
  ولی در انجیل لوتا باب بیست و سوم/ ۴۰ می گوید:«یکی از آن دو خطا کار مصلوب بر وی کفر گفت که: اگر تو مسیح هستی، خود را و ما را برهان.» و نیز در انجیل مرقس باب ششم/ ۸ می‌گوید:«. . . به جهت سفر با خود توشه. . . بر ندارید، جز عصا. »
  ولی در انجیل متی باب دهم/ ۱۰ می گوید:«. . . برای سفر . . . عصا بر ندارید.» و نیز در انجیل متی باب بیست و ششم ۷۰ می گوید: « دو کنیز از پطرس پرسیدند. . .» ولی همین جریان را در انجیل مرقس باب چهاردهم/ ۶۷ میگوید: « یکی از کنیزان پرسید که تو نیز با عیسای ناصری بودی. . .»
  و نیز قصه آمدن مریم مجدلیه را در انجیل لوتا باب بیست و چهارم ۱ و انجیل یوحنا باب بیست/ ۱ چنین بیان می‌کند:«آنها هنگام سپیده صبح که هوا هنوز تاریک بود، آمدند.» ولی در انجیل مرقس باب شانزدهم/ ۱و۲ می‌گوید:«هنگام طلوع آفتاب، مریم مجدلیه و مریم مادر بر سر قبر عیسای مسیح آمدند.»

  از این تناقض‌گویی‌ها نتیجه می‌گیریم که انجیل‌های موجود کتاب آسمانی نیست، بلکه نوشته های حواریّون حضرت عیسی است و همانطور که « ارنست رنان » ، دانشمند فرانسوی که خودش مدّتها کشیش بود، در کتاب خود می نویسد کتاب مقدس کتابی تحریف شده است و در آن غلط ها و اشتباهات و مطالب زشت و غیر الهی فراوان است؛ لذا به آسمانی بودن آن نمی توان معتقد بود.
  و کلا عصمت انبیا در اونها ضده شده که خیلی جاهاش شرم آوره کسی که تا این حد غرق در گناهه چطور میتونه پیام خدا رو برسونه؟ اون که خودش به اونها عمل نمیکنه؟!!!
  نمونه میارم
  کتاب مقدس انبیاء الهی را معصوم از گناه نمی داند، بلکه آنها را گناهکار معرفی می‌کند؛ مثلاً در «سِفر پیدایش، باب نهم/ ۲۱ » می‌گوید:«نوح شراب نوشید و مست شد.» یا در « سفر پیدایش باب نوزدهم/ ۳۱ » می گوید:«دختران حضرت لوط به پدرشان شراب نوشاندند و سپس دختر بزرگ آمد و با او همخواب شد … و در شب دیگر نیز پدر را شراب دادند و دختر کوچک با او همخواب شد. پس هر دو دختر لوط از پدر خود حامله شدند؛ دختر بزرگ پسری زایید و او را «موآب» نام نهاد و دختر کوچک هم پسری زایید و او را«بنعمی» نامید.»
  و نیز در کتاب دوم سموئیل باب یازدهم داستان حضرت داود چنین بیان شده که:«در پشت بام خانه‌اش رفت و زن همسایه اش دید و او زنِ “اوریای حتّی” بود. داود قاصدان فرستاد و آن زن نزد او آمد و داود با او هم بستر شد و آن زن از داود حامله شد. . . سپس داود شوهر آن زن را دستور داد که به جنگ سخت بفرستند و از عقبش پس بروند تا او را چنان بزنند که بمیرد. . . عده ای از آن گروه کشته شدند و اوریای حتّی نیز کشته شد. . .»
  در همین کتاب در باب دوازدهم خداوند می گوید:«ای داود! چرا خداوند را خوار نموده، در نظر وی عمل بد انجام دادی. . . من اینک بدی را به تو عارض خواهم گردانید تا زنان تو را پیش چشم تو گرفته به همسایه ات خواهم داد و او در نظر این آفتاب با زنان تو خواهد خوابید.»
  داود به ناتان گفت:«به خداوند گناه کرده ام.»
  یه همچین آدمایی چطور میتونن پیام آور خدا باشن؟ حالت دومی که پیش میاد اینه که یهودی ها کتاب خدا رو تحریف کردن تا مسیحیت پیش نره.
  اینم در مورد خود حضرت عیسی
  در کتاب مقدس، حضرت عیسی علیه السلام نیز که به عقیده مسلمانان پیامبری است الهی و معصوم، مردی شرابخوار و گناهکار جلوه داده شده؛ با آنکه شراب در دین حضرت مسیح هم حرام بوده است؛ زیرا مثلاً در کتاب «اشعیاء پیغمبر باب پنجم/ ۱۱» می گوید:«وای بر آنان که صبح زود بر می خیزند تا در پی مسکرات بروند و شب دیر می نشینند تا شراب، ایشان را گرم نماید و در بزمهای ایشان عود و بربط و دف و نای و شراب می باشد.»
  اما در انجیل یوحنا باب دوم مفصلاً جریان معجزه حضرت عیسی را بیان می کند که در قانای جلیل، عروسی بود و چون شراب تمام شد، حضرت عیسی گفت قدح ها را پر از آب کنید و سپس همه آبها را شراب کرد؛ و این ابتدای معجزاتی است که از عیسی صادر گشت و شاگردانش به او ایمان آوردند.
  یا در انجیل متی باب بیست و ششم ۲۷ می گوید:«و عیسی پیاله را گرفت و شکر نمود و بدیشان داد و گفت: همه شما از این بنوشید. اما به شما می‌گویم که بعد از این، از میوه مو دیگر نخواهم نوشید تا روزی که آن را با شما در ملکوت پدر خود، تازه آشامم.»
  بازم سوال من بی جواب موند پوستم کنده شد اینا رو خوندم ولی بازم آدمو گیج تر میکنه!
  مگه خدا واحد نیست. برای این گفتم سه خدایی چون که نتیجه ی این حرفها سه خدایی میشه توی توضیحات به صورت اجمالی داره میگه این سه تا در واقع یکی هستن! این به چه معناست؟ یعنی این که خدا یک دستور میده روح القدس که مثلا واسطه ی خدا و پسر هست اون دستورو دستش میگیره میاد میده به پسر! وقتی این سه تا یکی باشن کاملا مسخرس یعنی خدا دستور میده خودش دستش میگیره میاد میده به خودش؟!
  “نگاه مسیحیان به این سه اقنوم بر این اساس است که تثلیث واحد است و به معنای سه خدا نیست، بلکه خدای واحد در سه اقنوم است: «تثلیثی که از نظر جوهر، واحد است» (مصوبه شورای قسطنطنیه).”
  یعنی خدا هر بار در یکی از این قالب ها ظهور و بروز داره از حرف های بالاییم هم بگذریم یعنی مثلا وقتی خدا توی اقنم پسر هست برای چی غذا میخوره؟ برای کی دعا میکنه؟!!! چطور نیاز های فردی داره؟ این چجور خدایی هست که میگیرن کتکش میزنن و بعدش به صلیب کشیده میشه سه روز هم میگن مرده؟ این سه روز جهان چطوری اداره میشد؟
  “پس اقانیم ثلاثه در یک الوهیت سهیم نیستند، بلکه هر یک از آن­ها به­طور کامل خدا هستند: «پسر همان پدر و پدر همان پسر است و روح­القدس همان پدر و پسر است؛ یعنی از نظر سرشت و طبیعت یک خدا هستند» (مصوبه شورای تولدو)[۱۴].”
  “روح­القدس شخصیتی الهی هم­چون پدر و پسر دارد[۱۵]. لذا روح­القدس را نباید فقط به عنوان یک تأثیر و یا یک قدرت تصور کنیم[۱۶]. او دارای صفات شخصی است زیرا که فکر می­کند[۱۷] احساس دارد[۱۸] اراده دارد[۱۹] او توسط پدر فرستاده شده است تا ایمان­داران را به مشارکت صمیمانه و پیروی از عیسی رهنمون سازد[۲۰].”
  در مورد روح القدس هم همینطوره بالا میگه یکی هستن از نظر سرشت ولی پایین در مورد جدایی و استقلالشون داره توضیح میده؟! این توضیحات فقط یک سریحرف در هم پیچیدست که ناقض هم هستن
  اینم یه بحث دیگه

  در تورات، سِفِر تثنیه، باب ۱۸، آیات ۱۵ تا ۱۸ چنین میخوانیم:

  נָבִיא מִקִּרְבְּךָ מֵאַחֶיךָ כָּמֹנִי, יָקִים לְךָ יְהוָה אֱלֹהֶיךָ: אֵלָיו, כְּכֹל אֲשֶׁר-שָׁאַלְתָּ מֵעִם יְהוָה אֱלֹהֶיךָ, בְּחֹרֵב, בְּיוֹם הַקָּהָל, לֵאמֹר: לֹא אֹסֵף, לִשְׁמֹעַ אֶת-קוֹל יְהוָה אֱלֹהָי, וְאֶת-הָאֵשׁ הַגְּדֹלָה הַזֹּאת לֹא-אֶרְאֶה עוֹד, וְלֹא אָמוּת. וַיֹּאמֶר יְהוָה, אֵלָי: הֵיטִיבוּ, אֲשֶׁר דִּבֵּרוּ נָבִיא אָקִים לָהֶם מִקֶּרֶב אֲחֵיהֶם, כָּמוֹךָ; וְנָתַתִּי דְבָרַי, בְּפִיו, וְדִבֶּר אֲלֵיהֶם, אֵת כָּל-אֲשֶׁר אֲצַוֶּנּוּ.

  ترجمه:

  یهوه، خدایت، نبی ای را از میان تو از برادرانت، مثل من برای تو مبعوث خواهد گردانید، او را بشنوید. موافق هر آنچه در حوریب در روز اجتماع از یهوه خدای خود مسئلت نموده، گفت: آواز یهوه خدای خود را دیگر نشنوم، و این آتش عظیم را دیگر نبینم، مبادا بمیرم. و خداوند به من گفت: آنچه گفتند نیکو گفتند. نبی ای را برای ایشان برای ایشان از میان برادران ایشان مثل تو مبعوث خواهم کرد، و کلام خود را به دهانش خواهم گذاشت و هر آنچه به او امر فرمایم به ایشان خواهم گفت.
  برادری بین بنی اسرائیل و بنی اسمائیل در فرزندان حضرت ابراهیم(ع) قابل انکاره؟
  براساس آیات فوق برای بنی اسرائیل، از بین برادرانشان پیامبری مثل حضرت موسی(ع) خواهد آمد. هیچ پیامبری در طول تاریخ همچون حضرت محمّد(ص) به حضرت موسی(ع) شباهت نداشته است:

  «هر دو در کوهی به پیامبری خداوند مبعوث شدند و به سوی قومی بت پرست فرستاده شدند تا آنها را به سوی یکتاپرستی دعوت کنند و معجزاتی را عرضه کردند که از سوی سران قوم این معجزات سحر و جادو خوانده شد. پس از اینکه سران قوم آنها را تکذیب کردند و پیروانی از بین ضعفای قوم یافتند و مأمور به هجرت شدند و هجرت کردند ولی سران کافر قوم به دنبالشان رفتند تا پیامبر را بکشند و خداوند هر دو را با معجزه نجات داد و هر دو به همراه پیروان و همراهانشان به مقصد رسیدند و پس از آن احکام و دستورات دینی بدانها داده شد و در برابر دشمنان مأمور به جهاد و جنگ مسلحانه شدند و خداوند هر دو را در برابر دشمنان یاری کرد و در نهایت در بین قوم خود در حالی که در مقام رهبری قوم بودند وفات یافتند. همچنین نباید فراموش کنیم که هر دو پیامبران صاحب شریعت بودند.»

  آیا با وجود این همه شباهت که بین حضرت موسی(ع) و حضرت محمّد(ص) وجود دارد شکی در این امر وجود دارد که موعود حضرت موسی(ع) در این آیات حضرت محمّد(ص) است؟
  حضرت عیسی مسیح(ع) پیش از عروج به آسمان از آمدن فرد دیگری که در متن یونانی «پاراکلیتوس» و در ترجمه سریانی «فارقلیطا» خوانده شده است بشارت می دهد، که پس از او خواهد آمد. این بشارت در انجیل یوحنّا باب ۱۴، در آیه ۱۶، ذکر شده است که به نقل از حضرت عیسی(ع) میگوید:

  κἀγὼ ἐρωτήσω τὸν πατέρα καὶ ἄλλον παράκλητον δώσει ὑμῖν ἵνα μεθ’ ὑμῶν εἰς τὸν αἰῶνα ᾖ,

  ترجمه:

  و من از پدر خواهم خواست و او مدافعی(=فارقلیطایی) دیگر به شما خواهد داد که همیشه با شما باشد.

  همان طور که می بینید حضرت عیسی مسیح، یاران خود را به آمدن فارقلیطایی دیگر، بشارت می دهد که این کلمه در ترجمه های فارسی مسیحیان از انجیل یوحنّا به «تسلی دهنده»، «مدافع» و امثال اینها ترجمه شده است. این آیه و توضیحاتی که حضرت عیسی مسیح در ادامه سخنان خویش در مورد او خواهد داد، نشان میدهد که به احتمال زیاد اینجا حضرت عیسی مسیح(ع) به حضرت محمّد(ص) بشارت داده است.

  چنانکه ویل دورانت در کتاب تاریخ تمدن، جلد ۳، صفحه ۷۰۸ می گوید مانی و منتز که پیش از حضرت محمّد(ص) بودند، ادعا کرده اند که همان فارقلیطای موعود هستند و این امر نشان می دهد که مسیحیان تا قرنها منتظر این فارقلیطا بوده اند و بخاطر همین انتظار نیز افرادی مثل مانی و منتز فرصت پیدا کردند که خود را فارقلیطا معرفی کنند. این امر نشان می دهد که مجامع مسیحیت در پیش از اسلام منتظر این فارقلیطا بوده اند و لذا این که فارقلیطا یک پیامبر پس از حضرت عیسی(ع) است، تنها ادعای مسلمانان نیست.

  انجیل یوحنا در ابتدا به زبان یونانی نوشته شده است و در نسخۀ یونانی این کلمه به صورت پاراکلیتوس نوشته شده است. حضرت عیسی مسیح(ع) به زبان یونانی سخن نمی گفته است، بلکه به زبان آرامی سخن می گفته است و یوحنّا که انجیل خود را به زبان یونانی نوشته است، طبق عادت همیشگی مسیحیان(که در مقدمه نیز بدان اشاره کردیم) اسمی را که حضرت مسیح(ع) به زبان آرامی به زبان آورده است، ترجمه کرده است و ترجمۀ آن را به یونانی نوشته است که این ترجمه بعدها در ترجمه های سریانی به فارقلیطا تبدیل شده است. اما اگر این ترجمۀ یونانی را به زبان آرامی که حضرت عیسی(ع) بدان سخن گفته است، برگردانیم، ترجمۀ آن میشود: مَحمَدَ. پس به نظر میرسد که حضرت عیسی مسیح(ع) واقعا اسم حضرت محمّد(ص) را به زبان آورده است ولی در انجیل یوحنّا این اسم از زبان آرامی به زبان یونانی ترجمه شده و به پاراکلیتوس بدل شده است. به نگر من همین امر به خوبی نشان می دهد که منظور حضرت عیسی(ع) فقط و فقط حضرت محمّد(ص) است.

  البته چنانکه حضرت عیسی(ع) در ادامه توضیحات در مورد فارقلیطا، به نقل از انجیل یوحنّا باب ۱۶، آیه ۷ می فرمایند، تا ایشان نرود، او نمی آید:

  ἀλλ’ ἐγὼ τὴν ἀλήθειαν λέγω ὑμῖν, συμφέρει ὑμῖν ἵνα ἐγὼ ἀπέλθω. ἐὰν γὰρ μὴ ἀπέλθω, ὁ παράκλητος οὐκ ἐλεύσεται πρὸς ὑμᾶς: ἐὰν δὲ πορευθῶ, πέμψω αὐτὸν πρὸς ὑμᾶς.

  ترجمه:

  با اینحال، من به شما راست می‌گویم که رفتنم به‌ سود شماست. زیرا اگر نروم، آن مدافع(فارقلیطا) نزد شما نخواهد آمد؛ امّا اگر بروم او را نزد شما می‌فرستم.

  این آیه نیز نشان می دهد که فارقلیطا بعد از حضرت عیسی(ع) خواهد آمد و لذا این آیه نشان می دهد که مسیحیان حقیقی باید منتظر موعود دیگری پس از حضرت عیسی(ع) باشند.

  از سوی دیگر انجیل یوحنّا در آیه ۸ از باب ۱۶، به نقل از حضرت عیسی(ع) در مورد فارقلیطا می فرماید:

  καὶ ἐλθὼν ἐκεῖνος ἐλέγξει τὸν κόσμον περὶ ἁμαρτίας καὶ περὶ δικαιοσύνης καὶ περὶ κρίσεως:

  ترجمه:

  و چون او آید، جهان را بر گناه و عدالت و داوری ملزم خواهد نمود.

  این آیه نیز نشان می دهد که فارقلیطای موعود، حضرت محمّد(ص) است، زیرا بعد از حضرت عیسی(ع) هیچکس به اندازۀ آن حضرت در ملزم کردن به عدالت و داوری و خودداری از گناه تلاش نکرده است و نیز دعوت آن حضرت به این امر جهانی بوده است چنانکه شاهان کشورها را نیز به راه حق دعوت کرده است و به سویشان نامه فرستاده است و این امر با «ملزم کردن جهانیان» سازگاری کامل دارد.

  همچنین انجیل یوحنّا در آیه ۲۶ باب ۱۵، به نقل از حضرت عیسی(ع) چنین نقل می کند:

  Οταν ἔλθῃ ὁ παράκλητος ὃν ἐγὼ πέμψω ὑμῖν παρὰ τοῦ πατρός, τὸ πνεῦμα τῆς ἀληθείας ὃ παρὰ τοῦ πατρὸς ἐκπορεύεται, ἐκεῖνος μαρτυρήσει περὶ ἐμοῦ:

  ترجمه:

  امّا چون آن مدافع(فارقلیطا) که از نزد پدر برای شما می‌فرستم بیاید، یعنی روحِ راستی که از نزد پدر می‌آید، او خودْ دربارۀ من شهادت خواهد داد.

  این آیه به شهادت دادن آن فارقلیطا به حقانیت حضرت عیسی(ع) اشاره دارد و ما می دانیم که حضرت محمّد(ص) بارها حضرت عیسی(ع) را تصدیق کردند و بسیاری از تهمتهای مسیحیان به آن حضرت را نیز رد فرمودند. پس این آیه نیز نشانه دیگری از این امر به ما می دهد که موعود مورد نظر همان حضرت محمّد(ص) است.

  ضمن اینکه در آیه ۱۳ باب ۱۶ از انجیل یوحنّا، به نقل از حضرت عیسی مسیح(ع) چنین گفته شده است:

  ὅταν δὲ ἔλθῃ ἐκεῖνος, τὸ πνεῦμα τῆς ἀληθείας, ὁδηγήσει ὑμᾶς ἐν τῇ ἀληθείᾳ πάσῃ: οὐ γὰρ λαλήσει ἀφ’ ἑαυτοῦ, ἀλλ’ ὅσα ἀκούσει λαλήσει, καὶ τὰ ἐρχόμενα ἀναγγελεῖ ὑμῖν.

  ترجمه:

  ولیکن چون او یعنی روح راستی آید، شما را به جمیع راستی هدایت خواهد کرد زیرا که از خود تکلّم نمی کند بلکه به آنچه شنیده است سخن خواهد گفت و از امور آینده به شما خبر خواهد داد.

  اینکه او از خود سخن نمی گوید، به خوبی نشانگر پیامبر بودن، فارقلیطای موعود است، ضمن اینکه قرآن نیز در مورد حضرت محمّد(ص) میفرماید که او از روی هوا و هوس سخن نمی گوید بلکه آنچه می گوید، وحی خداست بر او(سوره نجم، آیه۴و۳). در مورد خبر دادن او از اخبار آینده نیز بسیاری از حوادث آینده توسط حضرت محمّد(ص) پیشگویی شده است که این پیشگویی ها در کتب تاریخ و سیره موجود است.

  در جای دیگر حضرت عیسی(ع) به نقل انجیل یوحنّا باب ۱۶، آیه ۱۴، در مورد فارقلیطا می فرمایند:

  ἐκεῖνος ἐμὲ δοξάσει, ὅτι ἐκ τοῦ ἐμοῦ λήμψεται καὶ ἀναγγελεῖ ὑμῖν.

  ترجمه:

  او مرا جلال خواهد داد زیرا که از آنچه آن من است خواهد گرفت و به شما خبر خواهد داد.

  این آیه نیز تا حدود زیادی نشان می دهد که این بشارت مربوط به حضرت محمّد(ص) است، زیرا حضرت محمّد(ص) به راستی حضرت عیسی(ع) را جلال داد و حقایق فراوانی در مورد حضرت عیسی(ع) که به خاطر تحریفات به دست فراموشی سپرده شده بود، را بازگو فرمود. در حالی که قرآن و سخنان پیامبر خدا(ص) شأن و مقام بسیار والایی برای آن حضرت قائل هستند، طبق کتاب مقدس مسیحیان، آن حضرت ملعون شد(غلاطیان۱۳:۳) و بر روی صلیب دهان به کفرگویی گشود(متی۴۶:۲۷ و مرقس۳۴:۱۵) و اولین معجزه اش از دید انجیل یوحنا ساختن شراب برای مردم است(یوحنّا۲: ۱۱-۱) او غیر مسیحی و یهودیان، را “سگ” خطاب میکند (متی۶:۷و۲۶:۱۵). او همچنین درخواست کمک زن غیر یهودی، را رد کرد(متی۱۵: ۲۵-۲۳) و تنها بعد از توهین به او کمکش کرد. عیسی(ع) به روشی ظالمانه به مردم حمله می کند و این حمله به خاطر این است که آنها در روز شنبه کار کرده اند(یوحنا۱۵:۲) ولی اگر حفظ حرام و حلال دین یهود برای او اینقدر مهم بوده است، پس چرا برای مردم شراب درست می کند و به آنها می خوراند؟ عیسی(ع) در مثلی که راجع به خودش بود، گفت: “امّا آن‌ دشمنانِ من‌ که‌ نخواستند من‌ بر ایشان‌ حکمرانی‌ نمایم‌، در اینجا حاضر ساخته‌ پیش‌ من‌ به‌ قتل‌ رسانید.”(لوقا۲۷:۱۹) وهمچنین عیسی(ع) کودکان را به جرم والدینشان خواهد کشت(مکاشفات یوحنا۲۳:۲)

  پس آشکار است که حضرت محمّد(ص) کسی بود که این همه توهینی که مسیحیان به حضرت عیسی(ع) نسبت می دهند را نفی کرد و به راستی نام آن حضرت را جلال داد و حقایق فراوانی را در مورد آن حضرت بازگو فرمود.
  شرمنده طولانی شد

  (۰)
  پاسخ
  1. 9.1

   مهرداد14

   احسنت علی آقا عالی بود
   غبطه میخورم به دانش و معلوماتی که داری

   (۰)
   پاسخ
  2. 9.2

   محمد

   خیلی استفاده کردم
   خدا خیرت بده برادر

   (۰)
   پاسخ
 10. 10

  بهنام

  در این مورد با نظر آقای ابرار موافقم به صورت کامل و شفاف دلایل رو کفتند
  احسنت

  (۰)
  پاسخ
 11. 11

  زهره

  دوست عزیز نمی دونم منظورتون از طرح این موضوعات شبه افکنی هست یا نه؟
  اما اگه بخوایم خوشبین باشیم که می خواین برا ما اثبات کنین که انجیل تحریف نشده باید بگم برای ما همین آیه “….یُحَرِّفُونَ الْکَلِمَ عَن مَّوَاضِعِهِ…” حجته. برای ما کفایت می کنه .

  (۰)
  پاسخ
 12. 12

  مژده

  علی اقا خسته نباشی برادر

  (۰)
  پاسخ
 13. 13

  samaneh

  هموطن مسیحی سلام.
  چندتا آیه از قرآن براتون میگم راجع به نظر اسلام راجع به حضرت عیسی و مسیحیان.
  (شرمنده اگه فقط فارسیشو مینویسم)
  *”محققا هر مسلمان و یهود و نصاری و صابئی که از روی حقیقت ایمان به خداو روز قیامت آرد و عمل شایسته کند ازجانب پروردگار به اجر و ثواب رسند و هیچگاه بیمناک و اندوهگین نخواهند بود._بقره ۶۲″
  *”هر آینه دشمن ترین مردم نسبت به مسلمانان یهود و مشرکان را خواهی یافت و بامحبت تر از همه کس با اهل ایمان آنان را که گویند ما نصرانی هستیم. این دوستی نصارا با مسلمین بدین سبب است که برخی از آنها دانشمند و پارسا هستند و آنها تکبر و گردن کشی نسبت به دین خدا نمی کنند._مائده۸۲″
  *”(خطاب به حضرت محمد)بگو ما ایمان آورده ایم به خدای عالم و شریعت و کتابی که بر خود ما نازل شده و انچه به ابراهیم و اسماعیل و ایحاق و یعقوب و فرزندانش نازل شد و آنچه به موسی و عیسی و پیغمبران دیگر از جانب پروردگار آمد به همه ایمان آورده ایم فرقی میان هیچ یک از پیغمبران خدا نگذاریم زیرا ما مطیع فرمان خدا هستیم_آل عمران ۸۴″
  *”همانا مثل خلقت عیسی از جانب خدا همانند خلقت آدم ابوالبشر است که خدا او را از خاک بساخت سپس بدان خاک گفت بشری به حد کمال باش همان دم چنان گشت_آل عمران۵۹″
  *”هیچ بشری که خدا وی را به رسالت برگزیند و به او کتاب و حکمت ونبوت بخشد او را نرسد که به مردم گوید مرا جای خدا پرستیدبلکه پیغمبران برحسب وظیفه خود به مردم گویند خدا شناس و خداپرست باشید چنانچه از کتاب به دیگران این حیقت را می آموزید و خود نیز می خوانید_آل عمران ۷۹″
  “آیه ۶۱ آل عمران هم دعوت به مباهله با اهل کتابه که آقای ابرار اشاره کردن.”
  درموردخلقت حضرت عیسی هم همان طور که در ایه ۵۹ ال عمران اشاره شده ؛ خداوند کارهای خود را با اسباب انجام میدهد اماخلقت خداوند به گونه ایست که تا بگوید موجود باش آن شی موجود میشود.
  شاید بی ربط باشه اما یه مقاله داخل همین سایت بود با موضوع داروین و خلقت جهان و… خیلی جالب بود فیلمای زیادی داشت همشم کاردانشمندای اروپایی بود سرچ کنید ببینید خالی از لطف نیست.

  اگه خواستار تحقیق در مورد اسلام هستید و نظر قرآن در مورد یهودیان و مسیحیان رو طالبید این سوره ها در مورد یهودیان صحبت میکنه (چون بدون شناخت یهود و دین انها نمیتوان مسیحیت و اسلام را شناخت): بقره،مائده،مریم،آل عمران،طه،قصص،یوسف(داستان حضرت یوسف)
  سوره های مریم(آیات ۱تا ۳۷)و آل عمران(آیات ۳۵ تا ۶۲) به طور مشخص در مورد مسیحیت و حضرت عیسی مطالبی را کاملا واضح بیان میکند.
  یه چیز دیگه بگم تقریب مذاهب به معنی تقریب عقاید نیست و ما هیچ مشکلی در اجتماع با هموطنان اقلیت دینی نداریم.
  و اینکه اینجایی که من زندگی میکنم ساکنان مسیحی ارمنی داره هیچ مشکلی هم نیست و به بهتریتن شکل کنار هم زندگی میکنیم.
  عذر خواهم بابت طولانی شدن مطلب و گرفتن وقتتان.

  (۰)
  پاسخ
 14. 14

  امیرعباس

  هموطن مسیحی مون سخنرانی استاد رو با عنوان : روایت عهد پانزدهم: محمد رسول الله (ص)- ۱۳۹۱/۰۶/۳۰
  با این لینک :
  http://dl.faraghlit.com/Revayate%20Ahd/Ostad%20Raefipur-Revayate%20Ahd15-Hazrat%20Mohammad%20(S).rar

  اگر فرصت کردن گوش بدن
  قرار گذاشته بودم دیگه نظر نذارم تو سایتتون نشد… … …

  (۰)
  پاسخ

ارسال که پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *