مطالب مرتبط

42 Comments

 1. 1

  mahdi

  faghat ye soal pas on ghazie bursie farzandane nemayandeha hatman kashke are?!!

  (0)
  پاسخ
 2. 2

  ب

  آقا چرا اینقدر کورکورانه فقط اخبار رو از حزب خاصی دنبال میکنی و اینجا میذاری؟این دولت هم نماینده ملته و مورد تایید رهبریه. اگه صادقانه این قضیه استیضاح رو بررسی کنی میفهمی قضیه چیه.
  برای یه سایت مهدویت خوب نیست حقیقت رو نادیده بگیره و فقط تریبون یه صنف خاص باشه.

  (۰)
  پاسخ
  1. 2.1

   فاراقلیط

   روزانه خبرگزاریهای زیادی بررسی میشن تا خبری برای سایت انتخاب بشه. البته منکر این که سایت های منبعمون تقریبا همسو هستن نمیشم…اینم طبیعیه. مطالب هر سایتی مطابق با تفکر مدیرانشه. سایتی رو سراغ ندارم که همه ی تفکرات رو بتونه راضی نگه داره.
   مورد تایید رهبری بودن با تحت حمایت بودن خیلی فرق داره. این دولت مثل همه ی دولت ها تحت حمایت رهبریه به خاطر احترام به آرای مردم ؛ اما آیا واقعا به این غلظت که شما میگین مورد تاییده ؟!

   (۰)
   پاسخ
   1. 2.1.1

    ب

    تو این سایت که با موضوع مهمی مثل مدویت داره فعالیت میکنه درست نیست که مدیرش نظرات شخصیشو قرار بده.حداقلش اینه که نظرات دو طرفو بذاره.تو این مسئله خاص هم به نظرم استدلال مخالفین استیضاح بسیار قویتره و هر کسی که به هر دو طرف منابع خبری نگاه کنه میتونه بفهمه حق با کیه.وقتی این سایت که تریبونی برای مباحث مهدویته علنا از یه جریان خاص ولو اینکه غلط باشه حمایت میکنه باعث میشه اعتماد بازدید کننده به سایت کم بشه.

    (۰)
    پاسخ
    1. 2.1.1.1

     فاراقلیط

     علنا دارید میگید استیضاح غلطه و مخالفین استیضاح درست میگن. چطور خودتون برای شعور مخاطبتون ارزش قائل نیستید و نظر کسایی که مثل شما مخالف این قضیه ن رو درست میدونید و اصرار دارین اینجا تریبونی بشه برای صحبت هاشون؟ اونوقت انتظار دارید این سایت حق رو به هر دو طرف بده ؟؟
     خداوکیلی اگه خودتون مدیر سایت بودین اون حرفی که فکر می کردین درست تره رو نمیذاشتید ؟

     (۰)
     پاسخ
     1. 2.1.1.1.1

      ب

      میخواهید قبول کنید یا نه این سایت به خاطر قرار دادن سخنرانی های استاد رائفی‌پور به این سطح از بازدید رسیده (دستتون هم درد نکنه به این خاطر) نه به خاطر اخبارش. بعد شما گفتین حالا سایت بازدید کننده زیادی هم داره بذارید خبرهای این حوزه هم پوشش بدم ولی متاسفانه با انتخاب گزینشی اخبار و نادیده گرفتن حرفهای به حق طرف‌مقابل(؟!) باعث میشید افرادی که به دنبال حقیقت هستند از سایتتون فراری بشن.
      من میگم درست اینه که به حرفی که زده میشه توجه کرد نه به اینکه چه کسی این حرف رو زده.این مخالفین اگه تمام حرفاشون هم غلط باشه در این مورد درست میگن.بعد میگم شما چرا مدارکی که وجود داره مبنی بر اینکه نزدیکان دولت قبلی و نمایندگان مجلس از بورسیه غیر قانونی استفاده کردند رو هم تو سایت قرار نمیدید و یه طرفِ به قاضی میرید و تو این مورد گزینشی عمل میکنید؟
      اگه کسی بخواهد حقیقت این ماجرا رو پیدا کنه به راحتی با یه جستجو میتونه سایتهایی رو پیدا کنه که قرارشون دادند یعنی این گزینشی عمل کردن باعث میشه بازدیدکنندگانتون دیگه به سایت شما اعتنا نکنند و تو سایتهای دیگری به دنبال حقیقت بگردند.
      خلاصه پیشنهادم اینه که در این موضاعات یا چیزی نگید یا دلایل هر دو طرف رو بیان کنید.
      برای یه سایت در حوزه مهدویت که بازدیدکنندگانش دنبال حقیقت اند،خوب نیست که از شهرتش در جهت القای افکار شخصی مدیرش استفاده کنه.حیفه.
      در آخر هم از زحماتتون برای اطلاع رسانی و قرار دادن صحبت های استاد تشکر میکنم و امیدوارم از این نظرم ناراحت نشده باشید.

      (۰)
     2. فاراقلیط

      قطعا مخاطبای سایت هدف اصلیشون سخنرانی های استاده. کارهای بنده حاشیه ایه.
      ناراحتی هم نداره ؛ انتقاده دیگه. ولی کاش انتقادتون منصفانه بود. این سایت از روز اول کارش که مخاطباش از الان خیلی خیلی کمتر بودن هم به همین شیوه اداره میشد واخبار توش گذاشته میشد. عقده ای نیستیم که تا مخاطب زیاد شد سوء استفاده کنیم. جهت فکری مدیر اصلی سایت از روز اول همین بوده و کمی یا زیادی مخاطب تاثیری رو این تفکر و مطالب نداشته.
      ********
      جالبه در عین اینکه اصرار دارین نظر خودتون کاملا درسته و مطلب بنده ناحق ؛ انتظار دارین من رو درستی نظرم هیچ اصراری نداشته باشم:).
      قضیه ی بورسیه های غیر قانونی بر فرض درستیش ، چرا تا حالا آقای فرجی دانا حرفی ازش نزدن؟ مطمئنا یه کاسه ای زیر نیم کاسه هست. فعلا پیگیرش هستمو دارم بررسی میکنم.

      (۰)
 3. 3

  ali

  با سلام، پاسخ به توهین دکتر حسن روحانی را اینجا ببینید
  http://www.aparat.com/v/u9HVs

  (0)
  پاسخ
  1. 3.1

   reza

   تو هم که همه جا بزار اینو

   فاراقلیط هم که هما تایید کنه اینو !!!

   (۰)
   پاسخ
 4. 4

  امیر

  به نقل از صادق زیبا کلام:
  استیضاح فرجی‌دانا یقیناً در تاریخ این مملکت ثبت خواهد شد. مستقل از اینکه او بتواند رأی اعتماد از مجلس بگیرد یا خیر. فرجی‌دانا به واسطه دلایلی دارد استیضاح می‌شود که اگر عدل و انصاف وجود می‌داشت، کمیسیون‌های فرهنگ و آموزش‌عالی مجالس هشتم و نهم می‌بایستی مورد استیضاح قرار می‌گرفتند. کمیسیون‌های فرهنگ و آموزش‌عالی چشمانشان را بر روی تمامی بی‌قانونی‌های وزارت علوم دولت دهم در فاصله ۸۸ تا ۹۲ بستند و حالا که وزیر علوم دولت یازدهم دارد آن بی‌قانونی‌ها را جبران می‌کند، مجلس دارد او را استیضاح می‌کند. باید از استیضاح‌کنندگان فرجی‌دانا پرسید که کدام کار وی غیرقانونی و نادرست بوده؟
  خودم: این کاملا احمقانس که چون از نظر شما در دوران اصلاحات رکود علمی بوده، پس در این دوره هم رکود خواهد بود و به دلیل رکودی که هنوز اتفاق نیافتاده جمعی از نمایندگان مجلس که خود مشکوک به دکتری بدون نوبت هستند و این نشانه از گناه ره داده میدهد، میخواهند وزیری را برای گناهی که هنوز رخ نداده استیضاح کنند.
  امیدوارم معنای واقعی منتظر را بدانیم.

  (۰)
  پاسخ
 5. 5

  امیر

  این هم متن کامل سخنان، بخونید کاملا منطقیه
  من خودم با حوادث سال ۸۸ مشکل دارم و به هیچ وجه طرفدار کسی که امنیت ملی رو به خطر بندازه نیستم، اما جان هر کی دوس دارید منطقی باشید،
  آقای زیبا کلام:
  استیضاح فرجی‌دانا یقیناً در تاریخ این مملکت ثبت خواهد شد. مستقل از اینکه او بتواند رأی اعتماد از مجلس بگیرد یا خیر. فرجی‌دانا به واسطه دلایلی دارد استیضاح می‌شود که اگر عدل و انصاف وجود می‌داشت، کمیسیون‌های فرهنگ و آموزش‌عالی مجالس هشتم و نهم می‌بایستی مورد استیضاح قرار می‌گرفتند. کمیسیون‌های فرهنگ و آموزش‌عالی چشمانشان را بر روی تمامی بی‌قانونی‌های وزارت علوم دولت دهم در فاصله ۸۸ تا ۹۲ بستند و حالا که وزیر علوم دولت یازدهم دارد آن بی‌قانونی‌ها را جبران می‌کند، مجلس دارد او را استیضاح می‌کند. باید از استیضاح‌کنندگان فرجی‌دانا پرسید که کدام کار وی غیرقانونی و نادرست بوده؟

  آیا هزاران دانشجویی که بعد از حوادث انتخابات سال ۸۸ از تحصیل محروم شدند، عمل قانونی می‌بود؟ کجای قانون اساسی یا قوانین مصوب مجلس می‌گوید که شرط تحصیل در دانشگاه‌ها موافقت یا مخالفت با دولت یا مسئولین است؟ آیا مجلس به‌عنوان امین ملت، به‌عنوان حافظ منافع ملت، نمی‌بایستی به محرومیت از تحصیل دانشجویان و ایجاد فضای بی‌تفاوتی و سکوت در دانشگاه‌ها در دولت دهم اعتراض می‌کرد؟ گناه بعدی فرجی‌دانا آن است که اساتیدی را که به دلیل انتقاد به دولت آقای احمدی‌نژاد یا حوادث بعد از انتخابات ۲۲ خرداد ۸۸ بازنشسته اجباری شدند، اخراج یا ممنوع‌التدریس شدند را به دانشگاه‌ها بازمی‌گرداند. آیا مجالس هشتم و نهم نمی‌بایستی از حقوق دانشگاهیان کشور در برابر وزارت علوم دولت دهم به دفاع برمی‌خاستند؟ آیا مجلس یک‌بار از وزارت علوم آقای احمدی‌نژاد درخصوص بورسیه شدن آن سه هزار نفر توضیحی و سؤالی نمود؟ آیا یک‌بار مجلس به وزیر علوم آقای احمدی‌نژاد تذکر داد که برخی از بورسیه‌ها صرفاً به توصیه و سفارش بورس گرفته‌اند و واجد شرایط علمی نبوده‌اند؟ آیا یک‌بار در فاصله ۸۸ تا ۹۲، مجالس هشتم و نهم از وزارت علوم پرسیدند که این فرد یا آن یکی براساس کدام ضوابط و ملاک و معیارهای علمی به‌عنوان استاد در دانشگاه‌ها استخدام شده‌اند؟

  واقعیت تلخ آن است که وزارت علوم آقای احمدی‌نژاد بر خلاف ضوابط متقاضیانی را بورسیه نمود، برخلاف ضوابط و معیارهای علمی و صرفاً به واسطه روابط، استخدام هیأت علمی نمود، بر خلاف ضوابط دانشجویان را از تحصیل محروم نمود و برخلاف ضوابط و عرف اساتید را بازنشسته اجباری، اخراج و ممنوع‌التحصیل نمود و فضای دانشگاه‌های کشور را همچون قبرستان نمود. به‌‌رغم همه این‌ها مجلس سکوت کرد و حتی یک‌بار هم تذکری به وزارت علوم آقای احمدی‌نژاد نداد؛ و حالا که فرجی‌دانا دارد برخی از آن بی‌قانونی‌ها و برخی از آن ظلم‌هایی را که بر دانشگاه و بر دانشگاهیان کشور رفت را اصلاح می‌کند، جالب است که مجلس اعتراض نموده و وزیر دولت یازدهم را می‌خواهند استیضاح نمایند.

  بهانه دیگر تندروها و طرفداران دولت قبلی آن است که سیاست‌های فرجی‌دانا فضای دانشگاه‌ها را سیاسی کرده و دانشجویان به جای تحصیل سرگرم فعالیت‌های سیاسی شده‌اند. به همین خاطر است که بسیاری از تندروها اظهار نگرانی می‌کنند این روزها که فضای دانشگاه‌ها به‌گونه‌ای شده که مغایرت پیدا کرده با فعالیت‌های علمی. این دلیل، واقعاً یک بهانه بیش نیست. بعلاوه این دلیل درحقیقت یک توهین به دانشجویان‌مان است. اصولگرایان فی‌الواقع دارند می‌گویند که دانشجویان ما ظرفیت فضای باز در دانشگاه‌ها را ندارند و اگر فضای امنیتی و کمیته‌های انضباطی پایشان در میان نباشد، آن‌ها به جای درس می‌روند به دنبال فعالیت سیاسی. واقعیت آن است که عمر و قدمت جنبش دانشجویی در ایران از عمر بسیاری از اصولگرایان تندرو بیشتر است. دانشجویان ما آن‌قدر پختگی دارند که اگر فضای سیاسی در دانشگاه‌ها باز شود، جای درس و علم‌آموزی‌شان محفوظ می‌ماند.

  منتها نگرانی اصولگرایان از بابت درس نخواندن دانشجویان نیست. مشکل جای دیگری است. من دوست دارم از اصولگرایان بپرسم که اگر دانشجویان به جای طرفداری از مخالفین آن‌ها، از اصولگرایان طرفداری می‌کردند، آیا باز هم اصولگرایان مخالف فعالیت سیاسی دانشجویان می‌شدند؟ نه واقعیت آن است که مشکل اصولگرایان درس خواندن یا نخواندن دانشجویان نیست. اصولگرایانی که برایشان محروم از تحصیل شدن هزاران دانشجو اهمیتی نداشت، درس خواندن یا درس نخواندن آنان هم به طریق اولی برایشان نمی‌تواند خیلی اهمیتی داشته باشد. مشکل آنان این است که اکثریت قریب به اتفاق دانشجویان مخالف آنان هستند فلذا اصولگرایان نمی‌خواهند در دانشگاه‌ها فعالیت سیاسی صورت بگیرد و جرم بزرگ آقای فرجی‌دانا آن است که به ضرب کمیته‌های انضباطی و محروم ساختن دانشجویان از تحصیل، حاضر نیست تا آن فضای سکوت و سکون دوران اصولگرایان مجدداً به دانشگاه‌ها بازگردد تا خیال اصولگرایان آسوده باشد؛

  و بالأخره به جرم دیگر فرجی‌دانا می‌بایستی اشاره نماییم که عبارت است از رایزنی با اساتید دانشگاه درخصوص تعیین روسای دانشگاه‌ها. این هم واقعاً حکایتی است که استقلال دانشگاه‌های ما آن‌قدر می‌بایستی تنزل پیدا کرده و پایمال شده باشد که اگر یک وزیر علوم خواست با اساتید شور و مشورت نماید و نظر آنان را درخصوص سرپرست دانشگاهشان جویا شود، این کار جرم تلقی شود. اگر از۵۰ یا ۶۰ نفر از اصولگرایان تندرو یا جبهه پایداری و طرفداران آقای احمدی‌نژاد بگذریم، بدنه معتدل مجلس همراه اقدامات فرجی‌دانا هستند؛ اما اگر غیر از این شد و فرجی‌دانا نتوانست رأی اعتماد از مجلس بگیرد، یقیناً نام او به‌عنوان یک وزیر علوم آزادیخواه برجای باقی خواهد ماند.

  (۰)
  پاسخ
  1. 5.1

   فاراقلیط

   چه دانشجویانی هم از تحصیل محروم شدن! یه مشت مشروطی ِ درس نخون که فقط دنبال کارهای غیر علمی بودن.
   آقای زیباکلام فکر می کنن مخاطبینشون از پشت کوه اومدن. کلی از این دانشجویانی که ایشون براشون عز و جز می کنن رو سالها کنارشون درس خوندم.
   واقعا اساتیدی که تو بحبوحه ی فتنه کلاسارو تعطیل کردن حقشون تنبیه نیست؟
   تو دانشگاه دیدم استادی رو که فقط به خاطر یک بار دفاع از اعتقاد دانشجویی ممتاز رو تو درسی که باید ۲۰ میشد انداخت.
   تو دانشگاه دیدم اساتیدی رو که کافی بود بفهمن با انقلاب و دولت موافقی ، اگه تو امتحان براش در حد ۲۱ هم می نوشتی باز کَرَمش بیشتر از ۱۶ نبود. یکی از اساتید خودم اینطوری بود و تو کلی از درسای تخصصیم همین طوری حقمو خورد.
   تازه هیچ کدوم از اون اساتید به خاطر کارهای زشتشون یه تذکرم نگرفتن ، مونده بود تقدیرم بشن.
   آقای زیباکلام اینا رو ندیدن یا نمی خوان ببینن ؟

   درد دل زیاده منتها گوش شنوا نمی بینم که بگم.

   (۰)
   پاسخ
   1. 5.1.1

    امیر

    شما با دیدنه ۴ تا استاده بد دارید برای تمام دانشجویان و اساتیدی که بخاطره گفتنه اینکه بالای چشم دولت احمدی نژاد ابروست، از تحصیل و آموزش منع شده اند، حکم میدهید؟
    کدوم دانشجویی که از تحصیل منع شده را رفته اید و کارنامه تحصیلی اش را دیده اید؟
    چرا احساسی نظر میدهید؟

    (۰)
    پاسخ
    1. 5.1.1.1

     فاراقلیط

     ۴ تا استاد بد از ۱۰ تا استاد فکر کنم جامعه ی آماری بدی نباشه. از وضع دانشگاههای دیگه هم بی اطلاع نبودم. نمونه ش همین مستر زیباکلام … به نظرتون ایشون با تفکراتشون می تونن به یه دانشجوی انقلابی علاقه مند باشن؟ از این دست استادها تو دانشگاهها زیاده. کافیه چشم باز کنید. یه سری آدم غربزده ی :|
     نمیدونم چرا اینقدر علاقه دارید بحثو به احمدی نژاد محدود کنید ؟ بحث من واقعا فراتره … بحث من عناد این سری با کلیت نظامه. احمدی نژادم با وجود اشتباهاتی که داشته چون نسبت به دو سه دولت قبلش تطابق بیشتری با نظام داشته شده خار چشم یه سری.
     من دارم میگم کنار این دانشجوهای برتر درس خوندم :| چند تاشون همکلاسم بودن. یه وضع فجیعی داشت کارنامه شون :d
     و در آخر عذر میخوام که در مقابل این همه منطق محکم شما جز احساسی نظر دادن کار دیگه ای انجام ندادم !!!

     (۰)
     پاسخ
    2. 5.1.1.2

     علی

     سلام
     من خودم زمان احمدی نژاد دانشجوی کارشناسی فنی تهران بودم،تو دانشگاه یه عده از اساتید و دانشجوها به احمدی نژاد توهین و انتقاد و… میکردند ولی هیچ برخوردی باهاشون نشد.کلی از رفقام هم تو کارای علمی دانشگاه های مختلف هستند، شما دیگه داری زیادی دروغ میگی ،اگه جواب داری جواب مقاله رو منطقی و علمی بده چرا برای همه هوچیگری میکنی؟
     بر منافقین لعنت

     (۰)
     پاسخ
 6. 6

  امیر

  راستی اگه در ۸ سال گذشته نظام آموزشی خوب بود دیگه استاد رائفی پور اینهمه گیر نمیداد به نظام آموزشی کشور…
  پس نگید که نظام آموزشی در دوره قبل خوب بوده و الان قراره بد بشه…

  (۰)
  پاسخ
  1. 6.1

   فاراقلیط

   مغلطه نکنید. گیر استاد رائفی پور به کلیت نظام آموزشیه که ثمره ی کار جمیع دولت هاست.

   (۰)
   پاسخ
   1. 6.1.1

    reza

    دارید از هدف اصلیتون دوووووووووووووووووووور میشید
    خیلی هم دوووووووووووووور میشید

    (۰)
    پاسخ
   2. 6.1.2

    صالح

    اتفاقا دقیقا شما دارین مغلطه میکنین.به جای پاسخ به صحبت های آقای امیر،با فرار به جلو میخواین خودتون رو حق به جانب نشون بدین.

    یه جمله ای توی یکی از کامنت های بالا گفتین که داغ دلمو تازه کردین و هنوز جیگرم داره میسوزه.نمیدونم بخندم یا گریه کنم.
    به آقای امیر میگین:((کاش انتقادتون منصفانه بود))
    حالا دوتا موضوع مطرحه.اول اینکه نمیدونم چرا یکی نیست که بتونه همین سخن زیبا رو واسه خودتون توضیح بده.
    و بعد اینکه خداوکیلی،دارم میگم خداوکیلی،واسه چند ثانیه همه افکار و جهت گیریهاتون رو بذارین کنار ،با انصاف برخورد کنین.خداوکیلی سخن آقای امیر غیر منصفانه بود؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    اگه میگه شما یک طرفه به قاضی میرین غیر منصفانه هست؟؟؟
    اینی که شما کاری به حقیقت و واقعیت ندارین و دنبال خبرهایی میگردین که همسو با افکار خودتون باشه غیر منصفانه هست؟؟؟
    شاید بعضی اوقات حقیقت با فانتزیه شما منطبق باشه اما همیشه که اینطور نیست.
    من قبول دارم که رسانه های اصلاح طلب هم همین کار رو میکنن و دنبال خبر مطلوبه خودشون میگردن اما بدبختیه ما هم همین جاست.
    همه ی رسانه هامون چیزهایی رو میبینن که به نفع خودشون باشه و هم اینکه همسو با افکارشون.سوز منم اینه که یکی نیست که حقیقت رو بگه.هم بد رو بگه هم خوب.
    حالا شما اگه بازم میگین حرف ایشون،غیر منصفانه هست،یک خبر رو توی سایتتون به من نشون بدین که ۴ تا کار خوب دولت رو بدون طعنه و کنایه نشون داده باشین!!!شاید الان بگین دولت کاره خوبی نکرده که ما بخوایم نشون بدیم.هر چند این حرف مضحکانه و بچه گانست اما باشه،دولت هیچ کاره مثبتی نکرده.دولت قبل که این همه کاره اشتباه داشت؟؟؟
    هرچند کاره خوبم زیاد داشت اما اشتباه بزرگه فاحش هم الا ماشالله… زیاد داشت.چرا هیچ کدوم رو پوشش نمیدین؟؟؟!!!!
    یادمه شما حتی بعد از رفتن دولت قبل که این دولت تازه کارش رو شروع کرده بود،باز هم در کمال تعجب با چند تا خبر جانانه،تمام قد از آقای احمدی نژاد حمایت کردین و برای اینکه نشون بدین ایشون خیلی خوب بودن و محبوب،مقاله ها گذاشتین.
    حالا به من بگین…شما دنبال حقیقت هستین؟؟؟؟؟؟؟؟

    (۰)
    پاسخ
    1. 6.1.2.1

     فاراقلیط

     من دقیقا گفتم از چه جهت انتقاد ایشونو غیرمنصفانه میدونم. تعجب می کنم از برداشتتون!!!
     جزئی وارد بحث نمیشم ؛ کلا عرض کنم خدمتتون ملاک متقن برای بنده فرمایشات امام خامنه ایه. ایشون هم با سیاسی شدن جو دانشگاهها جوری که از علم عقب بمونن هم به شدت مخالفن. به کسی هم که بخواد جو رو سیاسی کنه انتقاد می کنیم. نه فرار کردم نه مغلطه. جواب خلاصه دادم.

     (۰)
     پاسخ
     1. 6.1.2.1.1

      امیر

      چرا دروغ میگی برادر؟
      توی کلاس نشریات دانشجویی سخنان رهبری رو به ما نشون دادن که می فرمودند: لعنت بر کسی که جلوی سیاسی شدنه دانشجو را بگیرد. اما دانشجو باید همه جوانب را در نظر بگیرد تا در چاه نیافتد. (البته این مصداق حرفهاشون بود.)
      حالا من نمیدونم دیگه این جوانب کدوم جوانبه که هر کی به احمدی نژاد گیر داده باید از درس خوندن منع بشه.

      (۰)
     2. فاراقلیط

      من خواهرم برادر :|
      نظرمو خوب بخونید دوباره … من گفتم “””” ایشون هم با سیاسی شدن جو دانشگاهها جوری که از علم عقب بمونن هم به شدت مخالفن “””” … اون سیاسی بودنی که امام خامنه ای اصرار دارن روش دانشجو رو نه تنها از علم عقب نمی ندازه بلکه سرعتشم بیشتر می کنه. دانشجو رو دغدغه مند می کنه. دانشجویی بار میاره که به جامعه ش جهت بده.
      دانشجوهای ستاره داری که من دیدم دغدغه شون فراتر از ضربه زدن به احمدی نژاد بود ( وسیع تر فکر کنید ) ؛ اونا چشم دیدن نظام و علی الخصوص ولی فقیه رو ندارن و از هیچ فرصتی برای رسیدن به هدفشون نمی گذرن. اینجور دانشجوها تحصیلی نمی کنن که بخوان ازش محروم بشن :) … وقتی میگم اکثرشون مشروطی هستن دیگه متوجه بشید که وضع تحصیلیشون چه جوره.

      (۰)
     3. 6.1.2.1.2

      سجاد یو

      خانم فاراقلیط
      من موندم شما چه حوصله ای دارین جواب این ابلهان رو میدین

      (۰)
    2. 6.1.2.2

     reza

     باریک الله آقا صالح

     حرف دل مارو زدی …

     (۰)
     پاسخ
  2. 6.2

   reza

   به به

   یک فحش مونده بود بدین که دادین دیگه

   ممنون از ادبیاتتون جناب “سجاد یو”

   انسان که به یک نفر یه توصیه ای میکنه باید خودشم عمل کنه

   به رئیس جمهور میگید بی ادب بعد خودتون فحش میدید

   ممنون

   (۰)
   پاسخ
 7. 7

  Katrina

  فقط یه سوال دارم :شما که ادعا میکنید با آقای زیبا کلام همسو نیستید چرا همش حرفای ایشون رو برای صدق گفته هاتون میزارید؟این آقای همه چیز دان تکلیفش با خودش معلوم نیس چه برسه به باقی

  (۰)
  پاسخ
 8. 8

  Katrina

  من حتی از کسانی که بیشتر به سمت چپ متمایل هستن بارها شنیدم که آقایان فرجی دانا و جنتی به درد نمیخورن و باید عوض بشن . بعضی ها واقع بین هستن

  (۰)
  پاسخ
  1. 8.1

   امیر

   اولا که من حرفه راست رو میشنوم
   حالا از هرکی میخواد باشه.
   دوما چرا هرکس که با مخالفت حرف بزنه از نظر شما واقع بینه؟

   (۰)
   پاسخ
 9. 9

  بی شناسنامه

  قرار نیست بارمون را گردو گردو ببرن.
  حتما باید ۴ سال به فرجی دانا وقت بدیم سرمون و بکنیم تو برف.
  بعد ما تو صحن دانشگاه قدم بزنیم یک کبوتر عاشق ‍ پیدا کنیم تو دانشگاه میان طوفان و برف و بوران راه بریم و بلند فریاد بزنیم : همه چی آرومه تو به من دل بستی / این چقدر خوبه که تو کنارم هستی.
  از چی بگم برات ؟
  می خوای آمار اساتیدی را بهت بگم که معتقدن مردم جامعه یک مشت نفهمن .
  یا میخوای ریز صحبت های استاد اقتصادم را بنویسم مبنی بر این که کار کردن روی تریلی در دانمارک بهتر از درس خواندن تو ایرانه.
  می خوای چه چیزی از قلم من دربیاد .
  بررسی وضعیت حجاب قبل از تصمیمات دانشکاه آزاد یا بررسی وضعیت حجاب بعد از تصمیمات روسا دانشکاه آزد اسلامی.
  می خوای دانشجو بهت نشون بدم که صبح ساعت ۶ میاد نگهبان و بیدار می کنه بعد شب ساعت ۹ و ۱۰ در دانشگاه و قفل میکنه بعد که ازش می پرسی کلاس چه طور بود تازه می فهمی آقا کلاس نداشته اومده بود دانشگاه که خدایی ناکرده از آمار دخترای دانشگاه کم نشده باشه.
  اگر ندیدی من دیدم آدمی را که برای دور زدن دانشکده های دانشگاه جوری برنامه ریزی می کنه که این دفعه به جای ۲ دور و نصفی ۳ دور کامل بزنه تا زبانم لال یه موقع نسنجیده و بدون تحقیق دختری را برای کثافت کاریاش انتخاب نکنه.
  در پایان بنده به عنوان یک دانشجو مدیریت بازرگانی از شما دوستان به خاطر حمایت از استیضاح وزیری که
  دغدغه خودش و وزارت خانه اش روی کار آوردن آدمای انقلابی و عشق رهبر است عاجزانه طلب بخشش دارم.

  بح هنوان ثخن پایانی از عمه دوصطان طغازا دارم این مصرع را ذیر لب ظم ضم کنین.
  شعار اعتدالی هفته :
  بیایید دست در دست آمریکا دهیم به مهر
  /
  مملکت امام زمان را کنیم آباد

  پا ورقی: ضمن عذر خواهی از دوستان شایان ذکر است منظور از عمه دوستان عمه تون نبود بلکه منظور همه دوستان بود که به دلیل بیسوات بودن بنده حقیر اشتباه تایپ شد.

  (۰)
  پاسخ
 10. 10

  reza

  ده بار گفتم ، بیست بار دیگه هم میگم :
  ========================
  به قول استاد رائفی پور :

  شما مخالفای خوبی هم نیستید …

  ========================
  تموم کنید این جناح گیری ها رو دیگه حال ملتو بهم زدید
  ========================

  (۰)
  پاسخ
  1. 10.1

   Katrina

   درسته به قول استاد شما حتی مخالفای خوبی هم نیستید چون واسه بزرگنمایی تعدادتون بارها با اسامی مختلف نظر میدین غافل از اینکه ما شاگرد استاد رایفی پور هستیم

   (۰)
   پاسخ
   1. 10.1.1

    reza

    تهمت تو خونتونه

    (۰)
    پاسخ
    1. 10.1.1.1

     Katrina

     منظور من کلا بچه هایی بود که بیشتر متمایل به اصلاحات هستن یا طرفدار روحانی.حالا شما جزشون نیستین خداروشکر .نمونم دارم که ترجیح میدم نگم تهمت نیس جناب

     (۰)
     پاسخ
 11. 11

  مصطفی

  دوست عزیز امیر من اصلاً جناحی یا حزبی نگاه نمی کنم و طرفدار هیچ کدوم نیستم چون اصن اعتقادی به حزب و گروه ندارم چون همه چیز مشخصه و نیازی به حزب گرایی نیست واسه کسی که کارشو درست انجام میده.
  ولی کلاً چند تا نکته میخوام بگم: این اقای زیباکلام کلاً به نظرم عشق مصاحبه و دوربین داره، والا!! البته بعضی حرفاش تو این مصاحبه اش درسته و منطقی و من رد نمی کنم ولی خب بیشتر مصاحبه هاش یه طوریه که می خواد بگه من خیلی خاصم و خودنمایی کنه.
  دوم اینکه من میدونم احمدی نژاد اشتباهات زیاد انجام داده اما اینکه دلیل نمیشه ما بگیم وزیران و رئیس جمهور عزیز جدید شما هم بیاین تلافی کنین و ملت رو به بازی بگیرین.
  سوم اینکه مجلس اشتباه کرده در مورد احمدی نژاد رو من انکار نمیکنم با اینکه هیچ اطلاع دقیق ندارم چون به هرحال احمدی نژاد کارایی کرد که به نظر کسی جلوشو نگرفت ولی به هرحال اکثر شایدم همه مشکلاتی که پیش اومد به خاطر همین جناح بازی و افراط گری ها بود، بازم با اینکه اطلاعاتم دقیق نیست ولی مطمئنم حرکاتی که احمدی نژاد انجام میداد تلافی حرکات دولت های مخالف قبلش بود. مصاحیه سال ۸۸ احمدی نژاد رو دوباره برو ببین تو رسانه جلوی چند میلیون نفر چجوری صریح در مورد بعضیا حرف میزد، خب وقتی رئیس جمهور نشده اینجوری حرف میزنه رئیس جمهور بشه معلومه یه کارایی بر علیه شون میکنه.
  اینم از روی افراط بود حالا این دولت هم داره یه ذره افراط گری میکنه اگر اینطوری بشه احتمالاً دولت اصولگرای بعد (حالا هرموقع بیاد) هم اگه چهارتا کوته فکر داخلش باشن میگن تلافی کنیم.
  من مطمئنم اگر کسی کارشو بدون افراط انجام بده هیشکی نمیتونه استیضاحش کنه یا بهش گیر بده.
  نمونه اش وزیر امور خارجه!! گاه وقتایی یه حرکاتی انجام میده اما افراطی نیست و خیلی طبیعی کار میکنه :)) بیشترین گیری هم که بهش میدن دو تا تیکه بهش میندازن!! والا
  اگر بخوایم جناحی فکر کنیم اصل قضیه کم رنگ میشه و اینم خیلی خطرناکه.
  یه نمونه افراط گرایی مثال میزنم:
  بیانیه حزب اسلامی کار در مورد اخراج خانوم الهه راستگو رو خوب بخونید.
  اینا گفتن به خاطر رای که داده اخراج نشده بلکه بر خلاف قوانین حزب کار کرده و یکی از الزامات اولیه چه تو احزاب اصولگرا چه اصلاح طلب زیر پا نزاشتن قوانین حزب هست که عملا داره میگه قوانین حزب از هر چیزی بالاتره حتی منفعت مردم!!
  خلاصه این ایمیل منه اگر در هر موردی خواستید منطقی صحبت کنیم من پایه ام : )
  mosifc@gmail.com
  اگر فرستادن ایمیل مشکل داره خودتون این تیکه رو بزنید مدیر عزیز بعد تایید کنید.

  (۰)
  پاسخ
  1. 11.1

   امیر

   خب مشکل اینجاست که من نمیفهمم چه ربطی به وزیر علوم داشت حرفهاتون..؟!

   (۰)
   پاسخ
 12. 12

  علی

  سلام
  با تشکر از مدیریت سایت،اون منافقایی که از این مثلا وزیر دفاع میکنن بیان جواب ملت رو درست بدن،این آمار رسمی هست.
  چندتا از دوستای خود من تو پروژه های علمی بودن ،الان پروژه ها رو کنسل کردن.
  یا حق

  (۰)
  پاسخ
 13. 13

  امیر

  سلام علی آقا یه سوال:
  چرا کسانی که از وزیر علوم دفاع میکنند، منافق هستند؟

  (۰)
  پاسخ
 14. 14

  منتظر

  البته من خودم با استیضاح وزیر آموزش عالی موافقم.چون نتیجه ی وزارت ایشون رو دیدم.روی کار آمدن یک آخوند درباری و از سران فتنه ی ۸۸ که حتی خودش رو از زور تنبلی نمیتونه تکون بده بیاد سرکلاس ها تدریس کنه.کسی که وقتی به بچه های حقوق قواعد فقه تدریس میکردم تمام مثال هاش از معامله ی ماشین و زمین بود!!از ماشی زیرپاش حرفی نمیزنم..اما درمورد شکم گنده ش که معلوم نیست چقدر حرام ریخته توش حرفها دارم..بگذریم.حرف من چیز دیگه ایه.حرف من اینه که به هیچ وجه وزارت علوم قبلی مورد تایید هیچ محفل علمی کشور نیست.همون وزارت علوم ؛ یک سیستم عجیب غریبی رو در دانشگاه ما پیاده کرد؛و یک آدم بیسوادی رو رییس دانشگاه ما کرد،که دانشگاه ما از رتبه ی ۱۱کشوری،به رتبه ی ۱۷سقوط کرد.باید برای سیستم آموزش عالی این مملکت گریه کرد.روز استیضاح فرجی دانا،باید از همه ی مدیران آموزش عالی سوال پرسید!باید از همه پرسید که چیکار کردن که به اینجا رسیدیم.چرا از اسم شورای عالی انقلاب فرهنگی،فقط همون اسم باقی مونده؟چرا عملا هیچ انقلاب و تحولی صورت نگرفته؟چرا باید به حال علوم انسانی گریست؟اینها سوالاتی هست که همه ی مدیران باید پاسخگو باشند.که این همه ضعف،فقط کار یک سال نیست…چندین ساله که ما مشکل داریم…

  (۰)
  پاسخ
 15. 15

  بی شناسنامه

  بی خیال وزیر علوم

  یکی این آقازاده را استیضاح کنه که گند زد به هرچی فرهنگ و هنر

  مرگ هنر فرهنگ یا مرگ فرهنگ هنر ایراد کار کجاست؟

  خطاب به حامیان وزرا: جواب صحبت بنده در بالا داده نشد ؟ چیه واقعیت تلخ بود؟ کم آوردین به در و دیوار لگد میزنین؟
  چیه ؟ حسن بهتون گفته با بی شناسنامه ها حرف نزنین؟

  (۰)
  پاسخ
  1. 15.1

   reza

   چه با ادب =====> حسن

   (۰)
   پاسخ
 16. 16

  علیرضا

  قاعده اول تو این جور مثائل منطقی برخورد کردنه نه احساسی، بحث آمار و ارقام هست نه بحث جناحی و باندی! هرکسی تو هر لباسیم که میخواد باشه باید با قاعده و منطق صحبت کنه چه شخصی که دفاع میکنه و چه کسی که داره نقد میکنه!
  بحثو حزبی و سیاسیش نکنید، همه ما اکثرا دانشجو هستیم و وضعیت فعلی دانشگاه هارو داریم از نزدیک میبینیم! چیزی که واضح و مشخصه رکود علمی هست که تو محیط دانشگاه ها برقراره!
  سابق بر این آمار دقیقش رو فراموش کردم هر دوهفته یکبار بیشتر یا کمتر یه دستاورد علمی خبرش تو رسانه ها نشر پیدا میکرد، یا خبر شروع پروژه بود یا خبر روند ادامه پروژه های قبلی و یا به ثمر رسیدن یه برنامه بوده.
  اما الان چی؟! انگار هیچ خبری از مراکز تحقیقاتی تو دانشگاه ها نیست! نمیگم نیست هست اما فوق العاده روندش کند شده و متاسفانه تو بعضی موارد متوقف! این یه نمای کلی از وضعیت مراکز علمی کشور هست که خود ما مستقیم و در بعضی موارد غیر مستقیم داریم حسش میکنیم!
  آقا یکی نیست سوال کنه از وزیر محترم علوم که آقای فرجی دانا تو کل مجموعه علمی کشور اعم از مدیران دانشگاه ها و دانشکده ها یه آدم خبره و لایق وجود نداشت که همه رو تعویض کردین؟!!!!!
  پس جا داره وزیر علوم که متولی اداره مراکز علمی کشور هست بیاد توضیح بده چه خبره تو وزارت تحت نظرش!
  اتفاق خاصی نیوفتاده که این همه تو بوق و کرنا کردن، آی چرا داره استیضاح میشه!! عده ای زبان به تهدید باز میکنن! استضاح بشه فلان میشه و بهمان میشه و عده ای هم امثال آقای صادق زیبا کلام خوراک برای مطرح کردن عقاید خودشون و بیان نقد همیشگیشون نسبت به نظام پیش میاد!
  عده ای مخالفت کردن جزوی از قاعده زندگیشون شده! اونچیزی که میخوان میشه یه چیزی میگن اونی که میخوان نمیشه یه چیزی میگن! تکلیفشون با خودشون مشخص نیست!
  آقاجون استیضاحه! استیضاح!
  شاید رفت، این آقا دوباره رای آورد و شایدم رای نیاورد که شاید مدیریت علمی کشور مسیرش عوض بشه! البته بعید میدونم با استیضاح احتمالی وزیر علوم اتفاق خاصی بیوفته چون اظهار نظر دولت مردان میگه در صورت رای نیاوردن آقای فرجی دانا شخص جایگزین همون روش وزیر قبل رو ادامه خواهد داد!
  القصه خبر حاد و مسئله پیچیده ای نیست که عده ای دارن فضارو ملتهب میکن تو سطح جامعه مگر اینکه با قصد و غرض خاصی باشه این امر!!!
  الله و اعلم
  باید دید در سه چهار روز آینده چه اتفاقی خواهد افتاد!
  اللهم عجل لولیک الفرج

  (۰)
  پاسخ
  1. 16.1

   samaneh

   احسنت برادر، حرف دل ماروزدین.
   اما مثل اینکه فهمیدنش یا بهتر بگم قبول کردنش برا بعضیا خیلی سخته.

   (۰)
   پاسخ

ارسال که پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *