مطالب مرتبط

10 Comments

 1. 1

  نیما

  ما همه پشت سر دکتر حسن روحانی هستیم.

  (۰)
  پاسخ
  1. 1.1

   علی

   سلام دوست عزیز
   ما همه پشت سر رهبریم.
   یا حق

   (۰)
   پاسخ
 2. 2

  علی

  سلام دوستان
  این دولت حرفش با عملش فرق میکنه.
  بر منافقین در هر پست و لباسی لعنت

  (۰)
  پاسخ
  1. 2.1

   سامان

   ایشالا خدا لعنت کنه کسایی رو که میخوان نفاق بندازن بین مردم

   (۰)
   پاسخ
 3. 3

  محسن

  ۱- آقای شریعتمداری با یادآوری بخشی از سخنان اقای روحانی در ۷۸ و مصاحبه دیروز توضیح می دهد باید گفت که ایشان صورت مسئله را تغییر داده‌اند! منظور افراد و اصحاب نشان‌دار فتنه آمریکایی اسرائیلی ۸۸ هستند که بسیار بعید است برای جناب روحانی و یا مشاوران ایشان ناشناخته مانده باشند.
  ۲- آقای شریعتمداری و آقی روحانی ۷۸ نیز می دانند که افراد مذکور احتمالا محاکمه و از سوی دادگاههای صالحه حکم محکومیت دریافت کردند یا بدلایلی توسط مراجع قانونی و ذی صلاح مانند دادستانی ، ناجا ، سپاه ، اطلاعات و غیره بعنوان متهم دارای پرونده در اختیار دادگاه صالحه قرار نگرفتند. گروه اول بنابر جرایم محرز از سوی دادگاه به تحمل مجازات متناسب محکوم و طبیعتا باید تحمل حکم کنند اما هیچ کس را نمی توان بدون حکم دادگاه صالحه یا ابلاغ رسمی دستگاههای ذی ربط از احراز مشاغل دولتی یا تصدی پستهای حساس منع کرد بنابراین مجرمین جریان فتنه نیز در صورت نداشتن منع اشتغال از مشاغل دولتی یا احراز پستهای حساس می توانند علی رغم میل آقای شریعتمداری و به زعم ایشان روحانی ۷۸ به زندگی و تمامی فعالیتهای اجتماعی معمول ادامه دهند.
  ۳- آقای شریعتمداری بفرمایند کدام بنداز قوانین مدنی و شرعی ایران اسلامی که باید تمامی قوانینش را از شرع مقدس اسلام و پس از تأیید فقهای شورای نگهبان گرفته باشد آورده اند که فهم و تحلیل یا آگاهیهای صاحب نظران سیاسی یا مطبوعاتی مانند ایشان می تواند مورد استناد در برخورد با حقوق اجتماعی آحاد مردم باشد؟ آقای شریعتمداری انتظار دارند تا آقای روحانی یا هر مقام دیگری به زعم فهم و دریافتهای خود به برخورد با آحاد مردم کشور برخورد کند؟ آقای شریعتمداری عمل به قانون و رفتار در چارچوب قوانین و احکام مراجع ذی صلاح در جمهوری اسلامی ایران برای شما چگونه تعبیر می شود؟ مجازید به محض اطمینان از باور یا دریافتتان به هر شکلی که مصلحت می دانید عمل کنید؟ مگر نه اینکه حضرت امام (ره) حتی عبور از چراغ قرمز را حرام می دانستند؟
  ۴- آقای شریعتمداری مایلم سرمقاله تند جنابعالی را به کلام رحمانی حضرت امام (ره) در حکم حکومتی مورخه ‏۱۳۶۱/۹/۲۴ بازخوانی کنم تا از نگاه کلام صریح و خداپسندانه حضرتش شما را نه قضاوت که بخوانم.
  ۵- آقای شریعتمداری گمان می کنید به چه دلیلی فرمان امام خمینی(ره) در سال ۶۱ که فرمودند: تهیه قوانین شرعیه و تصویب و ابلاغ آن‌ها با دقت لازم و سرعت انجام گیرد و قوانین مربوط به مسائل قضائی که مورد ابتلای عموم است و از اهمیت بیشتری برخوردار است در رأس سایر مصوبات قرار گیرد که کار قوه قضائیه به تأخیر یا تعطیل نکشد و حقوق مردم ضایع نشود و ابلاغ و اجرای آن نیز در رأس مسائل دیگر قرار گیرد همچنان بخشی از قوانین کلیدی مذکور علی رغم گذشت ۳۲ سال تحت عنوان آزمایشی همل می شود.
  ۲ـ آقای شریعتمداری گمان می کنید چرا امام(ره) در فرمان مذکور فرمودند: رسیدگی به صلاحیت قضات و دادستان‌ها و دادگاه‌ها با سرعت و دقت عمل شود تا امور شرعی و الهی شده و حقوق مردم ضایع نگردد مگر از دیدگاه حضرت امام(ره) نمی توانستیم با استفاده از شیوه و مشی جنابعالی به شناسایی و محروم سازی افراد و گروهها اقدام کنیم.
  ۶- امام فرمودند به صلاحیت سایر کارمندان و متصدیان امور، با بی‌طرفی کامل بدون مسامحه و بدون اشکال‌تراشی‌های جاهلانه که گاهی از تندروها نقل می‌شود، رسیدگی شود صورت گیرد تا در حالی که اشخاص فاسد و مفسد تصفیه می‌شوند اشخاص مفید و مؤثر با اشکالات واهی کنار گذاشته نشوند و میزان، حال فعلی اشخاص است با غمض عین از بعض لغزش‌هائی که در رژیم سابق داشته‌اند مگر آن که با قرائن صحیح معلوم شود که فعلاً نیز کارشکن و مفسدند. آقای شریعتمداری با استناد به کدام یک از کلمات رحمانی و خردمندانه حضرت امام(ره) گمان می کنید شما محق به تشخیص و اعلام صلاحیت و حتی میزان جرم و کیفر افراد جامعه هستید؟ با استناد به کدام حکم شرعی و قانونی گمان می کنید شما را مسئول و ضابط تعیین حال فعلی افراد می دانند؟
  ۷- اقای شریعتمداری امام فرمودند(ره) آقایان قضات واجد شرایط اسلامی، چه در دادگستری و چه در دادگاه‌های انقلاب باید با استقلال و قدرت بدون ملاحظه از مقامی احکام اسلام را صادر کنند تا ملت از صحت قضا و ابلاغ و اجرا و احضار احساس آرامش قضائی نمایند و احساس کنند که در سایه احکام عدل اسلامی جان و مال و حیثیت آنان در امان است. حال سوال این است که جنابعالی فضاسازی و ایراد اتهام و حتی صدور کیفر محرومیت اجتماعی برای افراد را از چه مرجعی اخذ می کنید.
  ۸- اقای شریعتمداری امام در فرمان هشت ماده ای فرمودند: هیچ کس حق ندارد کسی را بدون حکم قاضی که از روی موازین شرعیه باید باشد، توقیف کند یا احضار نماید، شما به استناد کدام حکم قانونی محکمه اسلامی خود را مجاز می دانید دیگران را مجرم و مستحق کیفر محرومیت از فعالیت و زندگی اجتماعی اعلام کنید شاید تصور می کنید جنابعالی در تعریف هیچ کس مورد اشاره حضرت امام(ره) نیستنید؟
  ۹ـ امام(ره) فرمودند: هیچ کس حق ندارد در مال ِکسی چه منقول و چه غیرمنقول و در مورد حق کسی دخل و تصرف کند یا توقیف و مصادره نماید مگر به حکم حاکم شرع، آن هم پس از بررسی دقیق ثبوت حکم از نظر شرعی حال سوال این است آقای شریعتمداری جنابعالی بر اساس کدام بررسی دقیق به اثبات رسیده حکم شرعی توسط مراجع قانونی از رییس جمهور درخواست اعمال محرومیت حقوق اجتماعی برای بخشی از مردم را دارد؟
  ۱۰ـ آقای شریعتمداری امام فرمودند: هیچ کس حق ندارد کسی را جلب کند یا به نام کشف جرم یا ارتکاب گناه تعقیب و مراقبت نماید و یا نسبت به فردی اهانت نموده و اعمال غیر انسانی ـ اسلامی مرتکب شود، یا به تلفن یا نوار ضبط صوت دیگری به نام کشف جرم یا کشف مرکز گناه گوش کند و یا برای کشف گناه و جرم هر چند گناه بزرگ باشد، شنود بگذارد و یا دنبال اسرار مردم باشد و تجسس از گناهان غیر نماید یا اسراری که از غیر به او رسیده ولو برای یک نفر فاش کند. تمام این‌ها جرم و گناه است و بعضی از آن‌ها چون اشاعه فحشا و گناهان از کبائر بسیار بزرگ است و مرتکبین هر یک از امور فوق مجرم و مستحق تعزیر شرعی هستند و بعضی از آن‌ها موجب حد شرعی می‌باشد. حال بفرمایید جنابعالی به حکم شرعی و قانونی کدام مرجع قانونی و کدام محکمه در آشکار ترین شکل ممکن علیه دیگران به ایراد اتهام و درخواست مجازاتهایی از این دست اقدام می کنید یعنی حرام مورد اشاره حضرت امام(ره) برای شما حلیت شرعی یافته است؟ یا از مراجع قانونی و شرعی قضایی کشور محسوب می شوید؟
  ۱۱ـ آقای شریعتمداری حضرت امام فرمودند: آن چه ذکر شد و ممنوع اعلام شد، در غیر مواردی است که در رابطه با توطئه‌ها و گروهک‌های مخالف اسلام و نظام جمهوری اسلامی است که در خانه‌های امن و تیمی برای براندازی نظام جمهوری اسلامی و ترور شخصیت‌های مجاهد و مردم بی‌گناه کوچه و بازار و برای نقشه‌های خراب‌کاری و افساد فی الارض اجتماع می‌کنند و محارب خدا و رسول می‌باشند، که با آنان در هر نقطه که باشند و هم‌چنین در جمیع ارگان‌های دولتی و دستگاه‌های قضائی و دانشگاه‌ها و دانشکده‌ها و دیگر مراکز با قاطعیت و شدت عمل ولی با احتیاط کامل باید عمل شود، لکن تحت ضوابط شرعیه و موافق دستور دادستان‌ها و دادگاه‌ها، چرا که تعدی از حدود شرعیه حتی نسبت به آنان نیز جایز نیست. خوب آقای شریعتمداری با این صراحت کلام فرمان حکومتی امام(ره) در خصوص همین افراد که باید ذیل دستور مقام قضایی و محاکم شرعی و قانونی باشند چه خواهید کرد محاکمی که حتی در خصوص افرادی با مشخصات محرز براندازی و اقدام نظامی علیه نظام نیز باید در چارچوب شرع و حدود دینی باشد باز سوال این است که جنابعالی حاکم شرع رسیدگی کننده قانونی به پرونده افراد مورد اشارتان هستید؟
  ۱۲- فرمان امام(ره) بسیار صریح و روشن است که فرمودند : مؤکداً تذکر داده می‌شود که اگر برای کشف خانه‌های تیمی و مراکز جاسوسی و افساد علیه نظام جمهوری اسلامی از روی خطا و اشتباه به منزل شخصی یا محل کار کسی وارد شدند و در آن جا با آلت لهو یا آلات قمار و فحشا و سایر جهات انحرافی مثل موادمخدره برخورد کردند حق ندارند آن را پیش دیگران افشا کنند، چرا که اشاعه فحشا از بزرگ‌ترین گناهان کبیره است و هیچ‌کس حق ندارد هتک حرمت مسلمان و تعدی از ضوابط شرعیه نماید. اقای شریعتمدار شما طی ۲۵ سال گذشته در روزنامه در اختیارتان چنین رویه دینی را دنبال کردید آیا در برخورد با افرادی که به زعم شما مجرم و مستحق محرومیت از حقوق اجتماعی هستند وفق فرمان امام(ره) رفتار می کنید؟
  ۱۳- امام حتی در خصوص کسانی که معلوم شود شغل آنان جمع موادمخدره و پخش بین مردم است در حکم مفسد فی الارض و مصداق ساعی در ارض برای فساد و هلاک حرث و نسل است و باید علاوه بر ضبط آن چه از این قبیل موجود است آنان را به مقامات قضائی معرفی کنند و هم چنین هیچ‌یک از قضات حق ندارند ابتدائاً حکمی صادر نمایند که به وسیله آن مأموران اجرا اجازه داشته باشند به منازل یا محل‌های کار افراد وارد شوند که نه خانه امن و تیمی است و نه محل توطئه‌های دیگر علیه نظام جمهوری اسلامی، که صادرکننده و اجراکننده چنین حکمی مورد تعقیب قانونی و شرعی است. آقای شریعتمداری حضرت امام(ره) حتی در خصوص افراد مذکور نیز قاضی را محق به صدور کم ابتدایی برای ورود به منزل ندانسته و مستحق تعقیب قانونی و شرعی اعلام می کنند حال جنابعالی با کدام ادله شرعی و قانونی و کدام وجاهت حقوقی و حکومتی به ایراد اتهام ، صدور حکم محکومیت و محرومیت از حقوق اجتماعی صادر می فرمایید؟
  ۱۴ـ امام(ره) فرمودند باید همه بدانیم که پس از استقرار حاکمیت اسلام و ثبات و قدرت نظام جمهوری اسلامی با تأیید و عنایات خداوند قادر کریم و توجه حضرت خاتم الاوصیا و بقیه اللّه ـ ارواحنا لمقدمه الفداء ـ و پشتیبانی بی‌نظیر ملت متعهد ارجمند از نظام و حکومت، قابل قبول و تحمل نیست که به اسم انقلاب و انقلابی بودن خدای نخواسته به کسی ظلم شود و کارهای خلاف مقررات الهی و اخلاق کریم اسلامی از اشخاص بی‌توجه به معنویات صادر شود. باید ملت از این پس که حال استقرار و سازندگی است احساس آرامش و امنیت نمایند و آسوده خاطر و مطمئن از همه جهات به کارهای خویش ادامه دهند و اسلام بزرگ و دولت اسلامی را پشتیبان خود بدانند و قوه قضائیه را در دادخواهی‌ها و اجرای عدل و حدود اسلامی در خدمت خود ببینند و قوای نظامی و انتظامی و سپاه پاسداران و کمیته‌ها را موجب آسایش و امنیت خود و کشور خود بدانند. حال آقای شریعتمداری بفرمایید هنوز حاکمیت اسلام و ثبات و قدرت جمهوری اسلامی ایران را باور نکردید یا عنایات خداوند و نبی مکرم(ص) و ائمه اطهار(ع) را آنگونه که امام(ره) فرمودند باور ندارید بهرحال مناسب است تأمل کنید که مصداق فرمایش امام(ره) در مورد انقلابی ظالم در حق مردم و بی توجه به احکام و مقررات نورانی الهی نباشید.

  (۰)
  پاسخ
 4. 4

  فخر

  به نظر من دولت نباید برای رای جمع کردن برای دور بعدی به هر ریسمان پوسیده ای چنگ بزنه .

  (۰)
  پاسخ
 5. 5

  نیما

  سلام به همه احسنت علی اقا اول از همه پشت سر رهبر عزیزمونیم جونم فداش بعد پشت سر رئیس جمهورمونیم اگه اقا از اقای روحانی حمایت نکنه ما هم حمایت نمیکنیم.یا علی

  (۰)
  پاسخ
 6. 6

  مخالف

  خدا این شریعتمداری رو به مدار شریعت برگرداند ان شاء الله.

  (۰)
  پاسخ
 7. 7

  بیت العباس

  خدمت دوست عزیزم محسن سلام:
  ابتدا باید بگویم بنده هم مانند شما از جبهه گرفتن های نصفه نیمه آقای شریعتمداری چه در سالهای گذشته و چه حال حاضر گله دارم، درست است که از صحبت های آقای شریعتمداری این طور برداشت می شود که ایشان یکی به نعل میزند یکی به میخ ولی لپ کلام ایشان را هم باید در نظر بگیرید که آقای روحانی اصلا صریح و قاطع در مورد فتنه گران موضع نمیگیرند، و این هم نیاز به تفسیر چه از جانب ریس جمهور و چه از جانب منتقدان ندارد، که دلیل آن با آن همه قول و قرار قبل از انتخابات از نظر هر کس جز خود آقای روحانی گنگ و مختلف است، شما اگر به نظرات یه نگاهی بندازید خود گواه این مطلب است نیما،علی،سامان،فخر،مخالف،باید گفت اگر جبهه خاصی باید گرفته بشه، قبل از اون نقطه نظر رهبری را باید در نظر داشت بعد نقد کرد، که متاسفانه آقای شریعتمداری مستقیم نقد میکنه،حمله میکنه،تخریب میکنه بعد با عذر خواهی مطلبش رو تموم میکنه، که این برای من با مشی رهبری همخوانی ندارد و قابل استناد نیست، امیدوارم اون کس که به نیما منفی داده شما نباشید والسلام.

  (۰)
  پاسخ
  1. 7.1

   سامان

   حرف درستو نیما زده
   ولی بعضی از رفقا مثل علی نمیخواد رفتار و گفتار خودشو در این مورد عوض کنه
   من بار قبلی هم باهاش بحث کردم ولی یه لجاجتی در صحبت هاش هست
   تهمت های بی موردی که میزنه اونم بعضی از افراد دولت که رهبری تاییدشون کرده

   (۰)
   پاسخ

ارسال که پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *