مطالب مرتبط

11 Comments

 1. 1

  صدای مظلوم

  به گزارش جهان، حاج آقا قرائتی تعریف می ‏کرد: در ستاد نماز گفتیم، آقازاده‌ها، دخترخانم‌ها، شیرین‌ترین نمازی که خواندید، برای ما بنویسید. یک دختر یازده ساله یک نامه نوشت، همه ما بُهتمان زد، دختر یازده ساله، ما ریش‌سفیدها را به تواضع و کرنش واداشت.

  نوشت که ستاد اقامه نماز! شیرین‌ترین نمازی که خواندم این است که: در اتوبوس داشتم می‌رفتم یک مرتبه دیدم خورشید دارد غروب می‌کند. یادم آمد نماز نخواندم، به بابایم گفتم: نماز نخواندم، گفت: خوب باید بخوانی، اما حالا که اینجا توی جاده است و بیابان، گفت: برویم به راننده بگوییم نگه‌دار. پدر گفت: راننده که بخاطر یک دختر بچه نگه نمی‌دارد، گفتم: التماسش می‌کنیم. گفت: نگه نمی‌دارد. گفتم: تو به او بگو. گفت: گفتم که نگه نمی‌دارد، بنشین. حالا بعداً قضا می‌کنی. دختر دید خورشید غروب نکرده است و گفت بابا خواهش می‌کنم، پدر عصبانی شد، اما دختر گفت: پدر، امروز اجازه بده من تصمیم بگیرم. می‌گفت ساکی داشتیم، زیپ ساک را باز کرد، یک شیشه آب درآورد. زیرِ صندلی اتوبوس هم یک سطل بود، آن سطل را هم آورد بیرون. دستِ کوچولو، شیشه کوچولو، سطل کوچولو. شروع کرد وسط اتوبوس وضو گرفت.

  قرآن یک آیه دارد می‌گوید: کسانی که برای خدا حرکت کنند مهرش را در دلها می‌گذاریم به شرطی که اخلاص داشته باشد، نخواسته باشد خودنمایی کند، شیرین‌کاری کند، واقعا دلش برای نماز بسوزد، پُز نمی‌خواهد بدهد. «إِنَّ الَّذِینَ آمَنُوا» مریم/۹۶ یعنی کسی که ایمان دارد، «وَعَمِلُوا الصَّالِحَاتِ» کارهایش هم صالح است، کسی که ایمان دارد، کارش هم شایسته است، «سَیَجْعَلُ لَهُمْ الرَّحْمَانُ وُدًّا»، «وُدّ» یعنی مودت، مودتش را در دلها می‌گذاریم. لازم نیست امام فقط امام خمینی باشد. منِ، بچه یازده ساله هم می‌توانم در فضای خودم امام باشم.

  شاگرد شوفر نگاه کرد و دید که دختربچه وسط اتوبوس نشسته و دارد وضو می‌گیرد، پرسید: دختر چه می‌کنی؟ گفت: آقا من وضو می‌گیرم، ولی سعی می‌کنم آب به کف اتوبوس نچکد. بعدش هم می‌خواهم روی صندلی، نشسته نماز بخوانم. شاگرد شوفر یک کمی نگاهش کرد و چیزی به او نگفت. به راننده گفت: عباس آقا، ببین این دختر بچه دارد وضو می‌گیرد.

  راننده هم همین‌طور که جاده را می‌دید، در آینه هم دختر را می‌دید. مدام جاده را می‌دید، آینه را می‌دید، جاده را می‌دید، آینه را می‌دید. مهر دختر در دل راننده هم نشست. راننده گفت: دختر عزیزم، می‌خواهی نماز بخوانی؟ صبر کن، من می‌ایستم. ماشین را کشید کنار جاده و گفت: نمازت را بخوان دخترم، آفرین.

  چه شوفرهای خوبی داریم، البته شوفر بد هم داریم که هرچه می‌گویی: وایسا، گوش نمی‏ دهد. او برای یک سیخ کباب می‌ایستد، اما برای نماز جامعه نمی‌ایستد. در هر قشری همه رقم آدمی هست.

  دختر می‌گفت: وقتی اتوبوس ایستاد، من پیاده شدم و شروع کردم به نماز خواندن. یک مرتبه اتوبوسی‌ها نگاهش کردند. یکی گفت: من هم نخواندم، دیگری گفت: من هم نخواندم. شخص دیگری هم گفت: ببینید چه دختر باهمتی است، چه غیرتی، چه همتی، چه اراده‌ای، چه صلابتی، آفرین، همین دختر روز قیامت، حجت است. خواهند گفت: این دختر اراده کرد، ماشین ایستاد. یکی یکی آنهایی هم که نماز نخوانده بودند، ایستادند به نماز. دختر می‏ گفت: یک مرتبه دیدم پشت سرم یک عده دارند نماز می‌خوانند. می‏ گفت: شیرین‌ترین نماز من این بود که دیدم، لازم نیست امام فقط امام خمینی باشد. منِ، بچه یازده ساله هم می‌توانم در فضای خودم امام باشم.

  منبع: خبرگزاری جهان

  (۰)
  پاسخ
 2. 2

  حامد

  درود بر شرف وغیرت و بصیرت بالایی که داشتی.ای کاش من هم مدافع حرم بودم :-(

  (۰)
  پاسخ
 3. 3

  حنانه

  هیچی…
  فقط خوش بحالش…
  همین و تمام

  (۰)
  پاسخ
 4. 4

  رحیم

  روحش شاد و یادش گرامی خدا کند که ما هم بتوانیم برای دفاع راهی شویم . موفق باشید
  و من الله توفیق

  (۰)
  پاسخ
 5. 5

  هادی

  روحش شاد….

  (۰)
  پاسخ
 6. 6

  مهرداد

  جناب «محرم علی‌پور»! می دانم که در «ملکوت حسینی» آن قدر سرت شلوغ است که برای امثال ما، فرصتِ بذلِ حتی گوشه ی چشمی نداری. می دانم که از شرابِ کهنه ی کربلایی، چنان سرمستی که حواست به ما «قبرستان نشینان عادات سخیف» نیست. می دانم که تا ابد، از ما خاکیان، بی نیازی. گوارای وجودت باد برادرم. نوش جانت سرورم. مقامِ «عند ربهم یرزقون» مبارکت باد.
  اما
  ما برادرانت را ببخش.
  ببخش که حواسمان به روزمره گی های خودمان بود،
  ببخش که فشارهای زندگی و ناملایمات اقتصادی و سیاسی(همان ها که تو هم خوب می دانی چیستند)، حساسیت هایمان را کم کرده
  ببخش که اولویت هایمان، بدون این که متوجه باشیم عوض شده
  ببخش که کم آوردن هایمان مان را هزار گونه توجیه می کنیم
  ببخش که در قد و قواره‌ی تو و یارانت نیستیم اما از شما دم می زنیم
  ببخش و از خدا هم بخواه، به حرمت خون تو و همه شهدای کربلایی دیگر،
  ما را هم کربلایی کند

  (۰)
  پاسخ
 7. 7

  محمدی

  خدایا نصیب من بفرما.

  (۰)
  پاسخ
 8. 8

  samaneh

  برادرم “شهادتت مبارک”
  چه می توان گفت در برابر این همه عظمت؟
  به راستی که شما مانده اید وما رفته ایم

  (۰)
  پاسخ
 9. 9

  bande khoda

  مریز آبروی سرازیر ما را

  به ما بازده نان و انجیر ما را

  خدایا اگر دستبند تجمّل

  نمی بست دست کمانگیر ما را

  کسی تا قیامت نمی کرد پیدا

  از آن گوشه کهکشان تیر ما را

  ولی خسته بودیم و یاران همدل

  به نانی گرفتند شمشیر ما را

  ولی خسته بودیم و می برد توفان

  تمام شکوه اساطیر ما را

  طلا را که مس کرد، دیگر بدان

  چه خاصیتی بود اکسیر ما را

  (۰)
  پاسخ
 10. 10

  فاطمه منتظر

  :-((

  (۰)
  پاسخ
 11. 11

  فائزه

  باسلام خدمت روح پر فتوح شما شهید عزیز امیدوارم باامام زمان محشور شوید التماس دعا

  (۰)
  پاسخ

ارسال که پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *