مطالب مرتبط

17 Comments

 1. 1

  hasan

  چقدر متن رو زیبا نوشته بود!…
  اما کامنت نذاشتم که اینو بگم.
  این سوال رو فقط از اونهایی می پرسم که می گفتند ایام محسنیه نگیریم چون عاشورا کمرنگ میشه.
  اگه اینطوره، پس اینقدر هم یوم الله اضافه نکنیم، دهه ی بصیرت ۹ دی و این حرف ها نگیریم… چون دهه ی فجر و بیست و دوی بهمن عادی و کمرنگ میشه.
  هرجوابی برای دفاع از برگزاری راهپیمایی و تجمع در ۹ دی بدن، همون جواب رو در مورد محسنیه بگیرن. اگر ۹ دی حماسه است، محسنیه واقعه است. اگر سیاسی، محسنیه سیاسی و مذهبی و دیانت ما هم که عین… اگر یادآوری فتنه است محسنیه هم یادآور بزرگترین فتنه، بلکه ریشه ی فتنه و گمراهی کثیر امت، یادآور غم غربت و مظلومیت علی و زهراست. یادآور تنها ماندن ولایته. اگر در ۹ دی ولایت تنها نماند و سید علی پیروز شد، از شهادت پیامبر تا ۷ ربیع الاول …. نه، از شهادت پیامبر تا ۲۵ سال بعد … نه، درست تر بگویم؛ از شهادت پیامبر تا به امروز علی مظلوم ماند. منظورم علی اول است. علی اول، مظلوم ماند. علی، اول مظلوم ماند… و امروز، علی آخر کجاست؟ (و تولّیت اولکم بما تولّیت به آخرکم )
  حالا یکی بلند شود و به من جواب دهد این سوال را که آراممان نمی گذارد و سکون و سکوت و فراموش کردن این ایام را از ما ربوده: بِایّ ذنبٍ قُتِلَت؟؟؟!

  ۹ دی گرامی باد. شهادت حضرت محسن تسلیت.
  ما منتظر منتقم فاطمه هستیم…

  (۰)
  پاسخ
  1. 1.1

   حمیرا

   شهادت پیامبر؟!!!
   به نظر شما یعنی پیامبر شهید شد؟
   واقعاً که سواد خودتو نشون دادی! ….

   (۰)
   پاسخ
   1. 1.1.1

    جواد

    اوه.. ببخشید.
    اصلاح می کنم. پس می گیم پیامبر به مرگ طبیعی از دنیا رفت.
    «به این صراحت»!!!
    کدوم صراحت؟ بنده ی خدا که چیزی رو توضیح نداد. فقط به جای رحلت گفت شهادت.

    (۰)
    پاسخ
   2. 1.1.2

    جواد

    یه کتاب هست به اسم کتاب اسرار آل محمد. نوشته ی سلیم بن قیس هلالی. زمان اهل بیت هم نوشته شده. اگر شما و دوستانتون اون رو بخونید حتماً مسئله ی شهادت پیامبر و خیلی مسائل دیگه ای که اکثر مردم نمی دونند رو متوجه می شید. البته امیدوارم کتاب رو پیدا کنید و بخونید.

    (۰)
    پاسخ
   3. 1.1.3

    امین

    در بعضی کتب نقل شده که پیامبر مسموم شدند.
    اگر اطلاعات بیشتر خواستید به همون کتب رجوع کنید. اسمی از اونها نمی برم خودتون دنبالشون بگردین.
    راستی. سوره ای در قرآن داریم به اسم ممتحنه که بی ارتباط با جریان مورد بحث نیست. بلکه اگر تفسیر درست اون رو بخونید به نکات جالبی پی می برید. خصوصاً مثالی که خداوند در این سوره برای کافران می زند. دو زن که شوهرشان پیامبر بود. همسر نوح و همسر لوط.

    (۰)
    پاسخ
 2. 2

  محمد

  اگه عبارت عربی که نوشتید از جامعه کبیره باشد، ( که احتمالاً همینطور است چون با قبل و بعد همخوانی دارد )درست آن این است: و تولیت آخرکم بما تولیت به اولکم.
  علی در ابتدای ربیع تنها نماند، او با زهرا بود… تا علی زهرا را داشت تنها نبود. اگر کل دنیا هم مقابل علی می آمدند وقتی زهرا بود علی احساس تنهایی نمی کرد. علی بعد از زهرا تنها شد. و تنها ماند تا آخر عمر. حتی آن وقتی که مردم گرد او جمع شدند و با اصرار با او بیعت کردند علی باز هم تنها بود. اهل کوفه او را تنها گذاشتند اما در نه دی ما با صدای بلند گفتیم: ما اهل کوفه نیستیم….
  اما در کنار سوال بی جواب شما حسن آقا، من هم یک سوال بی جواب دارم… سوالی که خیلی اذیتم می دهد و پیامی می دهد. سوال این است و پیام بعد آن:
  اگر ما اهل کوفه نیستیم پس چرا مهدی نمی آید. مگر ما مهدی را تنها می گذاریم؟… می گذاریم؟!
  پیام: جایی یا بهتر بگویم: جاهایی از کار ما ایراد دارد.
  محسنیه تسلیت باد.
  اللهم عجل لولیک الفرج.

  (۰)
  پاسخ
 3. 3

  ضرب عمرٌ زیداً

  آقا من یه پیشنهاد دارم برای شما.
  کل سال رو عزاداری بگیرید و پارچه مشکی ها رو اصلاً جمع نکنید تا آقا بیاد بگه کارتون درست بوده یا نه.
  ضمناً لباس فروشی هم که رفتید رنگی جز مشکی نخواید.
  سه تا فاطمیه بس نیست؟

  (۰)
  پاسخ
 4. 4

  جواد

  داستانی رو نقل می کنن که من از منبری ها شنیدم و جایی نخوندم . شاید بگن حجت منطقی نیست اما جای تامل داره:
  یه آقایی تصمیم می گیره تحقیق و پژوهش کنه و بگرده و بالاخره کاری کنه که تاریخ دقیق شهادت حضرت زهرا رو معلوم کنه. هدفش هم این بوده که به جای سه تا فاطمیه یه فاطمیه گرفته بشه. اما حضرت زهرا رو درخواب می بینه که می گه (شبیه به مضمونی که شنیدم. ممکنه همین عبارت نباشه. خیلی سال قبل بود): چرا می خوای مجلس روضه ی ما رو کم کنی. مگه ما کم مظلومیت کشیدیم.
  این شبیه به اون روایته که طرف میاد از امام صادق علیه السلام می خواد که از بین شب بیست و یکم و بیست سوم مشخص کنه که شب قدر کدوم بوده. آقا می فرمایند که چی میشه اگه دو شب رو برای خدا احیا کنی؟
  اگر من و شما مصیبت ها رو بفهمیم می گیم که نخیر؛ سه تا فاطمیه بس نیست.
  حضرت زهرا در شعری که منسوب به ایشونه و بر سر قبر پیامبر می خوندن می فرمایند:
  صبت علیّ مصائبٌ لو انها صبت علی الایام صرن لیالیا.
  مصیبت هایی بر من وارد شد که اگر بر روزها وارد می شد روزها به شب تبدیل می شدند.

  لاندبنّ علیک صباحاً و مساءا و لابکین علیک بدل الدموع دما

  (۰)
  پاسخ
 5. 5

  علی ابرار

  سلام
  خود گرفتن مراسم ها یک چیزه و کار هایی که داخلش میکنن یه چیز دیگه هیئت شما رو نمیدونم ولی بعضی جاها واقعا افتضاحن
  دو نمونه براتون میذارم شاید حل شد
  اولی اعترافات ریگی هست که از مجالس به اصطلاح عزا یا شادی اهل بیت استفاده میکرد
  “شب عملیات تروریستی وقتی بعضی افرادم کم انگیزه بودن. فیلم مجالس عیدالزهرای قم و اصفهان و… را پخش میکردم. نیروها پس از دیدن این مجالس و لعن و توهین به خلفای سه گانه به انجام عملیات مشتاق میشدند.”
  دومی هم مال چند وقت پیش تنها ۲ شهر شیعه نشین داخل سوریه و بالای حلب هست که خیلی وقته محاصره هستن نگا کنید فرمانده مهاجمان برای تحریک نیروهاش چی میگه
  http://03.00ll00.com/iTube%2F17143367-%D9%85%D9%87%D9%85%20%D9%84%D9%84%D9%86%D8%B4%D8%B1%20%23%D8%AC%D8%A8%D9%87%D8%A9%20%D8%A3%D9%86%D8%B5%D8%A7%D8%B1%20%D8%A7%D9%84%D8%AF%D9%8A%D9%86%23%20%D8%AA%D9%82%D8%AF%D9%85%23%20%D8%A7%D9%84%D8%A5%D8%B5%D8%AF%D8%A7%D8%B1%20%D8%A7%D9%84%D8%B1%D8%A7%D8%A6%D8%B9%20%5B%20%D8%B5%D9%88%D9%84%D9%80%D9%80%D8%A9%20%D8%A7%D9%84%D9%85%D9%88%D8%AD%D8%AF%D9%8A%D9%86%20%5D…mp4
  اگه این باز نشد این یکی
  البته شیلتر شکن میخواد
  https://www.youtube.com/watch?v=zKQkIW767O0&feature=youtu.be

  اگر زورو غیرت مثلا تو بازوی کسی گندیده به جای فوش دادن پاشه بره از حرم حضرت زینب دفاع کنه یا این شیعیان رو نجات بده توی امنیت جمهوری اسلامی ایران(بله حکومت شیعه قبل از ظهور) وایسادن فحش دادن کار سختی نیست.

  (۰)
  پاسخ
  1. 5.1

   hasan

   سلام علیکم علی آقا.
   متاسفانه هیچ کدوم باز نشد چون شیلتر شکن ندارم!
   اما منظورتون رو فهمیدم.
   بدونید ما از اوناش نیستیم.
   من حتی جایی که ضبط نشه و به دست کسی نرسه هم فحش نمی دم چه برسه به اون مجالسی که پخش می شه.
   دیشب جای شما عزیزان در هیئت ما خالی بود. اگر بودید بعید می دانم که با برنامه هایمان مخالفتی داشتید. البته آن هایی که انصاف دارند و از آن ور بوم نیفتاده اند!
   متاسفانه عده ای این مراسمات ( محسنیه و ایام بعد از اون ) رو طوری برگزار کردند که همه بد بین شدند. اما مردم نمی دانند وندیدند که می شود این مراسمات را گرفت و تقیه را هم رعایت کرد. بی نزاکتی هم نکرد. در همین قمی که ما هستیم اگر بگردید و فقط جاهای بد و افراطی نبرندتان، مراسم خوب عزا و شادی به وفور پیدا می کنید.
   سخن کوتاه. زور و غیرت در بازوهای ما نگندیده چون گندیدنی نیست.
   از حرم حضرت زینب هم بی خبر نبوده ایم. بعضی دوستانمان هم رفتند آنجا. شهید هم داشتیم.
   اما خبری هم شنیدیم که ناراحت کننده بود. این که عده ای را که اشتیاق به دفاع از حرم حضرت داشتند به سوریه می بردند اما در جبهه هایی دیگر به کار می گرفتند. خدا کند که صحت نداشته باشد. چون بچه هیئتی ها فقط و فقط دفاع از حرم حضرت زینب را می خواستند نه دفاع از حرم بشار اسد. شاید دولت او به نفع ما باشد اما ما وظیفه نداریم با خونمان آنرا سرپا نگه داریم.
   اگر هم اینجاییم چون وظیفه ی مهم تری داریم. به واجب کفایی که خیلی خوب به آن عمل نمی شود عمل می کنیم و آن وظیفه ی مقدس تحصیل علوم دینی است. خوب دین را فهمیدن. با منابع اصیل اسلامی. نه اینکه از واسطه های مغرض بگیریم.
   تا بعداً نشویم کسی بی اطلاع از امور دین. که آخر بگوییم مگر پیامبر شهید شده؟؟؟ یا وحدت را اشتباه تفسیر کنیم.
   یاعلی
   خواهشمندم نظرات را زودتر تایید کنید.

   (۰)
   پاسخ
   1. 5.1.1

    علی ابرار

    خود دهه فاطمیه رو رهبر گفتن که باید مثل محرم پر شور برگزار کنیم. ولی بعضیا دیگه شورشو در آوردن کل سال رو کردن برای همه این مدل کارها اون داستان مسیحی که تازه مسلمان شده بود رو شنیدید که بعد یک روز برگشت و دوباره مسیحی شد(منظور تاکید بیش از حد بر این مسائل هست)
    در مورد فیلم مال انصار الدین هست که در شمال حلب(aleppo) هستن و بعد از پیروزی های ارتش سوریه و نزدیک شدن به محاصره ی کامل حلب(نصف شهر هم دستشون هست) دارن دوباره به اون دو شهر شیعه نشین حمله میکنن اولش فرماندشون یکم براشون سخنرانی میکنه تا انگیزه بهشون بده جالبه(عربیم خیلی خوب نیست ولی ترجمه ای که فهمیدم اینه)یه قسمت از حرفاش توی کلیپ هست
    “ای برادران بدونید که بین ما و بین این رافضی های طغیانگر بدونید که اونها کسانی هستند که الان ظهورکردنکه به مادرمان عاییشه رضی الله عنه چیزهایی میگویند چیزهای بزرگ افطراهای بزرگی میزنند افطراهایی که به تنهایی آسمان را میلرزاند و زمین را پاره میکند و کوه ها را تخریب میکند حالا اجرتون رو توی این غزوه حساب کنید”
    ای کاش کلیپ رو میدیدید انتحاری هایی رو که میزدن و حجم انفجارشو میدیدید که خطوط دفاعی شیعیان رو بشکنن و وسایل و تجهیزات پیشرفتشون هم جالب بود طرز حرکت هم معلوم بود به خوبی آموزش دیدن فقط انگیزه کشتار کم دارن که بحمد الله زحمتش رو بعضی شیعیان دارن میکشن. البته این حملشون شکست خورد و با دادن کشته زیاد مجبور به عقب نشینی شدن.
    چه ایرادی داره که بخوان جای دیگه هم استفاده کنن به زور که کسی رو نمیبرن مگر این که طرف سوری باشه و سربازی اجباری ببرنش (البته جدیدن هم بعد امن شدن حرم و اطرافش بعضی ها مدافع حرم شدن میرن عکس میگیرن میان که جز سوابقشون بشه وقتی در خطر بود نرفتن) اگر اونجا جلوشون رو نگیرن مجبور میشن دوباره اطراف حرم باهاشون بجنگن اینا به هیچ مقبره ای رحم نکردن رسما میگن آرزو داریم قبر پیامبر رو خراب کنیم(روضه باز در مورد نبش قبر نمیخونم) پس هر جا هستن باید جلوشون گرفته بشه تا دوباره به اطراف حرم نرسن منظور خشک شدن ریششون هست(البته نظامی چون این یک اعتقاد هست و خشک کردن اعتقاد تکفیری با تفنگ نمیشه با عقیده میشه که وظیفه امثال شما از ماها سنگین تر هست توی این جبهه) حمایت ایران هم از محور مقاومت هست نه شخص بشار اسد
    در مورد پیامبر هم من چیزهایی که دیدمو خوندم به نظر شما نزدیک تر هست(شهادت پیامبر)

    (۰)
    پاسخ
    1. 5.1.1.1

     hasan

     در مورد سوریه ان شاءالله جریان همونطوره که شما می گین و اون حرفی که من شنیدم امیدوارم بی اساس باشه.
     وقتی به قشر افراطی در مراسمات عزاداری نگاه می کنیم به داستان مرد مسیحی می رسیم اما یادآوری درست و مدبرانه ی آنچه در این ایام گذشته را دیگر نمی توان با این داستان مقایسه کرد.
     خانمی سنی که شیعه شده بود می گفت شما شیعه ها مقصرید در این که من اینقدر دیر شیعه شدم. چرا حق رو به ما نرسوندین؟
     حق رو روسوندن به این معنی نمی دونم که شروع کنیم به لعن و ناسزا و تفرقه افکنی. اما حداقل تاریخ رو که می تونیم از منابع خودشون نقل کنیم. یا بوده یا نبوده. اگر نبوده که بی خود داریم حرف می زنیم و از این مذهب دفاع می کنیم. اما اگر بوده و برای خود اونها هم مسلمه یه کاری کنیم که عوامشون برن از بزرگاشون بپرسن. بگن پیامبری که موقع رحلتش فقط یه دختر داشت، قبر اون دختر الان کجاست؟ نمی گم روضه ی باز بخونیم اما حد اقل اشاره هایی که اونها رو به دنبال حقیقت بندازه انجام بدیم. (مثلاً همین جریان شهادت پیامبر. کسی که عقل سالم و انصاف داشته باشه و قتی از ما با لحنی به این مطمئنی میشنوه که پیامبر شهید شده، میره دنبالش تا ببینه جریان چی بوده و اون وقت دیگه لازم نیست ما حرفی خلاف وحدت و تقیه بزنیم. چون خود طرف اگر دین داشته باشه میفهمه که حق چیه. )
     پشت بعضی ماشین ها می نویسن عاشورا نتیجه ی فراموش کردن غدیر بود.
     این حرف خیلی جای فکر وتامل داره.
     وقتی برای دهه ی عاشورا روزنگار می گیرند و میزنند روی دیوار ها می بینیم که روزهای اول اتفاقاتی که کمتر اهمیت دارند افتاده و هرچه هست برای تاسوعا و عاشوراست. اما می دونید این ایام هر روزش یک جریان مهمه. چرا این رو نگیم؟
     بعد از شهادت پیامبر، شورای سقیفه تشکیل میشه. روزهای بعد بیعت مردم گرفته می شه. سه شب پشت سرهم در این چند روز(تا ۹ ربیع) حضرت علی به همراه حضرت فاطمه و حسنین به درخونه ی انصار می رن و غدیر رو به اونها یادآوری می کنن و از اونها کمک می خوان. هرشب چهل نفر قول یاری می دن و حضرت می گه که روز بعد در فلان محل باشید تا با دشمنان بجنگیم اما هر بار صبح که میشه فقط چهار نفر میان که زبیری که عاقبت به شر شد هم جزو این چهارنفر بوده…
     در این ایام بنا بر اقوالی سه بار به درخانه ی حضرت زهرا حمله می شه. که یکبار در را آتش می زنن. و شهادت حضرت محسن و بقیه ی ماجرا. خطبه ی فدک، نامه ی ابوبکر که توسط عمر پاره شد، گفتگوی حضرت علی با شیخین مقابل مردم، زلزله ای که در مدینه اتفاق افتاد و حضرت علی زمین رو آروم کردو… همه اینها در این ایام بوده. اما روضه ی این ها رو دوماه بعد برای ما می خونن. وقتی که حضرت زهرا بعد از مدتی در بستر بیماری به شهادت می رسه. روضه ی در و دیوار رو می خونن که برای این روزها بوده. چیزهایی که گفتم رو خیلی از بچه شیعه ها خبر ندارن همونطور که ما قبلاً خبر نداشتیم. چه برسه به جوون ها ی اهل تسنن. کی قراره این حقایق رو بهشون بگه. ما هروقت حرفی زدیم یه عده جلوی دهنمون رو گرفتن و به ما گفتن وحدت شکن! در حالی که خود ما با اونهایی که وحدت رو قبول ندارن بحث می کنیم و به اونها اثبات می کنیم که وحدت لازمه.
     اینه درد ما.

     (۰)
     پاسخ
     1. 5.1.1.1.1

      hasan

      انگار ما به جز انتظار ظهور آقا باید انتظار طولانی تایید مطالب رو هم بکشیم. آدم خنده اش می گیره از این سرعت عمل.

      (۰)
 6. 6

  KAENAT

  سلام
  در باب موضوع شهادت حضرت پیامبر سلام علیه

  باید عرض کنم
  موضوع خیلی هم روشن و واضح
  حضرت پیامبر به شهادت رسیده اند.
  (چطور به شهادت رسیدن صحبت زیاد)

  من شخصا ضمانت میکنم و تمام مسئولیت رو به عهده میگیرم.

  (۰)
  پاسخ
 7. 7

  samaneh

  چقد دلم برای شهدا تنگ شد!
  سپاس آقای قدیانی

  (۰)
  پاسخ
 8. 8

  Katrina

  عالی بود آقای قدیانی و فاراقلیط عزیز.ممنون.بحث بچه ها هم جالب بود .بچه ها در مورد زلزله ی مدینه من نشنیده بودم لطفا بیشتر توضیح بدین.در مورد شهادت پیامبر هم جای شکی نیست لطفا بیایم بشیم خودمون یه مبلغ .یادمه یکی دو سال قبل لفظ امام رو برای رهبری کسی ب کار نمیبرد اما الان حتی تو بعضی تیزر های تلویزیون هم اسم امام رو میارن.واسه جا افتادن شهادت پیامبر هم باس از فضای مجازی شروع کنیم هر کدوم از ما بشیم یه مبلغ فقط اراده میخواد بچه ها. یا علی ع

  (۰)
  پاسخ
 9. 9

  علی ابرار

  حسن آقا فک میکنم موضعمون یکی هست فقط دیدمون کمی متفاوته(کمی)
  اون دوستانی هم که به شما در مورد وحدت تذکر میدن اگه اینجور باشه که شما میگید وحدت رو بد فهمیدن ما کاری رو که شبکه ی ولایت داره انجام میده رو عین وحدت میدونیم یعنی روشنگری برای اونایی که اهل تحقیق هستن در عین احترام که باعث میشه افراد حق طلب دنبال حقیقت برن. ولی برخی شبکه های دیگه که چشمشون رو میبندن دهنشونو باز میکنن حتی اگر طرف مقابل دنبال حقیقت هم باشه احساسات بهش غلبه خواهد کرد.
  ولی یک شبه نمیشه ره صد ساله رو رفت شما همین دهه فاطمیه رو راه بندازید بین مردم مقبولیت پیدا کنه و مثل محرم پر شور بشه بعد .
  سنگ بزرگ علامت نزدن هست حالا مردم قم شاید اونجور باشن که بیان ولی جاهای دیگه ایران باید نرم کار کرد.

  (۰)
  پاسخ

ارسال که پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *