مطالب مرتبط

59 Comments

 1. 2

  jaber

  سایتتون خیلی جالبه که فقط از یه نفر خاص حمایت میکنه
  از همه گفتید غیر از دکتر رضایی که به جلیلی دلیل پچ پچ آمریکا با انگلیس سر میز مذاکره را گفت که میخوان زمان بگیرن تا تحریمها بیشتر اثر کنه و شما خوشحالید که مذاکره به دور بعد منتقل میشه فقط میگید مقاومت اخه به چه قیمتی؟شما مقاومت کنید مردم گرسنه باشن؟
  خوشحالم که لااقل جلیلی ضایع شد و مشخص شد برنامه ندارن و فقط طرفدارای تعصبی داره

  (۰)
  پاسخ
  1. 2.1

   علی ابرار

   اولا این سایت مال انتخابات نیست و برای دانلود سخنرانی آقای رائفی پور هستش

   دوم ما تعصبی هستیم یا شماها که شکست مطلق رضایی توی دو مناظره آخری رو پیروزی میدونید

   سوم طرح آقای رضایی چی بود؟
   جلیلی جوابشونو دادن که راه رفتن بین حقو باطل به معنی درست رفتن و راه درست نیست

   چهارم آقای حداد گفتند که کسی رو که خودشو به خواب زده نمیشه بیدار کرد راه کار رضایی برای این چیه؟

   پنجم بی برنامه ترین فرد توی سیاست و فرهنگ رضایی بود

   ششم توی بحث اقتصادی چقد برنامه هاش عملی هست؟(این برنامه هایی که داده با بودجه نامحدود قابل اجراست نه بودجه ایران)

   هفتم سندی که از زیر دست این آقایان در مجمع تشخیص بیرون اومده به صراحت میگه که ما برای آینده ایران میخواهیم اقتصاد بنیاد گرایی و نیو کینزی رو پیاده کنیم

   هشتم این فرد از سیاست تنش زدایی حرف میزنه پس چرا میگه که سر مساله مواد مخدر اول التیماتوم میدم به آمریکا بعدش به صورت جدی خودم وارد میشم(ما ماجراجو هستیم؟)
   و…

   (۰)
   پاسخ
  2. 2.2

   مهدی

   گرسنه بودن مردم ۱۰ تا ۲۰ درصد به تحریم ها بستگی داره و بقیش مربوط به ضعف مدیریت داخلیه. از آقای رضایی بعید بود که با داشتن دکترای اقتصاد یه همچین حرفی زدند! آخه رای آوردن به چه قیمت؟؟!

   (۰)
   پاسخ
 2. 3

  رضا

  رای من اقای جلیلی است به این دلایل
  ۱- موضعش را صریح بیان می کند نه به مانند اقای رضایی که در لفافه صحبت کند
  ۲- مانند اقای روحانی و عارف از دیگران ( هاشمی و خاتمی ) برای رای استفاده نمی کند
  ۳-از تخریب دولت کنونی به نفع خود استفاده نمی کند
  ۴- از مدیریت خود که در ان همه چیز خوب و بدون اشتباه است صحبت نمی کند
  هدف انتخاب شخص اصلح است

  (۰)
  پاسخ
 3. 4

  سجاد

  لقبی جدید برای یوسف قرضاوی
  برخی از گروه های سنی،‌ در بیانیه های خود ضمن انتقاد شدیداللحن از مواضع و اظهارات سخیفانه قرضاوی، او را “مفتی ناتو” نامیدند.

  (۰)
  پاسخ
 4. 5
 5. 6

  از دوستان

  رضایی: ما نمی توانیم با شعار مقاومت مردم را گرسنه نگه داریم
  دکتر محسن رضایی در سومین مناظره انتخاباتی تلویزیونی نامزدهای انتخاباتی از سخنان حداد عادل مبنی بر مقاومت و برخورد از موضع قدرت و اقتدار صرف در برابر تحریم ها انتقاد کرد و گفت: شعاری نباید صحبت کرد. مگر می شود با شعار زندگی کرد، ما حتی نباید یک دقیقه هم وقت مردم را بگیریم.
  وی افزود: آقای حداد می گوید که آمریکا زمانی کنار می آید که ما مقاومت کنیم، ما باید مقاومت کنیم که مردم گرسنه بمانند؟ تحریم ها تا کنون ۵۰-۴۰ درصد اثر گذاشته اند. من با هر دو گروهی مخالفم که جهت گیری افراط و تفریط به تحریم ها دارند.
  رضایی اضافه کرد: ما می توانستیم در مقابل آمریکا کاری بکنیم که کمترین زیان به مردم برسد. برای نمونه می توانستیم کاری کنیم که چین و روسیه به آمریکا نپیوندند. ما باید به آمریکا ثابت کنیم که سرجای خود ایستاده ایم.هروقت اقتصادمان را درست کردیم، می توانیم در دیپلماسی جهانی هم حرفی برای گفتن داشته باشیم.

  (۰)
  پاسخ
  1. 6.1

   فهیم

   پس لابد در نگاه این آقای ولایتمدار!! رهبری هم دارن شعار میدن که مدتهاست بحث اقتصاد مقاومتی رو که اتفاقا تنها آقایان جلیلی و حداد عادل حامیش هستن ؛ مطرح کردن.
   آخه چقدر یه آدم می تونه از شرایط اقتصادی نا به سامان کشورش برای جمع آوری رأی سوء استفاده کنه ؟؟
   من موندم اگر شرایط اقتصادی مثل الان نبود؛ ایشون اصلا حرفی برای گفتن تو مناظره ها داشتن ؟

   (۰)
   پاسخ
  2. 6.2

   نسرین

   آقای رضایی که تمام مشکلات مملکت رو ناشی از اقتصاد می دونه، حتی مشکلات فرهنگی رو!!
   کی گفته مقاومت در برابر دشمن یعنی گرسنگی؟
   مگر ما مسلمان نیستیم؟ مگر ما توی ماه رمضان تمرین مقاومت نمی کنیم؟
   چند ساله که رهبرمون شعار اقتصاد مقاومتی رو میدن. به نظر شخص من، اقتصاد مقاومتی یعنی درست مصرف کردن، یعنی جلوگیری از مصرف گرایی، یعنی فرهنگ درست مصرف کردن رو ترویج دادن. اگر فرهنگ مصرفی درست بشه، اگر مردم مسلمان وار زندگی کنند، اقتصاد هم درست می شه.

   (۰)
   پاسخ
  3. 6.3

   zohre

   اگه بخواییم کوتاه بیاییم و مقاومت نکنیم دیگه دست بردار نیستند ، میخوان که از تمام کارهامون دست بکشیم و اجازه هیچ کاری رو بهمون نمیدن.انرژی هسته ای رو که ازمون گرفتن یه چیز دیگه رو بهونه میکنن.اینا با پیشرفت ما مشکل دارن.
   این کشور نیاز به یک آدم جسور داره ، که کوتاه نیاد.

   (۰)
   پاسخ
 6. 7

  از دوستان

  موج حمایت جمعی از ذاکران و شاعران اهل بیت(ع) از رضایی
  ما به عنوان جمعی از مداحان و شاعران جوان ولایی سراسر کشور با بررسی تحقیقات گسترده و موشکافانه و کارشناسی شده و مشورت گرفتن از بزرگان سیاسی-مذهبی و با در نظر گرفن تمامی جوانب ائعم از ولایی بودن؛ اخلاق مداری؛ بابرنامه بودن؛ کارآمدبودن و اجرایی بودن، ارتباطات گسترده داشتن با تمامی احزاب، گروهها و مقبولیت عام داشتن که از شاخصه های اصلی یک کاندیدای ریاست جمهوری میباشد.
  با احترام و اذعان به توانمند بودن هر هشت کاندیدا با عنایت به شناختی که از برادر عزیز، فدایی انقلاب و رهبر جناب آقای دکتر محسن رضایی داشتیم، وی را به عنوان کاندیدای اصلح یازدهمین دوره انتخابات باریاست جمهوری معرفی نموده و حمایت کامل خود را از ایشان اعلام میداریم.
  اسامی امضا کنندگان:
  سلیم موذن زاده، محسن طاهری، علی مشکینی، نریمان پناهی، ابوالفضل بختیاری، احمد نیک بختیان، مهدی مختاری، عباس طهماسب‌پور، امین مقدم، محمد صمیمی، یزدان ناصری، حسن لطفی، قاسم صرافان و ابراهیم رحیمی
  دوستانی که متن کامل خبر را می خواهند به لینک زیر مراجعه کنند:
  http://www.tabnak.ir/fa/news/324189/%D8%AD%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%AA-%D8%AC%D9%85%D8%B9%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%AD%D8%A7%D9%86-%D9%88-%D8%B0%D8%A7%DA%A9%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%A7%D9%87%D9%84-%D8%A8%DB%8C%D8%AA-%D8%B9-%D8%A7%D8%B2-%D8%B1%D8%B6%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D9%85%D8%AA%D9%86-%D8%A8%DB%8C%D8%A7%D9%86%DB%8C%D9%87

  (0)
  پاسخ
 7. 8

  از دوستان

  قرار بود پاسخ نظر های بی منطق را ندهم ولی مجبورم چند خطی بنویسم:
  من نمی دونم خواهشا یکی مصداق بی طرفی را تعریف کند ما متوجه شویم.در صفحه ی قبل به آن بنده ی خدا(بی طرف) که نقد تقریبا درستی به دکتر جلیلی داشت گفتید برود اسمشو عوض کند!آیا به نظر شما بی طرفی یعنی طرفدار دکتر جلیلی بودن؟
  یه دوست دیگه نوشت که دلایل اصلح بودن یا نبودن آقایان رضایی,قالیباف و جلیلی را بنویسید باید عرض کنم:
  دلایل اصلح بودن دکتر رضایی:
  ایشان با برنامه ترین کاندیدای این دوره می باشند.با توجه به سخنان مقام معظم رهبری که فرمودند اقتصاد مهمترین موضوع کشور است و ایشان هم متخصص در این امر می باشند و هم کامل ترین برنامه ی اقتصادی را دارند.(برای هر موضوعی یه راهکار دارند.امکان ندارد دوستان موضوعی را مد نظر داشته باشند و ایشان راه حلی را برای آن موضوع در نظر نگرفته باشند)
  دکتر رضایی امتحانشان را در ۸ سال جنگ تحمیلی پس دادند و در همان موقع نماینده ی امام(ره) بودند و همه الطاف امام را در حق ایشان به یاد داریم.و به لحاظ مدیریتی که سابقه ی طولانی در این زمینه دارند.
  و اگر بخواهم به طور کامل بنویسم از حوصله خارج خواهد بود.
  دکتر قالیباف نیز شامل برخی از موارد فوق می شود ولی به لحاظ برنامه کمی ضعیف تر از دکتر رضایی هستند اما از سایر کاندیدا به مراتب برنامه ی کاربردی تر و کامل تری را دارند.
  در مورد دکتر جلیلی باید عرض کنم که ایشان یک فرد ولایی,نجیب,با اخلاق می باشند ولی قبلا هم عرض کردم که یک بعدی به مسائل نگاه کردن اشتباهه.آیا اینها برای ریاست جمهوری کافیه؟
  از شرط سوابق اجرایی بگذریم همانطور که خودتان دیدید ایشان حتی در مسئله ی سیاسی که تخصصشان است هیچ برنامه ای برای بیان نداشتند و چه در ارائه ی برنامه هایشان بسیار محافظه کارانه صحبت می کنند در صورتی که صحبت با مردم کشور مانند صحبت کردن با ۵+۱ نمی باشد و نیاز به بیان کامل برنامه ها و سیاست های اداره ی کشور دارد.تجربه ی ایشان برای بدست گرفتن پستی که شخص دوم مملکت می باشد بسیار کم است.
  الان کشور نیاز به استفاده از تمام پتانسیل های خود برای برون رفت از این معضلات دارد و از معدود کسانی که توانایی تعامل با اکثر افراد را دارد دکتر رضایی می باشد که ایشان بدون وابستگی به گروهی به صورت مستقل آمده است و تنها چیزی که برای ایشان اهمیت دارد منافع مردم است نه منافع خزب و گروه خاصی.
  یه خانمی در صفحه ی قبل من را متهم کرد که نیامده اینجا چیزی یاد بگیره و صرفا می خواهد جو را به سمت منفی ببرد و بدون منطق حرف می زند.خواهشا دوستان انصاف داشته باشید.آنهایی که از اول با هم بحث ها را شروع کردیم شاهد بودند من از قبل از شروع برنامه ها هیچ انتخابی نکرده بودم و هرشب صحبت ها را تحلیل می کردم و به یک نتیجه واحد رسیدم برخلاف برخی از دوستان که از قبل انتخاب خودشان را انجام داده بودند و از صحبت های کاندیدا نکته ای برای رد آنها می آوردند.من که هر حرفی زدم دلیلش را هم یا نوشتم یا لینک دادم,کدوم یک از نظرهام بی منطق بود.آیا برخی از دوستان که با رد دیگران می گویند دکتر جلیلی اصلح هست و دلیلی را هم برای حرفشون ندارند با منطق هستند.
  من خواهش می کنم طرفدار هر کاندیدی که هستید با انصاف باشید.

  (۰)
  پاسخ
  1. 8.1

   فهیم

   برادر با منطق ؛ شما جواب همین یه قسمت عرایض بنده رو بدید راجع به باقی صحبت هاتون اصلا صحبت نکنیم بهتره.
   فرمودید ” ایشان با برنامه ترین کاندیدای این دوره می باشند.با توجه به سخنان مقام معظم رهبری که فرمودند اقتصاد مهمترین موضوع کشور است ”
   اینم می دونیم که دکتر رضایی همه ش دم از ولایتمداری میزنن.
   حالا یه سوال پیش میاد : این آقای ولایتمدار؛ نظرات اقتصادی رهبری که اخیرا به شدت روی مسئله ی اقتصاد مقاومتی متمرکز شده رو تا حالا نشنیدن احیانا؟ یا این که شنیدن و افکار خودشون رو بالاتر از رهبری میدونن که مقاومت رو چاره ساز نمیدونن ؟
   کلا تناقض زیاده تو این شخص

   دکتر جلیلی خوب گفتن که بینابین حق و باطل راه رفتن به معنای بی طرفی نیست و کاش این جمله رو اضافه می کردن که این به معنای پرسه در مه زدنه. کسی که هیچ وقت موضع صد در صدی مشخص نداشته باشه خیلی راحت می تونه خودش رو تو هر دولتی با هر تفکری جا بده و از این کار بوی نفاق میاد.
   والسلام

   (۰)
   پاسخ
   1. 8.1.1

    از دوستان

    دوستان ببخشید من یکم دیر جواب میدم در طول روز کمتر فرصت دارم جواب بدم.
    ما تا تعریف اقتصاد مقاومتی را ندانیم و یا درست متوجه نشویم ممکنه استنباط نادرستی از این واژه داشته باشیم.
    ویکی پدیا:”اقتصاد مقاومتی به معنی تشخیص حوزه‌های فشار و متعاقباً تلاش برای کنترل و بی‌اثر کردن آن تاثیرها می‌باشد و در شرایط آرمانی تبدیل چنین فشارهایی به فرصت است همچنین برای رسیدن به اقتصاد مقاومتی باید وابستگی‌ها خارجی کاهش یابد بر تولید داخلی کشور و تلاش برای خوداتکایی تاکید گردد.طبق نظر دولتمردان ایران در تعریف اقتصاد مقاومتی، ضرورت مقاومت برای رد کردن فشارها و عبور از سختی‌ها برای رسیدن به نقاط مثبت ملی نیاز است.این روش اقتصادی از نظر تعریف با اقتصاد ریاضتی تفاوت دارد.”
    من فکر می کنم دوستان اقتصاد مقاومتی را به معنای اقتصاد ریاضتی تعریف می کنند که طبق تعریف فوق می بینیم که اشتباه است.
    در بالا نیز اشاره کرده بودم که دکتر رضایی فرمودند:”هروقت اقتصادمان را درست کردیم، می توانیم در دیپلماسی جهانی هم حرفی برای گفتن داشته باشیم.”اگر گفتگوی ویژه ی خبری ایشان را به یاد داشته یاشید فرمودند:”با یک اقتصاد قوی می توانیم سر میز مذاکره موفق باشیم.”اتفاقا اگر برنامه های ایشان را پیگیر بوده باشید تمام تاکیدشان بر تولید داخل می باشد حتی وام ۲۳ میلیونی که به زوج های جوان قرار است تعلق بگیرد به تولید کننده داده می شود که هم تولید داخل راه بیفتد و هم موجب تورم نشود.
    حالا منصفانه جواب بدهید (اگر همه ی برنامه ی ایشان را مطالعه کردید) کدوم برنامه ی ایشان بر خلاف اقتصاد مقاومتی نوشته شده است؟
    در همان گفتگو که بحث مذاکره در یک مورد خاص با آمریکا مطرح شد ایشان فرمودند که قبل از آن با رهبر معظم انقلاب در میان خواهیم گذاشت و نظر ایشان را خواهیم پرسید.(این برای دوستانی که یه ولایت پذیری ایشان شک دارند)
    این همه احکام اسلام آمده می گوید حسن ظن حسن ظن.شما اگر ۰٫۱ حسن ظنی که به دکتر جلیلی داشتید(که تا به اینجا واقعا برنامه ی شفافی را از ایشان شاهد نبودیم)را به دکتر رضایی داشتید نیاز نبود هر صبح ما یک طومار رفع شبهه کنیم.
    خدا شاهده کسی که مسئولیتی را قبول می کند مثلا همین مذاکره که به قول دکتر رضایی “پر از اشکالات تکنیکی و تاکتیکی است” و پس از آن چند قطعنامه و تحریم دیگه برای ما به ارمغان دارد فردا در مقابل ۷۰ میلیون جمعیت جوابگو خواهد بود و همه ی کسانی که تعصبی از ایشان حمایت می کنند.
    در مورد اعتراضی که دکتر جلیلی به ایشان داشتند در مورد راه رفتن بین حق و باطل,این بدیهی است که هر کس خود را حق می داند و آنچه که خلاف نظر او باشد را باطل.بنابراین در تشخیص بین حق و باطل بگذارید مردم قضاوت کنند.اتفاقا یکی از نقاط مثبت دکتر رضایی عدم وابستگی به حزب و گروه خاصی است و بر خلاف دکتر جلیلی که دوستان در بالا با افتخار اسامی احزاب و گروه های حامی ایشان را نوشته اند که برآورده کردن خواسته های همه ی آنها در برخی موارد ممکن است منجر به ضایع کردن حق مردم شود.

    (۰)
    پاسخ
    1. 8.1.1.1

     فهیم

     ”هروقت اقتصادمان را درست کردیم، می توانیم در دیپلماسی جهانی هم حرفی برای گفتن داشته باشیم.”
     اولا این جله یعنی آرمانها و سایر فاکتورهای انقلاب و قدرت اثرش تو سیاست خارجی و همه کشک. اقتصاد داشتی بردی نداشتی باختی. در این صورت ما با کشورهای اروپایی که تنها مبناشون اقتصاد و سرمایه داریه فرق داریم آیا؟ واقعا این بود نظر امام؟
     ممنون میشم بگید دقیقا از کجای این جمله من باید متوجه موافقت کامل ایشون با اقتصاد مقاومتی بشم ؟
     در ثانی وام ۲۳ میلیونی رو با کدوم بودجه میخوان بدن ؟. شعار قشنگیه :).دکتر عباسی که کلا حرفاشونو بردن زیر سوال. گفتن اصلا مبنای کسانی که میگن ما تو فلان مدت اقتصاد رو درست می کنیم چیه؟ یعنی مبنای خاصی نداره حرفاشون. ما هم که بی خبر از همه جا به به و چه چه می کنیم با شنیدن این وعده ها.
     ثالثا همه ی کاندیداها از تولید ملی دم می زنن؛ اما مگه اقتصاد مقاومتی فقط بر مبنای تولید ملیه؟ علاوه بر ویکی پدیا برید فرمایشات رهبری رو مطالعه بفرمایید. دکتر عادل پیغامی هم بحث های مفیدی رو در این زمینه مطرح کردن. فایل های صوتیشون تو اینترنت موجوده.
     اقتصاد مقاومتی رو کسی میتونه اجرا کنه که با تمام وجود به قدرت مقاومت ایمان داشته باشه. ایشون که گاهی از مقاومت دفاع می کنن و گاهی از سازش. اصلا میدونن با خودشون چند چندن ؟
     موضوع بعدی:
     ” مثلا همین مذاکره که به قول دکتر رضایی “پر از اشکالات تکنیکی و تاکتیکی است” و پس از آن چند قطعنامه و تحریم دیگه برای ما به ارمغان دارد”
     از وقتی دکتر جلیلی تو این پست قرار گرفتن فقط یک قطعنامه صادر شده. الباقیش دسپخت دکتر روحانی بوده. آیا شما نباید در پیشگاه خدا جوابگو باشید برای این تهمتِ بدون پایه و اساس ؟
     اون وقت دکتر رضایی بیشتر از آقا می فهمن؟ آقا که کاملا موافق با روند مذاکره ها هستن. تجلیل هم کردن از این روند. بارها.
     دکتر رضایی اشکالات تاکتیکی و تکنیکی فرماندهیشون تو دوران جنگ رو نمی بینن ؟
     اشکالات تاکتیکی و تکنیکی کارهاشون تو مجمع تشخیص مصلحت! رو نمی بینن؟
     اصلا کارشون سیاه نمایی راجع به دیگرانه و تهمت زدن. حقا که دکتر جلیلی هم خوب جوابشونو دادن.
     و آخرین بحث:
     دکتر جلیلی خودشون رو حق ندونستن تا به حال؛ گفتمانشون رو حق دونستن. که واقعا هم هست. گفتمان ایشون پیروی محض از ولایت فقیهه کما این که تا به امروز کارهاشون و صحبت هاشون همه در این جهت بوده بدون انحرافی.
     و این که اصلا دکتر رضایی موضع مشخصی ندارن که دکتر جلیلی بخوان ایشون رو حق بدونن یا باطل. بحث دکتر جلیلی هم همین بود. ایشون یه جا از دکتر روحانی انتقاد می کنن یه جا از دکتر جلیلی. دو نماینده ی گفتمان سازش و مقاومت. به نظرتون میشه هم سازشکار بود و هم مقاوم؟ اگه این معناش بینابین حق و باطل راه رفتن نیست پس چیه؟
     دکتر جلیلی متاسفانه یا خوشبختانه مثل بعضی کاندیداها منم منم بلد نیستن.
     و اینکه خودتون که بنده رو ارجاع میدید به مطالعه ی برنامه های دکتر رضایی؛ از این دیدگاهتون مشخصه که تا حالا نگاهی هم به برنامه های دکتر جلیلی ننداختین والا اینقدر راحت تهمت بی برنامگی رو به ایشون نمی زدید.
     موفق باشید.

     (۰)
     پاسخ
     1. 8.1.1.1.1

      علی ابرار

      فهیم خانوم سرتونو الکی درد میارید ایشون هر سوال شبهه و تهمتی به جلیلی زدن جواب دادیم یا لینک دادیم
      ولی سوالات ما رو بی جواب گذاشتن
      این حالو روز من پشت لبتابه وقتی کلمه منطق رو توی نظراتشون میبینم
      http://images.seemorgh.com/iContent2/Files/118227.jpg

      (0)
 8. 9

  nima.large@yahoo

  همه نظرات خودتون رو گفتید منم میگم رای من آقای قالیباف هستند چون تو هر دولت خوب کار کردند چه در نیروی انتظامی چه در شهرداری و چه در سپاه و پدافند اون مملکتی امام زمانی میشود که فساد درش کمتر باشد و جوانان به فحشا کشیده نشوند و اقتصادش بیداد نکند.

  (۰)
  پاسخ
 9. 10

  دانشجوی مسلمان

  دوست عزیزی که از آقای جلیلی حمایت میکنند اولا ایشون از رجل سیاسی نیستند.سیاست کار هرکسی نیست.هرکسی که ساده زیستی میکنه و تحصیلات داره و از نزدیکان مقام معظم رهبری که هست که برای ریاست یک جمهوری مناسب نیست.دوما ایشون در مورد آقای لوید که گفتن وکیلی ساده هست و شخص دوم کشورشون نیست مرتکب اشتباه شدن.آقای جلیلی این فرد رو با کس دیگری اشتباه گرفتن که میتونید شرحشو در این سایت معتبر بخونید.
  http://www.afkarnews.ir/vdcc4iqii2bq148.ala2.html

  (0)
  پاسخ
  1. 10.1

   علی ابرار

   ۱- آیت الله علم الهدی(عضو مجلس خبرگان رهبری)
   ۲- آیت الله رجبی(عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم)
   ۳– آیت الله موسوی جزایری(عضو مجلس خبرگان رهبری)
   ۴- آیت الله مصباح یزدی(رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) – عضو مجلس خبرگان رهبری)
   ۵ –آیت الله کعبی(عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم )
   ۶- آیت الله زابلی
   ۷- آیت الله خزعلی(عضو مجلس خبرگان رهبری)
   ۸- آیت الله فیاضی(عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم)
   ۹- حجت الاسلام و المسلمین میرباقری(رئیس دفتر فرهنگستان علوم اسلامی قم)
   ۱۰- حجت الاسلام و المسلمین حاجتی(مدیر حوزه علمیه خوزستان)
   ۱۱- استاد اصغر طاهرزاده(استاد حوزه و دانشگاه)
   ۱۲-حجت الاسلام مجتبی مصباح یزدی(عضو هیئت علمی موسسه امام خمینی(ره))
   ۱۳- دکتر محمد سلیمانی(وزیر سابق وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات)
   ۱۴-حجت الاسلام و المسلمین نبویان(استاد حوزه و دانشگاه)
   ۱۵- پرفسور مسعود درخشان(استاد دانشگاه امام صادق(ع) در رشته اقتصاد)
   ۱۶- دکتر پرویز داوودی(معاون اول دولت نهم و استاد دانشگاه در رشته اقتصاد)
   ۱۷- حجت الاسلام والمسلمین پناهیان(استاد خوزه و دانشگاه)
   ۱۸- حجت الاسلام دکتر خسروپناه (رئیس موسسه پژوهشی حکمت و فلسفه)
   ۱۹- حجت الاسلام والمسلمین مومنی(خطیب توانمند و استاد حوزه های علیمه)
   ۲۰- حجت الاسلام و المسلمین آقا تهرانی(استاد حوزه و دبیر جبهه پایداری انقلاب اسلامی)
   ۲۱- دکتر باقری لنکرانی(وزیر سابق بهداشت و عضو ارشد جبهه پایداری)
   ۲۲- حجت الاسلام و المسلمین آشتیانی(عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم)
   ۲۳- حجت الاسلام و المسلمین حسینیان(رئیس مرکز اسناد انقلاب اسلامی)
   ۲۴-دکتر محمد هادی همایونی(استاد دانشگاه و دکترای ارتباطات )
   ۲۵- دکتر سعید زیباکلام(عضو هیأت علمی گروه فلسفهٔ دانشگاه تهران)
   ۲۶- دکتر رضا روستا آزاد(رئیس دانشگاه صنعتی شریف)
   ۲۷- دکتر محمد هادی زاهدی وفا
   ۲۸- دکتر رضائیان(پدر علم مدیریت در ایران)
   ۲۹- حجت الاسلام و المسلمین عالی(خطیب توانمند و استاد حوزه علمیه)
   ۳۰- حجت الاسلام و المسلمین سقای بی ریا (معاونت پژوهشی موسسه امام خمینی(ره)
   ۳۱- دکتر جواد کریمی قدوسی(عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی)
   ۳۲- رحیم احمدی روشن (پدر شهید مصطفی احمدی روشن)
   ۳۳- دکتر علی اصغر زارعی( نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی)
   ۳۴- یوسفعلی میرشکاک(نویسنده و شاعر انقلاب)
   ۳۵- مهندس پرویز فتاح(وزیر سابق نیرو)
   ۳۶- دکتر مسعود میرکاظمی(استاد دانشگاه و وزیر سابق نفت)
   ۳۷- حجت الاسلام دکتر بهداروند(نویسنده و پژوهشگر دفاع مقدس)
   ۳۸-علیرضا قزوه(شاعر انقلاب)
   ۳۹-نادر طالب زاده(نویسنده و کارگردان)
   ۴۰- فرج الله سلحشور(نویسنده و کارگردان)
   ۴۱- مهندس سعید قاسمی(فعال فرهنگی و استاد دانشگاه)
   و…

   http://media.afsaran.ir/siGmbJ.jpg

   من عکس دکتر عباسی رو ندیدم بین افراد!!!

   (۰)
   پاسخ
  2. 10.2

   علی ابرار

   آقا نصفه موند نظرم
   این که رجل سیاسی هست یا نه تو تعیین نمیکنی شورای نگهبان تعیین میکنه
   کاندیدای شما که شورای نگهبان رو قبول نداره چرا اومد توی انتخابات/؟؟؟؟!!!

   (۰)
   پاسخ
  3. 10.3

   فهیم

   کسی که دبیر شورای عالی امنیت ملیه اگه رجل سیاسی نیست پس چیه ؟
   از دکتر جلیلی نقطه ضعفی پیدا نکردن فقط دارن سر سوابق اجراییشون میکوبوننشون. بزرگوار؛ ایشون منصبشون اتفاقا از باقی آقایون مهم تره و کارهاشون نفس گیرتر. چون امنیته خیلی نشرش نمیشه داد.

   (۰)
   پاسخ
 10. 11

  دانشجوی مسلمان

  الحیات به نقل از منابع خود نوشت: گفتگوها و مذاکرات فشرده بین نمایندگان محمود احمدی نژاد و سعید جلیلی به منظور حمایت از او به عنوان کاندیدای نهایی تیم احمدی نژاد در جریان است.

  به گزارش سرویس بین الملل انتخاب، بر اساس طرح طرفین، دولت تمام امکانات خود در استان ها را در اختیار ستاد جلیلی قرار می دهد و در مقابل، جلیلی متعهد می شود که احمدی نژاد را در صورت پیروزی معاون اول خود کند

  در این مذاکرات نمایندگانی از سوی جبهه پایداری حضور داشته اند. آنها همچنین منتظر نتیجه تحرکات اصلاح طلبان هستند.

  این منابع خبری، همچنین از ائتلاف قریب الووقع روحانی و عارف خبر داده اند.

  منابع معتقدند، اصولگرایان نمی خواهند انچه در ۱۹۹۷ اتفاق افتاد، تکرار شود.

  به گزارش سرویس بین الملل انتخاب، لازم به ذکر است که جلیلی در مناظره روز جمعه در انتقاد از احمدی نژاد و برنامه هایش به دیگر کاندیداها ملخق نشد و بر روی نیاز به بهره برداری از دستاوردهای دولت تاکید کرد و به موفقیت تیم احمدی نژاد اشاره کرد.

  همین موضوع، احتمال توافق میان احمدی نژاد و جلیلی را افزایش می دهد.

  http://www.daypress.ir/fa/pages/?cid=62374

  (0)
  پاسخ
  1. 11.1

   علی ابرار

   آقای مسلمان این موضوع توی صفحات قبلی خیلی در موردش بحث شده و به نتیجه رسیده
   اتفاقا تنها کسی که باند نداره و تیم داره جلیلی هستش

   (۰)
   پاسخ
  2. 11.2

   طه

   همین که همه بعد از مناظره سوم برای تخریب آقای دکتر سعید جلیلی موضع گیری کردن نشون میده که ایشون از بقیه کاندیدا موفق تر عمل کرده

   (۰)
   پاسخ
 11. 13

  علی ابرار

  آخ آخ آخ آخ … ریا شد
  مثلا گفت گوی خیلی خصوصیه ولی یک اشاراتی داره به رضایی خوبه گوش کنید(در مورد دید سیاسی رضایی)

  http://media.afsaran.ir/rdvywVG.mp4

  (0)
  پاسخ
  1. 13.1

   ستاره

   خوب شد این آقا صاحب فتوت! بودند، در غیر این صورت چه می کردند؟!!

   (۰)
   پاسخ
 12. 14

  علی ابرار

  صحبت دکتر عباسی
  الان هم از جلیلی حمایت کرده

  http://host11.aparat.com//public/user_data/flv_video_new/191/25f4807d0975017f2c6bfdab81c6bf48571905.mp4

  (0)
  پاسخ
  1. 14.1

   سجاد

   آقا بخدا گوش کردن این چیز مطمئن باشید اذیتتون نمی کنه
   چیزی هم ازتون کم نمیشه
   نهایتش اینه که بعد از گوش کردن بازهم سر نظر خودتون هستید
   این وقت هم بزارید پیش وقتهایی که برای دیدن چیزهای توخالی تلف می کنید
   این ها را صد بار دوستان گذاشتند و باز بعضی از دوستان حرف های خودشون (شنیده ها از ستاد های انتخاباتی و رسانه های کاندیداها) را تکرار کردند
   حداقل بعد از گوش کردن این ها نحوه استدلال و حرف هاتون عوض میشه و ممکنه بتونید بهتر از کاندیدای مورد نظرتتون دفاع کنید واین قدر تکرار مکررات نمیشه، بخدا خسته شدم، هر چقدر اومدم دیدگاه ها را خوندم جز تبلیغات کوچه خیابونی چیزی ندیدم در صورتی که انتظار داشتم در دوران انتخابات اینجا بحث ها بسیار سطح بالاتر از این در فضای سایبری و علی الخصوص این سایت مطرح بشه که برای هم خودمون و هم کشور مفید باشه
   امیدوارم که تأثیر گزار باشد

   (۰)
   پاسخ
  2. 14.2

   ستاره

   آقا من هیچ سند معتبری پیدا نکردم که ثابت کنه دکتر عباسی از جلیلی حمایت می کنه، چند وقته درگیرشم، اگر شما در ویدئو یا سایت رسمی دیدید که تایید شده این مسئله لطفاً لینک بدید

   (۰)
   پاسخ
  3. 14.3

   نسرین

   علی آقا، سندی برای اثبات حمایت دکتر عباسی از آقای جلیلی داری؟

   (۰)
   پاسخ
   1. 14.3.1

    علی ابرار

    یه سری به سایت ایشون و حامی هاشون بزنید

    (۰)
    پاسخ
 13. 15

  علی ابرار

  ربطی به انتخابات نداره گوش بدید برای غیرت افزایی خوبه

  http://host11.aparat.com//public/user_data/flv_video_new/178/58716e30956e631c4b544bc0d6f81d3c532209.mp4

  (0)
  پاسخ
 14. 16

  سجاد

  واقعیت ماجرای به هم خوردن توافق سولانا – لاریجانی. از زبان لاریجانی
  ولایتی:توافق بهم خورد چون یکی از مسئولین در نماز جمعه گفت مذاکره نمی‎کنیم/ لاریجانی: بعد از حمله اسرائیل به لبنان، سولانا تماس گرفت وگفت «متاسفم! که خرابکاران کار خودشان را کردند»
  لاریجانی درباره سرنوشت مذاکرات با سولانا می‎گوید: «ما با آقای سولانا داشتیم مذاکره می‌کردیم که حادثه حمله اسرائیل به لبنان رخ داد. آنجا کسینجر مقاله‌ای نوشت که در همین شلوغی یک قطعنامه علیه ایران بدهیم. آنها مذاکرات را قطع کردند و ظرف ۴۸ ساعت قطعنامه صادر کردند. آقای سولانا به من زنگ زد و گفت، «متأسفم که خرابکاران کار خودشان را کردند.» بنابراین مسأله هسته‌ای نبود، عامل بیرونی بود.»

  به گزارش رجانیوز، به نقل از خبرنامه دانشجویان، محسن رضایی در مناظره سوم با ضعیف خواندن دیپلماسی جلیلی به مذاکرات سولانا با لاریجانی و توافق بر سر ۲۷۰۰ سانتریفیوژ اشاره کرد که سعید جلیلی نتوانست آن را تثبیت کند و جلیلی با بی اطلاع خواندن رضایی گفت: «این قرارداد بصورت یک طرفه از سوی سولانا باطل شد» که در این میان ولایتی وارد ماجرا شد و گفت:«حرف رضایی را تایید می کنم» اما علی لاریجانی خود در این رابطه موضع جلیلی را تایید می کند.

  جلیلی در نقد به رضایی گفت: بین حق و باطل راه رفتن معنی اش دوری از افراط و تفریط نیست. اینکه این کار را کنیم، نشاندهنده دوری از افراط و تفریط نیست. اطلاعاتی هم که آقای رضایی فرمودند مبنایش درست نیست. زمان لاریجانی معاونش با سولانا به توافق رسیدند اما سولانا زد زیرش و قبول نکرد.

  اما در این میان ولایتی گفت: «تایید میکنم صحبت آقای رضایی را. لاریجانی در مذاکرات با سولانا به جای خوبی رسیدند. همین تعداد سانتریفیوژ را توافق کردند. اما درست همزمان با اینکه لاریجانی با سولانا مذاکره می کرد یکی از مقامات بلندپایه اجرایی ما در نمازجمعه گفت ما مذاکره نمیکنیم. آقای سولانا آن تلکس را نشانداد و کارشکنی در کار آقای لاریجانی صورت گرفت. دشمن زمانی که تناقض در بین مسئولان ما می بیند، اینگونه می شود. آنها به توافق رسیدند و میشد هسته ای را حل کرد ولی یک فردی حرف دیگری زد و آن خراب شد. مشابه آن برای خودم هم اتفاق افتاده است.

  جلیلی در آخر گفت صحبت ولایتی درست نیست و این صحبت را علی لاریجانی تایید کرد تا هم رضایی و هم ولایتی بفهمند که از مذاکرات و شرایط آن نه تحلیل درستی دارند و اطلاعات دقیق!.

  ولایتی می گوید: «درست همزمان با اینکه لاریجانی با سولانا مذاکره می کرد یکی از مقامات بلندپایه اجرایی ما در نمازجمعه گفت ما مذاکره نمیکنیم. آقای سولانا آن تلکس را نشانداد و کارشکنی در کار آقای لاریجانی صورت گرفت» اما علی لاریجانی خود در این مورد در جمع خبرنگاران عامل بیرونی را دلیل بر قطع مذاکرات دانست و گفته است:«ما با آقای سولانا داشتیم مذاکره می‌کردیم که حادثه حمله اسرائیل به لبنان رخ داد. آنجا کسینجر مقاله‌ای نوشت که در همین شلوغی یک قطعنامه علیه ایران بدهیم. آنها مذاکرات را قطع کردند و ظرف ۴۸ ساعت قطعنامه صادر کردند. آقای سولانا به من زنگ زد و گفت، «متأسفم که خرابکاران کار خودشان را کردند.» بنابراین مسأله هسته‌ای نبود، عامل بیرونی بود.»

  اشتباهات استراتژیک ولایتی در این مناظره چه در رفتار و چه در نقل قول ها و اطلاعات تاریخی چنان بی بی سی فارسی را به وجد آورد که این رسانه وابسته به انگلیس اعلام کند برنده مناظره بداند چراکه «ولایتی نشان داد کارشکنی های داخلی مذاکرات را بی نتیجه کرده و غربی ها مقصر نیستند!»

  (۰)
  پاسخ
 15. 17

  دلایل محترم...

  با سلام خدمت تمامی دوستان محترم:

  شخص محترمی دراین سایت اسم دیدگاهش را (بی طرف) گذاشته بود و لحن تندی داشت که بنده نبودم وآن شخص محترم و عزیز دیگری است به طور مثال یکی از نام دیدگاه هایی که در این سایت گذاشته ام{من جزئی از همین مردم هستم….}بوده است بنابراین دوستان دقت کنند که سوء تفاهم نشود.
  متاسفانه دراین سایت بعضی از دوستان محترم قضاوت های اشتباهی درمورد آقایان جلیلی و رضایی می کنند…
  من همانطور که در دیدگاه های قبلی هم عرض کردم،بنده آقای رضایی را بایک واسطه قابل اعتماد و محترم به خوبی می شناسم واین تهمت های بی مورد را شایسته ی ایشان نمی دانم به طور مثال درانتخابات ۸۸ ایشان از طریق قانون اعتراض خودرا پیگیری کردند و بعد از جواب اعترض هم به قانون تمکین کردند…چرا بعضی از دوستان اعتراضات قانونی را به اختشاشات خیابانی ربط می دهندایشان بارها درمکان های خصوصی اقدامات آقای موسوی را محکوم کردند…ودر پی سوالات مکرر دانشجویان در طی یک مکان عمومی تمکین نکردن به قانون آقای موسوی را محکوم کردند که ویدیوی آن در سایت (snn.ir) موجود است…لازم به ذکر است که بنابه گفته ی رهبری اعتراض قانونی ایرادی ندارد…چرا که ممکن است در شمارش اشتباهی صورت گیرید…واژه ی تقلب را امثال آقای موسوی گفتند نه آقای رضایی…یه مثال ساده: زمانی که نمره ی نهایی برگه ی امتحانی شمارا اعلام می کنند، شاید شما به نمره اعتراض کنید..آیا اعتراض شمابه تقلب در تصیح برگه است یا دقت در بازبینی جواب ویا شمارش دوباره ی نمره ی هرسوال؟؟؟

  درمورد آقای جلیلی هم بعضی از دیگر دوستان قضاوت های اشتباهی درمورد چه شخصیت پسندیده شان وچه در برنامه های حکیمانه شان می کنند،حکیمانه از این نظر که ایشان به مسائل ریشه ای نگاه می کنند،بعضی از دوستان خصوصا دکتر سلام سایت دانشجو کلمه ی (آزاد سازی ظرفیت ها) را مورد تمسخر قرار می دهند که بنده شخصا آنها را محکوم می کنم،چراکه آنها نمی دانند و به موضوعات آگاهانه نگاه نمی کنند،اگر آقای جلیلی بر (آزاد سازی ظرفیت ها) تاکید می کنند چون این موضوع این قدر مهم است که فقط در دولت ناتمام آقای رجایی ودولت آن زمان رهبر (که رئیس جمهور بودند) صورت گرفت این موضوع شاید از نظر بعضی ها ساده ومضحک باشد،اما اگر درابتدای انقلاب ودر دو دولت قبل این موضوع جدی پیگیری می شد امروز ما با بحران تورم وگرانی روبه رو نبودیم،دودولت قبل بجای آنکه از ظرفیت ها استفاده کنند با شعار فرزند کمتر و زندگی بهتر نه تنها ظرفیت هارا ازبین بردن بلکه کشور را در معرض نیروی فرسوده و کمبود نیروی جوان در آینده رها کردند پس دولت آینده باید بفکر استفاده از ظرفیت ها باشدو ازطرفی بنیاد خانواده را محکم( که آقای جلیلی برنامه خوبی دارند وتاکید بر حجاب،زن،خانواده ومسجد داشتند) تا برای تولید ظرفیت های آینده مشکلی وجود نداشته باشد نگرانی آقای جلیلی بسیار حکیمانه است که در نظر بعضی ساده اندیشان مضحک است

  بعضی از دوستان محترم درمورد اقتصاد مقاومتی نظراتی دادند که من هم نظر خودم روبیان می کنم…
  استاد رائفی پور و بیاناتشان مصداق خوبی برای بهتر فهمیدن این موضوع است:
  استاد رائفی بر مسئله ی قارونیزم تاکید داشتند و اشاره ی به تمع بی جا و زیاده خواهی بعضی مسئولین ومردم داشتند که اگر این روند ادامه پیدا کند این فرهنگ اشتباه تبدیل به یک بحران می شود واخطارهایی هم دادند…
  اما اقتصاد مقاومتی باتوجه به بیانات استاد رائفی کمتر خوردن مردم است این که تمع واحتکار نکنند وباتوجه به شرایط موجود کشور و برای کمک به همدیگر از اسراف پرهیز بکنندوبرروی کالاهای اصلی خود تمرکز کنند واز کالاهای غیر ضروری بشدت پرهیز کنند نه اینکه اصلا نخورند و گشنه بمانند…
  همانطور که بعضی از دوستان جناب آقای دکتر حسن عباسی را در نظریه های اقتصادی قبول دارند…ایشان طی یک سخنرانی دردانشگاه ری (با عنوان تحریم) اعلام کردند که علت اصلی مشکلات اقتصادی تحریم نیست ومسئولین مشکلات اقتصادی رابه تحریم یا شیطان ربط ندهند حتی ایشان به شوخی گفتند که (مگر آمریکا تحریم است که این بدهی بزرگ را دارد)
  اما این به معنی این که اصلا اثری نداشته نیست بلکه اگر مدیریت و فرهنگ اقتصادی مردم وخصوصا مسئولین اصلاح شود بسیار ی از این مشکلات حل خواهد شد (انشاالله)
  حال هر دو کاندیدای محترم برنامه های خوبی در رابطه ی با مدیریت کشور دارندکه نقاط مثبت و منفی دارند(در نظرات قبلیم به آن ها اشاراتی داشته ام) که ما مردم فهیم ایران باید تشخیص و به هرکدام که می دانیم بهتر است رأی دهیم…
  به امید انتخابی درست و ایرانی آباد(انشاالله)

  (۰)
  پاسخ
  1. 17.1

   علی ابرار

   من در مورد بینش سیاسی رضایی حرف زدم توی سوال سومم که پرسیده بودم
   کسی که بعد از شورای نگهبان و رهبر و اون اوضاع تهران بیاد و توی بیانیش بگه که من بخاطر مصالح نظام و انقلاب از حق خودم میگذرم ادمی با بینش سیاسی عمیقه؟!(بیانیشو داشت میخوند ۲۰:۳۰ پخش کرد)
   سال ۸۸ جلیلی مسئول بود و حداد و ولایتی هم برای دفاع از انقلاب داد میزدند بقیه کاندیدا ها یا ساکت بودن یا ضمنی توی اون جبهه

   (۰)
   پاسخ
 16. 18

  حمایت

  ه گزارش ستاد خبری دکتر محسن رضایی، قابل توجه ترین بخش مستند دوم دکتر محسن رضایی که امشب پخش خواهد شد، برخی ناگفته های مهم اوست که برای نخستین بار با مردم در میان می گذارد.
  این فیلم مستند امشب ساعت ۳۰/۲۳ از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.
  مستند اول دکتر محسن رضایی را فیلمساز جوانی به نام یاسر ارباب ساخته بود، این فیلم از سوی اصحاب رسانه، مردم و هنرمندان مورد توجه بسیار قرار گرفت و اغلب مردم از اینکه محسن رضایی در فیلم تبلیغاتی خود سراغ درد مردم و نمایش مشکلات آنها رفت، او را ستودند.
  شهرام گیل آبادی معاون هنری و رسانه ای دکتر محسن رضایی پیش از این اعلام کرده بود که گروه چهل نفره ای از فیلمسازان و هنرمندان حامی محسن رضایی به صورت داوطلبانه در حال ساختن فیلم هایی مستندی درباره او هستند.
  پرویزشیخ طادی(سازنده ی فیلم شکارچی شنبه )، حسین حقیقی، مهرداد خوشوقت، احمد مرادپور، محمدرضا شهیدی فر، سیاوش حقیقی از جمله هنرمندانی هستند که در شورای هنری ستاد دکتر محسن رضایی حضور دارند.

  (۰)
  پاسخ
 17. 19

  خبری که هنوز رسمی نیست پخش نکنید

  آقای علی ابرار همان طور که خبر حمایت حسن عباسی از رضایی رد شد درمورد آقای جلیلی هم هنوز رسمی نیست شاید رد شود!!سایتی این خبر رو گذاشت که ربطی به آقای عباسی نداره حتی مدیریت این سایت اعلام کرده من ارتباط مستقیمی با آقای عباسی ندارم وفقط سخنرانی های ایشان را برای دانلود قرار می دهم… لازم به ذکر که الان خبرحمایت عباسی از جلیلی در سایت حذف شده (آدرس سایت:dr-abbasi.ir) خواهش خبر پراکنی نکنید….

  (۰)
  پاسخ
  1. 19.1

   ستاره

   حالا شما زیاد هم خوشحال نشو!!
   بر اساس این سخنرانی احتمال اینکه آقای عباسی از آقای جلیلی حمایت کنن خیلی زیاده، چون در این سخنرانی از اسلام ناب شدیداً حمایت کرده و باقی جبهه ها رو به شدت می کوبن، بنابراین اگر قرار باشه از کسی حمایت کنن قاعدتاً اون شخص آقای جلیلی خواهد بود! شاید ایشون به دلایلی هیچ وقت رسماً حمایت نکنن ولی با این صحبت ها دیدگاه هاشون کاملاً واضحه
   http://www.aparat.com/v/MWI7a

   (0)
   پاسخ
 18. 20

  alireza

  سلام رای ما دکتر سعید جلیلی خودتون نگاه کنید
  http://www.zahra-media.ir/?p=48752
  یا ابا صالح المهدی (عج)

  (۰)
  پاسخ
 19. 21

  yas

  انشالا که الان دارین از نامزدهاتون دفاع میکنین سال دیگه همین موقع هم از نامزد پیروزتون دفاع کنین

  (۰)
  پاسخ
 20. 22

  saeed

  اقای علی ابرار به خدا من خودم اقای جلیلی رو قبول دارم بهش احتمالا رای بدم ولی با دروغ رای جمع کردن خیلی بده کی آقای عباسی از ایشون حمایت کرد تورو خدا مسئول سایت برای همه ی کاندیدا شرایط برابر ایجاد کنید به خدا اینجوری استادم خراب میشه

  (۰)
  پاسخ
 21. 23

  علی ابرار

  ما تا وقتی در راه حق باشن ازشون دفاع میکنیم
  البته بعضی کاندیدا ها با وعده های عجیب غریبی که دادن همین الان معلومه که نمیتونن عمل کنن

  (۰)
  پاسخ
 22. 25

  علی ابرار

  تو روحش
  دوستان معذرت میخوام چند روز بود سر نزده بودم به سایت آخه خبرای دقیقو از این سایت میگرفتم در مورد دکتر عباسی دیدم اینو دو روزی میشه زده :brokenheart:

  “”خواستم عرض کنم خبر به صورت ناصحیح به بنده منتقل شده و فی الواقع دکتر تا این لحظه از فرد خاصی حمایت نکرده و فقط نقاط قوت و ضعف هر شخص رو بیان کرده است.

  بدینوسیله همینجا اعلام میکنم که مسئولیت اشتباه بودن خبر بر عهده شخص بنده هستش.واز همه بینندگان عذر خواهی میکنم.

  انشالله پنجشنبه مشخص میشه که دکتر از کدام نامزد حمایت خواهد نمود.””

  (۰)
  پاسخ
 23. 26

  علی ابرار

  ربط به انتخابات نداره برای بصیرت افزایی

  http://media.afsaran.ir/rdapCs3.mp3

  (0)
  پاسخ
 24. 27

  سجاد

  خبرها از بررسی مجدد صلاحیت حسن روحانی از سوی شورای نگهبان

  ه دلیل اظهارات ضد امنیتی و غیرقانونی حسن روحانی کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری، شورای نگهبان تصمیم دارد تا صلاحیت این کاندیدا را در جلسه فردای خود مجددا مورد بحث و بررسی قرار دهد.

  به گزارش فارس، یک منبع آگاه اظهار داشته است: حمایت از سران فتنه در جلسات سخنرانی، افشای اطلاعات نظام و حرکات ضد امنیتی همچون همایش حامیان روحانی در جماران از جمله مواردی است که شورای نگهبان تصمیم دارد تا به این دلایل صلاحیت این کاندیدا را مجددا مورد بررسی قرار دهد.

  این منبع آگاه تاکید کرد:‌ همچنین حرکات خیابانی مانند همایش ورزشگاه شهید شیرودی از دیگر مواردی است که شورای نگهبان تصمیم گرفت تا صلاحیت این کاندیدا را مورد بررسی مجدد قرار دهد.

  (۰)
  پاسخ
 25. 28

  سجاد

  کدام کاندیدا به بورس بازان چراغ سبز نشان داد؟

  در میان برنامه های اقتصادی مطرح شده از سوی ۸ کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری، فعالان بازار سرمایه بیش از همه به دنبال پالس هایی هستند که چه به صورت کلان و چه به صورت خرد و مشخص، آینده بازار سهام را کمی واضح تر برای آنها نمایان کند. بازار پرریسکی که گاه همانند انتخابات سال ۸۴ با طرح شایعه قمار قلمداد کردن بورس بازی سقوط می کند و گاه با مسجل شدن ثبت نام کاندیدایی برای صعود خیز برمی دارد.

  کاهش ریسک بازار

  علی اکبرولایتی تاکید اصلی اش بر کار تنش های سیاسی در عرصه بین المللی است. او اعتقاد دارد که با تجدیدسازمان روابط سیاسی ایران و سایر کشورها هم می توان بخشی از طلب های پول نفت را احیا کرد و هم ریسک برونزای ناشی از تنش های دیپلماتیک را بر اقتصاد ایران و بازار سرمایه کاهش داد. در این چارچوب ولایتی تاکید دارد که در موضوع هسته ای نیز باید به گونه دیگری عمل کرد و تحریم ها را با تعامل رفع کرد.

  او می گوید:”دیپلماسی و سیاست باید در خدمت اقتصاد باشد.” ولایتی همچنین می افزاید:” هم اکنون نیز با بکارگیری یک سری سیاست های منطقی و عقلائی می توانیم آرامش لازم را برای بازار ارز فراهم نموده و قیمت های بی ضابطه فعلی ارز را به میزان بسیار چشمگیری کاهش دهیم و موجب افزایش ارزش پول ملی و کنترل تورم گردیم. اما متأسفانه اجرای ناقص و نادرست قانون هدفمندی یارانه‌ها و اصل ۴۴ قانون اساسی، در بروز تورم بسیار موثر بوده است.”

  ولایتی از طرفداران اقتصاد آزاد است و در توضیح این نگاه خود می گوید:” اگر کشوری یک اقتصاد پررونق و رقابتی داشته باشد که در آن، عوامل اقتصادی مثل تولید، عرضه و تقاضا، قوانین درست کار و تامین اجتماعی، بازار سرمایه، حتی عواملی همچون نرخ سود بانکی یا نرخ ارز، به سامان بوده و هر یک مسیر درست خود را طی کرده باشد، اشتغال به عنوان محصول یک اقتصاد پویا و سالم نمود پیدا خواهد کرد.”

  تخلیه حباب تورمی بورس

  محمد غرضی، کاندیدایی است که تلویحا از توقف روند فعلی صعود شاخص ها در صورت پیروزی در انتخابات سخن گفته است.

  او که دولت خود را دولت ضدتورم نامیده، چند هدف اصلی را برای دوران ریاست جمهوری خود انتخاب کرده است. اول کاهش مخارج دولت، دوم، افزایش ارزش پول ملی و کاهش تورم و سوم، کاهش هزینه کرد درآمدهای نفتی برای هزینه های جاری دولت.

  بر این اساس دولت محمد غرضی از آغاز سیاست های انقباضی را در پیش خواهد گرفت، سیاست هایی که در عمل بر بخشی از رونق کسب و کار شرکت های بورسی تاثیرگذار خواهد بود. او حتی اجرای فاز دوم هدفمندسازی یارانه ها را هم منوط به موفقیت دولت انقباضی او در محو تورم دانسته است.

  گذشته از این او گفته است:”امروز می‌گویند که در بورس شاخص کل از ۲۰هزار واحد گذشته است و این در حالی است که این افزایش ارزش تنها ناشی از تورم دلار و بالا رفتن ارزش دلاری تجهیزات این شرکت است. پس اولین کاری که دولت آینده باید انجام دهد این است که جلوی رشد تورم را بگیرد.”

  بدین ترتیب او مخالفت خود را با روند رشد فعلی شاخص ها اعلام کرده و این که بلافاصله از لزوم مهار تورم گفته، بدین معناست که جلوی رشد شاخص ها مبتنی بر رشد نرخ تورم و کاهش ارزش پول ملی گرفته خواهد شد.

  در واقع به باورغرضی رشد فعلی شاخص ها به دلیل حباب تورمی رخ داده که باید با کاهش نرخ تورم و افزایش ارزش پول ملی تخلیه شود.

  افزایش بازده بورس

  محمدرضا عارف، کاندیدای اصلاح طلب ریاست جمهوری بر خلاف محمد غرضی معتقد است که بازده فعلی بازار سرمایه پایین است و باید به بالاتر از نرخ تورم برسد.

  عارف در توضیح این منظور خود می گوید:”در حال حاضر مشکل اقتصاد ایران این است که به دلیل افزایش تورم، سرمایه‌ها به راه غلط هدایت می‌شوند. یعنی به جای اینکه صرف تولید شوند، در بازار دلالی و واسطه‌گری کالاها سرگردان هستند. حتی صاحبان سرمایه‌های خرد هم احساس می‌کنند سرمایه‌گذاری در بازارهای رسمی مثل بازار سرمایه یا بخش تولید، سود‌آور نیست چرا که بازده این بازارها به نسبت تورم منطقی نیست.”

  عارف همچنین از توسعه بخش خصوصی و بهبود فضای کسب و کار به عنوان سیاست های لازم برای ادامه رونق بازار سهام دفاع می کند و می افزاید:”باید اجرای دقیق سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی پیگیری شود. بیشتر باید به دنبال آزاد‌سازی و بهبود فضای کسب و کار باشیم تا فکر کردن در مورد تمرکز بیشتر امور. خصوصی‌سازی‌هایی که تا به حال انجام گرفته به نوعی عمومی‌سازی بوده است. این رویه مخالف و مغایر با اهداف اصل ۴۴ است و از نظر اقتصادی هم صحیح نیست. من فکر می‌کنم اجرای کامل سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی تنها راهکار نجات اقتصاد کشور است. یعنی مشارکت جدی بخش خصوصی و دخالت و تصدی‌گری حداقلی بخش دولتی. همچنین معتقدم اصلاح فضای کسب و کار می‌تواند مهم‌تر از خصوصی‌سازی باشد.”

  البته محمدرضا عارف چندان به ادامه اجرای شتاب زده فاز دوم هدفمندی یارانه ها اعتقاد ندارد و در خصوص اجرای این سیاست که ارتباط مستقیم با افق پیش روی صنایع کشور دارد، توضیح می دهد:” یکی از مزیت‌های نسبی کشور ما انرژی است. ما نباید این مزیت را از دست بدهیم. چون می‌خواهیم سرمایه جذب کنیم. سرمایه جایی می‌رود که انگیزه داشته باشد و انگیزه سرمایه‌گذار در ایران با ارائه منابع انرژی ارزان‌تر ایجاد می‌شود.فعلاً نباید دنبال اجرای فاز دوم قانون هدفمندی یارانه‌ها باشیم.مهار نقدینگی و به حداقل رساندن کاهش کسری بودجه دولت، و ایجاد شرایط مطلوب برای تولید کالا‌ها و در عین حال فضای مساعد برای بازرگانی خارجی که منجر به عرضه کافی کالاها و خدمات مورد نیاز مردم شود، می‌تواند در بهبود وضعیت فعلی اقتصاد اثرگذار باشد.”

  عارف در مورد مهار تورم نیز می گوید:”به نظر من افزایش تولید، زیربنای مهار تورم است و البته این اتفاق تنها در سایه اتخاذ سیاست پولی و مالی مناسب رخ می‌دهد.”

  بازار رقابتی

  هر چند حسن روحانی تاکنون اشاره مستقیمی به بازار سهام در جریان سخنرانی های انتخاباتی خود نداشته ولی در کل معتقد به رقابتی شدن تمام بازارهای اقتصاد ایران است. تنها کاندیدای معمم این دوره از انتخابات ریاست جمهوری در این زمینه می گوید:”متأسفانه در عمل، سرمایه‌گذاری و واگذاری شرکت‌های دولتی به‌جای بخش خصوصی به بخش‌های شبه‌دولتی صورت گرفت به‌طوری‌که بررسی‌ها نشان می‌دهد در خصوصی‌سازی شرکت‌های دولتی، سهم واقعی بخش خصوصی واقعی، فقط ۱۳ درصد بوده است.”

  به اعتقاد او به ‌منظور فراهم شدن زمینه اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی و انجام سرمایه‌گذاری‌های کافی در کشور، باید:

  اولاً، بازارهای رقابتی در کشور شکل بگیرد، ثانیاً، مبارزه جدی با فساد از هر نوع آن با قاطعیت دنبال شود، ثالثاً، فضای کسب‌وکار در کشور به‌نحو مطلوبی بهبود یابد.

  البته روحانی بدون اشاره مستقیم به بورس، از حباب سازی در بازارها انتقاد کرده و می گوید:” نقدینگی کشور سرگردان است و گاهی به سمت بازار ارز، گاهی به سمت بازار مسکن و یا بازار طلا و سکه هجوم می آورد که به نظر من باید با کنترل این نقدینگی و هدایت آن به سمت تولید از حباب سازی ها جلوگیری کرد.”

  ترجیح بازار پول

  محمد باقر قالیباف آن گونه که از اظهار نظرهای تبلیغاتی اش بر می آید، ترجیح می دهد نقدینگی سرگردان را به بازار پول و بانک ها هدایت کند تا به بورس. او در این خصوص می گوید:”به گواهی آمارها، در جامعه ما در دست مردم،آنهم خارج از شبکه بانکی، رقمی بالغ بر ۲۰ میلیارد دلار پول وجود دارد، چرا باید چنین شود، ما باید یک تصمیم معقول بگیریم که امنیت سرمایه را برقرار کنیم که این ۲۰ میلیارد بتواند وارد شبکه بانکی شود.”

  قالیباف تاکنون تنها یک تحلیل از مسایل اقتصادی ارایه کرده که در همین دو، سه جمله خلاصه شده است:”باید توجه کنیم وضعیت دشوار اقتصادی امروز گرچه ظاهری اقتصادی دارد ولی راه حل آن اقتصادی نیست؛ بلکه همانطور که ریشه مشکلات اقتصادی امروز مدیریتی است؛ پس راه حل آن هم مدیریتی است. بر این اساس است که تاکید می کنم با حل و رفع چالش مدیریتی و تحقق یک مدیریت جهادی دارای کارنامه و برنامه این نابسامانی اقتصادی ظرف دو سال قابل ساماندهی است.”

  بورس اسلامی

  غلامعلی حدادعادل نامزدی است که به صراحت با الگوی اقتصادی سرمایه داری مخالفت کرده و برنامه خود را حاکم سازی اقتصاداسلامی اعلام کرده است. او اعتنا به دانش تخصصی علمای متدین رشته اقتصاد، تغییر سبک زندگی و حرکت به سمت زندگی اسلامی و اقتصاد مقاومتی را سرلوحه برنامه اقتصادی خود قرار داده است.

  به گفته او مسائل اقتصادی،‌ گرانی، تورم، مشکلات معیشتی خصوصا قشرهای کم‌درآمد باید از وظایف اصلی دولت آینده باشد.

  براین اساس مشاهده می شود که بازار سرمایه و بورس از اولویتی در برنامه اقتصادی حدادعادل برخوردار نیست مگر این که ابزاری باشد در چارچوب پیاده سازی اقتصاد اسلامی.

  بورس پس از نفت

  سعید جلیلی طرفدار جدی گفتمان عدالتخواهی، اقتصاد مقاومتی و بدون نفت است. تاکید اصلی او در حوزه اقتصاد تاکنون بر مبارزه با فساد بوده، از برخورد با بدهکاران بانکی گرفته تا اختلاس کنندگان بزرگ. برخی کارشناسان گفتمان او را بسیار شبیه گفتمان عدالتخواهی محمود احمدی نژاد دانسته اند. اما طرفداران او، جلیلی را نخبه گراتر و کارشناس تر از محمود احمدی نژاد در عرصه عمل می دانند. در مجموع او تاکنون هیچ اشاره ای به بازار سرمایه در برنامه های اقتصادی خود نکرده است.

  بازسازی و نوسازی بورس

  محسن رضایی در میان کاندیداهای تایید صلاحیت شده بیش از همه در خصوص بازار سرمایه صحبت کرده و اعلام برنامه کرده است. محور برنامه او برای بازسازی و نوسازی بازار سهام، رضایی از شفافیت اطلاعات در بازار سهام، تشویق ورود شرکت‌ها به بورس و بازار فرابورس، حمایت از ارتقای فرهنگ سهامداران، اصلاح بخشی از قوانین تجارت، مالیات و قانون بازار سرمایه، ورود شرکت های ایرانی به بورس خارجی و حذف قیمتگذاری دولتی محصولات شرکت های بورسی است.

  او معتقد به بالا بردن ارزش خالص دارایی‌های شرکت‌های سرمایه‌گذاری، صندوق‌های بازنشستگی و سایر نهادهای مالی است.

  رضایی همچنین تلاش خواهد کرد تا با ایجاد و نظارت و شفافیت در بازار و ایجاد پاسخگویی توسط دستگاه نظارت و شورای بورس،‌ به منطقی کردن نسبت P/E بازار ثانویه اقدام شود.

  او از حذف رانت فروش محصولات صنایعی چون صنعت سیمان، اوره و آمونیاک، صنایع ‌لبنی و شوینده و حذف موانع صادراتی محصولات، سخن گفته و قول داده تا آمار ‌٢٠ درصدی شرکت‌های پذیرفته شده در بورس که قیمت سهام آنها زیرقیمت اسمی است، به زیر ‌٢ درصد برساند.

  (۰)
  پاسخ
 26. 29

  سجاد

  سخنرانی مقام معظم رهبری در مشهد فروردین۹۲
  بر اساس تجربه و نگاه به صحنه، با دقت و کنجکاوی، برداشت ما این است که آمریکا مایل به تمام ‌شدن مذاکرات هسته‌ای نیست. آمریکائی‌ها دوست ندارند گفتگو‌های هسته‌ای تمام شود و مناقشه‌‌ی هسته‌ای حل شود؛ وگرنه چنانچه آنها مایل به اتمام این مذاکرات و حل این مشکل بودند، راه حل، بسیار نزدیک و بسیار آسان بود. ایران در مسئله‌ی هسته‌ای، فقط میخواهد حق غنی‌سازیِ او ــ که حق طبیعی‌اش است ــ از طرف دنیا شناخته شود؛ مسئولان کشورهائی که مدعی هستند، اعتراف کنند که ملت ایران حق دارد غنی‌سازی هسته‌ای را برای اهداف صلح‌آمیز در کشورِ خودش و به دست خودش انجام دهد؛ این توقعِ زیادی است؟ این آن چیزی است که ما همیشه گفته‌ایم؛ آنها همین را نمیخواهند.
  آنها میگویند ما نگرانی داریم که شما به سمت تولید سلاح هسته‌ای بروید ــ چندتا کشور هم بیشتر نیستند، که اسم آوردم؛ اسم خودشان را میگذارند “جامعه‌ی جهانی”! ــ میگویند جامعه‌ی جهانی نگرانی دارد. نخیر، جامعه‌ی جهانی هیچ نگرانی‌ای ندارد. اکثر کشورهای دنیا طرف جمهوری اسلامی هستند و از خواسته‌ی ما حمایت میکنند؛ چون خواسته‌ی بحقی است. آمریکائی‌ها اگر میخواستند مسئله حل شود، این راه حلِ بسیار آسانی بود؛ میتوانستند به حق غنی سازی برای ملت ایران اعتراف کنند؛ برای اینکه نگرانی‌ای هم از آن جهات نداشته باشند، میتوانستند مقررات قانونی آژانس هسته‌ای را هم اعمال کنند؛ ما هم از اول هیچ مخالفتی با اعمال این نظارتها و مقررات نداشتیم. هر وقت نزدیک به راه حل میشویم، آمریکائی‌ها یک سنگی می‌اندازند که جلوی راه حل گرفته شود. هدف آنها طبق تلقی‌ و برداشتی که من دارم، این است که میخواهند این قضیه باقی بماند تا بهانه‌ای باشد برای فشار؛ که آن فشارها ــ همان طور که خودشان گفتند ــ برای فلج ‌کردن ملت ایران است. البته به کوری چشم دشمن، ملت ایران فلج نخواهد شد.

  (۰)
  پاسخ
 27. 30

  سجاد

  آقای رضایی شما از جوانان گمنام باکری ها ساختید؟

  به گزارش افکار نیوز به نقل از شفق نیوز؛یک جانباز دفاع مقدس در واکنش به اظهارات رضایی در آخرین مناظره وی نامه سرگشاده ای را منتشر کرده است.
  متن نامه وی به این شرح است:

  بسمه تعالی

  برادر گرامی آقای دکتر محسن رضایی

  سلام علیکم

  با تبریک عید سعید مبعث مکرراً از شما می شنویم در سخنرانی ها و مناظره ها اظهار می دارید من از جوانان گمنام باکری ها، همت ها و خرازی ها را ساختم؛ من همت ها را تربیت کردم، من این جوان های کوچک را مثل گلوله برف از بالای قله انداختم که تبدیل به بهمن شدند.

  وقتی این جملات ناصحیح را که نه حقیقت دارند، نه واقعیتند و نه شأنیت دارند از شما می شنوم بی اختیار به یاد این عبارت امام خمینی(ره) می افتم که خطاب به شماها فرمود:

  «ای پاسداران! ای ارتشیان! ای ژاندارمری! و ای سایر قوای مسلح نظامی و انتظامی و ای رؤسا، هرجا که هستید هر قیبله ای که هستید و ای استاندارهای سراسر کشور! در معرض امتحان هستید. مبادا با خون اینها برای خودتان مقامی درست کنید. خدا نکند که شماها بخواهید دیگران خون خودشان را بدهند و شما مقامتان را بالاتر برود. خدا نکند که یک همچو حیوانی در باطن شما باشد و شما خیال کنید انسانید. (صحیفه نور جلد ۱۳ صفحه ۴۵۹).»

  لطفاً دوباره بخوانید؛ امام خمینی (ره) آنها را که بخواهند از خون شهدا برای خودشان مقامی درست کنند چگونه توصیف می کند.

  سئوال بنده از این است که چرا برای ریاست دو روزه دنیا به این روش زشت روی آورده اید و اینطور فخر فروشی می کنید؟

  اولاً این بیان شما حقیقت ندارد و حقیقت این است که خدای متعال به واسطه نفس قدسی امام خمینی(ره) از جوان های گمنام و بی سابقه، شیر مردانی شجاع و نام آور ساخت که یکی شد حسین فهمیده، یکی عبدالحمید دیالمه جوان قهرمان عرصه سیاست، یکی حاج عبدالله والی قهرمان خدمت به مردم، یکی مهندس رضوی قهرمان جهاد سازندگی، یکی قهرمان مقاومت زیر شکنجه ها، ناهید فاتحی کرجو و یکی هم همت و خرازی و … تا امروز ادامه دارد، یکی دانشمند شهید، احمدی روشن و … .

  ساخته شدن هزاران جوان که هریک در عرصه های علم و فن آوری، خدمت، صنعت و کار جهادی و عده ای در جنگ درخشیدند، چه ربطی به جنابعالی دارد؟. بپذیرید اینها ساخته شده مکتب امامند و چه شما بودید یا نبودید اینگونه بروز می کردند.

  ثانیاً ادعای شما خلاف واقعیت هم هست. هیچکدام از این شخصیت های برجسته را جنابعالی در گمنامی کشف نکردید. بلکه زمانی به سراغ آنها رفتید که آنها خودجوش به میدان آمده و با درخشش خود توسط رادمردانی از جنس خودشان شناسایی و به فرماندهی های مهم منصوب شده بودند.

  آقا مهدی باکری، زمانی که حتی شما اسم او را هم نشنیده بودید و مسئولیت سپاه را برعهده نداشتید در خدمت به مردم به عنوان شهردار ارومیه می درخشید و در جنگ با اشرار در شمال غرب کشور فرمانده ای شجاع و نام آور شناخته می شد. خوب است یک بار زندگی نامه این شهید را بخوانید تا ببینید پیش ازآنکه تحت فرماندهی شما درآید چه قهرمان سرشناس و نام آوری بوده است.

  شهید همت یک معلم بود که به فرمان امام (ره) در مقابله با اشرار به کردستان رفت، چشمان تیز بین شهید بروجردی او را کشف کرد و نهایتاً به فرماندهی سپاه پاوه و اورامانات منصوب کرد. جنابعالی زمانی اسم این بزرگوار را شنیدید که دو سال از فرماندهی درخشنده وی می گذشت.

  شهید متوسلیان را که یک دانشجو بود که با فرمان امام (ره) به کردستان رفته بود، شهید بروجردی کشف کرد و به فرماندهی منطقه مریوان و جبهه های عظیم آنجا منصوب کرد. اولین بار که شما اسم این عزیز را شنیدید وقتی بود که ده ها عملیات بزرگ را دلاورانه در جبهه های مریوان به نتیجه رسانده بود، تمام این منطقه را فتح کرده بود و نیروهای رزمنده تحت فرماندهی اش از مرز عبور کرده و جنگ های چریکی داخل عراق را راه اندازی کرده بودند.

  شهید خرازی، قبل از آنکه نام او را هم شنیده باشید فرمانده کمیته در سرکوب اشرار در گنبد بود. بعد از آن به کردستان رفت و فرمانده گردان ضربت بزرگی شد که در فتح شهرهای کردستان نقش اصلی را ایفا کرد. سپس به جنوب آمد و فرمانده جبهه دارخوین شد. قبل از آنکه شما مسئولیت مهمی در جنگ داشته باشید.

  اینها همه پرورش یافته شهید بروجردی بودند و اگر بخواهیم بعد از خداوند متعال و انفاس قدسی امام راحل (ره) برای کسی، سهم در پرورش این فرمانده هان قائل شویم، آن شهید بروجردی است. همان شهیدی که جنابعالی او را براحتی کنار گذاشتی و از فرماندهی قرارگاه، در حد راه اندازی یک تیپ تنزل دادی و در آن حال به لقاء خدا رسید.

  اگر اینها را انکار کنید تاریخِ تمام فرماندهان برجسته دفاع مقدس را با روز و ماه منتشر می کنم، تا همه بدانند که کشف استعدادها و پرورش آنها ارتباطی با جنابعالی ندارد. قبل از شروع عملیات فتح المبین شما به غرب کشور رفتی و از شهید بروجردی، فرماندهان اصلی را که پرورش داده و افتخارات بسیاری بزرگی را با آنها کسب کرده بود درخواست کردی به شما نیرو بدهد و ایشان هم سخاوتمندانه بدون کوچکترین تعلل ان فرماندهان بزرگ پرورش یافته را در اختیار شما گذاشت تا بتوانید برنامه های عملیات بزرگ را با موفقیت دنبال کنید.

  واقعیت این است که جوان های گمنام توسط کسانی که خودشان وسط معرکه بودند شناسایی و پرورش داده شدند و فتوحات بزرگی که توسط آنها انجام شد. سپس شما از نتایج زحمات این بزرگواران استفاده کردید. مهمترین این مربیان بزرگ یکی شهید بروجردی در غرب کشور و دیگری شهید زنده رحیم صفوی در جبهه های جنوبی بودند. کسانیکه برخلاف جنابعالی که ناگهان از بالا آمدید و فرمانده شدید، از خاکریز شروع کردند و نیروها را می شناختند و با روحیه انقلابیشان آنها را می ساختند.

  برادر بزرگوار ادعای شما نه تنها حقیقت نیست و نه تنها بر واقعیت منطبق نیست بلکه حتی شأنیت هم ندارد. اخلاق اسلامی و انقلابی حکم می کند که همه ما خودمان را شاگردان شهدا بدانیم. مگر بارها نشنیده اید که امام خمینی (ره) به رزمندگان می گفت:

  «من از شما درس میگیرم، شما معلم ما هستید، رهبر ما آن طفل ۱۳ ساله است که نارنجک می بندد و به زیر تانک می رود.»

  آقای رضایی، این باکری ها و خرازی ها و همت ها بودند که با از جان گذشتگی از یک جوان گمنام محسن رضایی را ساختند. شما نام و آوازه خود را مدیون آن بزرگواران هستید، نه آنها مدیون شما.

  شما خودت بهتر می دانی که در کدام عملیات مهم قصد داشتی کار را کوچک کنی یا عقب بیاندازی، همین ها ایستادند و با شجاعت فرمان امام (ره) را اجرا کردند و تعلل های شما را بر نتافتند؛ اگر انکار می کنید، بنده در نامه بعد شرح بدهم در جبهه چه گذشت؛ شما هم به مردم توضیح بدهید، تا واقعیت ها روشن تر شود.

  برادر عزیز اگر شما اینقدر قدرت کادر سازی و تربیت دارید چرا؟ …. بماند.

  اگر امام خمینی(ره) نبود و ولایت فقیهی درکار نبود ده نفر از این نیروها هم تحت فرماندهی شما درنمی آمدند. با همان گروه چریکی چند نفره باید زندگی می گذراندید.
  نسبت دادن پیروزی های دفاع مقدس، که محصول ایثار ده ها هزار شهید گمنام است، به خود، کار زشتی بود که کردید. خصوصاً اینکه نتوانستید از این دستاوردها پاسداری کنید.

  شما با سیاه نمایی شدید در فیلم مستند انتخاباتی تان، ایران را مثل سودان نشان دادید و مدعی شدید که ما در کشور بحران زده هستیم و می خواهید کشور را از بحران خارج کنید. اگر راست می گویید قدرت مدیریت بحران دارید، چرا نتوانستید جبهه را از بحران پایان جنگ نجات دهید و با آن نامه ذلت بار امام (ره) را تحت فشار گذاشتید؟.

  شما که مدعی هستید اهل مشورت هستید چرا برخلاف نظر همهٔ فرماندهان لشکرها و قرارگاه ها که به شدت خواهان ادامه مبارزه بودند و بدون مشورت آنها، آن نامه ذلت آور را به امام نوشتید و ادامه مبارزه را مشروط به داشتن سلاح های آنچنانی کردید؟ ، امروز هم برخلاف مرام شهدا، پیروزی بر مشکلات اقتصادی را مستلزم امتیاز دادن به آمریکا می دانید و از مذاکره با آمریکا صحبت می کنید.

  من اگر جای شما باشم برای جبران این همه جسارتی که این روزها در رسانه به شهدا شد و آنها به گلوله های برف رها شده برای تبدیل شدن به بهمن تشبیه شدند؛ به جای ادامه سخنرانی ها، کنار مزار شهدا می رفتم و از آنها عذر میخواستم تا مرا ببخشند؛ که خودم را بی جهت پرورش دهنده آنها معرفی کردم؛ درحالی که دم از مذاکره با آمریکا می زدم مدعی ادامه راه شهیدان شدم.

  شما که حتی یک ترکش کوچک هم در جنگ نخورده اید، ای کاش در تبلیغات انتخاباتی از جلیلی یادمی گرفتید؛ او که پیوسته نه در قرارگاه ها بلکه در خاکریزها بوده است و علاوه بر جراحات فراوان پایش هم در جبهه قطع شده است، ولی در تبلیغات انتخاباتی خود کوچکترین اشارهای به آنهمه ایثار و جانبازی خودش نکرد؛ و ای کاش از شهید زنده قالیباف میآموختید، که پیوسته از شهدا با عظمت نام برد و آنها را معلم خود دانست.

  بدون شک در این انتخابات به موفقیت نخواهید رسید چراکه با این همه جفا شهدا از شما راضی نیستند؛ چه بهتر که در پیشگاه آنها توبه کنید شاید فرجی حاصل شود.

  در پایان بار دیگر این جمله امام خمینی(ره) را به خاطرتان میآورم که فرمود:

  «ای پاسداران! ای ارتشیان! ای ژاندارمری! و ای سایر قوای مسلح نظامی و انتظامی و ای رؤسا، هرجا که هستید هر قیبله ای که هستید و ای استاندارهای سراسر کشور! در معرض امتحان هستید. مبادا با خون اینها برای خودتان مقامی درست کنید. خدا نکند که شماها بخواهید دیگران خون خودشان را بدهند و شما مقامتان را بالاتر برود. خدا نکند که یک همچو حیوانی در باطن شما باشد و شما خیال کنید انسانید. (صحیفه نور جلد ۱۳ صفحه ۴۵۹)».

  والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته
  عبدالله حسین پناه جانباز دفاع مقدس

  (۰)
  پاسخ
  1. 30.1

   علی ابرار

   شبیه همین کلمات رو از چنتا سرهنگ و یک سردار سپاه شنیده بودم(بعضی مطالب خیلی بدتر)
   یه بار گفتم حدادیان و آهنگران رو بعد از فتنه آوردن تلویزیون همین مطالب رو میگفتن

   (۰)
   پاسخ
 28. 31

  امیر

  از سایتتون متعجبم که به شدت داره طرفداری می کنه.نویسنده محترم این مطلب باید توجه کنه که هر مطلبی رو که می بینه،نذاره.آقا من طرفدار شخصیت دکتر جلیلی هستم و معتقدم همه ی مسئولین نظام باید این شکلی باشند ولی اگه مناظره رو دیده باشید،«بگم بگم» ها رو آقای قالیباف و جلیلی شروع کردن.قالیباف اول از گفتگوی شخصی با آقای روحانی صحبت کرد و آقای روحانی مجبور شد با گفتن بقیه حرف از خودش دفاع کنه.راه دیگه ای نداشت.البته کمی هم عصبانی شد که به خاطر حرف بی منطق آقای قالیباف بود.خواهشا کسایی رو که از اول انقلاب در این نظام حضور فعال داشته اند و خدمت های زیادی به این ملت کرده اند رو اینطوری نکوبید.حالا اگر نمی خواین بهش رای بدین،چرا می کوبینش؟شخص روشن فکر و باشخصیت و پایبند به انقلاب رو چرا می کوبید؟آقای ولایتی که در پیچیده ترین و سخت ترین شرایط در وزارت امور خارجه بوده اند و مشاور رهبر هستند را چرا می کوبید؟بگم بگم رو آقای جلیلی شروع کرد یا آقای ولایتی؟دیگه راهی براش نمونده بود.داشتن می کوبیدنش.خواهشا یه ذره فکرتون رو باز کنید.

  (۰)
  پاسخ
  1. 31.1

   علی ابرار

   آقای ولایتی توی اظهار نظر هاشون علاوه بر کوبیدن سیاست خارجی به بعضی از موارد که به پرونده هسته ای توی سیاست خارجی بود اشاره کردند و جلیلی توضیح دادن
   گفتند که روش قبلی مگه چه دستاوردی داشت؟!
   لینک هاشو توی این سایت گذاشتیم برید ببینید
   آقای قالیباف هم گفته های حسن روحانی اینور اونور در مورد آزادی رو نقد کردند که گوش فلک رو روحانی و عارف کر کردند
   در مورد فساد ۳۰۰۰ میلیاردی قوه قضاییه و دولت رو زیر سوال میبرن(گیریم درست)
   زمان خودشون که یک بچه راه افتاد کل مملکت رو خرید قوه قضاییه هم کاری نکرد
   حداقل این قوه قضاییه اعدامشون کرد
   اگر رهبر پیگیری نمیکرد اون فساد اصلا لو نمیرفت
   در مورد آزادی بیان و اینجور چیزا بله یکی از خوبیهای دولت احمدی نژاد این بود که جلوی توهین به اسلام رو توی روزنامه های اینا گرفت(البته خودش بعدا شروع کرد به توهین)
   موارد خیلی زیاده بعضی هاش صفحات قبل بحث شده سرش

   (۰)
   پاسخ
  2. 31.2

   ستاره

   بیزارم از این ژست های توخالیه روشنفکری! اول می گید طرفدار جلیلی هستید بعد هم ازش ایرادهای سبک و بی منطق می گیرد، به قول جلیلی راه رفتن بین حق و باطل میانه روی نیست!
   بله آقای جلیلی مباحثی رو مطرح کردند، اول اینکه در جواب حرف درشت آقای ولایتی این رو گفتند، آدمی که ادعاهای درشت می کنه باید هم منتظر باشه جواب های درشتی بگیره، آقای جلیلی هم که گفتن: اینو می گم که تو تاریخ بمونه، نتیجه اینکه سازش کردید در نهایت به تحقیر شدن رسید، این هم سندش که … آقای ولایتی رسماً در حال خودزنی بود!! باید با سندی حرفش رد می شد، شماها گشتید ببینید کی آقای جلیلی از گذشته کسی حرف می زنه سریع بگید دیدید! اینم بگم بگم کرد!
   برید مناظره رو دوباره ببینید، ببینید پای چی اومد وسط که جلیلی مجور شد اون حرف ها رو بزنه. چقدر سبک و بچگانه استدلال می کنید!

   (۰)
   پاسخ
 29. 32

  آقا سجاد خبر پراکنی نکنید!!!

  برادر محترم ازشما دعوت می کنم قبل از این که اخباری را در این سایت منتشر کنید،منبع خبر را چک کنید واز یک سایت معتبر ذکر کنید(افکار نیوز فقط گزارش داده است و متاسفانه منبع خبری که شفق نیوز است فیلتر شده وسایتی که فیلتر است تکلیفش مشخص است)
  این بنده حقیر طرفدارآقای رضایی نیستم ولی مخالف خبر پراکنی هستم….

  (۰)
  پاسخ
  1. 32.1

   سجاد

   سلام
   بنده فقط خبری که خوندم را اینجا گذاشتم و دلیل بر تایید همش نیست
   اون حرفهایی که اون جانباز نوشته بود اگر هم خبر اشتباه باشه، قریب به مضنونش را پدر خود بنده (جانباز شیمیایی) بارها گفته و تاکیید کرده و حرف خیلی دیگه از بچه های همرزم ایشون هست
   ولی در هر حال اگر در گفتن خبری عجله کردم واشتباه بود از همه دوستان معذرت میخوام

   (۰)
   پاسخ
 30. 33

  حسنک

  من خودم با ملا جماعت بخصوص در مسند ریاست جمهوری بشدت × ۱۰۰۰۰۰۰۰۰۰ مخالفم ولی با توجه به باقی کاندیداها بهترین گزینه آقای روحانی بود و بس
  اگر ۱۰۰۰ بار دیگه انتخابات بشه و ۹۹۹ نفر مثل آقای جلیلی و اصولگرا ها و از این قماش باشند مطمئن باشید نفر ۱۰۰۰ ام که ظاهرا از اینا نیست ( مطمئنا در باطن با ایناست و الا تایید صلاحیت نمی شد ) رای میاره.

  (۰)
  پاسخ
 31. 34

  سجاد

  اینکه بگوییم شهدا را ما تربیت کرده‌ایم بداخلاقی انتخاباتی است
  http://snn.ir/NSite/FullStory/News/?Serv=1&Id=244243&Sgr=3

  (-1)
  پاسخ

ارسال که پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *