مطالب مرتبط

9 Comments

 1. 2

  سجاد

  باید یه جوری جلوشونو بگیریم .منم چنتا دوست کرد دارم که وقتی باهاشون حرف میزنم به عمق فاجعه پی میبرم .اصلا خودشونو یه کشور جدا میدونن رو پروفایلاشون این پرچمو میذارن . خودشونو کلا یه کشور مستقل میدونن . باید جلوی این کارا گرفته بشه

  (۳)
  پاسخ
 2. 3

  جهان

  سلام به هموطنان این دیدگاه کاملا شخصی است.
  ایران عبارت است از سرزمینی با ۲۳ میلیون ترک،۷/۸ میلون کرد، ۲ میلیون عرب و بیش از ۴۰ میلیون سایر اقوام ازجمله فارس می باشد. بنابراین ایران یک کشور چند قومیتی است با این تفاوت که این اقوام همگی ( بجز گروهی حدود۵/۲ میلیون نفر ) خود را شیعه در درجه اول و ایرانی در درجه دوم می دانند. ترکها هرگز از ایران جدا نمی شود چرا؟ چون خود ترکها در طول تاریخ باعث انسجام و وحدت ایرانیها شده اند و همچنین سایر اقوام ترکها را سمبل غیرت می دانند. وقتی محرم و صفر می شود ایران به یک هیات عزاداری تبدیل می شود که ترکها بعنوان عناصر سه زن و مداح مجلس لرها و بخش از کردها و بخشی از فارسها عناصر زنجیر زن و مابقی مردم همراه این هیات می باشد. در ماه رمضان که کل جمعیت ایران اعم از شیعه و سنی حکم اعضای یک خانواده را دارند. بعبارت دیکر ۲۵ درصد یکسال ایران در اتحاد کامل بوده و در مابقی روزهای سال هم بفاصله هر ۱۰ روز یک روز ایرانی و اسلامی وجود دارد که باعث نزدیکی مردم ایران بهم می شود. بنابراین ترکیب جمعیتی ایران را می توان به مثابه یک تکه بتن آرمه در نظر گرفت که ترکها نقش آرماتور و لرها و کردها نقش سیمان و مابقی نقش ماسه را دارند.
  در طول تاریخ این امر باعث حفظ ایران شده است.
  بنابراین من خیالم راحته چون هنوز هم این دیدگاه با صلابت گذشته نیز وجود دارد. اما این بمعنی عدم رصد اتفاقات محلی و بین المللی نیست.
  دوستان اگر نگران یکپارچگی میهن اسلامیان هستی در حفظ فرهنگ اسلام و خرده فرهنگهای ایرانی و ایجاد اتحاد بین این عناصر کوشا باشید.
  هر روز که دیدگاه یک ترک کرد عرب لر و غیره را به اسلام و ایران نزدیک کردی آن روز روز پیروزی ایران است.
  تفاوت سرزمین ایران با سایر کشورها در نگاه همه ادیان و فرهنگ کشورها موجود است بهمین دلیل همه برای نابودی ما هم قسم شده اند. ولی این مرز پر گهر را خداوند با قرار دادن این مردم ذاتا پاک در آن غیرقابل نفوذ کرده است.
  بنابراین با تمام توان به پیشرفت مملکتمان فکر کنیم و نخبه پروری را از یاد نبریم. همه کسانی چون شهدا مانند باکری چمران و غیره جایشان خالیست. در پر کردن جای همه آنها چه در جبهه جنگ و چه در جبهه علم و ورزش و سایر حوزه ها کوشا باشیم.
  از این که وقت شما عزیزان را گرفتم عذرخواهم
  موفق و موید باشید در پناه آقا امام زمان، یا علی

  (۱)
  پاسخ
  1. 3.1

   ali

   دیدگاه جهان کاملا غلطه چون ترک هستی از روی تعصب به قومت داری نظر میدی هر وقت تونستی ملیتت رو قبل از قومیتت ببینی اون وقت میتونی نظر درستی بدی و این عدد و رقمی هم که راجع به جمعیت میدی کاملا اشتباهه و مشخصه که ترکی , وقتی امام زمان علیه سلام ظهور کنن نمیگن کی ترکه کی لره کی فارسه , فقط خوبا همراهشون هستن فرقی نداره کدوم قومیتن, اینو یادت باشه , یاعلی مدد

   (۰)
   پاسخ
 3. 4

  بیت العباس

  اگر کردها عقل داشته باشند میفهمند الان کار اونها رو راه میندازند ولی به محض اینکه اتفاقی مثل حسنی مبارک و شورش مردم وگرفتن ابتکار عمل ازاون بیافته ، پشتشون رو خالی میکنند و می مونه نفرت یه مشت هم وطن و مسلمون از اونها.

  (۰)
  پاسخ
 4. 5

  شایان مهر

  کردستان فلسطینی دیگر…..؟
  امیداورم برادران کرد زبانم بازی این توطئه نخورند…؟؟
  به امید ظهور…..؟

  (۰)
  پاسخ
 5. 6

  شارس

  اهوازم خیلی عربها دوست دارن جدا شن !
  یکی از فامیلامون کرده عشق اسرائیله! باش حرف میزنم از زندگی سیر میشم بسکی تفکر آبکی داره
  خدا کنه خودشون بفهمن دارن اشتباه میکنن وگرنه …..

  (۰)
  پاسخ
 6. 7

  علی

  سلام
  مردم کردستان عراق بیچاره اند و همیشه اسیر دست صهیونیست ها .ترکیه چپ و راست کردای خودشو میکشه ولی رییس اقلیم کردستان عراق رو رو چشمشون میزارن.البته آدم روشن فکر هم دارن ،شیعه هاشونم خیلی خوبن

  (۰)
  پاسخ
 7. 8

  مهدی 5

  اصولا یکی از بزرگترین رسالات ادیان الهی و به خصوص اسلام عزیز، مبارزه با تعصبات قومی و قبیله ای و تفکرات ناسیونالیستی است.
  البته شیاطین و مستکبرین به خوبی میدانند که باید روی چه مسائلی متمرکز شوند زیرا این تعصبات به طور غریزی در وجود انسانها وجود دارد و در صورت عدم آگاهی و بی اعتنایی به اصول الهی این تعصب غریزی میتواند به اعتقاد و آرمانی بزرگ تبدیل شود و بهترین مستمسک برای اجرای نقشه های شوم گردد.
  تنها و تنها و تنها چیزی که اصالت دارد و باید به آن تعصب داشت “حق و حقیقت” است.

  (۰)
  پاسخ
 8. 9

  حمید

  جهان جون خوشم اومد حرف رهبر رو زدی ما که جوونیم و یادمون هم نمیاد که توی جنگ چخوری شد ولی یه ولی باحال داره اون هم اینکه طبق اسناد وقتی رژیم بعث اومد خرمشهر گرفت امام گفت برید خرمشهر رو آزاد کنید دیگه نگفت خرمشهر رو با فلان نژاد آزاد کنید یا فلان نژاد ها برن خرمشهر رو آزاد کنند گرفتی چیشد این حرف امام یعنی اتحاد و یکی شدن خالص یعنی این که توی خرمشهر شهدای کرد ترک عرب لر و …..پیداشده یعنی وحدت کلمه قربون رهبرم برم حرف می زنه مثل قالی هرچی بگذره بیشتر جامی افته و خودشو نشون می ده

  (۰)
  پاسخ

ارسال که پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *