مطالب مرتبط

30 Comments

 1. 13

  Iron

  بدبختی جامعه ما از آنجا شروع شد که دولت و ملت به دنبال چپ و راست و پایین و بالا رفتند. در جامعه ما دو حزب بیشتر نداریم یا حزب الهی یا حزب طاغوت.
  از اول انقلاب بعد از بین بردن احزاب چند گروه و جناح وارد سیستم شدند و در آن مطابق اختلافات شدیدی که داشتند (نه سلایق) رشد کردند
  شما می توانید اسم آنها را چپ و راست و میانه بگذارید یک عده اینوری (چپ) یک عده آنوری (راست) یک عده هم میانه (وسط).
  یک عده چپ میانه یک عده راست میانه.
  یک عده آبی یک عده قرمز ترکیب کنی میشه بنفش!!! و بدین ترتیب با رنگ ملت راخرمی کنند(بلا نسب خرچون الاغ دیگران را خر ببخشید رنگ نمی کند)!!!؟؟
  سر و ته این دسته ها و جناح ها بزنی میشه این :
  اگر می خواهید دنبال مقصر بگردید باید ببینید این سیستم لیبرال سرمایه داری و اقتصاد آدام اسمیتی (نیو کینزیها و فریدمنیها) را کی وارد سیستم جامعه ما کرد !؟
  کسانی نیستند جز همین آقایان دوره هاشمی . کسانی مثل خود آقای هاشمی و فرزندان ناخلفش و آقایون کارگزاران و…. که با اجرای برنامه به اصطلاح توسعه آنهم بر گرفته از صندوق بانک جهانی و سرمایه داران مفت خور که باعث ناهنجاری شدید و فاصله طبقاتی شدید در جامعه شد .در آن زمان عده ای از افراد جامعه ایراد میگرفتند ولی کو گوش شنوا !
  می گفتند بگذار جامعه پیشرفت کند بعد به فکر عدالت و برابری و …می افتیم ولی چه سود !
  بیت المال از اول انقلاب وتوی این ۳۶ سال باید به عدالت پرداخت میکردند که نکردند !؟
  باید حق فقرا و مستضعفین را از ثروتمندان ومرفهین بی درد با مالیات -خراج – زکات و…میگرفتند که نگرفتند و ندادند!؟
  تازه با گران کردن و پایین کشیدن ارزش پول ملی و ایجاد تورم تا توانستند از فقرا و مستضعفین دوشیدند!؟
  بعد هم با اجرای برنامه های به اصطلاح توسعه و اجرای قوانین اقتصاد آدام اسمیتی و لیبرالیستی تا توانستند جیب پولدارها و مرفهین بی درد را پرتر کردند!
  بعد از اجرای چند برنامه تصمیم گرفتند مقداری از بیت المال را که حق مردم بود را برای اولین بار به تساوی تقسیم کنند که ان را نیز به پنج قسمت تقسیم کردند و سر اجرای اولین پرداخت چنان تورم و گرانی را برجامعه و بخصوص بر فقرا و مستضعفین جامعه وارد کردند که نگو و نپرس که آن را هم تقصیر دولت قبل و تحریم و خارجیها و … انداختند که انگار مثلا بالا رفتن قیمت زمین و ملک و املاک و … تقصیر تحریم و خارجیهاست!؟
  تازه با کمال پرویی منت هم میگذارند!!!
  آن موقع که لیف لیف بیت المال را توی حلقوم این اشراف و مرفهین بی درد می کردند کسی اعتراض نمی کرد !؟
  آن موقع که ۹۰% بیت المال نصیب ثروتمندان میشد (بعلاوه گرانی و احتکار و ندادن دستمزد و چپاول و …) کسی جیگش در نمی آمد!؟
  اقتصاددانهای دوره آقای احمدی نژاد هم فریدمنی لیبرال بودند و این دوره آقای روحانی هم نیو کینزی لیبرال !!!؟؟؟
  همین قوانین الان در خیلی از کشورها دارد اجرا شده و میشود که به اصطلاح توسعه پیدا کنند !!! مثل آرژانتین و …. و حتی خود امریکا واز جمله در ایران !!!!
  در آرژانتین با اجرای این سیاستها مردم ریختند توی خیابان بروید مقاله های ان دوره را ببینید و بخوانید ولی باز هم دست از کثافت کاریهای خویش بر نداشتند!؟
  وقتی یک عده از افراد و مسؤلین در کنفرانس وجلساتی مثل داووس و … شرکت می کنند و دستور عملهای آنها را در جامعه اجرا می کنند چیزی بهتر از این در نمی اید.
  اگر بحث وایرادهای هست با مسخره بازی حل نمی شود شما جو بکارید انتظار گندم داشته باشید.از کوزه همان تراود که در اوست.
  ما که این همه عمر کردیم چیزی به جز دروغ وریا ندیدیم یک روز دلار ۷ تومان بود یک روز ۱۰۰ تومان یک روز ۷۰۰ تومان یک روز ۱۲۰۰ تومان یک روز ۳۰۰۰ تومان یک روز هم ۷۰۰۰ تومان میشه و ………..
  مشکل این جا هست که این اعداد و آمار یک نوع بازی برای پر کردن جیب اقایون و اقازاده ها و …است
  وقتی دلار و یا تورم را دولت بالا میبرد (نه اینکه می رود) دارد از کار کرد همین مردم مستضعف بر می دارد که کسی متوجه کم کاری و خیانت آنها نشوند به قول دکتر عالی نسب(فکر کنم ایشون گفتند) “تورم مالیاتی هست که پول دار ها و ثروتمندان بر فقرا می بندند” !مردم بی سواد و بی توجه وقتی این آمارهای کذایی را می بینند باورشان می شود فکر می کنند طبیعی هست برای همین هست که وقتی در جامعه بهانه تحریم را پیش می کشند خیلی ها باورشان می شود که انگار قیمت بالا رفتن ملک املاک و زمین تقصیر تحریم هست که چی؟؟؟؟ چون ما نمی توانیم از خارج زمین وارد کنیم!!؟؟؟؟! این نشانه اجرای تفکر مرکانیستی و سرمایه داریست!!؟!؟
  وقتی یک عده مفت خور توی این شرایط به اصطلاح تحریم می روند از امریکا و اروپا ماشینهای اخرین سیستم چند میلیاردی وارد می کنند ودر سایت گمرک افشا گری می کنند در همین دولت لیبرال می روند صورت مسیله را پاک می کنند و در سایت گمرک ان را پاک میکنند که کسی آن را نبیند تا این مفتخورها راحت ملت را بچاپند!؟
  تازه جالبه که با اجرای قوانین حزب طاغوت(لیبرالستی و اومانیستی و کمونیستی و سوسیالیتی و …) می خواهند وارد حزب الله هم بشوند زهی خیال باطل!
  اول مردم را حرام خوار و ربا خوار و طاغوتی بارمی آورند بعد انتظار دارند مردم رفتار اسلامی و الهی داشته باشند زهی خیال باطل !
  می توانید به من بگویید که کدام یک از جناح ها الهی هستند و کدام یک طاغوتی !؟
  می توانید به من بگویید که کدام یک از جناح ها حق هستند و کدام یک باطل !؟
  تمام دعوا ها و جنگها همیشه بین حق و باطل هست و باطل با باطل .برای همین طرفین دعوا و مدعی یا یکی حق را می گوید و دیگری باطل و یا هر دو به باطل قضاوت می کنند.
  تمام این جنا ح ها فقط ادعا می کنند بیچاره مردمی که بازیچه این اشخاص از خدا بی خبر شدند
  بعد تازه طلبکار هم هستند هی توی صدا و سیما و روزنامه های کذاییشون میگویند نگذاشتند نمیگذارند انگار این همه فساد فسق فجور رشوه خواری رشوه دهی هرزگی دریوزگی فاصله طبقاتی گرانی بیکاری بی خانمانی بی مسکنی بیچارگی و تحریمهای دوروغین و…. تقصیر فضاییهاست!؟!؟!؟
  به شخصه اعتقاد من به این آیه قرآن کریم هست:
  یقول تعالى: (ظَهَرَ الْفَسَادُ فِی الْبَرِّ وَالْبَحْرِ بِمَا کَسَبَتْ أَیْدِی النَّاسِ لِیُذِیقَهُمْ بَعْضَ الَّذِی عَمِلُوا لَعَلَّهُمْ یَرْجِعُونَ) [الروم: ۴۱
  به سبب اعمال مردم ، فساد در خشکی و دریا آشکار شد تا به آنان جزای بعضی از کارهایشان را بچشاند ، باشد که بازگردند.

  تقصیر خود مردم است که کسانی مثل این اراذل لیبرال و وابسته وطن فروش و مردم فروش و… رو به قوه مقننه و مجریه و قضاییه راه میدهند بعد تا بهم میرسند به اینها واونها فحش میدهند که انگار مثلا بالا رفتن قیمت زمین و ربا خواری ومفتخوری بانکها و کارتلها بزرگ سرمایه داران و دارو دسته کثیفیشان همه وهمه تقصیر نمیدونم آمریکا و انگلیس و روسیه و چین و از ما بهترون و…و احمدی نژاد و …… (که الان بیشتر شبیه جوک شده) هستند
  نخیر آقا جان از قدیم گفتند از ماست که بر ماست.

  والسلام اهل الهدی

  (۱)
  پاسخ
  1. 13.1

   کیسان ابوعمره

   احسنت عالی بود، از خدا میخواهم به همه ما قدرت و بصیرتی عطا کند که پوزه این احزاب صد من یه غاز رو به خاک بمالیم تا هر روز یه توپی و ندازن جلوی ما بگن فعلا با این بازی کنید تا سرتان گرم شود.و ما هم از وظیفه اصلی خودمان(زمینه سازی برای ظهور) غافل بشیم . . .

   (۰)
   پاسخ
  2. 13.2

   samaneh

   ممنون. حس خوبیه وقتی آدم نظری رومیخونه که به اصل اشاره میکنه نه حاشیه.عمیق نه سطحی.

   (۰)
   پاسخ
 2. 14

  M

  «هر که پیام ۲۴ خرداد را نگرفته ، نباید به مناصب بالای دولتی راه یابد»
  منظور رئیس جمهور کاملا مشخص است …
  درسته گرایش آقای روحانی اعتدال است ولی رای ایشون بواسطه حمایت حزب اصلاح طلب ۵۰٫۷۱ درصد شد .
  فراموش نشه خیلی از حامیان اصلاح طلب در انتخابات شرکت نکردند …

  اختلاف چند دهم درصدی ؟
  فکر میکنم آقای حسین قدیانی دوران تحصیل رابطه خوبی با درس ریاضی نداشتن .
  اختلاف رای آقای روحانی با ۵۰٫۷۱ درصد آرا نسبت به کاندیدای دوم آقای محمدباقر قالیباف با ۱۶٫۵۶ درصد آرا چیزی حدود ۳۴ درصد هست .
  احتمالا شما پنج کاندیدای دیگر را در طرف مقابل آقای روحانی قرار دادید ؟!
  ضمن اینکه آقای سعید جلیلی به عنوان نماینده اصلی اصول گرایان تنها ۱۱٫۳۶ درصد رای کسب کردن ، نتیجه میگیریم حزب اصول گرا به عنوان یک اقلیت سیاسی محسوب میشوند و باید تابع رای اکثریت باشند .

  (۰)
  پاسخ
  1. 14.1

   سیدحسین

   سلام
   من نه خیلی به این احزاب سیاسی پایبندم و نه علاقه ای به این مسخره بازی ها دارم.
   حرف حق یعنی حرفی که متناسب با کلام خدا و معصومین باشه.حالا گوینده اش عضو هر حزبی که میخواد باشه.
   ولی یه چیزی برام جالب بود اون هم اینه که کلا” نمیدونم چرا ما آدما در مورد چیزی که علم و اطلاعات راجع بهش نداریم حرف میزنیم.
   محض اطلاع تون باید بگم که این اختلاف چند دهم درصدی مربوط به کسب ۵۰ درصد +۱ آرا هست نه اختلاف نفر اول و دوم.
   اگرنفر اول بیشتر از ۵۰درصد کل آرا را کسب نکنه انتخابات به دور دوم کشیده میشه

   (۰)
   پاسخ
   1. 14.1.1

    M

    ملاک ما تنها حرف حق نیست ، بلکه اولویت با عمل کردن به حرف حق است .
    از حرف تا عمل فاصله زیاده
    در ضمن بنده طرفدار هیچ حزب یا گروهی نیستم ولی وقتی میبینم در ۸ سال ریاست جمهوری آقای احمدی نژاد هیچ فرد یا گروهی از هر حذب و جناهی حق اظهار نظر نداشت ، دلیلی برای مداخله همون افراد در کار دولت جدید وجود نداره .
    ناگفته نمونه بزرگترین مخالفان دولت قبل در ۲ سال آخر ریاست جمهوری ، افرادی از حزب اصولگرا بودند .

    اگه منظور ، ۱ درصدی که شما فرمودید باشه باید گفته میشد اختلاف ۱ درصدی نه چند دهم درصد ، نتیجه اینکه نظر بنده بیشتر نزدیک بود تا نظر شما .
    حتی اگه حرف شما درست باشه ، وقتی نماینده ای ۵۰+۱ درصد آرا را کسب میکنه یعنی اکثریت جامعه خواستن ایشون رئیس جمهور باشه و بالفرض اینکه پنج نماینده دیگر همه از یک حزب و ۴۹ درصد آرا رو کسب کرده باشند باید به خواسته اکثریت احترام بگذارن .

    (۰)
    پاسخ
    1. 14.1.1.1

     ایمان

     این رو هم ننوشتم کسایی که میان تو این سایت هم عقل دارن هم شعور من این همه سوال پرسیدم نمیدونم منظورت از جواب دادن چیه هر چی میگردم جوابشو پیذا نمیکنم خودشون میفهمن

     “=_اگه منظور ، ۱ درصدی که شما فرمودید باشه باید گفته میشد اختلاف ۱ درصدی نه چند دهم درصد ، نتیجه اینکه نظر بنده بیشتر نزدیک بود تا نظر شما .
     حتی اگه حرف شما درست باشه ، وقتی نماینده ای ۵۰+۱ درصد آرا را کسب میکنه یعنی اکثریت جامعه خواستن ایشون رئیس جمهور باشه و بالفرض اینکه پنج نماینده دیگر همه از یک حزب و ۴۹ درصد آرا رو کسب کرده باشند باید به خواسته اکثریت احترام بگذارن =-”
     از احترام گذاشتن به رای مردم منظورتون سال ۸۸ دیگه ؟ نه ما اون طوری احترام نمیذاریم هیچ وقت حتی اگه بخاطر ۲۰۰ هزار اختلاف نه ۱۱ میلیون اختلاف باشه ما مثل شما نیستیم بزنیم زیر همه چی

     الان بنظر شما میشه به آقای روحانی اعتراض کرد؟ چرا این همه حجمه رو منتقدینه ؟ یا توقیف یا دادگاه … منتقام که یا بیسوادن یا بیشناسنامه یا بزدل یا…. واقعا مثل که اصلا تو این مملکت نیستی شماها؟ حرفات خیلی پرته ؟ زمان آقای احمدی نژادم فقط توهین به خانواده ایشون مونده بود که اونم بعضی جا ها شد اگه خواستی انتقادا وتو هینا رو که اون موقع میشد تو روز نامه ها برات بنویسم؟

     (۰)
     پاسخ
   2. 14.1.2

    M

    ملاک ما تنها حرف حق نیست ، بلکه اولویت با عمل کردن به حرف حق است .
    از حرف تا عمل فاصله زیاده
    در ضمن بنده طرفدار هیچ حزب یا گوهی نیستم ولی وقتی میبینم در ۸ سال ریاست جمهوری آقای احمدی نژاد هیچ فرد یا گروهی از هر حذب و جناهی حق اظهار نظر نداشت ، دلیلی برای مداخله همون افراد در کار دولت جدید وجود نداره .
    ناگفته نمونه بزرگترین مخالفان دولت قبل در ۲ سال آخر ریاست جمهوری ، افرادی از حزب اصولگرا بودند .

    اگه منظور ، ۱ درصدی که شما فرمودید باشه باید گفته میشد اختلاف ۱ درصدی نه چند دهم درصد ، نتیجه اینکه نظر بنده بیشتر نزدیک بود تا نظر شما .
    حتی اگه حرف شما درست باشه ، وقتی نماینده ای ۵۰+۱ درصد آرا را کسب میکنه یعنی اکثریت جامعه خواستن ایشون رئیس جمهور باشه و بالفرض اینکه پنج نماینده دیگر همه از یک حزب و ۴۹ درصد آرا رو کسب کرده باشند باید به خواسته اکثریت احترام بگذارن .

    (۰)
    پاسخ
    1. 14.1.2.1

     ایمان

     مبشه خواهش کنم جواب سولای منو بدین این همه زحمت کشیدم سوال نوشتم؟این که مخالفین دولت قبل اصول گرا بودن بخاطر اینه که اونا تعصبی روی فرد ندارن بلکه اگه کاندیدشون اشتباه کنه جرات گفتن اینو دارن ولی متاسفانه دوستان اصلاح طلب فقط با تعصب به کاندید شون نگاه میکنن حتی اگه اشتباهم کنه نمیپذیرن این یکی از نقاط قوت اصول گرایی نسبت به اصلاح طلبیه که اصول گراها عمدتا طرفذار حفن نه شخص و شخص تا زمانی که حقو انجام بده در حمایت اوناست
     سوال بعدی اون موقع جز فحش علنی اعتراض دیگه ای بود که دوستان نتونستن انجام بدن؟ الان چی الان آزادی عمل در انتقاد هست چرا رییس جمهور این همه توهین میکنه به منتقدا؟ یه سریاشو میارم ” یه عده آدم معدود که از جای معدود تغذیه میشن آدم بیشناسنامه بیسواد بزدل سیاسی بیکار بیعار و…” آیا این همه سعه صدر در برخورد با منتقذا در دولت قبل بوده ؟ خواهش میکنم مصداق بیارین ؟ یه ذره بیایم بدون تعصب به مسایل نگاه کنیم روز قیامت همه این سولا رو از ما میپرسن و سعی کنیم از الان به فکر جواب باشیم چون اونجا از تعصب خبری نیست

     (۰)
     پاسخ
     1. 14.1.2.1.1

      M

      جواب سوالات شما قبلا داده شده ، لطف کنید نظرات بنده رو با دقت بخونید …

      میشه اینطور گفت در دو سوال آخر ریاست جمهوری آقای احمدی نژاد ، دلیل اختلاف یکی نبودن منافع ایشون و اصولگرایان بود ، به عنوان مثال خطر رسوایی رئیس مجلس و برادران .

      ضمن اینکه در دولت قبل منتقد نداشتیم (نگذاشتن) ، البته به غیر از اصولگرایان که دلیل مخالفت و انتقادشون رو گفتم .

      روز قیامت از شما برای جوابتون دلیل می خوان ، ملاک شما غیر از تلویزیون دولتی برای تشخیص خوب و بد و فتنه گر خودن دیگران چی بوده ؟ حرفهای طرف مقابل چی ؟ شنیدید ؟

      در آخر باز میگم بنده طرفدار هیچ حزب ، گروه یا شخص خاصی نیستم .

      (۰)
     2. 14.1.2.1.2

      ایمان

      سلام جناب m اگه اینطوری با تعصب بخواین از یه نفر حمایت کنین بیشتر دارین اونو تخریب میکنین بنده جز تهمت و توهین هیچ استدلال خاصی در صحبت شما نمیبینم این دلیل مسخره ای که آوردینو تا حالا از کسی نشنیده بودم واقعا شما اسطوره ای در بحث کردن اصول گرا هایی که از اون اوایل از دولت آقای احمدی نژاد انتقاد میکردن علتش دعواییه که چند سال بعد بین ایشون و مجلس درگرفت واقعا شما باید سیاست مدار میشدین حیف شدین اینم میذاریم به حساب مشی شما که فقط با تهمت بحث میکنین طبیعیم هست چون هیچ دلیلی برای صحبتاتون ندارین (منظورم این آخرین تهمتی که زدین این بار به آقای لاریجانی)
      بنده شایدم اشتباه کردم با انسان ضعیفی مثل شما وارد بحث شدم در هر جملتون یه گناه وجود داره یا تهمه یا افترا و …
      انشالله خدا در قیامت به داد شما برسه که با تعصب فقط دنبال انگ زدن به دیگرانید

      بنده حرف های اون وریارم کامل شنیدم شما اگه میتونستی منطقی بحث کنی انقذ خودتو به در و دیوار نمیزدی استدلال مزخرف بیاری و هر کی که تونستی بش تهمت بزنی خیلی جالبه که روز قیامتم نوشتی دقیقا نفهمیدم منظورت چیه آخه مگه امکان داره کسی با این همه تهمت زدن به این واون اونجارم قبول داشته باشه ؟حق با شماست اخبارو باید از bbc شنید باالاخره فی سبیل الله بندگان خدا دارن زحمت میکشن و خبرای درستو به ما میرسونن که نکنه صذاسیما گولمون بزنه اتفاقا همیشه ام حامی شما ها بودن خیلی جالبه حتی اگه کارشناسم کم بیارن بالاخره دوستانی بودن تا حالا در عزیزان اصلاحات که این بارو بدوش گرفتن و بعنوان مجری – کارشناس – منافق زحمت کشیدند حق با شماست فقط این سوالمو (البته میدونم بازم نمیتونی جواب بدی مثل اون سوالای قبلی که بی جواب موندن و بعد نظرت که پایین این نظر منه ازت پرسیدم و جواب ندادی) از خودت بپرس به خودتم جواب بده این که شبکه های ماهواره ای مقامات آمریکایی و حتی اسراییلی (مثل شیمون پرز و نتانیاهو) از اصلاح طلبان حمایت میکنن یعنی چی؟ دلیل خدمت صادقانشونه ؟یعنی اگه دشمن از چن نفر خودی حمایت کنه یعنی اونا بنظر شما به معنی چی میتونه باشه حتما لیاقت دارن دیگه دلیل دیگه ای نمیتونه داشته باشه مثل اون خداجویانی که به امام حسین توهین کردن نشون دادن هم میشه خداجو بود هم روز عاشورا کف و سوت زد هم حسینیه آتیش زد

      (۰)
  2. 14.2

   حمید کیش

   M دوست عزیز اتفاقا آقای قدیانی خوب هم ریاضیات بلدن پیروز انتخابات طبق قانون باید ۵۰ به علاوه یک درصد آرا را کسب کنه یعنی میزان آراء کسب شده نفر اول باید بیشتر از مجموع تمام آرای سایر کاندیدا باشد یعنی اگر ایشان اون ۷۱ صدم درصد رو کسب نمیکردند انتخابات به دور دوم کشیده می شد.اگه سن شما قد بده سال ۸۴ آقای هاشمی رایشان از آقای احمدی نژاد در دور اول بیشتر بود اما چون ۵۱ درصد مجموع آرا رو کسب نکرده بود انتخابات به دور دوم کشیده شد و در دور دوم آقای احمدی نژاد پیروز شد

   (۰)
   پاسخ
   1. 14.2.1

    M

    جواب ایمان
    اولا بنده طرفدار هیچ حزب ، گروه یا شخص خاصی نیستم .
    دوما منظور بنده از صدا و سیما ، انحصاری بودن این سازمان بود .
    در دشمنی صدای آمریکا و بی بی سی با ملت ایران هیچ شکی نیست ولی وقتی داخل آزادی بیان نباشه نه تنها سران اصلاح طلب بلکه افرادی از تمام احزاب ، اصناف و … برای بیان نظر به ناچار در تلویزیون بی بی سی و صدای آمریکا ظاهر میشوند .
    بنده آقای احمدی نژاد رو قبول دارم ، نه به عنوان اصولگرا بلکه به عنوان خادم ملت ، گرچه دو سال آخر نگذاشتن کاری که میخواستن رو انجام بدن .
    اینم بدونید اگه تهمتی زده شده بنده فقط از جانب آقای احمدی نژاد نقل قول کردم .
    ضمن اینکه اگه بحث به اینجا رسید ، مقصر شما هستید ، بنده در نظر اول برداشت شخص خودم رو در برابر برداشت نویسنده از سخنان رئیس جمهور عرض کردم .

    (۰)
    پاسخ
 3. 15

  ایمان

  سلام من یه سوال از شما دارم عذر میخوام همین الان دیدم این مطلبو ولی فکر کنم دیره واسه جواب! اولن اصول گرایی و اصلاح طلبی به اون شکل تو بدنه جامعه معنی نداره مثلا تو سال ۸۸ بدنه روستایی ما به آقای احمدی نژاد رای داد امسال همونا به آقای روحانی رای دادن دوباره واسه شورای شهر بیشتر به اصول گرا ها رای دادن! یا مثلا سال های قبل رییس جمهور و مجلسی ها بعضا یکدوم اصولگرا میشد یه کدوم اصلاح طلب و این به معنی اینه که مردم ما به فرد توجه میکنن برای رای دادن تا حزب این که آقای روحانی خودش معمم بود صرفا به علت معمم بودن کلی رای روستاییان عزیز و بدنه های مختلف جامعه را در بر گرفت تو سال ۸۴ و ۸۸ به علت ظاهر مردمی و ساده بودن آقای احمدی نژاد رایو گرفت این حرف مضحکه که اصلاح طلبا نیومدن ما رای بیشتر میاوردیم مگه سال ۸۸ اصلاح طلبا همه نبودن چه شد یا سال۸۴ و …. و در ضمن کی گفته نماینده اصول گرا ها فقط آقای جلیلی بوده نه خیلی از رفقای مذهبی ما به آقای قالیباف و ولایتی محسن رضایی یا حتی به آقای روحانی رای دادن اصلا یکی از دلایل خود انصرافوندن آقای عارف هم همین بود چون میدونستن اصلاح طلبی صرف دیگه رای نداره از امتیاز اصلاح طلب صرف نبودن(شعار اعتدال) و آخوند بودن ایشون استفاده کردن
  اصلاح طلبی با تمام قوا دور هم حتی به ۱۳ ملیون سال ۸۸ هم نمیرسه چون خیلیا رو من میشناسم اون موقع به موسوی رای دادن بعدا که دیدن اون دنبال چیز دیگه ایه تو ۹ دی اومدنو پشیمون شدند
  اما سوال من اینه خیلی استدلال شما جالب بود که از کاندیداهای مقابل فقط آقای جلیلی اصول گرا میدونین بله دیگه آقای فالیبافو محسن رضاییم جدیدا اصلاح طلب شدن و جالب تر از اون همه ۵۰ درصذ رای آقای روحانی رو هم برای اصلاح طلبا میدونی خیلی جالبه تازه اونم همه اصلاح طلبا نه طبق فرمایشات شما اگه همه اصلاح طلبا میومدن بالای ۱۰۰ درصد رای داشتین!!!!!!

  (۰)
  پاسخ
 4. 16

  M

  =- اولن اصول گرایی و اصلاح طلبی به اون شکل تو بدنه جامعه معنی نداره -=
  شاید در انتخابات مجلس و … معنی نداشته باشد ولی در انتخابات ریاست جمهوری هر کاندیدا به عنوان نماینده ای از حزب خاصی معرفی میشود .
  نا گفته نماند بسیاری از مشکلات اعم از گرانی و … به دلیل از نبود درک صحیح از وظیفه نماینگان و مجلس در جامعه می باشد .
  خیلی از کسانی که به آقای احمدی نژاد رای دادند من جمله خود بنده ، با رای دادن به آقای روحانی مخالفت خودشون را با سیاستهای حزب اصولگراینان اعلام کردند .

  =- سال ?? بدنه روستایی ما به آقای احمدی نژاد رای داد امسال همونا به آقای روحانی رای دادن -=
  یعنی خود شما با حرف بنده موافقید

  =-کی گفته نماینده اصول گرا ها فقط آقای جلیلی بوده-=
  بنده عرض کردم آقای سعید جلیلی به عنوان نماینده اصلی اصول گرایان ، حتی در صورتی که پنج کاندیدای دیگر را اصولگرا بدانیم نشان از وجود اختلاف میان اصولگرایان و عدم توانایی در معرفی یک فرد به عنوان نماینده بود .

  =-یکی از دلایل خود انصرافوندن آقای عارف هم همین بود چون میدونستن اصلاح طلبی صرف دیگه رای نداره از امتیاز اصلاح طلب صرف نبودن(شعار اعتدال) و آخوند بودن ایشون استفاده کردن-=
  انصراف آقای عارف به عنوان نماینده حزب اصلاح طلب دلایل زیادی داشت از جمله : جلوگیری از شکسته شدن رای ها ، پیروزی نماینده حزب اصولگرا و ادامه روند سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و … حاکم بر کشور بود .

  =-? دی-=
  بهتر است راجع به جریان ۹ دی بیشتر تحقیق کنید .

  =-جالب تر از اون همه ?? درصذ رای آقای روحانی رو هم برای اصلاح طلبا میدونی خیلی جالبه تازه اونم همه اصلاح طلبا نه-=
  شما هم قبول دارید تعداد بسیاری از کسانی که سال ۸۸ به آقای موسوی رای دادند به دلیل اعتقاد به تقلب ، در انتخابات سال ۹۲ شرکت نکردند .

  (۰)
  پاسخ
  1. 16.1

   امیری حسین (ع)

   سلام برادر
   از این قالب بی معنی احزاب بی پایه بیا بیرون از بالا تر به مسایل نگاه کن:
   روحانی سالیان پیش با لیست روحانیت مبارز یا همون اصوالگرای امروز رفت مجلس!!!!
   احمدی نژاد خودشو از اصولگراها جدا میدونست !!! اصولگرا ها هم احمدی نژادو از خودشون نمیدونستن و نمیدونن!!! اصلا بخاطر همین بالاترین رای رو در هر دو دوره کسب کرد (برای اولین بار تو دور دوم از دور اول بیشتر!!!)
   رفسنجانی هم عضو روحانیت مبارز بود و بعدا حزب باد شد!!!
   همین اصلاح طلبا که الان همش دنبال هاشمین تو دوره خاتمی چنان چنان بر هاشمی تاختن و تو انتخابات مجلس ششم مسخرش کردن مجبور به انصراف شد!!!
   این ریزش افراد از حزبشون و تکه تکه شدنشون هم نشون میده که اصلا همدیگرو قبول ندارن!!
   خلاصه بلبشوییه !!!!!!!!!!!
   ما باید حواسمون جمع باشه درگیر این بازی _ واقعا بازی نشیم!

   (۰)
   پاسخ
   1. 16.1.1

    ایمان

    کاملا موافقم من سعی کردم یه خورده مسایلو از اون طرفم ببینیم و اگه انتقاد میکنیم با سند باشه نه تعصب

    (۰)
    پاسخ
 5. 17

  پرهام

  سلام.
  گرچه میشه برداشتهای دیگری هم از این جمله ی نغز جناب روحانی کرد ولی ما هم موافق ایشون هستیم.
  امیدواریم فقط در کلام ایشون که نماینده ی ۸۰ ملیون نفر هستند شاهد ابن چرخش مفید مواضع نباشیم و کار به عمل هم بکشه.

  راجع به اصلاح طلب و اصول گرا هم به جمله ی استاد رائفی پور اکتفا می کنم : اصلاح طلبی خوبه که به فکر احیای اصول باشه و همینطور اصول گرایی که به فکر اصلاح جامعه… .
  البته کم هستن اینجور سیاسیون،ولی ان شاء الله بیشتر میشن

  (۰)
  پاسخ
 6. 18

  samaneh

  اولین معنی که از این حرف به ذهن انسان خطور میکنه، خودبرتر بینی، طبقه بندی مردم به خوبها_با ماو بدها_ برما (ایشان ید طولایی دراین زمینه دارن) و خیلی سلطه طلبانه حدود پنجاه درصد بقیه رو حذف کردن، میباشد. البته اینها را ازمجموع عملکرد وگفتار ایشان نتیجه گرفتم نه فقط از این جمله. (از پخش زنده صحبتهاشون نه خبرگزاریها)
  رهبرهم تذکردادن برای حذف نیروهای انقلابی: مراقب باشید که برخی در صحنه سیاسی کشور، با شعار اعتدال، جریان های مؤمن را کنار نزنند زیرا همین جریان مؤمن است که در مواقع خطر زودتر از همه سینه سپر می کند و در مشکلات نیز، دولت را به طور واقعی کمک می کند.
  اگرمعیار درنزد ما از اصولگراو اصلاح طلب به ولایت فقیه تغییر کند بسیاری مسائل قابل حله.

  (۰)
  پاسخ
 7. 19

  ایمان

  سلام “=-شاید در انتخابات مجلس و … معنی نداشته باشد ولی در انتخابات ریاست جمهوری هر کاندیدا به عنوان نماینده ای از حزب خاصی معرفی میشود .
  نا گفته نماند بسیاری از مشکلات اعم از گرانی و … به دلیل از نبود درک صحیح از وظیفه نماینگان و مجلس در جامعه می باشد .
  خیلی از کسانی که به آقای احمدی نژاد رای دادند من جمله خود بنده ، با رای دادن به آقای روحانی مخالفت خودشون را با سیاستهای حزب اصولگراینان اعلام کردند .=-”
  من منظور شما رونفهمیدم این چه استدلالیه وقتی انتخابات ریاست جمهوری میشه میگین به حزب رای داده شده همین امسال مگه اکثریت شورای شهر اصول گرا نیستن خب اگه مردم به قول شما یه دفعه اصلاح طلب شدن پس شورای شهر کی رای داده؟این استدلال دقیقا تو حرف های دوستان اصلاح طلب دیده میشه هر وقت خودشون رای بیارن ما دموکراتیک ترین انتخابات دنیا رو ذاریم مردم اصلاح طلبن و… هر موقع رای نیارن میزنن زیر همه چی حتی اختلاف ۱۱ میلیونی هم واسشون معنی نداره اما اگه خودشون فقط به خاطر ۳۰۰ هزار رای بیشتر انتخاب شون با اقتدار کامل بوده مردم فهیمنو …

  “=-=- سال ?? بدنه روستایی ما به آقای احمدی نژاد رای داد امسال همونا به آقای روحانی رای دادن -=
  یعنی خود شما با حرف بنده موافقید=-”
  فکر کنم جوابو بالا دادم یه بار دیگه میگم من نفهمیدم چه استدلالی بود این جمله شما که “=-شاید در انتخابات مجلس و … معنی نداشته باشد ولی در انتخابات ریاست جمهوری هر کاندیدا به عنوان نماینده ای از حزب خاصی معرفی میشود =-” اگه مردم به حزب رای میدن همه جا باید رای بدن نمیشه اون جایی که بنفع ماست بگیم مردم به حزب ما رای دادنو وشم سیاسی دارن اون موقع که به ما رای نمیدن خلاف اینو بگیم

  “=-=-کی گفته نماینده اصول گرا ها فقط آقای جلیلی بوده-=
  بنده عرض کردم آقای سعید جلیلی به عنوان نماینده اصلی اصول گرایان ، حتی در صورتی که پنج کاندیدای دیگر را اصولگرا بدانیم نشان از وجود اختلاف میان اصولگرایان و عدم توانایی در معرفی یک فرد به عنوان نماینده بود .

  اولا کی گفته آقای جلیلی کاندیدای اول اصولگرایان بوده؟ایشون مستقل وارد شد حتی جبهه پایداریم کاندیدای اصلیش آقای لنکرانی بود! و این تعدد میتونه نشان از وجود اختلاف نباشه چرا از این نظر نگاه نکیم این که اصلاحات چون هر چند وقت برای یه سری از اعضاشون کار تو شبکه های ضد انقلاب پیش میاد و هر از چند گاهی عده ای در میرن خب مشکل تعدد گزینه را نداره و این مشکل تو اصول گرا ها هست نه که خاین توشون به نسبت اصلاح طلبی کمتر بوده این مشکل پیش اومده

  “=-=-یکی از دلایل خود انصرافوندن آقای عارف هم همین بود چون میدونستن اصلاح طلبی صرف دیگه رای نداره از امتیاز اصلاح طلب صرف نبودن(شعار اعتدال) و آخوند بودن ایشون استفاده کردن-=
  انصراف آقای عارف به عنوان نماینده حزب اصلاح طلب دلایل زیادی داشت از جمله : جلوگیری از شکسته شدن رای ها ، پیروزی نماینده حزب اصولگرا و ادامه روند سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و … حاکم بر کشور بود .=-”
  خب من یه سوال دارم چرا آقای روحانی بنفع عارف نرفت کنار؟شما مگه نمیگید رای آقای روحانی بواسطه اصلاحات تازه اونم نه همشون بوده خب آقای روحانی که اونم با سیاست اعتدال نه! اصلاحات اومد چرا کنار نکشید؟بنظر شما آقای عارف که جزو حلقه های اصلی اصلاحات رای اصلاحاتی بیشتری داره(اگه طبق نظر شما مردمو اصلاح طلب بدونیم) یا آقای روحانی که عضو جامعه روحانیت مبارز متعلق به اصولگرایان و در عین حال رهبر حزب اعتدال و توسعه و از چهره‌های نزدیک به اصلاح طلبان است ؟آخه چرا یه کوچولو تحقیق نکنیم و بی سند حرف بزنیم!

  “=-? دی-=
  بهتر است راجع به جریان ۹ دی بیشتر تحقیق کنید .”
  راجه به ۹ دی تحقیق کردم واگر شما بخواهید میتونیم با هم بحث کنیم و یه توصیه میکنم به شما که وقتی یه متنیو کپی میکنین اخلاق میگه عین جملرو بگین نه این که به جای عددا علا مت سوال بذارین؟ اگه را جع به اعداد مشکل دارین بگین صحبت کنیم؟ سال ۸۸ به صورت ؟؟ یعنی چی؟ اگه رو تاریخ شمسی مشکل دارین میخواین میلادی بگم؟ یا حالا به جای ۵۰٫۷% حدودی گفتم ۵۰ ؟

  “=-=-جالب تر از اون همه ?? درصذ رای آقای روحانی رو هم برای اصلاح طلبا میدونی خیلی جالبه تازه اونم همه اصلاح طلبا نه-=
  شما هم قبول دارید تعداد بسیاری از کسانی که سال ۸۸ به آقای موسوی رای دادند به دلیل اعتقاد به تقلب ، در انتخابات سال ۹۲ شرکت نکردند ==-“.

  کلشون ۱۳ میلیون بودند عزیزم بعد فتنه یه تعداد زیاذیشون پشیمون شدن و توبه کردن چون تو رفیقام دیدم میگم الان از اونم کمترن حالا کل وحزشون چه معنی میده

  (۰)
  پاسخ
  1. 19.1

   M

   =-توصیه میکنم به شما که وقتی یه متنیو کپی میکنین اخلاق میگه عین جملرو بگین نه این که به جای عددا علا مت سوال بذارین؟ اگه را جع به اعداد مشکل دارین بگین صحبت کنیم؟ سال ۸۸ به صورت ؟؟ یعنی چی؟ اگه رو تاریخ شمسی مشکل دارین میخواین میلادی بگم؟ یا حالا به جای ۵۰٫۷% حدودی گفتم ۵۰ ؟-=

   بنده به دلیل احتمال تایید نشدن نظرات ، نظرات رو قبل از ارسال داخل فایل txt ذخیره میکنم ، در صورتی که نظر بنده بعد از گذشت یک روز روی سایت قرار نگرفته باشه از داخل فایل txt کپی و دوباره سعی میکنم . به همین دلیل به جا اعداد علامت سوال قرار میگیره .

   (۰)
   پاسخ
   1. 19.1.1

    ایمان

    ینده از شما بخاطر این سو ظن عذر میخوام و امیدوارم حلالم کنین ولی اگه میشه جواب سوالارو بدین
    باتشکر

    (۰)
    پاسخ
 8. 20

  ایمان

  عذر میخوام این یه خورده موند
  اتفاقا خیلیاشونم رای ذاذن چون میخواستن همین طور با استدلال شما خودشونو پیروز نشون بدن چون میدونستن آقای روحانی که به قول خود اصلاح طلبا کاندیدا اصلی اون ها نبوده واز واژه زشت ر.. اجاره ای راجع به ایشون استفاده کردن رای میاره اونم به خاطر شعار اعتدال و روحانی بودن ایشون از آب گل آلود ماهی بگبرن

  (۰)
  پاسخ
 9. 21

  شهروند

  هر دو جناح هشت سال قدرت دستشون بود، و امتحانشون رو تا حد زیادی پس دادند.
  مخصوصا اصولگرایان عزیز و هم فکر ما ،که فکرش را نمیکردیم رفتارهای قابل تاملی از خودشان نشان دا دند ، و ما را بهت زده کردند.

  و ما را از علاقه و طرفداری خودشان پشیمان کردند. باز هم با اینهمه خطا ، حساب اصولگرایان واقعی و معتدل را از خیلی ها جدا میدانم و ارادتمندشان هستم.
  و همچنین اصلاح طلبان واقعی را.

  (۰)
  پاسخ
 10. 22

  شهروند

  یه چیزی ، خیلی ها فرصت طلب هستن و اعتقادی به این جناح و اون یکی ندارند.
  در مواقع لازم لباس اصول و در مواقعی دیگر لباس اصلاحات میپوشند.
  ویا حتی مدتها پنهان میمانند و در موقع مناسب وارد میدان میشوند.

  بعد ما فکر میکنیم که عجب آدمیه ، چقدر بزرگه , چقدر هم فکر ماست. در صورتی که همش فیلمه‌…..
  خطر دیگر ، با کسانی که در ۹۸ لایه ی بیرونی شان ادعای ولایتمداری میکنند. و در ۲ لایه ی درونی ، ضدیت دارند چه کنیم….

  اهدنا الصراط المستقیم

  (۰)
  پاسخ
 11. 23

  شهروند

  منظورم فرد یا افراد خاصی نبود، کلی گفتم.

  (۰)
  پاسخ
 12. 25

  سیدحسین

  سلام
  در جواب M:
  تازه نظرتون رو در جواب نظرم دیدم
  فرمودید:
  _ملاک ما تنها حرف حق نیست ، بلکه اولویت با عمل کردن به حرف حق است .
  از حرف تا عمل فاصله زیاده
  *حرفتون در مقام مقایسه ی حرف وعمل درسته،در صورتی که من اصلا” مقایسه نکردم.ظاهرا” این قسمت ازنظرتون بیشتر برای اظهار وجود بود
  فرمودید:
  _در ضمن بنده طرفدار هیچ حزب یا گروهی نیستم ولی وقتی میبینم در ۸ سال ریاست جمهوری آقای احمدی نژاد هیچ فرد یا گروهی از هر حذب و جناهی حق اظهار نظر نداشت ، دلیلی برای مداخله همون افراد در کار دولت جدید وجود نداره .
  *از نظراتتون کاملا” مشخصه که شما اصلا” طرفدار حزب خاصی نیستی(مدیونی اگه فکر کنی این طور نیست).
  ادامه ی حرفاتون هم نظر شخصی تونه که امکان داره خیلی ها هم نظرشون دقیقا” بر خلاف شما باشه.
  _ناگفته نمونه بزرگترین مخالفان دولت قبل در ۲ سال آخر ریاست جمهوری ، افرادی از حزب اصولگرا بودند .
  *جواب این قسمت رو دوستان در نظراتشون دادند همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر میتونید سخنرانی دکترعباسی در دانشگاه اصفهان رو گوش کنید
  _اگه منظور ، ۱ درصدی که شما فرمودید باشه باید گفته میشد اختلاف ۱ درصدی نه چند دهم درصد ، نتیجه اینکه نظر بنده بیشتر نزدیک بود تا نظر شما .
  *توی نظرات دوستان این بخش از حرفاتون هم جواب داده شده اما بازم برای تفهیم بهتر یک بار دیگه میگم:
  ۵۰درصد آرا + ۱رأی(نه یک درصد آرا)
  آقای روحانی ۵۰%+۰٫۷ %رای آوردند پس ۰٫۷ هنوز به یک نرسیده که بشه یک درصد.
  اما اینکه میگین نظرتون نزدیکتر بود واقعا” من رو شوکه کرد این جمله و الان این جمله ام خطاب به مدیر سایته نه شما.
  مدیر عزیز سایت فاراقلیط لطفا” اگر مقدور هست یه لطفی کنید سن کسانی که نظر میذارند رو یه جایی،گوشه ی نظرشون درج کنید که ما بدونیم با چه سنی بحث میکنیم یا اینکه جواب میخواهیم بدیم بدونیم کسی که نظر گذاشته چند ساله هست شاید اصلا” اون بحث ارزشی برای وقت گذاشتن نداشته باشه!!!!!
  مدیر عزیز سایت فاراقلیط یه سوالم دارم:
  ایشون گفتند نظرشون نزدیک تر هست یعنی به کجا نزدیکتره؟؟؟؟؟
  بعد یه سوال دیگه: اگه نظرمون نزدیکتر باشه سایت جایزه میده بهمون؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!
  _حتی اگه حرف شما درست باشه ، وقتی نماینده ای ۵۰+۱ درصد آرا را کسب میکنه یعنی اکثریت جامعه خواستن ایشون رئیس جمهور باشه و بالفرض اینکه پنج نماینده دیگر همه از یک حزب و ۴۹ درصد آرا رو کسب کرده باشند باید به خواسته اکثریت احترام بگذارن .
  *ما هم به ایشون بی احترامی نگردیم.فقط هواشو داریم که یه موقع شیطونی نکنه!!!!

  (۰)
  پاسخ
 13. 26

  شهروند

  سلام. وجود احزاب راست و چپ و میانه در جوامع ، امری طبیعی است.
  و هرچقدر جلویش را هم بگیریم باز هستن و این حق طبیعی هر کسی است که به سمت تفکر مورد علاقه اش کشیده شود.
  حتی وجود افراطیان دو طرف هم عادی است شاید هم نعمت باشند.
  مشکل اینجاست که توانایی استفاده صحیح و نحوه ی برخورد درست با آنها را بلد نبستیم یا رعایت نمیکنیم.
  البته یه مشکل این است که بعضی مواقع این افراطی ها خیلی قدرت بدست میگیرند و مشکلاتی بوجود می آورند.

  (۰)
  پاسخ
 14. 27

  شهروند

  نقد کردن برای ما خیلی راحته چون الان زمان گذشته ، و تصمیم گیری ها و عملکردها انجام شدند و نتایج خود را هم نشان دادند.
  و حتی پس لرزه های آنها هم رخ دادند. پس راحت میتونیم دربارشون حرف بزنیم.

  البته این حرف شما هم درسته، خیلی ازین آدما به انتقادات گوش نکردن، با عینک جناح خودشون میدیدند. و هشدارها رو جدی نگرفتند. و مسخره بازی درآوردن.

  ولی این حق را هم به همه ی اینها بدهیم . که اینها هم محصور در شرایط و زمان خودشان بودند. شاید خیلی مواقع علم اون زمان اینگونه بوده.
  دوست داشتند به بهترین نحو رفتار کنند ولی اشتباه کردند.

  (۰)
  پاسخ

ارسال که پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *