مطالب مرتبط

24 Comments

 1. 10

  مسعود

  مگه روسری رنگی چه اشکالی داره چرا اینقد سختگیرانه نگاه میکنید بنده خداها افسردگی میگیرن اگه از سر تا پا مشکی بپوشن کجای قران و اسلام نوشته که لباس رنگی حرامه واقعا که شما هم ازاون ور بوم افتادین.

  (۱)
  پاسخ
  1. 10.1

   مینا

   کجای این مقاله گفته شد روسری رنگی حرامه?
   یه جای مقاله نوشته شده بو د وقتی خانومی میخواد چادری بشه ازش بپرسید می خواد جذاب باشه یا نه?
   من کسایی رو میشناسم که چادر میزنه اونوقت موهاش تا کجاش بیرونه ارایشم می کنه به نظر من کار این خانوم خیلی بد تر از خانمیه که همین ارایش و حجاب رو بدون چادر داره
   نه لباس رنگی حرامه نه چادر واجب
   چیزی که حرامه جلب توجه به هر صورته
   چیزی که واجب پوشوندن بدن بجز دستا از مچ و قرص صورت بدون این که بر جستگی های بدن رو نشون بده
   هر خانومی خودش می تونه تشخیص بده کدوم لباس این ویژگی هارو داره کدوم نداره هیچ اصراری به چادر یا روسریه مشکی نیست!!!
   خدا هم از ادما به اندازه ی تواناییوشون انتظار داره
   اما خوبه که ظرفیت و توانایی خودمون رو بالا ببریم!!!

   (۰)
   پاسخ
 2. 11

  AlirezaFe

  ای دمت گرم ، حرف دل ما رو گفتی !!!
  چادری که حجاب نیست !!!!

  (۰)
  پاسخ
 3. 13

  محمد

  با سلام.
  قبلا که چادر ملی و عربی و … نیومده بود این حرف و حدیث ها هم مطرح نبود.خانمها از چادرمعمول ایرانی قدیمی استفاده میکردند و مشگلی هم نبود.مشگل از زمانی شروع شده که بجای اینکه فکری به حال مانتوها و لباس دخترا بکنن صاف رفتن سراغ چادر،چادری که بازم میگم مشگلی نداشت.
  والا بعضی دخترها با چادر ملی کاری جوری جلب توجه میکنن که با مانتو تنگ هم امکان نداره.

  (۰)
  پاسخ
 4. 15

  IMCR

  اخ من اینقدر حرص میخورم. انگار یادشون رفته کلا فلسفه ی حجاب چیه
  البته فلسفه ی خیلی چیزا فراموش شده. همه چی سطحی و ابکی شده
  یکی دیگه از اون مسائلی که خیلی منو عذاب میده عروسی گرفتنه. کلی پول رو توی یه شب به باد فنا میدند بعد می پرسی چرا عروسی گرفتین میگن بابا یشبه دیگه :| !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  (۰)
  پاسخ
 5. 16

  فخر

  حرف این بابا درسته . امارونالدو رو ول کرده غضنفرو گرفته . این ساپورت پوشا ، اینایی که بابی حیائی کامل با پوشیدن ساپورت خودشونو عرضه می کنن ، باید برای این مفسدین مقاله نوشت .بابا این از خدا بی خبرا کاری کردن که آبروی شیعه رو بردن . خدا از پدر مادرایی که به دخترشون اجازه می دن با همچین وضعی بگردن نگذره ….

  (۰)
  پاسخ
  1. 16.1

   از دست داده عزت

   سلام
   اتفاقا در اکثر اوقات ضرری که غضنفرها میزنند به دلیل اینکه خودی هستند خیلی بیشتر است
   اللهم عجل لولیک الفرج

   (۰)
   پاسخ
  2. 16.2

   مینا

   بله حرف شما درست ولی هر چیز سر جای خودش اگه از همون‌اول که یه فرهنگ غلط وارد جامعه میشه جلوش گرفته بشه انقدر گسترش پیدا نمیکنه که حتی از کنترل پدید اورنده هم خارج بشه پوشیدن ساپرت یه پروسه ی چند ساله بود که چادر اصطلاحا ملی و مانتو تا قوزک پا شروع شد من کاملا یادمه یکی از اشنایان ما حدود ده دوازده سال پیش چادری بود اون موقع تازه مانتو های بلند مد شده بود که مثلا جای چادر رو بگیره هی این مانتو کوتاه شد روسری عقب رفت تا ایشون از یه خانوم چادری طی مدت ده سال تبدیل شد به خانومی که همیشه مانتوی تنگو کوتاه می پوشه و بدون ارایش بیرون نمیاد مشکلات. رو باید ریشه یابی کرد
   تازه جناب وزیر ارشاد عزیز می خوان موجبات شادیه دوستان رو فراهم کنن و موسیقی پاپ رو از زیر زمین بیارن روی زمین (به قول گزارشگر)

   (۰)
   پاسخ
   1. 16.2.1

    مینا

    ببخشید رپ!!!

    (۰)
    پاسخ
 6. 17

  م

  مگه پوشىدن ساعت و انگشتر و روسرىه رنگى با حجاب و چادر مشکلى داره…نمىشه ک از سر تا پا مشکى پوشىد .

  (۰)
  پاسخ
  1. 17.1

   از دست داده عزت

   سلام
   این مقاله چنین مفهومی را نرساند,شما از کجای آن چنین برداشتی کردید؟
   حکم شرعی نمیدهم اما مواردی که شما فرمودید اگر سبب تبرّج نشوند به نظر اشکالی ندارند,اگر برایتان مهم است به عالم دینی مراجعه نمایید
   اللهم عجل لولیک الفرج

   (۰)
   پاسخ
  2. 17.2

   لیلا53

   سلام
   چرا میشه انقدر هم شیک و کلاسیک میشه ادم خودش کیف می کنه مشکی رنگ سنگین و با اصلتی هستش

   (۰)
   پاسخ
 7. 18

  زهره

  قبول دارم یه عده از چادری ها شورشو در آوردن.اصلا برای جلب توجه چادر براق سر می کنن.چادری که پشت جلوی اون با سنگ های تزئینی کار شده،روسری ها با رنگ قرمز که در کنار رنگ سیاه چادر نمود بیشتر داره انگار داد می زنن آهای منو ببینید.

  اما به نظر من اشکال این مقاله اینه که نویسنده یک آقاس.برای یک مرد متدین تنوع رنگ برای پوشش زیاده شما یک نگاه به عکسای استاد رائفی پور تو این سایت بندازین غیر از ایام عزا رنگ پیراهن ها و کت وشلوارشون رنگ های متنوعیه.اما برای یک زن متدین که بخواد جلب توجه نکنه سه رنگ بیشتر نیست:قهوه ای سوخته ، سورمه ای و مشکی.این نویسنده محترم و بقیه آقایون تصور کنن که هر روز بخوان فقط و فقط از همین رنگا استفاده کنن.واقعا خسته کننده نیست؟ فقط سه رنگ اون هم تیره ؟خانوم های امروزی ، روزانه حداقل شش هفت ساعت بیرون از خونه هستن یکم حق بدید که نه برای نگاه دیگران بلکه برای تنوع کمی هم از رنگای دیگه زیر چادرشون استفاده کنن.
  به نظر من مرد بودن و از تقدس چادر صحبت کردن خیلی آسونه.اما از تقدس چادر بانویی باید حرف بزنه که با یک دست بچه رو بغل گرفته و با دست دیگه نایلون خرید و همزمان هم چادرش رو به سختی روی سر نگه داشته اما خم به ابرو نمیاره.از تقدس چادر دختر دانشجویی باید حرف که بزنه که تو خرداد ماه وقتی دوستش که با نیم متر پارچه نازک خودش رو پوشونده قیافه متعجبی به خودش میگیره و میگه :تو این چادر نمی پزی از گرما؟ من که دارم می میرم و دختر در حالی که از گرما هلاک شده لبخندی میزنه و در دل میگه گرمای این جا کجا و آتش جهنم کجا.
  به نظر من اگر مقاله ی انتقادی هم نوشته میشه که خیلی هم خوبه نوسنده باید یک خانوم باشه

  (۰)
  پاسخ
  1. 18.1

   م

   حرف دل منو زدىن واقعا ممنون …مخصوصا چادر و زخم زبون همکلاسى تو گرما…اونوقت بىگن روسرىه رنگى هم نپوشىد

   (۰)
   پاسخ
   1. 18.1.1

    لیلا53

    ببین عزیزم ما ی ناظم داشتیم از بیرون که می اومد داخل مدرسه مغنهو چادر مشکی سرش بود اما داخل مدرسه ی روسری رنگی با مانتو رنگی تنش بود خوب این چقدر زیبا نشون می داد محیط بیرون با داخل ی محیط دخترانه چه فرقی می کنه

    (۰)
    پاسخ
 8. 19

  shia-sorena

  سلام

  وقتی توی دانشگاه ها جلو چشم رییس با ساپورت و مانتویی که به زور کمر رو می پوشونه را ه میرن چه انتظاری از بقیه میشه داشت ؟!!!

  طرف میخواد چادرشو درست کنه … همیچین که چادره میره کنار تا فیها خالدشون پیدا میشه پسرام که از خدا خواسته برمیگردن میگن فلانی یه دوس دختر چادریم داشته باشیم بد نیستا … اینام جذاب هستن … من نمیدونم اون خانم و این جوونا تعریفشون از چادر و حجاب برتر چیه ؟!! اصلا تعریفی دارن ؟!!

  والا به خدا بیش از ۳ هزار ساله که این پروژه کنترل ذهن پدر دنیا رو در آورده هیچکسی هم حاضر نیست بیدار بشه و بفهمه که چ کلاهی سرش رفته …

  مردم همه توی خوابن وقتی هم اصل ماجرا رو میگی بهت میگن تند رو … من نمیدونم اینی که میگن توی سایتاشون که خود ارضایی بین آقایون تا ۷۸ % پیش رفته و بین خانما رسیده به ۵۶ % درصد جمعیتشون اینا تند رویه یا اینکه خود کند روها هم حرفشونو قبول ندارن …

  آقا فریاد بزنید توی خیابونا همه داد بزنین بگین دیگه از این همه بی حجابی خسته شدیم ؟!!!

  یه موقعی به ما میگفتن نگید بیحجاب ناراحت میشن گناه دارن !!! والا به خدا افتضاحش در اومده ، دیگه از بیحجابی گذشتن خیلیا کارشون رسیده به اینکه ساپورت رو عین شلوارک کوتاه میکنن و پسرام دارن گند میزنن به همون یه تیکه شلوار جین تا جایی که راه داره پارش میکنن تا همه ببینن اون زیر چ خبره ؟!!

  شمارو ب خدا ساکت نشینید اگه ساکت بشینیم اون دنیا عذاب میکشیم خیییییییلی سخت تر از این دنیا …

  یه عده به اسم اصلاحات و حقوق بشر و هزارتا کوفتی دیگه انقلاب رو دارن نابود میکنن … ما قرآن میخوایم ما اصلاحات سیاسی و اجتماعی نمیخوایم ما حقوق بشر نمی خوایم ما حجاب میخوایم حجاب فاطمی نه حجاب امریکایی …

  (۰)
  پاسخ
  1. 19.1

   نسیم

   ممنون عالی گفتی؛ چقدر راحت بیخیال حجاب زهرا)س( شدیم…..

   (۰)
   پاسخ
 9. 20

  zeynabemahdi

  بچه ها بابا نظر نویسنده روسری رنگی نبوده !که روسری رنگی نپوشید و…..
  اینجا منظور اون افراد چادریه که مانتوی تنگ و کوتاه و ساپورت زیر چادر میپوشن و چادشونم اصلا درست نمیگیرن!که من زیاد دیدم!یا اون دست چادریایی که صورتشونو مث قرص ماه میکنن از آرایش….
  خو نپوشن سنگین تره!
  یا دخترایی که تو دانشکده چادرشونو در میارن،مانتو کوتاه و تنگ ولی یه تار موهاش معلوم نیست!!!ولی تو محوطه چادر سرشونه!
  ایشالله خدا هممون رو به راه راست هدایت کنه…منم خودم خیلی وقت نیست که چادری شدم…

  (۰)
  پاسخ
 10. 21

  samaneh

  چادر باز مثل همون که خانومه تو سریال میکائیل سرش بود،اصولا کار شنل روانجام میده_
  چادر با ساپورت _ چادر خیلی نازک _ چادر با موهای پیدا و رنگ شده_ چادر با تزیینات
  اینا همش متناقضه. خیلی دوست دارم به این تیپ خانوما بگم خواهش میکنم چادرتونو دربیارین. من از چادری بودنم خجالت میکشم اینطوری.
  متاسفانه بعضی چادریهام که معنی عفافو نمیدونن فکر میکنن صرف یه تکه پارچه که به زور یا برای جذابیت بیشترشون یدک بکشن کافیه. عفت درنگاه و کلام چیزیه که چادری ها هم گاهی ازش بی بهرن.
  چادری بودن مجوز حرف زدن های الکی با نامحرم و شوخی وخنده با اونوتجویز نمی کنه،خواهرم! آخ چقد این آخری اعصابمو به هم میریزه…

  (۰)
  پاسخ
 11. 22

  فاطمه

  یه ذره چشماتونو درویش کنید درست میشه…

  (۰)
  پاسخ
 12. 23

  مسافر

  همه ما مسلمونیم وباید به حکم اسلام عمل کنیم.خدا تو قرآن تو سوره نور کاملا توضیح داده میزان حجاب رو.فرموده جلباب یعنی حجابی که تمام بدن رو میپوشونه.حتی زینت های شما رو.یعنی هر چه که مصداق زینت است باید پوشیده شود.حالا این زینت میخوادساعت باشه یا روسری های رنگی.اصلا فلسفه حجاب پوشش زینت ها وجذابیت هاست.اینکه ما چادر بپوشیم مجوز نمیشود برای نمایش سایر زینت ها.ما که چادری هستیم پس چه بهتر که حکم خدارا کامل عمل کنیم.والبته وظیفه مردان است که نگاه خود را حفظ کنند.ولی این دلیل نمیشود که پوشش از زنان ساقط شود.هر کس باید به وظیفه خود عمل کند.

  (۰)
  پاسخ
 13. 24

  مسافر

  لباس رنگی برای زن حرام نیست ولی اگر همون روسری یا لباس رنگی باعث جلب توجه بشه اشکال داره.میتونن لباس یا روسری رنگی بپوشن ولی طوری حجاب بگیرن که پیدا نباشه

  (۰)
  پاسخ

ارسال که پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *