مطالب مرتبط

4 Comments

 1. 2

  ستاره

  عجب! من تازه فهمیدم چه خبره، جواب سوالم رو در مورد البرادعی تقریباً گرفتم
  پس پایین کشیدن اخوان اولین قدم بود و ساده ترین! ظاهراً حالا با این اوضاع شرایط براشون سخت تر هم شد
  خونی که سر انقلاب ندادن رو الان دارن می دن

  (۰)
  پاسخ
 2. 3

  از دوستان

  اخوانی ها از تند رو ها و دارای اندیشه ی سلفی گری می باشند و همین چند وقت پیش هم متاسفانه اتفاقی که در دوران نامبارک برای شیعیان مصر نیفتاد در دوران همین اخوانی ها (حیفه که نام مسلمین را بعد از اسم این ها بیاوریم) افتاد.
  دکتر سید افقهی یک تحلیلی در باره ی واقعیت های اخوان انجام داده که رصد اون رو منتشر کرده بود.مطالب جالبی را گفته که من لینکش رو برای استفاده ی دوستانی که قبلا این مطلب را مطالعه نکرده بودند قرار می دهم:
  http://rasad.org/1391/10/20/%D8%A2%DB%8C%D8%A7-%D8%A7%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%86-%D8%A7%D9%84%D9%85%D8%B3%D9%84%D9%85%DB%8C%D9%86-%D9%87%D9%85%D8%A7%D9%86-%DA%AF%D8%B1%D9%88%D9%87%DB%8C-%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%DA%A9%D9%87-%D9%85/

  (0)
  پاسخ
 3. 4

  از دوستان

  رییس الازهر کافر دانستن شیعیان را امری غیرقابل قبول دانست و گفت: به زودی پشت سر شیعیان نماز می‌خوانم.

  به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری براثا شیخ احمد الطیب؛ رییس الازهر گفت: وقتی چنین افکار بیهوده‌ای بر ما مسلط شود؛ ما عرب با فرهنگ عربی و مسلمان با فرهنگ مسلمانی به شمار نمی‌رویم.

  وی بیان کرد: امروزه که ما به وحدت مسلمانان در سراسر جهان نیاز داریم؛ فتنه‌ای را برای ما برنامه‌ریزی می‌کنند تا ملت‌های مسلمان را از یکدیگر جدا کنند. وحدت ملت‌های مسلمان امری مهم و ضروری است که ما به آن نیاز داریم و بدون آن نمی‌توانیم در آینده سربلند باشیم.

  شیخ احمد الطیب گفته‌های پخش شده از شبکه‌های ماهواره‌ای مبنی بر کافر دانستن شیعیان را رد کرد و گفت: این امری غیر قابل قبول است و هیچ توجیهی در قرآن، حدیث و اسلام برای آن وجود ندارد.

  رییس الازهر اظهار کرد: هیچ اختلافی بین سنی و شیعه وجود ندارد که آنها را از اسلام خارج کند و به وجود آمدن مسائل فعلی بهره‌برداری سیاسی از اختلافات اجتهادی است.

  وی گفت: هدف اصلی الازهر وحدت امت اسلامی با وجود تفاوت در مسائل اجتهادی است.

  وی آمادگی خود را برای سفر به هر مکانی که مسلمانان در آن اجتماع کرده باشند، بخصوص نجف اشرف اعلام کرد.

  وی به گروه عراقی که اخیرا به دیدارش رفته بودند، گفت: به زودی به عراق مخصوصا نجف می‌آیم و من پدر سنی‌ها و شیعیان هستم.

  (۰)
  پاسخ

ارسال که پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *