مطالب مرتبط

5 Comments

 1. 1

  ستاره

  هیچ کدوم از تغییر وزیرهای احمدی نژاد به اندازه وزیر بهداشت دردناک نبود. البته بعضی ها تغییرشون باعث بهبود شد.
  با این آمار،احتمالاً آقای روحانی(هاشمی) زیاد نباید اهل تغییر باشه.

  (۰)
  پاسخ
 2. 2

  از دوستان

  تک و پاتک! این روزها اصولگرایان و اصلاح‌طلبان هر کدام می‌خواهند روحانی را به سمت خود بکشند؛ اصولگرایان خوی تهاجمی گرفته‌اند و می‌خواهند روحانی را از آن خود کنند و اصلاح‌طلبان نیز محکم روحانی را گرفته‌اند که دستاورد بیست و چهارم خرداد را از دست ندهند. برخی از عقلای قوم هم فارغ از این بکش‌بکش اصلاح‌طلبی و اصولگرایی، نگران از آینده کشور، به دنبال رصد اوضاع و کمک احتمالی برای اداره کشور هستند.
  به گزارش «تابناک»، حسن روحانی نه آن گونه که اصولگرایان مدعی هستند، اصولگراست و نه آن گونه که اصلاح‌طلبان می‌گویند، اصلاح‌طلب است.
  پایگاه سیاسی پیشین حسن روحانی، جامعه روحانیت مبارز است؛ یکی از مهمترین و یا تشکل مادر راست سنتی در ایران؛ تشکلی که اتفاقا اکبر‌ هاشمی رفسنجانی هم سالها ‌از اعضای برجسته آن بود. این تشکل از هنگامی که مجمع روحانیون مبارز با اطلاع امام از آن منشعب شد، نقش مادر تشکل‌های چپ در ایران را بر عهده گرفت، بیشتر خوی راست بودن به خود گرفت، به گونه ای که در ایام دوم خرداد، تقابل یت (روحانیت) و یون (مجمع روحانیون) نماد تقابل چپ و راست در ایران تلقی می‌شد.
  اما پس از انتخابات سال ۱۳۸۴ و انتخاب محمود احمدی نژاد، آیت‌الله‌ هاشمی دیگر در نشست‌‌های این تشکل دست راستی در دانشگاه امام صادق شرکت نکرد و کوشید به تدریج ایده فراجناحی بودن خود را با ‌شرکت نکردن در‌ نشست‌های ‌روحانیت مبارز نشان دهد. هرچند این کار وی‌ محسوس نبود،‌ کدهای روشنی برای اصلاح‌طلبان بود که در مخالفت با دولت احمدی نژاد با آیت‌الله‌ هاشمی همداستان بودند.
  حسن روحانی از دیگر اعضای جامعه روحانیت بود که وی نیز پس از انتخابات سال ۱۳۸۸ در نشست‌های روحانیت مبارز شرکت نکرد. او هم کوشید با شعار اعتدال، خود را در میانه اصلاح‌طلبان و جناح راست و نه اصولگرایان نگه دارد.
  اما در اینجا باید خط‌کشی دقیق‌‌تری بین جناح راست و اصولگرایان انجام گیرد. اصولگرایی که با انتخابات شورای شهر دوم، نخستین نشانه‌های موجودیت خود را بروز داد، شورشی علیه راست سنتی بود.
  جوان‌تری‌های جناح راست سابق که مدعی بودند پیران سابق، دیگر قدرت هماوردی در میدان انتخابات و اجرا با اصلاح‌طلبان را ندارند، کوشیدند بزرگان جناح راست از قبیل جامعه روحانیت و مؤتلفه و پیروان امام و رهبری را به حاشیه برانند. آنان حتی نام خود را از جناح راست تغییر دادند و اصولگرایی را برگزیدند تا در مقابل چپ‌های قدیم و اصلاح‌طلبان نوین، قدرت هماوردی داشته باشند.
  متن کامل خبر:
  http://www.tabnak.ir/fa/news/327710/%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D8%A8%D9%87-%D9%85%D8%B5%D8%A7%D8%AF%D8%B1%D9%87-%D8%B1%D9%88%D8%AD%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D9%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA

  (0)
  پاسخ
 3. 5

  ستاره

  پاسخ جالب روحانی به درخواست رفع حصر سران فتنه!
  به گزارش ۵۹۸ به نقل از رسا، جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه با تأکید بر این که رییس جمهور منتخب وامدار اصلاح طلبان و اصولگرایان نیست، گفت: (پس از پیروزی منتخب ملت در انتخابات، یکی از رؤسای احزاب اصلاح طلب به منتخب مردم می‌ گوید حالا وقتش است اقدام کرده و سران فتنه را آزاد کنیم، که منتخب مردم در جواب او می‌ گوید:
  ” این که خودت آزاد هستی باید خدا را شکر کنی.”)

  و این خبر هم جالب بود:
  آب پاکی مشاور هاشمی روی دست اصلاح طلبان: روحانی به اردوگاه اصلاح طلبان تعلقی ندارد!
  این حرف مشاور هاشمی صدای جنبش سبز رو درآورده، و یکی از بچه های جرس حرف های جالبی زده:

  یکی از خوانندگان با نام “مژگان” در واکنش به این یادداشت نوشت: «اقای رجایی در مقاله شان فراموش کردند از اثر بخشی جدی اعلام رای اقای خاتمی به اقای روحانی سخن بگویند وفقط از اعلام رای اقای هاشمی صحبت کردند در صورتیکه نباید فراموش شود که اگر اقای خاتمی اعلام نمی کردند بسیاری از مردم اصلاح طلب به خاطر ترس از سابقه ی ا قای روحانی که متعلق به جناح راست بودبه ایشان رای نمی دادند»
  به نظر می یاد اصلاح طلبا ریسک بزرگی کردن، و تو وحشت کامل به سر می برن.اگر روحانی پای این حرف هاش بمونه مقدمات مرگ اصلاح طلبا رو به دست خودشون فراهم کرده!

  (۰)
  پاسخ

ارسال که پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *