مطالب مرتبط

4 Comments

 1. 1

  samaneh

  سلام.
  نوشته بالا ازیک جهت بررسی کاملی انجام داده اما سوال اینجاست که اصولا چرا زنان ما ترجیح می دهند دربرخی مواقع حقوق ناچیز، بهانه گیری های صاحب کار،خستگی و فرتوت شدن، غرغرهای شوهر و بچه ها راتحمل کنند اما باهمه این مشکلات به سر کار روند؟
  اگر عده ای که به لحاظ مالی آنقدر ضعیف اند که اشتغال واجب بالاجبار برای آنان است را کنار بگذاریم به نظر حقیر مهمترین دلیل این مسئله برآورده نشدن نیازهای عاطفی زن در خانواده است

  (۰)
  پاسخ
  1. 1.1

   teacher

   سلام . نظر شما به عنوان یک زن برایم جالب است . لطف کنید بیشتر توضیح بدید . براورده نشدن نیاز عاطفی یعنی چه؟ منظور از نیاز عاطفی چیست؟ لطفا بیشتر توضیح بدید. چون من هم سوالات شمارو داشتم اما کسی درست جواب نمی داد.
   ولی من خودم فکر میکنم یک جور حس فمنیستی دختران رو به رقابت با مردان در وظایفشون می کنه. نظر شما چیه؟

   (۰)
   پاسخ
   1. 1.1.1

    samaneh

    سلام.ببخشید دیر نظرتون رو دیدم.نظر خودم رو میگم البته با توجه به شناختی که از خانوم های جامعم کسب کردم.
    مهمترین دلایل اشتغال زنان از نظر حقیر:
    برطرف نشدن نیاز عاطفی (که البته لازم به توضیح است که یک تسلسل باطل ایجاد میکند) – فرار از بیکاری و سرگرمی – حفظ عزت (برای اجتناب از التماس و درخواست پول از مردی که همه چیز زندگی ات را به پایش گذاشته ای )
    البته با نظر شما هم تا حدی موافقم که برای رقابت با مردان است(البته به نظرم درصد بسیار پایینی است در بین زنان ما) اما به نظرم این ظاهر ماجراست و خود ریشه در همان نادیده انگاشته شدن در خانواده است. یعنی اصولا زن ایرانی (آنهایی که دیده ام و کم هم نیستند) جویای محبت است و این محبت را در وهله اول از همسرش تقاضا میکند.نمی دانم چرا هیچ کس نقش ابراز احساسات یک آقا به همسرش را در این مسئله بسیار مهم برسی نکرده(شاید چون همگی مرد بوده اند) متاسفانه نشان ندادن عواطف یک مرد به همسرش او را به این نتیجه میرساند که در خانه اش کانون توجه نیست و اهمیتی ندارد پس به ناچار و البته شوربختانه آن را در بیرون از خانه جستجو میکند و ابراز محبت های همکار مردش را به جای هوس، به پای دوستی و محبت او به خودش قلمداد میکند.البته آن طرف ماجرا هم غمی جانکاه دارد و آن وضعیت همسر آن مردی است که همکار زن دارد.خانوم آن آقا هم متوجه بی توجهی های همسرش به خودش و بچه ها میشود و شاید او هم بخواهد برای اثبات وجودش به سرکار برود. یعنی یک دور باطل.معلول در اینجا علتی برای ماجرای بعدی است.
    جای بسی تاسف است که کارشناسانی که این مساله را بررسی می کنند بیشتر از زاویه دید آقایان به قضیه نگاه کرده اند و به نظرم یک طرفه به قاضی رفته و نتیجه دلخواه خود راگرفته اند البته بدون بررسی و یا حتی نگاه کردن به ریشه ماجرا.متاسفانه اصل ماجرا را رهاکرده به فرع بسیار پرداخته ایم.
    دو مورددیگرهم واضح است.مردان ما موظفند زنانشان راتامین کنند اما گاهی بعضی هاشان فکر میکنند دارند لطف میکنند _نه انجام وظیفه_به همسرشان که زندگی اش را تامین میکنند.
    یا علی ع

    (۰)
    پاسخ
 2. 2

  ميلاد

  با سلام
  این گفته های شما کاملا خلافه با گفته های استاد مطهری در کتاب جایگاه زن در اسلام است که حضور زن در جامعه را تحت چهارچوب های خاصی بلامانع دانسته اند

  (۰)
  پاسخ

ارسال که پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *