مطالب مرتبط

16 Comments

 1. 1

  رضا

  احسنت. بسیار زیبا بود. ان شاء الله
  خدا بر درحات شهدامون بیفزاید.

  (۰)
  پاسخ
 2. 2

  ستاره

  اینا کلاً به ساخت جک با دادن مدال های بی ربط عادت دارن
  یه نگاهی به این لیست بندازید:
  برندگان جایزه صلح نوبل،۳۰ درصد که مال آمریکا است هیچی،فقط ببینید به چه کسانی به چه دلایلی جایزه دادن:
  یعنی تن نوبل رو تو گور لرزوندن اینا! ۲۰۰۹ به بعد شاهکار کردن، باور کنید ۲۰۱۳ می دن به اسرائیل!
  رئیس جمهور “میانمار”!!! نامزد دریافت جایزه صلح ۲۰۱۳ شده!! خوب بنده خدا دیده نصف باراک هم جنایت نکرده!!
  http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%81%D9%87%D8%B1%D8%B3%D8%AA_%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%AF%DA%AF%D8%A7%D9%86_%D8%AC%D8%A7%DB%8C%D8%B2%D9%87_%D8%B5%D9%84%D8%AD_%D9%86%D9%88%D8%A8%D9%84

  (0)
  پاسخ
   1. 3.1.1

    KAREN

    سلام به همه

    آقای”علی ابرار” دمت گرم خیلی باهات حال کردم

    کار ناقص منو با گذاشتن اون لینکت تکمیل کردی

    (۰)
    پاسخ
 3. 4

  علی ابرار

  چرا باید بگوییم امام خامنه ای؟

  متن زیر گزیده ای از مقاله دکتر سعید جلیلی تحت عنوان” چرا باید بگوییم امام خامنه ای” می باشد.

  “غربی‌ها با سه کلیدواژه‌ی آزادی، دموکراسی، و حقوق بشر افکار عمومی را اداره می‌کردند. شرقی‌ها با دو کلیدواژه‌ی مبارزه‌ی پرولتاریا با امپریالیسم و برابری. امام پنج کلیدواژه‌ی قرآنی را در مقابل آن پنج کلیدواژه قرار دادند.

  اصل «امامت‌محوری» مهم‌ترین کلیدواژه بود. سیستم امت-امامت حرف جهانشمول اسلامی بود که در عرصه‌ی سیاست احیا شد.

  ده سال هر کاری کردیم، یک رسانه‌ی غربی پیدا شود که بگوید «امام خمینی»، نشد! همه می‌گفتند «آیت‌الله خمینی».

  سال ۵۹ به یکی از اساتید یهودی آلمان گفتم «استاد! چرا رسانه‌های شما نمی‌گویند امام خمینی؟». خنده‌ای کرد و گفت «آخر ما بعضی چیزها را متوجه شدیم!». کیف‌اش را باز کرد و یک کتاب درآورد. ترجمه‌ی آلمانی کتاب «ولایت فقیه» امام بود. گفت «آقای خمینی یک تئوری جهانی دارد. وقتی ما بگوییم “امام”، ایشان بین کشورهای دنیا شاخص می‌شود. چون کلمه‌ی “امام” قابل ترجمه نیست. ولی وقتی بگوییم “رهبر”، این کلمه در فرهنگ غرب بار منفی دارد. دیگر ما ایشان را کنار استالین و موسیلینی و هیتلر قرار می‌دهیم. کلمه‌ی “رهبر” به نفع ما و کلمه‌ی “امام” به نفع آقای خمینی است. از طرف دیگر اگر ایشان یک جایگاه دینی دارد، ما به ایشان می‌گوییم “آیت‌الله”، اما “امام” یک بار معنوی دارد! از طرفی ایشان آن طور می‌شود امام امت اسلامی که مسلمان‌های دنیا را دور خودش جمع بکند!». با این صراحت این را به من گفت.

  یک رسانه‌ی غربی یا شرقی را پیدا نمی‌کنید که گفته باشد «امام خمینی». آن موقع ما امتحان کردیم رسانه‌های غربی آیا می‌پذیرند ما یک آگهی بدهیم به نام «امام خمینی»؟ می‌خواستیم ۶۰،۰۰۰ مارک بدهیم که یک آگهی چاپ کنند، قبول نکردند!

  شهریور ۵۸ که در مجلس خبرگان قانون اساسی شهید بهشتی کلمه‌ی امامت را در قانون اساسی گذاشت، ریاست آن مجلس با آقای منتظری بود. امام خمینی گفت شما نمی‌توانی مجلس را اداره کنی، برو کنار، آقای بهشتی اداره کند. وقتی شهید بهشتی آمد اصل پنجم را مطرح کند که ولی فقیه نائب امام زمان و امام امت اسلامی است، کشور ریخت به هم. بازرگان اعلام استعفای دسته‌جمعی دولت را کرد. امیرانتظام اعلام کرد که مجلس خبرگان قانون اساسی باید منحل شود. سر یک کلمه کشور ریخت به هم!

  امامت‌محوری، امّت‌گرایی، عدالت‌گستری، و دوقطبی مستکبرین-مستضعفین اساس تئوری امام خمینی بود.

  امام خمینی از دنیا رفتند. آقای هاشمی رفسنجانی آمدند پنج روز بعد از رحلت امام خمینی در دومین خطبه‌ی اولین نمازجمعه‌ی بعد از رحلت امام، راجع به ولایت فقیه دو جمله گفتند. یک : «ما نمی‌خواهیم بعد از رحلت امام خمینی به جانشی ایشان “امام” بگوییم». این همه دعوا داشتیم با شرق و غرب؛ امام حاضر شد شهید بهشتی را قربانی کند برای این کلمه؛ قانون اساسی پنج بار روی امامت ولی فقیه تأکید کرده، امام این را از سال ۴۸ مطرح کرده، شما می‌گویی نمی‌خواهیم؟ به اسم اعزاز امام خمینی گفتند به جانشین‌اش نمی‌گوییم امام! انگار یکی به شما بگوید من چون خیلی شما را دوست دارم، افکار شما را می‌خواهم با شما دفن کنم! جمله‌ی دوم‌شان این بود : «خبرگان مرجع تعیین نکرده است». یعنی جانشین امام خمینی نه مرجع است و نه امام.

  وقتی ایشان جای «امام» گذاشت «رهبر»، «امّت» شد «ملّت». یعنی عملاً سیستم ملت-رهبر انگلیسی‌ها را پذیرفتیم و سیستم امت-امامت امام خمینی را کنار گذاشتیم. وقتی «امّت» شد «ملّت»، عناصر امّت یعنی «خواهران و برادران قرآنی» -که وظایفی مثل امر به معروف و نهی از منکر نسبت به هم دارند-، تبدیل شدند به عناصر ملت یعنی «شهروند» و « هموطن».

  اما کلمه‌ی سوم یعنی «عدالت»؛ مقدس‌ترین کلمه‌ای که آقای هاشمی در دوران ریاست‌جمهوری‌شان ابداع و به تحمیل کردند به نظام اسلامی، کلمه‌ی «توسعه» بود. فرق عدالت و توسعه این بود که «عدالت» را خدا و پیغمبر (ص) و علی مرتضی (ع) تعریف می‌کنند، اما «توسعه» را صندوق بین‌المللی پول و بانک جهانی و صهیونیست‌های عالَم.

  در عرصه‌ی بین‌الملل هم دو کلیدواژه‌ی قرآنی «مستکبرین» و «مستضعفین» را ایشان اصلاح کردند و گفتند «مستکبرین» فحش و توهین‌آمیز است! به جایش بگوییم «قدرت‌های جهانی»! خب وقتی گفتی «مستکبرین» باید با آن‌ها «مبارزه» کنی، اما وقتی گفتی «قدرت‌های جهانی» باید با آن‌ها «تعامل» کنی. «مستضعفین» را هم کردند «قشر آسیب‌پذیر»؛ یعنی آدم‌های بی‌عرضه‌ای که خودشان پذیرای آسیب‌اند! پنج کلیدواژه‌ی قرآنی امام خمینی که اساس گفتمان نهضت اسلامی بود، توسط ایشان تغییر پیدا کرد به همان کلیدواژه‌هایی که دشمنان می‌خواستند.

  تا موقعی که کلیدواژه‌های قرآنی امام خمینی –که رأس آن‌ها امام بودن ولی فقیه است- احیا نشود، هر کاری که بکنیم، وصله‌پینه کردن است.

  شما هر لعنی که به …… بکنید، این قدر جگر دشمنان نمی‌سوزد که بگویید «امام خامنه‌ای».

  مشکلی که هست هم این است که همه می‌گویند «دیگران بگویند ما هم می‌گوییم!». اصولگراها می‌گویند صداوسیما شروع کند، ما هم می‌گوییم! صداوسیما می‌گوید ما که از روحانیون نمی‌توانیم جلو بیفتیم! روحانیون می‌گویند تا مدیران ارشد نظام خودشان نگویند که ما نمی‌توانیم جلوی مردم بگوییم! مدیران ارشد می‌گویند وقتی جوانان انقلابی هم نمی‌گویند، ما بگوییم و هزینه بدهیم؟! و…

  بعضی هم می‌گویند نگوییم چون قبلاً کسی (حشمت‌الله طبرزدی) این کار را کرده و سابقه‌ی خوبی ندارد این کار در ذهن مردم! خب خوب‌ها باید پرچمدار این کار شوند که این کار به اسم آن‌ها ثبت شود و آن سابقه پاک شود.

  آیت‌الله سید محمدباقر حکیم پا می‌شود می‌رود نجف. از آن‌جا نامه می‌نویسد به «حضرت آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای». یک هفته بعد شهیدش می‌کنند. آن مرد بزرگ می‌فهمد که باید از آن‌جا پیغام دهد «امام خامنه‌ای». سید حسن نصرالله می‌فهمد در سخت‌ترین شرایطی که دارد، باید بگوید امام خامنه‌ای! ما اینجا نشسته‌ایم و نمی‌گوییم!

  اگر نعمت خدا را قدر ندانیم، می‌فرماید «انّ عذابی لشدید». روز قیامت هم آن‌جا ندا داده می‌شود که «وقفوهم انّهم مسئولون، ما لکم لا تناصَرون». هی حرف را انداختند از این طرف به آن طرف. ”

  http://media.afsaran.ir/siJ20I.jpg

  (0)
  پاسخ
 4. 5

  nima.large@yahoo.com

  گذشته رو بیخیال بشین همین الان خودمون داریم به همدیگه موشک میزنیم اون ها الان جاشون خوبه.مثل فیلم هندی کینه به دل نگیرین.بیاین هرکدوممون تصمیم بگیریم که تیشه به اسلام نزنیم برادرهای من خواهرهای من منظورمو میفهمید میدونید که میخوام چی بگم.

  (۰)
  پاسخ
  1. 5.1

   علی ابرار

   خوبی الان؟
   هواپیمای مسافربری رو زدن میگی بیخیال؟!
   پشت کامپیوتر میشینی یکم غیرت با خودت وردار
   حداقل مثل خاتمی بگو نپسندیدم
   کینه به دل نگیریم غیرت من یکی نمیذاره تو رو نمیدونم

   (۰)
   پاسخ
  2. 5.2

   از دوستان

   جون داداش من که متوجه نشدم چی می خوای بگی!یعنی الان ما اگر از آمریکا کینه به دل بگیریم تیشه به ریشه اسلام می زنیم؟!یکم واضح تر توضیح بده حداقل متوجه منظورت بشیم.

   (۰)
   پاسخ
  3. 5.3

   نسرین

   آقای برادر، حرف شما درسته، هیچکس نباید به شخصه آسیبی به اسلام بزنه، اگر توی ۸ سال دفاع مقدس، مردم ما با یک دشمن آشکار، با سربازان شیطان می جنگیدند، ما هم می جنگیم، منتها با نفسمون، با شخص شیطان.اینطوری می تونیم اسلام رو از آسیب حفظ کنیم.
   اما یادواره گرفتن برای ۲۹۰ انسان بی گناه، واقعاً بی گناه، و یادآوری جنایات آمریکا کار بدی نیست، غیر اسلامی هم نیست، مردم نباید یادشون بره که با کی طرف شدن، و دشمنشون چه بلاها سرشون آورده و الان داره برای ما تعیین تکلیف می کنه و دم از حقوق بشر(!) می زنه.
   مردم باید بفهمن که حقوق بشر از نظر اینا یعنی چی.
   کینه ای به دل نمی گیریم، اصلاً کسی که توی اسلام با کینه ای توی دلش، بجنگه، خلوص نیت نداره، اما این ها دلیل نمی شه که جنایات دشمن رو فراموش کنیم، اتفاقاً به نظر من باید از مسئله رو تو بوق و کرنا کنیم تا همۀ مردم دنیا چهرۀ اصلی آمریکا رو بشناسن.

   (۰)
   پاسخ
   1. 5.3.1

    علی ابرار

    بذارید این یک جا رو با شما مخالفت کنم
    اون کینه ای که توی اسلام گفتن بده کینه شخصیه
    کلیه ی رفتار های ما رو حب و بغض تشکیل میده و باعث انجام کارها میشه اون واعضایی که سر منبر میگن بغض و کینه بده منظورشون شخصیه نه حب و بغض با ملاک خدایی (توی این مورد و کینه داشتن از دشمنان اسلام و خدا جای بحثشون نیست)
    مثل کلمه منافق ماها فکر میکنیم هر کس که جلوی ما(در رفتار شخصی) دورو هست منافقه در صورتی که این تعریف منافق نیست جریان حب و بغض هم همینه میتونید بگید که من از یزید بن معاویه هیچ کینه ای به دل ندارم؟!(چون خلوص نیتم از بین میره در صورتی که ربطی نداره) نمیشه گفت

    (۰)
    پاسخ
 5. 6

  abas

  سلام علی اقا .مطلب (امام خامنه ای) خیلی جالب بود /مرسی/

  (۰)
  پاسخ
 6. 8

  علی ابرار

  اگر بخواهیم برای جنایات آمریکا فهرست درست کنیم یک کتاب میشود

  http://farsi.khamenei.ir/ndata/news/20327/B/13910413_0520327.jpg

  (0)
  پاسخ
 7. 9

  nima.large@yahoo.com

  شما خیلی بچه هستین هنوز مونده خیلی از چیزها رو ببینید مرگ بر آمریکا مرگ بر هر کسی که تیشه به اسلام زد.این شما هستین که راحت پشت میز کامپیوتر میشینید سحر و جادو شدین هر آشغالی رو به اسم اسلام و با اسلام تزئین و به خوردتون میدن .اگه راست میگید پاشید نزارید دیگه آمریکا این غلطهارو کنه.با گفتن حلوا حلوا دهن شیرین نمیشه.

  (۰)
  پاسخ
  1. 9.1

   علی ابرار

   ما حداقلش اینه حلوا رو میگیم
   شماها نمیکشید واگر نه فلسطین خیلی وقت پیش باید آزاد میشد
   تعریف شماها رو هم از اسلام دیدیم
   پیامبر(ص) صلح داشتا امام علی هم صلح داشت امام حسن هم صلح داشت فقط داداشش نمیدونم چرا اسلامو نفهمید جنگید!!
   اسلام دین دوستی و محبته همه فرشته هستن خشونت رو بعضی افراطی ها به اسلام وارد کردن اصلا توش خشونت نبود باید جنبه داشت اسلام هم همینو میگه که در دین اجباری نیست باید بشه با همجنس باز هم زندگی کرد توی جامعه! به ما چه ما رو که توی قبر اون نمیذارن هر کس رو توی قبر خودش میذارن
   و خیانت این طرز فکر بود که جام زهر رو به امام خمینی داد ولی امام خامنه ای زمانی که جام زهر رو بهش دادن گفت الان وقت صلح حسنی نیست و زمان حسینی عمل کردنه بخاطر همین همیشه چفیه همراشونه
   ماها پشت کامپیوتر فقط حرف نمیزنیم عمل میکنیم با بالا نگه داشتن آمادگی جسمانی ورزش های رزمی و تیر اندازی همیشه آماده نبردیم و چشممون هم به دهن اماممونه و از روی ترسو ذلت دستامونو هنوز هیچی نشده بالا نگرفتیم

   (۰)
   پاسخ

ارسال که پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *