مطالب مرتبط

5 Comments

 1. 1

  سید حیدر فاطمی

  بسم الله الرحمن الرحیم //// تولید و انتشار نسل در جامعه نقش مهم استراتژیکی دارد چرا که خطرات فراوانی جامعه ی مارا تهدید میکند از جمله جنگ! نه آن جنگی که بین ایران و اسراییل باشد بلکه جنگ داخلی که دست پنهان, اسراییل هدایتگر آن است! از جمله این خطرات جنگ بلوچستان که زمزمه های جدایی طلبانه به گوشمان میرسد و شاید جنگی که احتمال دارد در مشهد بوقوع بپیوندد. و در غرب جنگ با ترکیه احتمال وقوع آن نیز دیده میشود چرا که کرد ها نیز چنین دسیسه ای در پیش دارند! تنها راه نجات از این مخمصه فرزند آوری و هوشیاری مردم و سپاه است!

  (۰)
  پاسخ
 2. 2

  Katrina

  سلام دوستان من به عنوان یه فرد کوچیک از جامعه ی ماماها هم این روز رو به همکارانم تبریک میگم و هم از رهبر عزیزم. صمیمانه تشکر میکنم .اما چندتا نکته هست که فک میکنم لازمه گفته بشه اول اینکه هرچند رایگان کردن زایمان طبیعی خوبه اما مشکل رو حل نمیکنه چون زنان ما بخاطر پول که سزارین نمیکنند چون در عمل سزارین علاوه بر اینکه هزینه ی بیمارستان بیشتر میشه اکثر پزشکای ما زیرمیزی میگیرن که این عدد چندبرابر هزینه ی خود بیمارستانه پس مردم بخاطر بی پولی نیس که سزارین میکنن .من علت سزارین رو چندتا مسئله میدونم مهم ترینش برخورد همکاران خودمه. که متاسفانه خیلی جاها مناسب نیس و اونم علت داره چون شغل مامایی پر استرسه و علاوه بر اون باید caseموردی باشه که متاسفانه تو اکثر بیمارستان‌های دولتی یک ماما. که باید ۱یا۲مریض رو تحت پوشش بده داره بالای ۵مریض رو تحت پوشش میده که من خودم گاهی بیشتر از ۹مریض توی یه شیفت داشتم بماند که ۹مریض در اصل ۱۸تا به حساب میاد .منطقی باشیم با شرایط داخل زایشگاهها نمیشه هم مریض رو کنترل کرد هم راضی نگه داشت. دلیل بعد تبلیغات تلویزیون هست که هرکس باکلاسه میره سزارین و هرکی تو روستا زایمان طبیعی داره دلیل بعدی هم ترس از زایمانه که فرهنگ سازی نشده و زنان ما توجیه نشدن که عوارض سزارین بیشتر از طبیعیه و بیشتر از طبیعی باعث مرگ مادر شده و میشه.به نظرم همون طور که چندسال قبل ۲۳۰۰۰پرستار استخدام شد و ملت راضی تر شدن تنها باید از این قشر تحصیل کرده ی زیاد بیکار هم استفاده بشه مطمئنا وقتی پرسنل بیشتر باشه مریض کمتر و رضایت طرفین بیشتر میشه و وقتی رضایت حاصل بشه مردم خودب خود سراغ زایمان طبیعی خواهند رفت .البته در کنارش حتما تلویزیون هم موثره .اما گفتم عامل اول مهم ترین عامله.

  (۰)
  پاسخ
 3. 3

  فاطمه

  سلام کاترینا جان.ببخش دیر شد آجی اما روزت به تو وهمکارات :rose: :rose: :rose:
  مبارک

  (۰)
  پاسخ
  1. 3.1

   Katrina

   سلام فاطمه جان .ممنونم خانمم .ان شاءا… هرجا. هستید موفق باشید و سلامت

   (۰)
   پاسخ
 4. 4

  فاطمه

  سلام دوستان؛این ذکرو زیاد بفرستید.شرمنده فقط علامت گذاری نکردم.(بلد نبودم)!!
  صلوات الله و صلوات الملایِکه و الانبیا و الرسوله و جمیع المخلوقین علی محمد و آل محمد و سلام علیه و علیهم و رحمه الله و برکاته

  (۰)
  پاسخ

ارسال که پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *