مطالب مرتبط

4 Comments

 1. 1

  مهدی

  ان شاءالله خدا مارو هم در این زمینه آماده کنه و موفق بشیم .

  (۵)
  پاسخ
 2. 2

  مهدی

  چشم،رهبرم آماده می کنم،ان شاءالله (الیس الصبح بقریب)

  (۰)
  پاسخ
 3. 3

  عابس

  سلام
  استاد رائفی پور: ایرانی ها از ابتدا جاروکش اهل بیت (ع) بودند
  جشن پیوند حضرت علی و حضرت فاطمه (س) در محفل تشنگان اشک با سخنرانی آقای رائفی پور برگزار شد.
  متن سخنرانی استاد رائفی پور را می خوانید:

  آزمون ابراهیم علیه‌السلام

  وقتی خداوند به ابراهیم علیه‌السلام امر کرد که اسماعیل علیه‌السلام را قربانی کن. سختی این آزمون اینجاست که او ذریه ای ندارد. خداوند وعده به دنیا آمدن اسحاق را به ابراهیم علیه‌السلام نداد بود خداوند که فرمود اسماعیل علیه‌السلام. دغدغۀ حضرت ابراهیم علیه‌السلام این است. تابع خدا است و چرا خدا این عنایت را به اسماعیل علیه‌السلام کرد در قرآن به عنوان صبور که بالاترین مقام است از او یاد می کند. چون وقتی داشت به قربانگاه می رفت گفت: پدر دست و پای مرا ببند که به راحتی قربانی کنی. در بین یهودیان هنوز hamsa مقدس است و اگر در گوگل سرچ کنید عکس یک دست می آید که دو شست دارد و متقارن است و این را نماد برکت و خوش یمنی می دانند.

  زیرا این ها در فرهنگشان بود و ماند ولی با آمدن رسول الله صلی ‌الله‌ علیه‌ و ‌آله وققتی دیدند این پیامبر از بنی اسرائیل نیامد و از بنی اسماعیل آمد چون خود را قوم برتر می دانستند به بیراهه رفتند و نپذیرفتند. این نماد هنوز هم در خانۀ بسیاری از یهودیان موجود است و این که چرا شست ها متقارن اند اشاره دارد به حسنین علیهم السلام . نام دیگرش دست فاطمه سلام‌ الله‌ علیها است. منتها نمی بینند این حقایق را.

  این وعده الهی به ابراهیم علیه‌السلام داده شده بود که کثرت در اولاد تو بروز خواهد کرد. تورات، باب ۱۷ آیه ۲۰ و ۲۱٫ این ها در زبان عبری به پیامبر می گویند “ناوی” و به نبی می گویند “نوی”، یعنی پیام آور. این ها به پیشگویی علاقه زیادی دارند و هر پیامبری که پیشگویی هایش بیشتر در آمده برایشان امتیاز بیشتری دارد. “ناوی” خبر می آورد ولی “ناسی” برای ناس خبر می آورد. الان در اسرائیل به رئیس جمهور “ناسی” می گویند. ما هم همین را قبول داریم که پیامبر برای بشریت آمده. سوره بقره آیه ۱۲۴ می فرماید:« إِنِّی جاعِلُکَ لِلنَّاسِ إِماماً » وقتی ابراهیم علیه‌السلام امام شد ، برای کل انسانها حاکم شد. وعده داده شد که ۱۲ نور الهی و “ناسی” از نسل اسماعیل علیه‌السلام خواهد آمد.

  تجلی نور الهی در رسیدن یک مرد و زن به هم

  یک مطلب مهم دیگر رسیدن یک مرد و زن به هم است. می گویند برکت به “شَکینا” می رسد. شکینا همان سکینه است. می گویند این دو که به هم برسند نور الهی تجلی میابد. همه منتظر بودند ببینند که کثرت نسل ابراهیم علیه‌السلام کی اتفاق می افتد که خدا وعده خود را در وجود مبارک یک زن محقق کرد. همه منتظر بودند در یک مرد متجلی شود. ولی کثرت اولاد ابراهیم علیه‌السلام در یک زن با «إِنَّا أَعْطَیْنَاکَ الْکَوْثَرَ ﴿١﴾ فَصَلِّ لِرَبِّکَ وَانْحَرْ ﴿٢﴾ إِنَّ شَانِئَکَ هُوَ الأبْتَرُ ﴿٣﴾»۱محقق شد. خدا می فرماید قربانی کن. این زمانهایی که قربانی داریم اتفاقی نیست. این ایام می خواهد انسان را متوجه خود کند. همه انگشت به دهان ماندند. حالا این شجره باید نتیجه دهد.

  درخت بی ثمر باید خشک شود

  یک جا در انجیل داریم که حضرت عیسی علیه‌السلام وارد معبد می شود و اعلام پیامبری می کند. سوار بر دراز گوشی وارد معبد شد و همه یاد پیشگویی افتادند و او را پذیرفتند و استقبال کردند. وارد معبد که شد خاخام ها نپذیرفتند چرا که مانع انحرافات حضرت شد. شأن حضرت عیسی علیه‌السلام مانند امام صادق علیه‌السلام است که انحرافات بنی اسرائیل را برطرف کردند. بسیار تحریف کرده بودند و خیلی از حرام ها برای تنبیه آنها بود که حضرت آن ها را برداشت. مثلا دنبه گوسفند و غیره. آنقدر تغییر کرد دین که فکر کردند جدید است. دم در معبد یک درخت انجیل بی میوه بود که حضرت فرمود: خشک شو و خشک شد. حواریون گفتند: چرا خشک کردید. حضرت فرمود: درختی که میوه ندارد باید خشک شود. این کار حضرت بی حکمت نبود. حضرت با خاخام ها درگیر شد در معبد و تهدیدشان کرد. همین عیسی علیه‌السلام که به ما می گویند خیلی آرام بوده. خیر چنین نیست همه پیامبران به موقع عصبانی بودند و به موقع آرام بودند. پیامبر صلی ‌الله‌ علیه‌ و ‌آله فرمود: «برای خدا دوست می دارند و برای خدا دشمن می دارند» با آنها استدلال هایی کرد که هم با بله و هم با خیر گفتن ضرر می کردند. آخرین کلام حضرت این است. دیگر این درخت به درد نمی خورد چون میوه نمی دهد. شجره بنی اسرائیل را می گوید و درخت را برای همین خشک کرد. مگر عیسی علیه‌السلام خودش از بنی اسرائیل نبود و آخرین پیامبر آنان نبود پس این چه حرفی بود؟

  فرمود خدا این نبوت را از این امت می گیرد و به امتی دیگر می دهد. چه اتفاقی افتاد؟ حضرت بشارت داد. انجیل یعنی بشارت با زبان آرامی.

  رسول اکرم صلی ‌الله‌ علیه‌ و ‌آله فرمودند: «من تنه درخت هستم و دخترم زهرا شاخه های درخت است و علی لقاح و پیوند درخت است و حسنین میوه های درخت.»

  در روایات داریم که درختی که حضرت آدم علیه‌السلام می خواست بدون ابتلا به آن نزدیک شود همین درخت و شجره امامت بود. ابراهیم علیه‌السلام هم دچار ابتلا شد. در تورات می گوید که درخت سیبی بود و گازی زد و علم را گرفت و خدا در به در دنبال او است تا علم را پس بگیرد چون دارد خدایی می کند با علم و این سیب گاز زده هم شد نماد علم. خیلی هم استفاده می شود مثلا نیوتون سیب به سرش نخورد و خودش گفته که من مثال زدم. منتها چون یهودی است مثال توراتی می زند. نماد Apple هم همین است. این ها همش داستان است.

  فرمود حسنین علیهم السلام میوه های اینها هستند. دو دریا به هم رسیدند«مَرَجَ الْبَحْرَیْنِ یَلْتَقِیَانِ »۲

  نتیجه دو دریا لولوء و مرجان می شود. در سوره نور آیه نور (۳۵) آمده است«وَلَا غَرْبِیَّهٍ » این شجره غربی نیست. روایت داریم « وَ التِّینِ وَ الزَّیْتُونِ» حسن و حسین علیهم السلام هستند.

  درخت بی برگ و خشک مورد هجمه قرار می گیرد

  این اتفاق افتاد و در ادامه حضرت می فرماید و شیعیان ما برگ های درخت هستند. زمانی هجمه به شجره طیبه زیاد می شود که برگ کم باشد. هم عِده و هم عُده مهم است.

  حضرت امام (ره) می فرمودند: امتی که من دارم رسول الله صلی ‌الله‌ علیه‌ و ‌آله نداشت. حرف حضرت رسول صلی ‌الله‌ علیه‌ و ‌آله روی زمین ماند. حضرت به علی علیه‌السلام فرمود:« علی جان در آخرالزمان افرادی هستند که ایمانشان عظیمترین است و در یقین بالاترینند. یا علی! اینان در حالی به من ایمان می آوردند که مرا ندیدند و امامشان غائب است و به سیاهیِ روی سفیدی(نوشته) ایمان می آورند.»

  دعوا بر سر ایدئولوژی

  تمام دعوا روی ایدئولوژی است وخدا فرمود: که حسودی می کنند به این خاندان. سوره نساء آیه ۵۴

  «أَمْ یَحْسُدُونَ النَّاسَ عَلی ما آتاهُمُ اللَّهُ مِنْ فَضْلِهِ فَقَدْ آتَیْنا آلَ إِبْراهیمَ الْکِتابَ وَ الْحِکْمَهَ وَ آتَیْناهُمْ مُلْکاً عَظیماً۵۴٫» یا به سبب مزیّتى که خدا از فضل خود به مردم داده است بر آنان حسد مى ورزند ؟ حسادت برایشان سودى ندارد چرا که ما خود به خاندان ابراهیم ( که پیامبر و اهل بیتش از آنانند ) کتاب آسمانى و دانش دین دادیم و به آنان فرمانروایىِ بزرگ ( پیامبرى، مقام ولایت و هدایت ) بخشیدیم.

  سادات خاص چه کسانی هستند؟

  ایرانی ها اکثرا سید هستند زیرا به خاطر کشتار سادات سیادت را مخفی می کردند. اگر یک خانم در اجدادتان سید باشد شما در قیامت محرمید به حضرت زهرا سلام‌ الله‌ علیها و من دلیل دارم برای این حرفم. هارون لعنه الله علیه با امام کاظم علیه‌السلام بحث کرد که آقا شما فرزند علی علیه‌السلام هستید و او هم فرزند ابوطالب و ابوطالب عموی پیامبر صلی ‌الله‌ علیه‌ و ‌آله است و همان نسبتی که شما باپیامبر صلی ‌الله‌ علیه‌ و ‌آله دارید ما هم داریم ما هم فرزندان عباس عموی پیامبر صلی ‌الله‌ علیه‌ و ‌آله هستیم. ما بنی هاشمی همه سادات هستیم. حضرت فرمود: اگر رسول الله صلی ‌الله‌ علیه‌ و ‌آله امروز بیاید به خواستگاری دخترت ، دخترت را به ازدواجش در می آوری؟ گفت: بله با کمال میل. حضرت فرمود : اما من نمی توانم چنین کنم. چون پدر بزرگ دخترم است و به او محرم است.

  سید بودن خاص یعنی اولاد فاطمه سلام‌ الله‌ علیها بودن. اگر مادر دلیل سیادت نباشد امام حسن و امام حسین علیهم السلام چگونه سید هستند؟ از سمت مادر سید هستند. آیت الله قزوینی می فرمودند: من که می گویم ۸۰ % ایرانی ها سید هستند.

  بپذیریم به این ذریه نگاه ویژه شده است. چه کسانی مقابل مستکبرین ایستادند؟ تبر بت شکنی روی دوش چه کسی است؟ سادات سیستانی، صدر، نصرالله، حکیم. با علم احتمال هم نگاه کنید باید غیر سادات باشند اما نگاه ویژه شده است.

  ایرانی ها از ابتدا جارو کش اهل بیت علیهم السلام

  افتخار ما ایرانی ها این است که نه تنها حسادت نکردیم بلکه نوکر و جاروکش این خاندان شدیم.

  روایت داریم روز مباهله حضرت رسول صلی ‌الله‌ علیه‌ و ‌آله به سلمان گفت زیر درختی را جارو بزند و با عبای حضرت سایه بانی درست کند تا اهل بیت علیهم السلام به آنجا بروند و من فکر می کنم این نشانه ای بود که ایرانی ها همیشه جارو کش این خاندان هستند.

  دعا کنید که این نوکری در ذریه تان بماند. حضرت ابراهیم سلام‌ الله‌ علیها سه هزار سال با اهل بیت علیه‌السلام فاصله دارد ولی دعا می کند این بزرگواران در ذریه اش باشد.

  درخت را هم که بخواهی پیوند بزنی باید از یک جنس و نوع باشند. این است که حضرت می فرمود: من و علی علیه‌السلام از یک درختیم و بقیه مردم از درختی دیگر. در جنین شبی چنین وعده ای محقق شد.

  پی نوشت:

  ۱٫ سوره کوثر

  ۲٫ سوره الرحم آیه ۱۹

  (۰)
  پاسخ
 4. 4

  مجید313

  با امام علی ره سپاریم تا . . . . . . . . . . . . توکلت الی الله

  (۰)
  پاسخ

ارسال که پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *